Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.04.2021., 19:29   #1
Zé.
Cidade de Deus
Moj komp
 
Zé.'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Agram
Postovi: 246
MCGA? Sto je to?

Pozdrav ljudi dobio sam sms poruku sa nekog 095 459 9002 :

"Vase dugovanje:3429079861 u iznosu 30.65, je proslijedeno na naplatu u MCGA Kontaktirajte nas:+38517707260,info@mcga.hr"...

Pa mi to nesto smrdi. Koji su ti MCGA, kome sam duzan i za sta? 30.65 čega sam dužan itd.?

Neko iskustva?
__________________
"The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams?"
Zé. je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 19:36   #2
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2021., 20:36   #3
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
MCGA je kuća koja otkupljuje dugovanja.
Dužan si npr A1, oni se ne mogu naplatiti, prodaju tvoj dug njima i onda oni rješavaju dalje.
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 19:03   #4
Zé.
Cidade de Deus
Moj komp
 
Zé.'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Agram
Postovi: 246
Svašta.
__________________
"The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams?"
Zé. je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 19:20   #5
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Oliti legalni utjerivači dugova .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 19:41   #6
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
3.14da im materina, što takve firme neće otkupit dug od nekoga tko dobije sud a okrivljenik neće platit ili što ne preuzmu dug od ljudi koji od svojih poslodavaca nisu dobili primanja?
Bagra i marva, sližu se samo sa telekomima i sličnim firmama. Ne kažem da je to loše jer račune treba platiti ako se usluga koristi i ugovor se potpiše. Smeta me to kaj građane ko *ebe. Mom ujcu su ex poslodavci bili dužni 1500 kuna godinama, čak su i ugovor potpisali da će ovi dat pare kad budu imali. Na kraju muka isusova dobit natrag SVOJE novce. A ovi revno ganjaju 32 kune

A onda kad se građani snađu pa prodaju svoj dug nekim momcima, onda se Ministarstvo unutrašnjih poslova ljuti i negoduje jer to baš nije po zakonu. Dok je po zakonu bilo ne dobit plaću, dnevnice ili presuđenu odštetu

Čisto mala digresija. Lako utjerivat dugove telekoma. Budite frajeri pa pomognite fizičkim osobama.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 19:52   #7
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
pravo je pitanje zasto neka firma (u ovom slucaju A1) proda dug ovim otkupljivacima i to za neku smijesnu cifru, mozda 20% dugovanja, a ne ponudi tu cifru prvo duzniku?
Znaci, duznik je duzan 150 kn, A1 proda dug za 30 kn umjesto da ga prvo pokusa prodati duzniku za 30 kn pa bi ovaj mozda i platio.

ovo je ocito namjestanje poslova mutnim poslovnim partnerima, cisto da se pare vrte i prelamaju.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 19:56   #8
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
pravo je pitanje zasto neka firma (u ovom slucaju A1) proda dug ovim otkupljivacima i to za neku smijesnu cifru, mozda 20% dugovanja, a ne ponudi tu cifru prvo duzniku?
Znaci, duznik je duzan 150 kn, A1 proda dug za 30 kn umjesto da ga prvo pokusa prodati duzniku za 30 kn pa bi ovaj mozda i platio.

ovo je ocito namjestanje poslova mutnim poslovnim partnerima, cisto da se pare vrte i prelamaju.


Zašto taj dužnik uopće je dužnik? Iskoristio si uslugu, ljepo ju i plati. Pa nisu svi ostali koji plaćaju na vrijeme jeleni.
Osobno, nikada ne bih dao da se nekome otpiše telekom dugovanje i dugovanja za slične nonesenšl usluge.


Ako je neka zabuna, lako to istjeraš i bok. Ako si dužan, plati i bok. Case closed.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 20:02   #9
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Zašto taj dužnik uopće je dužnik?
hrpa stvari ljudima u zivotu podje po zlu.
ostanu bez posla, razbole se, ima milijun razloga kad se nadjes bez pare.

nitko ne kaze da se bilo kome dugovi trebaju potpuno oprostit.

ja ti kazem da firme koje prodaju dugove ih prodaju za male iznose, ne za one koliko su ljudi duzni.
znaci, zasto onda ne ponude prvo otkup duga ljudima koji su duzni nego direkt nekim odvjetnicima i sl?
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 20:05   #10
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Dužan si 500 kn nekome i onda bi tebi taj netko trebao ponuditi da umjesto da platiš 500, da otkupiš svoj dug za 300 kn?

Zanimljiva ideja
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2021., 20:13   #11
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Dužan si 500 kn nekome i onda bi tebi taj netko trebao ponuditi da umjesto da platiš 500, da otkupiš svoj dug za 300 kn?
da, tako je, jer ako si duzan 500 kn onda to znaci da ne mozes platiti taj iznos, u blokadi si i sl., pa je bolje barem neke novce izvuci od tebe i vode se filozofijom vrabac u ruci.

mislim da ti ne razumijes ni najmanje kako rade agencije za naplatu potrazivanja.
ajd si to malo izguglaj pa ti nece biti smjesno.

Citiraj:
U posljednjih deset godina Agencije za naplatu potraživanja samo od banaka su otkupile 36 milijardi kuna duga. Pridodaju li se tome dugovanja od teleoperatera, iznos je znatno veći. Dugove otkupljuju za prosječno 30 posto vrijednosti, a potom ih naplaćuju u punom iznosu.
dakle, teleoperater ili banka prodaje tvoj dug agenciji za 30% vrijednosti, a cesto i manje.
znaci, ako si duzan 500 kn, teleoperater ce taj dug prodati za 150 kn i oni su zadovoljni s time, a kasnije te ovi kamatare.
pa se postavlja pitanje zasto se ne dopusti da duznik plati 150 kn, a ne agencija?
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 20:16   #12
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Zasto si ti dobia ban na pravom accountu? A da oladis malo od foruma, prebrijani i prepametni su ti postovi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 20:19   #13
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
tko je dobio ban? ocemu ti?
ja sam tu kratko ali ocito bolje znam pravila foruma od tebe koji spamas i pises offtopic koji nema veze s nicime.
oladi, nisi moderator.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 20:33   #14
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
da, tako je, jer ako si duzan 500 kn onda to znaci da ne mozes platiti taj iznos, u blokadi si i sl., pa je bolje barem neke novce izvuci od tebe i vode se filozofijom vrabac u ruci.

mislim da ti ne razumijes ni najmanje kako rade agencije za naplatu potrazivanja.
ajd si to malo izguglaj pa ti nece biti smjesno.

dakle, teleoperater ili banka prodaje tvoj dug agenciji za 30% vrijednosti, a cesto i manje.
znaci, ako si duzan 500 kn, teleoperater ce taj dug prodati za 150 kn i oni su zadovoljni s time, a kasnije te ovi kamatare.
pa se postavlja pitanje zasto se ne dopusti da duznik plati 150 kn, a ne agencija?
Kako mislis kamatare? Pa duzan si, na to ide kamata naravno. U cemu je problem?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 20:38   #15
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
duzan si teleoperateru koji je tvoj dug prodao za 20-30% ukupnog dug.
znaci teleoperater ne trazi ni da se plati puni dug, a kamoli kamata, eto di je problem.
nisi duzan nikakvoj agenciji pa nema smisla da njima placas kamate.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 20:40   #16
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
da, tako je, jer ako si duzan 500 kn onda to znaci da ne mozes platiti taj iznos, u blokadi si i sl., pa je bolje barem neke novce izvuci od tebe i vode se filozofijom vrabac u ruci.

mislim da ti ne razumijes ni najmanje kako rade agencije za naplatu potrazivanja.
ajd si to malo izguglaj pa ti nece biti smjesno.

dakle, teleoperater ili banka prodaje tvoj dug agenciji za 30% vrijednosti, a cesto i manje.
znaci, ako si duzan 500 kn, teleoperater ce taj dug prodati za 150 kn i oni su zadovoljni s time, a kasnije te ovi kamatare.
pa se postavlja pitanje zasto se ne dopusti da duznik plati 150 kn, a ne agencija?
Evo, zadužim se kod tebe na 1.000.000 kn.

Nakon što se ne možeš naplatiti od mene, doć ću ti na vrata i otkupiti svoj dug za 250.000 kn i ti ćeš biti sretan što si bar nešto dobio?


Znam kako rade agencije, tj. debt collectori. Frend je radio u US u jednoj takvoj firmi, a i par kolega u telekomima ima poveznica s ovim, pa...da, znam kako sve funkcionira
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 14.04.2021. u 20:47.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 20:45   #17
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
doć ću ti na vrata i otkupiti svoj dug za 250.000 kn i ti ćeš biti sretan što si bar nešto dobio?
da, tako funkcionira otkup duga, skužio si.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 20:52   #18
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
inace, firme ne prodaju dugove samo radi para i da bi nesto dobile, ima tu i knjigovodstvenih i poreznih shema:

Citiraj:
Zašto prodati dug

Vjerovnici prodaju svoja dospjela potraživanja iz nekoliko razloga.

Zadržavanje dospjelih potraživanja u bilanci zahtijeva izvršenje ispravka potraživanja ako su za to stečeni uvjeti te ti ispravci umanjuju poslovni rezultat, ali i predstavljaju potencijalnu opasnost od ponovnog prihodovanja tih ispravaka ako do trenutka zastare nisu pokrenuti postupci za naplatu potraživanja, što uključuje pokretanje sudskog postupka prisilne naplate.

Ako poduzetnik procijeni da ionako ne može naplatiti znatan dio potraživanja i da će mu postupak pokušaja naplate i pokretanje sudskih postupaka dodatno uvećati troškove, on je ta potraživanja spreman prodati uz diskont onome tko je spreman preuzeti rizik naplate. Na taj način poduzetnik može očistiti bilancu od teško naplativih potraživanja bez negativnih poreznih efekata i troškova naplate.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 21:23   #19
Venomgamer
Premium
Moj komp
 
Venomgamer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Peljesac
Postovi: 293
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
pravo je pitanje zasto neka firma (u ovom slucaju A1) proda dug ovim otkupljivacima i to za neku smijesnu cifru, mozda 20% dugovanja, a ne ponudi tu cifru prvo duzniku?
Znaci, duznik je duzan 150 kn, A1 proda dug za 30 kn umjesto da ga prvo pokusa prodati duzniku za 30 kn pa bi ovaj mozda i platio.

ovo je ocito namjestanje poslova mutnim poslovnim partnerima, cisto da se pare vrte i prelamaju.
Kandidat za glupost godine,pa ko bi uopce placao racune da se to radi,i još pametujes kolegi da progugla,
Ko bi pametan placao račune kad bi nakon neplaćenog računa od 300 kn dobio ponudu da taj isti račun plati 100 kn
Venomgamer je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 21:45   #20
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Zašto taj dužnik uopće je dužnik? Iskoristio si uslugu, ljepo ju i plati. Pa nisu svi ostali koji plaćaju na vrijeme jeleni.
Osobno, nikada ne bih dao da se nekome otpiše telekom dugovanje i dugovanja za slične nonesenšl usluge.


Ako je neka zabuna, lako to istjeraš i bok. Ako si dužan, plati i bok. Case closed.
Prije 15 godina uzeo sam još jednu tarifu i uređaj kod jednog teleoperatera kako bi mi bilo jeftinije razgovarati sa suradnicima iz jedne firme koja je komplet bila na tom operateru a ja na drugom. Ugovor je bio na 24 mjeseca, uređaj i tarifa 150kn. Mobitel sam koristio isključivo za komunikaciju s tom firmom a razgovori unutar mreže bili su uključeni u cijenu. Ispočetka je to normalno funkcioniralo a onda su računi počeli rasti da bi pred kraj ugovora plaćao 170-160kn mjesečno. Nije neka razlika pa se nisam time zamarao nego sam plaćao.
Sad dolazi zanimljivi dio. Pred kraj tog ugovora promijenio sam radno mjesto i drugi mobitel mi je postao višak. Ostala su dva mjeseca ugovora. Mobitel sam odložio u ladicu i UGASIO. Računao sam na još dva računa po 150kn.
Međutim računi za ta dva mjeseca su došli 250 i 270kn.
Zvao sam službu za korisnike i oni su mi rekli da se radi o razgovorima izvan mreže koji nisu uključeni u cijenu tarife. Objasnio sam im da je zadnja dva i po mjeseca mobitel ugašen u ladici i kartica izvađena a oni su mi rekli da u tom slučaju napišem prigovor, što sam ja i napravio.
Nikad nisam dobio odgovor na taj prigovor ali nisam više dobivao nikakve račune ni opomene pa sam naivno pomislio da su uvidjevši svoju grešku odlučili ne naplatiti mi zadnja dva računa.
Dakle trebao sam dobiti i bio spreman platiti 2x150kn a njihovo potraživanje je bilo 250+270kn dakle izmišljenih 220kn.

Tri godine nakon toga dolazi mi tadašnji šef i kaže kako je dobio pismo od nekog odvjetničkog ureda iz Osijeka u kojem oni traže da podmiri moje dugovanje od 2000kn ili će mu oni blokirati račun.
Dakle odvjetnički ured potražuje novac od firme u kojoj sam ja trenutno zaposlen i koja apsolutno nikakve veze nema s mojim privatnim ugovorom s teleoperaterom, dapače kad je taj ugovor potpisan ja u toj firmi nisam ni radio nego se eventualno preklapa zadnji mjesec ugovora.
Šef mi kaže kako on zna da oni nemaju pravo na to ali da sustav funkcionira tako da će oni njemu blokirati račun a da on tek tada može poduzeti pravne korake protiv njih. Na kraju je on to platio a dogovor je bio da mi to odbije kroz nekoliko plaća što on nije učinio.
Znači, suma sumarum, čovjek je fantomskom odvjetničkom uredu dao 2000 kuna za izmišljeno dugovanje nekoga ko s njim u vrijeme kad je dug (ne)nastao nikakve veze nije imao. Druga opcija mu je bila da mu se blokira poslovanje. Živjela Hrvatska!
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 21:57   #21
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Venomgamer Pregled postova
Ko bi pametan placao račune kad bi nakon neplaćenog računa od 300 kn dobio ponudu da taj isti račun plati 100 kn
e pa vidis upravo to firme rade, kad im ne platis 300 kn oni prodaju za 100 kn.
ili ces i ti morati guglati?

i ne ide to tako kako si ti zamislio, ne platis jedan racun, dobijes ponudu za manji iznos, platis to i idemo dalje... :facepalm:
to je proces u kojem se prekida ugovor, gase se usluge, dobivas opomene itd, ima to svoje korake, i onda ti pitas ko bi placao racune??
pa ako ti treba usluga placat ces racune.

tek kad teleoperater nema elemenata da se naplati, onda prodaje dug, pa ga isto tako moze prodati i tebi.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 00:18   #22
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
MCGA? Sto je to?

Pričaš gluposti, evo ne znam kako bih ovo lupetanje drugačije nazvao.

Firma ne prodaje dug od 300 kn za 100 kn.

Firma “proda” paket od 1000/10000/100000/umetni broj...slučajeva dugovanja od raznoraznih iznosa s kojima se nema vremena ni resursa natezati.

Agencija istjera puni dug, a za sve što riješi, u pravilu dobije 30% od većih i 50% od manjih dugova. U toj naknadi su svi potrebni troškovi koje agencija ima da dođe do tih novaca, uključujući ljude koji zovu dužnike, odvjetnike, istražitelje, vještake i sl.
Dakle, netko taj posao mora odraditi i zaraditi svoju plaću.

Firma kojoj su ljudi dužni, i ona mora isplatiti ljudima plaće. Uslugu su isporučili, nije im plaćeno. Po tvojoj logici, nek prodaju ljudima njihove dugove pa razliku skinu zaposlenima s plaće da to podmire?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 05:56   #23
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
i sta si ti sad tu nadrobio? Sve je to vec receno.
firma radi bas to, proda dug od 300 kn za 100 kn, nema veze jel to jedan slucaj ili 1000 slucajeva.

prvo si se gore u postovima ismijavao cinjenici da se dug proda 30%, a sad tvrdis da firma nema vremena natezati se s naplacivanjem racuna, lol.
Sad kad si malo izguglao sad odjednom i bacas neke postotke i odjednom si strucnjak za to

I ne, agencija ne istjera nikakav puni dug, cesto ne istjera apsolutno nista, ali to je rizik koji su preuzeli.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 07:21   #24
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Brko Pregled postova

A onda kad se građani snađu pa prodaju svoj dug nekim momcima, onda se Ministarstvo unutrašnjih poslova ljuti i negoduje jer to baš nije po zakonu. Dok je po zakonu bilo ne dobit plaću, dnevnice ili presuđenu odštetu

Čisto mala digresija. Lako utjerivat dugove telekoma. Budite frajeri pa pomognite fizičkim osobama.
U MUP-u mahom rade ljudi kojima nije jasno ništa što ima veze sa trgovačkim ili građanskim pravom. Silovanje, ubojstvo, droga to je njihova domena i tu su ok. Ovdje govorim i o kaznenim odjelima Općinskog i Županijskog odvjetništva kada se procesuiraju kaznena djela iz sfere gospodarskog kriminala.
Dakle, cesija ili ustup tražbine je legalno sredstvo prijenosa potraživanja sa jedne osobe na drugu i 100% je u skladu sa zakonom. To što su inspektoru Mati iz I policijske pojmovi cedent, cesionar i cesus nuklearna fizika i što on ne zna zakone nije problem klijenta koji je prodao tražbinu, pa nek inspektor Mate ide slobodno hvatat rake govnare kako bi mu rekli u Dalmaciji.



Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 08:22   #25
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
U MUP-u mahom rade ljudi kojima nije jasno ništa što ima veze sa trgovačkim ili građanskim pravom. Silovanje, ubojstvo, droga to je njihova domena i tu su ok. Ovdje govorim i o kaznenim odjelima Općinskog i Županijskog odvjetništva kada se procesuiraju kaznena djela iz sfere gospodarskog kriminala.
Dakle, cesija ili ustup tražbine je legalno sredstvo prijenosa potraživanja sa jedne osobe na drugu i 100% je u skladu sa zakonom. To što su inspektoru Mati iz I policijske pojmovi cedent, cesionar i cesus nuklearna fizika i što on ne zna zakone nije problem klijenta koji je prodao tražbinu, pa nek inspektor Mate ide slobodno hvatat rake govnare kako bi mu rekli u Dalmaciji.



Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
I ti ga sad pretjerujes, pa nece se prevarama u gospodarstvu i cesijama bavit prometni policajac s pendrekom.... ima mup svoje sluzbe za gosppdarski kriminalitet, fin. Prevare i sl.

Iako da... prodaja potrazivanja je legalan posao koji je reguliran zakonom, premda je nedavno donesen zakon cini mi se da se mislim bankama ili telekomima smanjuje porezna olaksica na prodaju potrazivanja... tako nekako, ne mogu se vise sjetit tocno...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 08:46   #26
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
banke i telekomi u posljednje vrijeme vrlo brzo prodaju dug navedenim agencijama. znači uopće se ne natežu sa dužnicima.
znam da mi je prijatelj rekao koji je nažalost ostao bez posla, da je telekom nakon tri neplaćena računa, dug prodao jednoj agenciji.

agencije naravno otkupljuju dugove ispod cijene, jer da to ne rade.
nebi imali prostora za profit, ali i za pokriti troškove rada.

što znači da i banke, ali i telekomi svoja potraživanja prodaju agencijema debelo ispod cijene. jer da to ne rade, nebi niti te agencije postojale.

a i nedavno je na tv-u bila cijela emisija oko toga...

znači banke i telekomi su zadovoljni da dobiju odmah 30% do 40% od ukupnog potraživanja. nego da se natežu na sudovima.

pa ako im to odgovora, zašto takav deal ne ponude dužnicima ?

jer njima je svejedno dali će takav deal prihvatiti agencija, ili dužnik.

s obzirom da su i same banke rekle da im nije u interesu da njihovi klijenti budu u problemima...
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 08:52   #27
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Jer nitko nikad nebi placao svoje obveze.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 09:33   #28
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
banke i telekomi u posljednje vrijeme vrlo brzo prodaju dug navedenim agencijama. znači uopće se ne natežu sa dužnicima.
znam da mi je prijatelj rekao koji je nažalost ostao bez posla, da je telekom nakon tri neplaćena računa, dug prodao jednoj agenciji.

agencije naravno otkupljuju dugove ispod cijene, jer da to ne rade.
nebi imali prostora za profit, ali i za pokriti troškove rada.

što znači da i banke, ali i telekomi svoja potraživanja prodaju agencijema debelo ispod cijene. jer da to ne rade, nebi niti te agencije postojale.

a i nedavno je na tv-u bila cijela emisija oko toga...

znači banke i telekomi su zadovoljni da dobiju odmah 30% do 40% od ukupnog potraživanja. nego da se natežu na sudovima.

pa ako im to odgovora, zašto takav deal ne ponude dužnicima ?

jer njima je svejedno dali će takav deal prihvatiti agencija, ili dužnik.

s obzirom da su i same banke rekle da im nije u interesu da njihovi klijenti budu u problemima...
Sve bi to bilo u redu da "agencije" na taj otkupljeni dug ne dodaju svoje "troškove" pa dug od 1000kn nije više 1000kn, ni 1100kn nego 2000kn a to se zove lihvarenje.
Drugi problem je što kad dug prijeđe u tuđe ruke ti nemaš nikakvu opciju osporavanja tog duga. Znači jedna firma može namjerno izmisliti ili vlastitom birokratskom pogreškom (događalo se i jedno i drugo) stvoriti dugovanje i ti imaš mogućnost to osporiti, no kad dug prijeđe u treće ruke ti to više ne možeš a sve je po zakonu.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 09:35   #29
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Meni je smiješno/tragično da se prodaju dugovi od npr. 100kn. Kao da tih 100kn nisu mogli samo naplatiti. Da je dug 1mil kn, onda bi shvatio, ali brate pišljivih 100kn...
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 09:46   #30
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Pa otkupe tisuće takvih pa se fino nakupi.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na