Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.07.2003., 17:22   #1
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
BIOS password na HG-Spot kompovima

da li netko zna koji password stavljaju HG-Spotovci na svoje kompove? bio je 1234, sad su ga promijenili. Ne smijem otvarati komp jer je pod garancijom..
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2003., 17:37   #2
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,483
Re: BIOS password na HG-Spot kompovima

Citiraj:
Originally posted by shimpa
da li netko zna koji password stavljaju HG-Spotovci na svoje kompove? bio je 1234, sad su ga promijenili. Ne smijem otvarati komp jer je pod garancijom..
Pa tak je nekak bilo...1234 ili 12345...ali koliko se ja sjećam-uvjek je na nekakvom papiru kaj se dobije uz komp to i pisalo...

Najbolje ti je-nazvat i pitat...

Reset BIOS-a na jumperu???
Jelc je online   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 01.07.2003., 17:47   #3
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
Re: Re: BIOS password na HG-Spot kompovima

Citiraj:
Originally posted by Jelc
Pa tak je nekak bilo...1234 ili 12345...ali koliko se ja sjećam-uvjek je na nekakvom papiru kaj se dobije uz komp to i pisalo...

Najbolje ti je-nazvat i pitat...

Reset BIOS-a na jumperu???
ne javlja mi se niko u servisu vec pola sata zove, a ne smijem otvorit komp da resetiram cmos zbog garancije...
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2003., 18:04   #4
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Zagrij naljepnicu fenom ili let lampom.
__________________
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2003., 18:38   #5
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Nikak da nadjem vremena uhvatiti nekog pravnika, ali ja nemrem vjerovat da ta fora s naljepnicom more biti legalna, tj. nemrem vjerovat da ti zbog micanja naljepnice mogu ponistit garanciju...

ak netko ima nekog odvjetnika pri ruci, neg ga pita, pa da to rijesimo.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2003., 18:51   #6
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
ja mislim da moze naljepnica je pecat on ima svoju formu u zakonu.
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2003., 20:13   #7
Mrvica
samo kad bih znao
 
Mrvica's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje malo
Postovi: 173
Ja mislim da se oni mogu j..bat sa tim naljepnicama, za mene je to isto kao da mi neka budala na poklopac motora od auta zalijepi naljepnicu da ja to ne mogu otvorit da mi se prizna garancija, a provjera ulja vode itd... ! Tak je i u tim razno raznim trgovinama koje stavljaju naljepnice, otvorio sam da vidim dali se vrti vent na procu a ostalo ne diram ili bog im mater da ja sebi nemogu napravit reset BIOS-a ili hocu ga nadogradit i opet vozi kod njih ma dajte ljudi ! Komponenta ovak i onak svaka za sebe ima garanciju, a tu se oni mogu je..at!!! Normalno je da npr. ima naljepnica na HDD ili przilici ili ti sta ja vec znam ali na kucistu, nek je meni proba zalijepit trgam je pred njim i onda nedaj boze da mi ne prizna garanciju ! Kak dugo vrijedi ta garancija sa naljepnicom???
__________________
Mrvica je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2003., 20:48   #8
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,483
Ja sam imal jedno njihovo-dobio sam ga sa naljepnicama...
Išao sam kupit još 128 mb 133 memorije i odmah bijesno dreknuo na tipa na izdaji robe da kaj si oni zamišljaju da bum im ja pelo cjelu kantu da mi piknu keks memorije???

Veli tip ma kakvi,imaš račun,svaka komponenta ima svoju garanciju-ak kaj rikne doneseš...

Pitam ja da kaj im onda znači ta "1 godinu garancija na računalu-nema pojma...
Pogledam doma-nije ni pisalo da "komp" ima garanciju...

Al" ima naljepnice...i još su tipu koji je kupovao uvalili 133 umjesto 133A kak je pisalo na računu...

Ja tamo želim imat posla samo sa dečkima na izdaji robe i nikim više...servis im je...
Jelc je online   Reply With Quote
Staro 01.07.2003., 23:35   #9
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Ja sam imal jedno njihovo-dobio sam ga sa naljepnicama...
Išao sam kupit još 128 mb 133 memorije i odmah bijesno dreknuo na tipa na izdaji robe da kaj si oni zamišljaju da bum im ja pelo cjelu kantu da mi piknu keks memorije???

Veli tip ma kakvi,imaš račun,svaka komponenta ima svoju garanciju-ak kaj rikne doneseš...

Pitam ja da kaj im onda znači ta "1 godinu garancija na računalu-nema pojma...
Pogledam doma-nije ni pisalo da "komp" ima garanciju...

Al" ima naljepnice...i još su tipu koji je kupovao uvalili 133 umjesto 133A kak je pisalo na računu...

Ja tamo želim imat posla samo sa dečkima na izdaji robe i nikim više...servis im je...
ako skines naljepnicu sa kompa onda im nemozes donjeti cijeli komp nego samo komponentu koja ne radi...to je jedina razlika...i naravno ako ti na cijelu konfu daju duyu garanciju nego li na samo komponente...npr. u autronicu mozes nadokupiti garanciju na dve il tri godine ali mislim da ti na samim komponentama ostaje godinu dana...stoga ako nakongodinu dana otvoris poydravi se s garancijom...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2003., 23:45   #10
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,483
Ma bez-veze...

A možda stavljaju naljepnice da škvadra ne vidi kak su dobro složili...
Ja sam skoro u nesvjest pao kad sam na dotičnom kompu vidio da su stavljajuči ORB-a krvnički izgrebali dva kondića

Ni dan danas nisam ziher da oni nisu okrhnuli jezgru na Duronu...

Ko da je malo djete slagalo...
Jelc je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.07.2003., 01:06   #11
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by ozren
Nikak da nadjem vremena uhvatiti nekog pravnika, ali ja nemrem vjerovat da ta fora s naljepnicom more biti legalna, tj. nemrem vjerovat da ti zbog micanja naljepnice mogu ponistit garanciju...

ak netko ima nekog odvjetnika pri ruci, neg ga pita, pa da to rijesimo.
imam ja odvjetnika, kaze da vjeruje da je stvar relativno legalna.....
jer ako skines naljepnicu to samo znaci da ako im dones kantu a recimo je krepala graficka, nju ce ti dati novu besplatno ali ce naplatiti rad sto su je zamjenili....
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2003., 01:49   #12
cyberphere
Premium
 
cyberphere's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 842
Pa to bi trebalo biti legalno. To je isto kao kad dobiš projekt recimo za kuću koji je zapečaćen i sad ti ideš nešto prčkati po tome.
__________________
cyberphere je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2003., 06:47   #13
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
u americi ti nemreju prodat tu foru s naljepnicom... to kod njih ne ide, naravno, oni imaju i dobre consumer protection zakone za razliku od nas.

s obzirom da znam za slucaje gdje komponente unutar kutije nisu bile jednake onima na fakturi, te cinjenici da si ti ipak lijepo platio sve to i vlasnik si sveg tog dreka, mislim da je to s naljepnicom prevara. i da ti ne mogu na bazi toga ukinut garanciju.... no, kazem, mi hrvati smo za razliku od amera pametan narod pa onda kod nas prolazi svasta...

no sve te naljepnice i razgovori o nitro-hidro racunalima i sl. su mala beba prema tome kaj se desilo PC Ekspertu vrlo nedavno - vlasnik Autronica nas je tesko zlagao i na kraju nam ukrao (da, ukrao) jednu plocu... pa si ti misli. nazalost, nikak da nadjem vremena pa da napisem lijepi clanak o tome.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2003., 07:58   #14
Mrvica
samo kad bih znao
 
Mrvica's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje malo
Postovi: 173
Neces prckat po projektu za kucu ali fasciklu s tim projektom slobodno otvoris i pogledas kak to izgleda !
__________________
Mrvica je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2003., 09:00   #15
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Citiraj:
Originally posted by ozren

vlasnik Autronica nas je tesko zlagao i na kraju nam ukrao (da, ukrao) jednu plocu... pa si ti misli. nazalost, nikak da nadjem vremena pa da napisem lijepi clanak o tome.
No stvarno, LOL ....

Ne mogu vjerovati

Pa daj plz napiši kaj je bilo, ovo mi je ko da vlasnik Eurocommercea ukrade na nečijem Mercedesu znak s haube

Svakava govna šeću našim ulicama ....

Kaj se naljepnice tiće .... koliko znam stvar hoda ako ti treba garancija na cijeli comp, ali ionako 80% komponenti ima garanciju dužu od 1 godine

Ali na kraju ZAŠTO kupovati gotove konfiguracije. Bilo tko od nas bi složio konfu na papiru, a fizički je složiti barem nije problem
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2003., 10:30   #16
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
Citiraj:
Originally posted by Paske
No stvarno, LOL ....

Ne mogu vjerovati

Pa daj plz napiši kaj je bilo, ovo mi je ko da vlasnik Eurocommercea ukrade na nečijem Mercedesu znak s haube

Svakava govna šeću našim ulicama ....

Kaj se naljepnice tiće .... koliko znam stvar hoda ako ti treba garancija na cijeli comp, ali ionako 80% komponenti ima garanciju dužu od 1 godine

Ali na kraju ZAŠTO kupovati gotove konfiguracije. Bilo tko od nas bi složio konfu na papiru, a fizički je složiti barem nije problem
Nije stvar u tebi i meni, nego je to od jedne moje stranke komp koja je kupila komp u hg-spotu i zeli sacuvati garanciju.
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2003., 11:33   #17
cyberphere
Premium
 
cyberphere's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 842
Ja ne razumijem tko kupuje takva računala. Oni u njega mogu staviti šta hoće i kako hoće. Najbolje je kupovati u komponentama. Ove mutave konfiguracije tipa HG Spota, Ve-mila i drugih su takva sranja da nema gorih.
__________________
cyberphere je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2003., 12:08   #18
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,483
Veli meni dečko sa izdaje robe-koliko on zna 1234...e sad ili su promjenili ili se netko od onih klinaca na praksi dobro zabavlja

Uglavnom-moralo bi pisat na jednom papiru koji je došao uz komp...ak ga biserko nije bacio...
Jelc je online   Reply With Quote
Staro 02.07.2003., 14:32   #19
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by ozren
u americi ti nemreju prodat tu foru s naljepnicom... to kod njih ne ide, naravno, oni imaju i dobre consumer protection zakone za razliku od nas.

s obzirom da znam za slucaje gdje komponente unutar kutije nisu bile jednake onima na fakturi, te cinjenici da si ti ipak lijepo platio sve to i vlasnik si sveg tog dreka, mislim da je to s naljepnicom prevara. i da ti ne mogu na bazi toga ukinut garanciju.... no, kazem, mi hrvati smo za razliku od amera pametan narod pa onda kod nas prolazi svasta...

he he desilo mi se da frendov komp na papiru i u rukama teze 200dem razlike...i to firma koja je tada bila najveci diler kompova a sad se bave skoro pa samo veleprodajom...shvatili?

u drugoj firmi prije par mjeseci tipu dali kolica s svom opremom u komponentama..i zaboravili laserski printer i jos nesto...dobro da je tip provjeravao prije nego je gurnuo kolica u lift..mislim da ste shvatili o kojoj se firmi radi..

vremenski pomak iymedju 1 i 2 slucaja je 3 godine..istina nisu iste firme ali vjerujem da im se ovakve stvari i cesce dogadjaju...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2003., 16:57   #20
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
E ta u kojoj se kolica guraju lift je svakim danom sve gora i gora. Poičinju naličiti na HG Spot. Prvo im treba nekih sat i plo da mi faxaju predračun, uredno se isti dan prije 12:00 plati taj predračun. Inače žena je zamjenila grafičku za jednu 200 kn skuplju jer tražene nije bilo na skladištu, OK dogovoreno. Dolazim po robu, kad znate vi nama visite 14 kuna (nije stvar u tih 14 kuna, stvar je principa). Kako Vam visim 14kuna, plačeno je po predračunu isti dan prije 12 sati i lova Vam je 100% sjela isti dan na račun i nije se mogla desiti promjena u cijeni (zašto principa, šta da sam kupio 20 Gb RAMa i da se desio potres na Taiwanu ??? A ja platio na vrijeme po staroj cijeni sada bi me tražili 300% nadoplatu). Dobro to nekako izgladimo (njihov propust) i sada počinje zabava, grafičke nema (one koja je ona rekla da imaju) doći će za 7 dana, odem po kolica, je sada nema niti M$ tastature i miša. Vračam se gore i sada ja maltretiram. Dakle od 3500 kn robe ti nemaš robe za 1200 kn i mene nađeš *ebat za 14 kuna ??? Na predračunu piše isporuka robe po uplati, nema počeka. Sada kada budem došao po ostatak robe *ebat ću ja njih da želim povrat novca ukoliko se desi promjena u cijeni, tako i ja mogu prodati nekome tanker, znate dajte vi meni 10 000 000 US$, a ja ću Vama prodati tanker ćim bude na skladištu
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2003., 14:08   #21
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
problem rijesen

hvala vam svima koji ste se trudili oko ovoga, ali uspio sam rijesiti problem bez otvaranja kompa. Naime, 1st boot device je bio floppy, pa sam digo w98se (DOS) sa floppya, pa sa winXP cd-a u \i386 pokrenuo winnt i tako pokrenuo setup... Hvala vam svima jos jednom.

Over&Out
shimpa je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na