Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.10.2006., 23:06   #1
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
VGA - chinch/S-Video adapter/kabel

mislim da je naziv poprilicno jasan.
dakle danas sam prosao chipoteku, elkoteku, hamu, 2 wannabe-chipoteka ducana u masarikovoj i frankopanskoj, links, mikronis (ocaj pa probah) i makro-mikro. i nitko nema. neki rekli ne postoji, neki rekli nema, neki rekli bilo, neki rekli mozda jednog dana.
zna li itko gdje mogu kupiti u RH, po mogucnosti u Zg takav kabel ili adapter, svejedno. znaci na jednoj strani obican VGA, na drugoj zuti chinch ili s-video. radi se o tome da na lapu imam samo VGA izlaz a zelim ga spojiti na TV.

spreman sam i rezati VGA i chinch ili s-video kabel, ako mi kazete da je to moguce i date bar neke smjernice. unaprijed hvala.

btw, ovako bi to trebalo izgledati:

mat je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2006., 09:23   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,608
Citiraj:
Autor mat Pregled postova
mislim da je naziv poprilicno jasan.
dakle danas sam prosao chipoteku, elkoteku, hamu, 2 wannabe-chipoteka ducana u masarikovoj i frankopanskoj, links, mikronis (ocaj pa probah) i makro-mikro. i nitko nema. neki rekli ne postoji, neki rekli nema, neki rekli bilo, neki rekli mozda jednog dana.
zna li itko gdje mogu kupiti u RH, po mogucnosti u Zg takav kabel ili adapter, svejedno. znaci na jednoj strani obican VGA, na drugoj zuti chinch ili s-video. radi se o tome da na lapu imam samo VGA izlaz a zelim ga spojiti na TV.
I zasto mislis da ce ti to raditi kako si zamislio? Osim pod uvjetom da je takva opcija podrzana na tvom laptopu, no u tom slucaju (a u njega iznimno sumnjam), obrati se ovlastenom dealeru...

Citiraj:
btw, ovako bi to trebalo izgledati:
Ovo je proprietary Matrox kabel i moze se koristiti na Matroxovim karticama zbog eksplicitne podrske za takvo sto. Ako mislis da ces kablom pretvoriti RGB signal u AV kompatibilan, _grdno_ se (hmda) varas...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2006., 12:00   #3
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 8,014
Frend je pretvorio AV signal u RGB ,tj. spojio je playstation 2 na 17" CRT monitor. Vjerujem da se moze i obrnuto,ali vjerojatno ces morati sam napravit/modati kabel/adapter. Mogu ga pitati kako je to napravio, cini mi se da je shemu nasao na netu.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2006., 13:32   #4
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
@buba: u display properties imam opciju birati extended, dual i TV desktop. tako da mislim da je moguce. ne vidim zasto ne. graficka u lapu je nekakva radeonka koja, uopce ne sumnjam, u danasnjoj izvedbi ima s-video izlaz.

@bruno: tocno to je meni palo na pamet. naci shemu oba kabla (tip u makro mikro mi je rekao da chinch ima samo 2 pola) i pokusati to zalemiti. mozes ga pitati?

100% sam siguran da je to moguce jer sam vidio prije cca 11 godina komp kako radi na TV-u sa modanim VGA kablom. i do danas me nije ni najmanje zanimalo kako to funkcionira, ali eto, za sve dode trenutak

ajde pomozite ako imate ikakve ideje/materijale/iskustva/linkove jos pliz. hvala!
mat je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2006., 15:16   #5
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
kolko vidim iz pin assignmenta, vga izlaz ima komponentne izvode koji bi se mogli spojit na scart...a imas ih i kao ona 3 component cinca na boljm TV-ima i dvd playerima

sad cu postat te pin assignmente cim nadjem

EDIT:
vga:
http://pinouts.ru/Video/VGA15_pinout.shtml

scart:
http://www.js-technology.com/technic...tconnector.pdf
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2006., 15:22   #6
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 826
Čisto sumljam da se to tako lako može napraviti.
Dobro Bubba kaže, sam kabel ne može pretvoriti RGB signal u Y Pb Pr.
Nisam nikada koristio ovako nešto ali siguran sam da su ovakvi kablovi kao tvoj gore namjenjeni grafičkim karticama koje u sebi imaju nekakav konverter pomoću kojeg mogu preko VGA izlaza pustiti Component out signal. Vjerovatno se to štela u postavkama grafičke.
Kabel samo provodi component signal i to su ti kablovi što viđaš po netu.
To čak nije problem niti napraviti... http://www.myhometheater.homestead.com/vgacable.html
Bilo kako bilo, moraš imati konverter.
Znači jedina ti je šansa da tvoj TV ima RGB input.
Ako si pak odvažan s lemilicom i imaš avanturističkog duha baci oko na ovaj link... http://www.tkk.fi/Misc/Electronics/c...v/circuit.html
Konverter u kućnoj radinosti.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2006., 17:04   #7
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,608
Citiraj:
Autor mat Pregled postova
@buba: u display properties imam opciju birati extended, dual i TV desktop.
Same mogucnosti koje nude driveri ne reflektiraju nuzno postojanje *fizickog* sucelja za takvo sto. Mozda, zaista, tvoj chip u laptopu podrzava "TV desktop", no takvo sto i nije bas cesta praksa izvoditi preko DSUB-a.

Citiraj:
tako da mislim da je moguce. ne vidim zasto ne. graficka u lapu je nekakva radeonka koja, uopce ne sumnjam, u danasnjoj izvedbi ima s-video izlaz.
Kao sto rekoh, hardverske mogucnosti su ovdje manje upitne. Upitan je fizicki nacin ostvarivanja konekcije. Uostalom, pa sto kaze manual?

Citiraj:
@bruno: tocno to je meni palo na pamet. naci shemu oba kabla (tip u makro mikro mi je rekao da chinch ima samo 2 pola) i pokusati to zalemiti. mozes ga pitati?
Bruno 2 ti moze reci ovo -> http://forum.matrox.com/mga/viewtopic.php?t=4382, http://forum.matrox.com/mga/viewtopic.php?t=4385 ili http://forum.matrox.com/mga/viewtopic.php?t=4389. No ove sheme su radjene po Matroxovim specificakijama i gotovo sigurno nisu univerzalno primjenjive.

Citiraj:
100% sam siguran da je to moguce jer sam vidio prije cca 11 godina komp kako radi na TV-u sa modanim VGA kablom.
Takva mogucnost postoji, no involvira dodatnu elektroniku.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2006., 14:23   #8
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
da, izgleda da stvarno nije jednostavno kao sto sam si ja to zamislio. nazalost. nisam toliko odvazan s lemilicom da si sam izradim po onoj shemi konverter.
a jbg, izgleda da onda nista od svega toga. ne vrijedi mi toliko da kupujem skupe konvertere.
sto se manuala tice, btw. ne kaze nista. niti slova o cjeloj prici...
hvala svim sto ste mi razjasnili neke stvari.

btw, zna li netko kako pretvoriti "Y Pb Pr" u scart. "Y Pb Pr" je ulaz na TV-u, a scart izlaz sa videa. usput samo pitam. tnx

@matesonik: ne radi ti PDF sa scart pinovima! imas neki drugi link?
edit: sad radi...
mat je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2006., 19:16   #9
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 8,014
http://www.lik-sang.com/list.php?nav...4c2c556516427c

Tu imas konvertere po 50USD

Frend javio da vise nema shemu , vise ne koristi taj kabel (interface sa komponentama) jer je spopjio ps2 na TV. Uglavnom,rekao mi je da je malo zahebano za napravit ako nisi vjest sa lemilicom. Ima dosta komponenti na interface-u.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2006., 21:10   #10
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,108
ja sam isto trazio za svoj laptop i nasao sam u nekom webshopu u hrvatskoj...kostalo je oko 300 ili 400 kn pa sam zakljucio da radije za te pare kupim neki jeftinjaka DVD player (jer sam mislio spajati laptop s TVom zbog gledanja filmova)
reboot je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na