Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2018., 16:46   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
(riješeno) Win 7 na novi PC Intel n3050

pitanjce, jer ja sam prošao sve mogućnosti.
radi se o lenovo kompu sa intel n3050 smećem, i gore bi trebali bit windowsi 7 (ne pitajte zašto i kako).
uredno bootam, ali ne rade tipkovnica i miš.
probao sam svašta, ali nikako.
nekoliko onih installation toolova, pa preko dism-a. dignuo sam i win10 i kroz njega instalirao win7 na drugu particiju (to čak i prođe, sad imam win7 na disku, ali kad se zbuta ne rade miš i tastatura).

sad sam na NTlite i neznam baš šta s njim radit.

ima netko gotov ISO sa win7 kojeg bi se moglo instalirati na modernu mašinu?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 16:53   #2
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 524
Nedostaju ti driveri za USB 2.0 / 3.0, skini drivere pa ih kroz win10 iskopiraj na particiju od Win7, recimo u C:\Drivers, usput možeš i za mrežnu karticu. Kad ponovo bootaš 7cu onda ih instaliraj i vozi dalje s ostalim driverima. Druga opcija ti je integracija USB drivera u ISO Windows-a 7 pa ponovna instalacija.
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2018., 16:55   #3
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
pitanjce, jer ja sam prošao sve mogućnosti.
radi se o lenovo kompu sa intel n3050 smećem, i gore bi trebali bit windowsi 7 (ne pitajte zašto i kako).
uredno bootam, ali ne rade tipkovnica i miš.
probao sam svašta, ali nikako.
nekoliko onih installation toolova, pa preko dism-a. dignuo sam i win10 i kroz njega instalirao win7 na drugu particiju (to čak i prođe, sad imam win7 na disku, ali kad se zbuta ne rade miš i tastatura).

sad sam na NTlite i neznam baš šta s njim radit.

ima netko gotov ISO sa win7 kojeg bi se moglo instalirati na modernu mašinu?
Da, kako kolega kaže.
Nemaš drivere za USB.
Znači imaš jakooo staru verziju windowsa.
Skini s njihove stranice official zadnju verziju.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 17:25   #4
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
jaakooooo stara verzije windowsa je windows 7 !
nove platforme ne podržavaju sedmicu upravo zbog usb drivera. kaby lake na dalje nula bodova. da kompovi imaju ps2, onda bi išlo, ali ova ploča ima samo usb 3.

i izvinite ali "Kad ponovo bootaš 7cu onda ih instaliraj i vozi dalje " - da telepatski pokrenem instalaciju drivera? ako mi NE rade miš i tastatura, kako da išta radim?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 17:40   #5
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ima netko gotov ISO sa win7 kojeg bi se moglo instalirati na modernu mašinu?
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Skini s njihove stranice official zadnju verziju.
Koliko je meni poznato a mozda se i varam no... sa Microsofta se vise ne moze skinuti Windows 7 bar ne sluzbeno a i to su sve verzije prije Skylake ere bez usb 3.1 i storage controlera.

No ima rjesenja sasvim legalnih. Ako imas kakav Dell komp ili laptop a naravno da imas jer tko moze tvrditi suprotno ?

https://www.dell.com/support/home/us...o/recoverytool

Windows 7 profesional je apdejtan zakljucno sa Januarom 2016, sadrzi sve drivere itd... + dodatno mozes sam image ucitati u Dism++ i obaviti apdejt updatesa sto su izasli do danas,
spremis tako da napravis direct save i dignes si uredno windowse 7 profesional za "svoj Dell" .

Da razjasnimo, Microsoft nije dao podrsku za Skylake na Windows 7 a Dell je uz dozvolu Microsofta dobio slobodne ruke da za svoje proizvode integrira u Windows 7 podrsku za Skylake.
Kada si skidas recovery image za svoj Dell ako trebas Windovs 7 x64 ili Windows 10 aka Skynet x64 onda kucas u sam tool kod 5KR9DC2


__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 09.04.2018. u 17:45.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 18:31   #6
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
Čemu instalirati zastarjeli OS na modernu mašinu? Ako ti baš treba radi neke legacy aplikacije - virtualiziraj
domis je online   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 19:44   #7
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Koliko je meni poznato a mozda se i varam no... sa Microsofta se vise ne moze skinuti Windows 7 bar ne sluzbeno a i to su sve verzije prije Skylake ere bez usb 3.1 i storage controlera.

No ima rjesenja sasvim legalnih. Ako imas kakav Dell komp ili laptop a naravno da imas jer tko moze tvrditi suprotno ?

https://www.dell.com/support/home/us...o/recoverytool

Windows 7 profesional je apdejtan zakljucno sa Januarom 2016, sadrzi sve drivere itd... + dodatno mozes sam image ucitati u Dism++ i obaviti apdejt updatesa sto su izasli do danas,
spremis tako da napravis direct save i dignes si uredno windowse 7 profesional za "svoj Dell" .

Da razjasnimo, Microsoft nije dao podrsku za Skylake na Windows 7 a Dell je uz dozvolu Microsofta dobio slobodne ruke da za svoje proizvode integrira u Windows 7 podrsku za Skylake.
Kada si skidas recovery image za svoj Dell ako trebas Windovs 7 x64 ili Windows 10 aka Skynet x64 onda kucas u sam tool kod 5KR9DC2


baš ću sutra ovo probat, jer mi je mašina na poslu. hvala, pa javim povratno dal sam uspio.

@domis - vidiš li ti o kakvom je procesoru riječ? to windowse 10 NE vrti. čak i da se sve živo na njima pogasi.
drugo - živo me izluđuju apdejti i njihovo forsiranje, čak i kad ubijem servis, nakon izvjesnog vremena se automatski restarta. tako da na svim mojim mašinama , od familije i šire, su isključivo win7 i tako će biti do kad te mašine ne ispuste dušu.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 20:07   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Jel možda znaš / imaš zapisano Maschine type ?
Da mogu naći preciznije podatke (chipset i sl.) pa da po tome nađemo alternativu opisanu niže.
Koliko rama je u "mašini" pa da znaš(mo) hoćeš stavit x86 ili x64 verziju ?

Kako su kolege već napisale u "origigi" W7 fale drajveri za USB 2/3 za install na tim novijim platformama.
Spomenuto je rješenje od DELL - a (šta znači da se može kad se hoće),
drugo rješenje koje nude mnogi proizvođači matičnih je "Patcher" koji u instalaciju ubaci drajvere koji fale.
Za to ti treba jedan prazan 8 GB stick + Rufus.

Sličnu stvar sa naknadnim ubacivanjem drajvera se radilo kod XP + Sata kontroler, to se kao već zaboravilo.

Priču o super duper novom i starom os - u molim nemojte niti počinjati.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 20:17   #9
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
mašina je lenovo 300s . ultra low end u rangu zadnjeg atoma, dual core.
ploča ima samo 1 ram slot u kojemu je 4gb, a kako takva dolazi tvornički, ne kanim radit upgrade jer ionako nema smisla.
procesor je zalemljen onboard, n3050.

vrtio sam već te patchere (intelov, msi, asrock i gigabyte) ali niti jedan nije pomogao.

sutra ću probat još ovo (i ntlite koji mi je već napravio iso, ali nisam stigao probat).

na jačoj mašini sa 4core intelom (ista klasa ovog lenova, samo sa quad core procesorom) vrtim win10 i to je TOLIKO sporo da nema smisla, pogasio sam SVE, apdejte ubio na sve načine koji postoje, izvrtio sve skynet kill aplikacije, ugasio defendere, antimalvere, firewalle, indexere... i jedva je preživljivo.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 20:36   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Jel to ovaj:
https://www.hgshop.hr/proizvod/stoln...q002qsc/211506

support > https://pcsupport.lenovo.com/hr/en/p...deacentre%2529

EDIT:
Evo objašnjenja za Dell varijantu:
https://www.wincert.net/forum/index....tallation-iso/
http://dellwindowsreinstallationguid...ake-windows-7/

Ovo je ASRock patcher varijanta koja 99% radi kod tebe > http://www.asrock.com/microsite/Win7Install/
izaberi Intel N3000 / J3000 SoC, pa onda "With a USB drive and any kind of mouse or keyboard",
rezultat solucija C, trebaš > Intel N3000 / J3000 Series SoC

Obrati pažnju u "koju verziju" ubacuješ patch ako je install sa više verzija ...
Obično se spominje samo usb al patcher sa linka ima i dio za UEFI / stari đir boota ...
Sad kad je W10 stavio svoje šape na hdd moguće da ćeš trebat novi format (vjerojatno je okrenio na GPT šemu).
Kad prođeš ovu prvu prepreku na supportu imaš sve šta treba za W7.


That's all

Nikky

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 09.04.2018. u 21:56.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2018., 21:46   #11
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
da, gofance malo.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 21:58   #12
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
živo me izluđuju apdejti i njihovo forsiranje, čak i kad ubijem servis, nakon izvjesnog vremena se automatski restarta. tako da na svim mojim mašinama , od familije i šire, su isključivo win7 i tako će biti do kad te mašine ne ispuste dušu.
Da se i Skynet ubiti bar za sada.... ja sam na bulidu 10.0.10586 iz 2015 i update radi ali samo za drivere itd...

Strpi se nekih 15min...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 22:04   #13
yakob22
I.H.S.V.
Moj komp
 
yakob22's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: near Rijeka
Postovi: 196
....ili instaliraš 7na drugom kompu, nakon instalicije ubaciš hard u komp, instaliraš chipset i ostale drivere...i vozi, barem sam tako ja znao napraviti i sve je radilo normalno...
__________________
Moje trgovine: ,,,,,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26
yakob22 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 20:42   #14
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
na kraju kolega srebrni poslao gotov ISO, i sve radi. spržio sam na više dvd-a, za svaki slučaj :P ako se koji zagubi.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na