Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.10.2006., 23:03   #1
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
PayPal

Račun u banci i visaElectron ili Kreditna kartica.

1.1 Koji račun?

--> Račun koji možete otvoriti jest žiroračun i debitni račun obzirom da njihovim otvaranjem dobivate VisaElectron karticu.

1.2 Koji je bolji?

--> U ovom slučaju bolje je otvoriti devizni račun iz razloga što porezna uprava ima kompletan uvid u sve žiroračune pa sve transakcije primanja/slanja novca i u skladu sa time može tražiti pojašnjenje i opravdanje za određene transakcije.

1.3 Kako otvoriti račun u banci?

--> Dovoljno je otići u bilo koju poslovnicu banke (poželjno u glavnu) i zatražiti otvaranje deviznog računa.
1.4 Što je potrebno?

--> Obavetni ste priložiti osobnu iskaznicu, znati se potpisat i morate imati nešto novaca da stavite na račun.
1.4 koliko novaca je potrebno?

--> U globalu cca 150 kn je dosta da stavite kao početni polog. OPREZ: Većina banaka otvara devizni račun vezan za određenu valutu tj. €/$/CH.

1.5 U kojoj banci otvoriti račun?

-->Obzirom da VisaElectron svih banaka nije prihvaćena na paypalu savjetujem ove banje: PBZ Privredna, Erste banka, Raiffeisen banka.

--> NAPOMENA: Devizni račun u erste banci nije striktno vezan za određenu valutu.
--> Ako otvarate u nekoj od preostale dvije banke savjetujem € kao valutu na koju je račun vezan.

1.6 Koliko se čeka kartica?

--> Manje vise 10 dana do 2 tjedna je rok u kojem bi trebali dobiti karticu koju podižete u poslovnci banke gdje ste otvorili račun.

2.0 Kako napraviti paypal account?

--> Dakle sada kada imate karticu možete otići na https://www.paypal.com/us/cgi-bin/we...gistration-run te ispuniti registraciju.

2.1 Kako dodati karticu u account?

--> Nakon što ste uspiješno registrirali account ulogirajte se sa vašim login/password podacima na https://www.paypal.com i unutra pronađite opciju Prodile-Add or Remove card.

2.2 Kako linkati karticu?

--> Nakon što ste dodali karticu pronadjite opciju Link my caed ili slično. Paypal vam naplaćuje iznos nešto manji od 2$ koji će vam biti vraćen kada potvrdite acount.

2.3 Što nakon linkanja kartice?

--> Otprilike 3-5 dana nakon linkanja kartice odite u banku i zatražite da vam isprinta listu transakcija.
--> Među transakcijama će pisati xxxxPaypal gdje X označava broj. Taj broj ćete upisati u svom paypal sučelju i account će vam biti potvrđen i spreman za upotrebu.
--> Ovo možete izbjeći tako da priotvaranju računa u banci zatražite netbanking uslugu.

3.0 Kako napraviti paypal račun sa kreditnom karticom?

--> Oni koji imaju Amex, Master ili Visa Classic kreditnu karticu ne moraju otvarati žiro ni devizni račun u banci.[za Diners nisam siguran ako je podržan]
--> Procedura je identična za kreiranje accounta i linkanje kartice te njegovu potvrdu. Jedina je razlika što neke kreditne nemaju opciju da online vidite listu transakcija pa ćete morati čekati slijedeći račun.

4.0 Plaćanje paypalom u raznim valutama.

--> Paypal vam naplaćuje automatski sa računa/kreditne bez obzira koja je vaša valuta, glavno je da imate novaca na računu ili da vam kreditna nije preko limita.

5.0 Primanje novaca na paypal račun

--> Na paypal možete primi novac koji se polaže u vaš Balance. time možete vršiti plaćanja paypalom ali ne možete unovčiti kesh.

5.1 Koliko se plaća usluga primanja novaca?

--> za primanje novaca paypal naplaćuje fee od 3.4% na ukupan iznos [iako tvrdi da je nekad manji] plus 0.56€
-->
Dobro za znati:

Na paypalu se može kupovati preko RBA tekućeg računa putem VISA kartice (ako u nekom mjesecu nije bilo prometa na tom računu - ne računaju mjesečnu naknadu od 9kuna).



paypal faq


1.0 Što je potrebno za otvaranje paypal accounta?

--> Račun u banci i visaElectron ili Kreditna kartica.

1.1 Koji račun?

--> Račun koji možete otvoriti jest žiroračun i debitni račun obzirom da njihovim otvaranjem dobivate VisaElectron karticu.

1.2 Koji je bolji?

--> U ovom slučaju bolje je otvoriti devizni račun iz razloga što porezna uprava ima kompletan uvid u sve žiroračune pa sve transakcije primanja/slanja novca i u skladu sa time može tražiti pojašnjenje i opravdanje za određene transakcije.

1.3 Kako otvoriti račun u banci?

--> Dovoljno je otići u bilo koju poslovnicu banke (poželjno u glavnu) i zatražiti otvaranje deviznog računa.
1.4 Što je potrebno?

--> Obavetni ste priložiti osobnu iskaznicu, znati se potpisat i morate imati nešto novaca da stavite na račun.
1.4 koliko novaca je potrebno?

--> U globalu cca 150 kn je dosta da stavite kao početni polog. OPREZ: Većina banaka otvara devizni račun vezan za određenu valutu tj. €/$/CH.

1.5 U kojoj banci otvoriti račun?

-->Obzirom da VisaElectron svih banaka nije prihvaćena na paypalu savjetujem ove banje: PBZ Privredna, Erste banka, Raiffeisen banka.

--> NAPOMENA: Devizni račun u erste banci nije striktno vezan za određenu valutu.
--> Ako otvarate u nekoj od preostale dvije banke savjetujem € kao valutu na koju je račun vezan.

1.6 Koliko se čeka kartica?

--> Manje vise 10 dana do 2 tjedna je rok u kojem bi trebali dobiti karticu koju podižete u poslovnci banke gdje ste otvorili račun.

2.0 Kako napraviti paypal account?

--> Dakle sada kada imate karticu možete otići na https://www.paypal.com/us/cgi-bin/we...gistration-run te ispuniti registraciju.

2.1 Kako dodati karticu u account?

--> Nakon što ste uspiješno registrirali account ulogirajte se sa vašim login/password podacima na https://www.paypal.com i unutra pronađite opciju Prodile-Add or Remove card.

2.2 Kako linkati karticu?

--> Nakon što ste dodali karticu pronadjite opciju Link my caed ili slično. Paypal vam naplaćuje iznos nešto manji od 2$ koji će vam biti vraćen kada potvrdite acount.

2.3 Što nakon linkanja kartice?

--> Otprilike 3-5 dana nakon linkanja kartice odite u banku i zatražite da vam isprinta listu transakcija.
--> Među transakcijama će pisati xxxxPaypal gdje X označava broj. Taj broj ćete upisati u svom paypal sučelju i account će vam biti potvrđen i spreman za upotrebu.
--> Ovo možete izbjeći tako da priotvaranju računa u banci zatražite netbanking uslugu.

3.0 Kako napraviti paypal račun sa kreditnom karticom?

--> Oni koji imaju Amex, Master ili Visa Classic kreditnu karticu ne moraju otvarati žiro ni devizni račun u banci.[za Diners nisam siguran ako je podržan]
--> Procedura je identična za kreiranje accounta i linkanje kartice te njegovu potvrdu. Jedina je razlika što neke kreditne nemaju opciju da online vidite listu transakcija pa ćete morati čekati slijedeći račun.

4.0 Plaćanje paypalom u raznim valutama.

--> Paypal vam naplaćuje automatski sa računa/kreditne bez obzira koja je vaša valuta, glavno je da imate novaca na računu ili da vam kreditna nije preko limita.

5.0 Primanje novaca na paypal račun

--> Na paypal možete primi novac koji se polaže u vaš Balance. time možete vršiti plaćanja paypalom ali ne možete unovčiti kesh.

5.1 Koliko se plaća usluga primanja novaca?

--> za primanje novaca paypal naplaćuje fee od 3.4% na ukupan iznos [iako tvrdi da je nekad manji] plus 0.56€

Zadnje izmijenjeno od: tor. 06.03.2013. u 20:15.
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2006., 23:18   #2
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
ovo su pre odlicne vijesti!!!
jel ima neka kvaka?
Astral je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.10.2006., 23:48   #3
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Suuper, napokon sad više nema problema sa plachanjima servera a i ebay je tu
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2006., 23:48   #4
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Konacno!!! WOOT
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 00:24   #5
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
znao sam da ima neka caka...
Citiraj:
Do you agree to the User Agreement and Privacy Policy, and terms incorporated therein, and the fact that you are signing up for a PayPal account with Send Only capabilities?
bolje nego nista i guess
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 02:15   #6
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,923
Pa send only je dobro. Kao da bi mi nesto prodavali . Yeah right
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 10:36   #7
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
A dobro uskoro će i to valjda bit prvo moramo pokazat zainteresiranost
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 12:01   #8
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Pa send only je dobro. Kao da bi mi nesto prodavali . Yeah right
lol pa naravno da bi prodavali...to je cijela smisao paypala, ovak mogu isto kupovat bez njega sa kreditnom...
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 15:06   #9
dedal
Toshiba ko' ludo
Moj komp
 
dedal's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb-west side
Postovi: 250
Hoah ,napokon :burn:
dedal je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 21:42   #10
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,923
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
lol pa naravno da bi prodavali...to je cijela smisao paypala, ovak mogu isto kupovat bez njega sa kreditnom...
Aj pogodi zasto sam stavio one smajlice na kraju. Ako pogodis prijavljujem te u kviskoteku.

A sto se tice Paypala,drago mi je jer ako sve prodje u redu, brzo ce se vjerujem otvorit opcija prodavanja,dostave za malo para itd itd. Aj posalji sad nekome u Njemacku ram od 100-200€. Postarina kosta boli glava. A iz Amerike ovamo postarina za neke stvari dodju cak 3-5 eura.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.10.2006., 23:02   #11
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Aj pogodi zasto sam stavio one smajlice na kraju. Ako pogodis prijavljujem te u kviskoteku.
...
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
A sto se tice Paypala,drago mi je jer ako sve prodje u redu, brzo ce se vjerujem otvorit opcija prodavanja,dostave za malo para itd itd.
nisam bas optimistican sta se toga tice, pogledaj sloveniju, imaju paypal vec neko vrijeme i jos nemaju opcije primanja
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 23:59   #12
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,923
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
...

nisam bas optimistican sta se toga tice, pogledaj sloveniju, imaju paypal vec neko vrijeme i jos nemaju opcije primanja
Od 1.1.2007 Slovenija bi trebala potpuno uvesti Euro i od tada bi se situacija trebala promijeniti. Da ne govorim o padu cijena dostave iz Slovenije u ostale dijelove svijeta (govorim o povezanosti paypala i ebay-a).
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2006., 00:14   #13
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Od 1.1.2007 Slovenija bi trebala potpuno uvesti Euro i od tada bi se situacija trebala promijeniti. Da ne govorim o padu cijena dostave iz Slovenije u ostale dijelove svijeta (govorim o povezanosti paypala i ebay-a).
Da oni al kad ćemo mi dobit euro uffff
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2006., 02:56   #14
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,923
Citiraj:
Autor Dawar Pregled postova
Da oni al kad ćemo mi dobit euro uffff
Ako ovako nastavimo s ovom politikom ,negdje u vrijeme prve konstrukcije Enterprise-a.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2006., 13:44   #15
Dexxy
Guest
 
Postovi: n/a
kako se placa preko tog paypala??npr sad sam nasao na nekoj starnici da mogu narucit neku igru i imam ponuden taj paypal ili credit card....u cemu se razlikuje kupovina preko kartice od paypala?
  Reply With Quote
Staro 14.10.2006., 20:14   #16
Crais
Guest
 
Crais's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zgb - shpaolin
Postovi: 641
Evo ja sam si otvorio account
Crais je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2006., 20:35   #17
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Što se sve može radit s tim Paypalom??? Vidim sve super, sve pet to što je konačno došao, a meni ni jasno...? :confused:
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2006., 16:52   #18
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
eto, djabe mi i PayPal. lazovi jedni.
fino me od***ase sa Visa Electron, a Maestro uopce ne primaju, a hvale se da primaju debit kartice.
stoka
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2006., 20:40   #19
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 971
znaci nista od toga ni meni...pa, ako primaju debitne, morali bi to primiti..bo
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2006., 21:28   #20
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor walbandon Pregled postova
znaci nista od toga ni meni...pa, ako primaju debitne, morali bi to primiti..bo
a ocito da ne primaju sve. doduse, to je stvar banke, ne pay-pala.
recimo frend nemoze kupovat preko amazona sa visom electron (ZABA) a ja mogu (PBZ).
sad razmisljam sta cu...

pitanje: jel se moze otvorit amex ak nemas stalni izvor primanja? (citaj: nisam zaposlen, student sam...)
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2006., 23:22   #21
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
A gay...ja se ponado da ću sad opalit sa visom elektron...kad štanga, neide....
Eto, buraz takođe student...kaj bi se dalo skemijat da mogu plaćat paypalom...takođe nema stalan izvor primanja...ajd, pomoch...
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2006., 00:13   #22
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Može se elektronkom samo moraš imat one 3 znamenke na poleđini kartice...
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2006., 00:20   #23
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 971
dawar, bas gledam karticu, jesu li te 3 brojke dodatak na na broje kertice(onaj napisan i sa prednje strane)? jel me kosta sta da se uclanim?
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2006., 00:23   #24
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Ako sam dobro shvatio nisu, te 3 brojke nemaju veze sa onim sa prednje strane. Kaj se tiče učlanivanja za onaj običan account ništ se ne plaća
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2006., 00:25   #25
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Ajd netko da to malo objasni ?

Šta, kako, kuda...? Poštarine ? Učlanjenje ?
Gdje to mogu koristit ? Neznam ništ...: lol2 :

Zavaljujem
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2006., 00:25   #26
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Također ako može neko ukratko objasnit bija bi i ja zahvalan.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2006., 00:26   #27
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 971
mislim da me nisi skuzio...naprijed ima jedan broj(br kartice) xxxx xxxx xxxx xxxx, i isti taj broj imam iza napisan gdje je moj potpis, samo 2 razmaka dalje imam jos 3 brojke xxx...nadam se da si sad skuzio na sta mislim..ako nisu te, onda ne kuzim koje bi mogle biti....
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2006., 00:29   #28
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
E te 3 odvojene brojke iza to bi trebalo biti to
A sve o pay palu imate ovdi http://en.wikipedia.org/wiki/Pay_Pal
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2006., 00:34   #29
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Pretpostavljam da triba imat tekući račun?
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2006., 00:36   #30
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Pa sve je na engleskom !
Ako se ja budem po tome ravnao što tamo piše i prevodio meni razumljivo dat ću garant broj americana svagdje sam ne tamo gdje treba

Pa će me zena: Machineg

Sad je kasno da učim strane jezike pa ako bi netko mogao napravit kratki sažetak ...
stuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na