Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.11.2006., 12:34   #1
El Tomo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 24
Izbor memorije uz AMD

Zamolio bih za pomoc vezano za izbor memorije. Naime, namjeravam nabaviti sljedece:
CPU Athlon64 3200+, AM2
DDR2 1GB PC5300 (667 MHz)
MB Gigabyte M55plus-S3G, sAM2, GeForce 6100 chipset, VGA, SATA, FW, GLAN

E sada, pitanje je koju memoriju izabrati? Kako ne mislim ubrzo nadogradivati racunalo s jos 1 GB, razmisljao sam o kupnji 2x512 MB pa da iskoristim dual channel mogucnosti.

Sa druge strane, od kojeg proizvodaca memoriju izabrati? Mislio sam uzeti Kingmax, ali ljudi naokolo galame kako Kingmax nikako ne radi kako treba s AMD-om. S druge strane pogledao sam popis preporucenih memorija za ovu Gigabyteovu plocu, i oni za 667 MHZ ne navode niti jednu Kingmaxovu memoriju (imaju za 533 i 800 MHz, ali ne i za 667 MHz). Treba li vjerovati tim preporukama proizvodaca, ili ce i Kingmax dobro raditi?

S druge strane, Gigabyte preporuca recimo Kingston, ali meni se ne da davati nekoliko stotina kuna vise ako bas ne trebam. Neki su mi preporucili GoodRAM kao dobru i pouzdano memorije, no nje uopce nema na Gigabyteovoj listi. Osim toga, neki na ovom forumu preporucuju nikako ne uzimati GoodRAMovu memoriju jer su s njom imali problema.

Da li se umjesto Kingmaxa isplati uzeti nesto skuplju A-data (koje takoder nema na listi Gigabytea), ili nesto jeftiniju Aeneon?

Ajde pomagajte savjetima! Zahvaljujem.
El Tomo je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2006., 13:37   #2
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,345
uzmi kingmaxa i goodrama od 1gb, DC nećeš osjetiti
Buger je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2006., 13:40   #3
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
El Tomo, dobro došao na forum, no molio bih te da pročitaš pravila foruma malo. Nemoj postati 2 iste stvari u 2 podforuma. Usto, neki podforumi imaju svoja pravila, te se u "konfiguracije" ne posta ništa osim konfiguracija.

A sada na stvar. Imam istu matičnu koju misliš nabaviti i trenutno na njoj furam GoodRam 667 i radi odlično (radi na 800mhz bez problema). Čitao sam da i na ovoj ploči dobro radi kingmax, tako da i tu nemaš brige.

Ako misliš klokat, bolje na kingamaxa jer ovaj moj goodram i nije neki kloker, ili me nešto koči jer memorija ide do 830mhz na defolt naponu, a gore niti sa 2.3V neće bootat.
Ako ćeš OC-ati, onda je tvoj izbor Crucial 667

To što nije memorija na njihovoj reccomended listi, to neka te ne brine. Ima hrpu memorija i oni nemreju svaku probati...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2006., 13:53   #4
El Tomo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 24
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
El Tomo, dobro došao na forum, no molio bih te da pročitaš pravila foruma malo. Nemoj postati 2 iste stvari u 2 podforuma. Usto, neki podforumi imaju svoja pravila, te se u "konfiguracije" ne posta ništa osim konfiguracija.
Sorry na dvostrukom postu, sasvim su mi jasna pravila foruma. Jednostavno nisam znao kamo staviti ovaj topic jer postoje podforumi za sve i svasta osim za memorije. A pod 'ostalo' bi se topic vjerojatno zagubio i nitko ga ne bi procitao. Ako mislis kako mu nije mjesto ovdje, zamolio bih te da ga premjestis tamo gdje pripada.

Citiraj:
A sada na stvar. Imam istu matičnu koju misliš nabaviti i trenutno na njoj furam GoodRam 667 i radi odlično (radi na 800mhz bez problema). Čitao sam da i na ovoj ploči dobro radi kingmax, tako da i tu nemaš brige.
Ne mislim overclockat jer mi to stvarno nije potrebno.

Citiraj:
To što nije memorija na njihovoj reccomended listi, to neka te ne brine. Ima hrpu memorija i oni nemreju svaku probati...
Hvala na savjetima! Evo jos jedno misljenje - u koje kuciste sve to staviti? Mislio sam uzeti Codegen, ali ljudi mi kazu kako je to srot. Ima li ista bolje negdje u tom cjenovnom rangu, do nekih 300-350 kuna?
El Tomo je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2006., 14:08   #5
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Chieftec iz Ve-mila, mislim da ima neki po 340kn. Case i pol...

Ako ne buš OC-al, onda ti je dobra svaka memorija. Moš uzeti onda i GoodRam ili Kingmaxa. Kako rekoh, GoodRam-a imam i sam, a za Kingmax-a sam čitao na bechforumu (imaju stvarno veliki thread o toj matičnoj) da Kingmax radi normalno...


A moderator ovoga podforuma nek prebaci ovo dalje
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2006., 23:43   #6
El Tomo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 24
Mislim kako cu na kraju kupiti Chieftec od 400 W i ModeCom kuciste - sve zajedno nesto manje od 500 kuna.

Jos jedno pitanje vezano za memoriju - isplati li se natezati s dual channelom i 2x512MB, ili je razlika gotovo nepostojeca ako koristim samo jedan modul od 1GB?
El Tomo je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2006., 05:30   #7
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Kupi gigu, kasnije kada pojeftini, još gigu.

Primjetio razliku između DC-a i SC-a ne buš.

Uživaj
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2006., 13:26   #8
-TOXIC-
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Kupi gigu, kasnije kada pojeftini, još gigu.

Primjetio razliku između DC-a i SC-a ne buš.

Uživaj
daa uzmi si gigu

kingmax 667 mhz
-TOXIC- je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2006., 14:33   #9
El Tomo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 24
Citiraj:
Autor -TOXIC- Pregled postova
daa uzmi si gigu

kingmax 667 mhz
Ceku onda uopce sluzi dual channel ako nije moguce iskoristiti njegov potencijal?

Netko je ovdje napisao kako na toj ploci kingmax 667 MHz ne radi, vec ga je trebao natjerati na 800 MHz i tu radi odlicno... ???

Znali netko kolika je njegova latencija? Jer ako mu je CL5, tada mi je isti vrag ako kupim 533 MHz sa CL4, zar ne?
El Tomo je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2006., 14:52   #10
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
cuj, ako neces klokat onda ti je sve isto, a najsigurnije ti je da uzmes isto sto i Vuco jer to provjereno 100% radi

postoji razlika izmedju dc i sc ali valjda je nezamjetna normalnom useru, ja ne bih znao jer nemam tu platformu, u biti ako mislis da ces za neko skoro vrijeme uzimat jos gigu rama onda radje uzmi stick od gigu, ako nisi siguran uzmi dva od 512, iz mog iskustva vecina ljudi koja kupuje komp kaze da ce uzet uskoro jos gigu pa nikad ne uzme, u najgorem slucaju ces moc prodat dva sticka od 512 i kupit dva od gigu

ovo sa cl5 na 667 i cl4 na 533 si vjerovatno u pravu al nisam siguran 100%, uzmi kingmaxa od 667 recimo
ako kupujes tu kod nas mislim da nece bit problem da zamjenis memoriju ako kojim slucajem bude nekompatibilna sa plocom, samo provjeri prvo dal ces imat za sta zamjeniti u ducanu u kojem kupujes
hash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2006., 22:52   #11
El Tomo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 24
Hvala svima za savjete!

Moze li mi netko preporuciti sa cime istestirati konfiguraciju, pa da vidimo radi li to kako spada?
El Tomo je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2006., 23:34   #12
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Testirati stabilnost ili općenito brzinu?

Stabilnost:
Stress Prime 2004 Orthos
Prime95
Super PI 32M (1M za brzinu; pa usporedi sa našim rezultatima)
OCCT

Benchmarci:
3Dmark(ovi)
Super PI 1M ( http://forum.pcekspert.com/showthrea...285#post572285 - pazi na pravila u prvom postu!!)
Blender ( http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=42723 )
Crystalmark
Photoshop test ( http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=37109 )
Everest Ultimate ili Home edition
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2006., 23:50   #13
El Tomo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 24
Hvala Vuco!

Do sada sam radio s Everestom, pa cu probati i s drugim testovima. Sutra to stize, pa cemo vidjeti.
El Tomo je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2006., 22:03   #14
El Tomo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 24
Sada imam problema pronaci odgovarajuce kuciste. ModeCom kucista su mi izgledala ok, ali ih vise neme, i nece ih biti u dogledno vrijeme. Gledam sada Thermaltake Mambo, 340 kn, izgleda mi dobar izbor, iako puno skuplji od onoga sto sam namjeravao potrositi na napajanje i kuciste.
El Tomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na