Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.04.2006., 22:52   #1
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
divx player

dosad sam rijetko gledao divxe al nedavno ispržih sve voyagere, stargate sg1, stargate atlantis, farscape, battlestar galactica (space: above & beyond je u dolasku) pa je došlo vrijeme da ubodem divx player jerbo ih 7 godina star sony nemre pročitat. ubodem ja kanticu od excella (280kn). sve čita, nema problema. ali... od frenda buraz koji je lijepio titlove nije imenovao titl najsigurnijom copy paste metodom nego ponegdje npr nedostaje crtica u nazivu titla (razlikuje se od imena movie fajla) i pederski player neće ga pročitat.
e, sad mene zanima jel ima na tržištu playera koji funkcioniraju na način da mogu uć u folder i manuelno izabrat titl kao što mogu na kompu a ne da mi ga automatski (ne) učitava?

i jel zna neko di mogu skinut titlove za space: above & beyond?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2006., 12:43   #2
bdelac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 92
pioneer dv-470, dv-380 to ti je sve isto, citaju sve zivo, samo sibas po tipki SUBTITLES i vrtis po titlovima koji su ti u tom folderu
lg 9900 je isto dobar player, mislim da nema problema sa različitim imenom titla i avi-ja.
bdelac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2006., 13:09   #3
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,022
Za ručno učitavanje titlova potraži firmware na:
http://board.softpedia.com/index.php?showforum=24
Pioneer dv-380 nema tu mogućnost, ali lg 9900 i pio dv-470 bi trebali imat. Pio dv-470 ćeš malo teže nabavit, tako da ti je moj savjet lg 9900 ili kupovina pio dv-380 i strpljenje do idućeg modificiranog firmware-a, a evo i link za neslužbeni firm za lg 9900, koji omogućuje ručno učitavanje titlova http://pwp.netcabo.pt/dhammer/
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2006., 22:36   #4
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
hvala svima, ubošću lg.
@pomo: dobar ti je sig. legendarni bladerunner.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2006., 01:27   #5
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
nego fanatik

mene jakoooo zanima koliko bi cjenio da mi poprzis stargate i farscape?

Ono cjenu i lokaciju di se nalazis posalji na pm
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2006., 10:46   #6
vvidak11
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Vukovar
Postovi: 11
fanatik@

Nemoj davat puno para za lg, imaš vivax za cca 259 kn a čupa sve moguće.
Uz to mene bi jako zanimali voyager i galaktica pa ako možeš poslati na PM što bi to koštalo da spržiš.?
vvidak11 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2006., 13:10   #7
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,022
Citiraj:
Autor vvidak11
fanatik@

Nemoj davat puno para za lg, imaš vivax za cca 259 kn
Dajte bar pročitajte postove na koje odgovarate, čovjeku treba ručno učitavanje titlova na pleyeru, a to ovo smeće od vivax-a sigurno ne podržava, da ne pričamo o podršci, što službenoj, što neslužbenoj, koja je nikakva.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2006., 14:03   #8
vvidak11
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Vukovar
Postovi: 11
Sorry, ali zadnji vivaxov software je poboljšan, i zbilja čupa sve, vjeruj mi nisam sebi mogo doć kad sam vidio. Imao sam Sony , al nije čitao pola toga šta ovaj može.

Na kraju krajeva, nek čovjek kod nekog proba što mu paše, da se ne zalijeće, jer si u pravu što se tiče starije serije, vivax baš nije bio solidan.
vvidak11 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2006., 14:21   #9
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,022
Sad više-manje svi imaju full mpeg4 podršku (čitaju divx, xvid, ogg...), ovdje je stvar u učitavanju titlova koji imaju drugačiji naziv od filma ili se ne nalaze u istom folderu, i podešavanju veličine za titlove. Podešavanje veličine ima i pioneer i kao player dobija moju preporuku, ali učitavanje titlova drugačijeg naziva ili iz drugog foldera trenutno najbolje podržava lg 9900. Mislim da vivax nema te mogućnosti ni sa zadnjim službenim soft, a neslužbenog ja mislim ni nema-većina ovih funkcija omogućena je neslužbenim firmware-om i na boljim playerima. Ako taj tvoj vivax ima opisane mogućnosti sa titlovima onda definitivno zaslužuje preporuke, ali koliko ja znam niti ih ima, niti će ih dobiti.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2006., 14:36   #10
vvidak11
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Vukovar
Postovi: 11
E sad toliko detaljno nisam išao, probam sve varijante pa javim. Za jedno je sigurno, podešavanje veličine titla nema.
vvidak11 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.04.2006., 22:37   #11
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
@Codiac: stargate sg1, 9 sezona, 17 diskova. stargate atlantis, 2 sezone, 4 diska. farscape, nemam pojma koliko sezona al su sve, 7 diskova. ali meni se to neda pržit jerbo sam ovih dana ispržio cca 80 devedeja i muka mi je kad samo vidim ikonu od nere. a i ne bi bio red zarađivat na kolegi forumašu. nego, ja to tebi lijepo posudim, ti presnimiš, vratiš, i svi sretni i zadovoljni. može? pošalji mi mob na pm. a možeš i ime da ne tražim codiaca
@vvidak11: da si iz zagreba, dogovorili bi se al ovako... a i prvih 5 diskova (od njih 14) voyagera je sjebano. ubrzana reprodukcija. čekam da dođe zamjena. galactica je na 4 diska i ok. fakat ne znam koliko bi me koštalo slanje u vukovar. al najgore je što mi se neda. sad si još moram prepržit space: above & beyond i nemislim više niš pržit dogledno vrijeme.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2006., 12:31   #12
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
ubo grundiga gdp 3550. ima mogućnost da sam odrediš titl koji ćeš gledat a potom i avi file. teoretski možeš gledat npr. 4.epizodu atlantisa i čitat titl iz 7.
ali s druge strane, ima takvih mana da si razmišljam da ga možda zamijenim za pioneera 380 ili 393 (novi). npr, nema dijakritičke znakove (čćšž), ponekad je odaziv na komandu daljinskog s zakašnjenjem, nekad moram stiskat gumb ko budala više puta da primi (baterije u redu), gledanje filma ubrzano je katastrofa, vidiš samo istrzane scene dok si na excellu pri 4x ubrzanju mogao normalno pratit film i čitat titlove. al s druge strane, excello je imao font slova bez crnog ruba tak da je čitanje titlova pri svijetlim podlogama bilo nemoguće, imao je ograničenje na broj slova u titlu tak da ak je bio duži titl niste vidjeli cijeli. spajanje najboljih karakteristika jednog i drugog dalo bi jebeno dobar player.
ali sad samo molim par informacija o pioneeru 380 ili 393 ako ga neko već ima pošto sam potencijalni kupac.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2006., 12:47   #13
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,022
Stvarno mi nisi jasan. Preporučim ti 2 najbolja playera na tržištu trenutačno, a ti odeš i kupiš nešto treće : goood : . Ako želiš ručno učitavat titlove na playeru JEDINI izbor ti je LG 9900, ako ti se ne sviđa firma kupi pio 380. Pio 393 zasad NEMA neslužbene podrške = premali font titlova, nema ručnog učitavanja i sl. Podrška za taj model će se vjerojatno pojavit, ali treba čekat. Za sve informacije glede neslužbenih firmwera pogledaj si ovdje:
http://board.softpedia.com/index.php?showforum=24
I zapamti najbolji playeri su oni sa najboljom neslužbenom podrškom - čitaj pioneer i lg.
Pio 380 imam i player je stvarno odličan, ali zasad jednostvno ne podržava sve što ti tražiš, ponavljam jedini player dostupan kod nas koji podržava sve što tražiš je lg 9900.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2006., 13:09   #14
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
ja bih rado otišao i kupio lg da nisam bio uvjetovan time da ga uzmem u hg spotu pošto sam tamo kupio excella a tam nemaju 9900. nemreš dobit lovu pa sam ga zamijenio i doplatio za grundiga. grundig, kao što sam napisao ima ručno učitavanje titlova.
vidio sam da na softpediji imaju čuda za pioneere. daj mi onda reci iz prve ruke, dakle, 380 automatski učitava titl i neće ga pročitat ak postoji minimalna razlika u imenu avi filea i srt-a. (npr, nedostatak crtice u nazivu)?
dali čita hrvatske znakove? dali s neslužbenim firmwareom možeš ručno učitavat titlove?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2006., 13:25   #15
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,022
Ima podršku za hrv. znakove, ali ne postoji još verzija firmwera sa kojom možeš na pio 380 ručno učitavat titl. Po meni nedostje mu ručno učitavanje i podrška za ugrađene titlove u ogg. filmovima. Titlu možeš povećavati font, podržava trenutačno što se slike i zvuka tiče sve što ti može pasti pod ruke osim mkv. fajlova. Sve te krasote za titlove dobiješ tek sa neslužbenim firmwerima, a ovaj tvoj grundig je prvi za kojeg čujem da ih podržava iz tvornice, pa ti predlažem da možda probaš na softpediji pitat jel misli njega netko sređivat, a možda je i sređen samo ja živim u neznanju. Od pio modela (opet sa neslužbenim jel) sve što ti treba od titlova podržavaju tek 575/470 modeli, ali kako sam već napisao nema ih više za nabavit. Evo ti i link na faq za pio playere: http://www.pioneerfaq.info/
EDIT: za tu minimalnu razliku između naziva titla i filma nisam siguran da li će ga učitat, provjerim, pa ću ti javiti.
EDIT2: Evo provjerio, stavio sam Finding Nemo.avi i Finding-Nemo.sub i nije učitao...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 17.04.2006. u 14:11.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2006., 13:33   #16
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
fanatik poslano
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2006., 14:11   #17
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
hvala pomo, izgleda da ću zamijenit grundiga za nekaj drugo a ubost lg9900 u vemilu. e, da, kakvi su ovi lg 162 i 172? to imaju u hgspotu.
@ codiac, imaš pm.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2006., 14:20   #18
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,022
Vidio sam ih i nisam našao ništa na netu, tako da lg dvx 9900 po meni najbolji izbor. Sa njim samo pazi jer imaš lg dv 9900 (bez x-a) i lg 9900H. H verzija ja mislim da nije još sređena, a za dv verziju pogledaj malo na njegov topik na softpediji.
EDIT: Samo H verzija playera nije podržana pa pazi da ne ubodeš baš tu.
Info o kompatibilnim playerima i download neslužbenog firm si nađeš ovdje http://pwp.netcabo.pt/dhammer/
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 17.04.2006. u 14:30.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na