Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.07.2017., 10:57   #1
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Post Mining Svaštara

Tema za svašta nešta...

ZABRANJENO:

*Trolanje
*Linkanje i rasprave o cijenama na oglasima i u trgovinama
*Velike slike, koristite link ili male slike
*Quotanje onoga iznad vas
*Psovanje, vrijeđanje, svađa i sve što nema nikakve koristi nikome

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 21.08.2021. u 08:10.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 12:37   #2
SuzukyVstrom
Nije Suzuky nego Suzuki
Moj komp
 
SuzukyVstrom's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Sisak
Postovi: 60
Kako izvlačiti cifre preko 10k kn ?
SuzukyVstrom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.07.2017., 12:46   #3
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 949
BTC - Zlato
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 13:14   #4
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Zasto zlato kupujete u slo? Vidim da se btc-om moze platit i u hr.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 13:42   #5
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,237
Kupis u slo prodas u rh. Ak os zlato kupi u rh. Ak os pare...
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 14:18   #6
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Kupis u slo prodas u rh. Ak os zlato kupi u rh. Ak os pare...

da ali ne razumijem zašto u slo kad se može i sa btc-om kupit u hr. Šta onda neće zlato kupit nazad ili?
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 15:27   #7
kzzmzz
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: kr
Postovi: 13
Ajde ako moze neko od iskusnijih da mi kaze zasto kada kopam samo eth hashrate mi nije stabilan a kada ukljucim dual eth + pasc onda mi je stabilan hash?
kzzmzz je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 18:50   #8
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Probaj na kraju dodati naredbu -dcri 5

Citiraj:
Autor SuzukyVstrom Pregled postova
Kako izvlačiti cifre preko 10k kn ?
BTC bankomat tkalća ili vrbik...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 19:55   #9
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Šta mislite o lbry ?
__________________
de.fang je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 22:49   #10
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2017., 10:05   #11
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Bithumb, samo 3% ljudi je izgubilo neki novac, ali ako su koristili phishing, sami su si i krivi. Kad već investiraš milijune, uloži i stotinu u obrazovanje i nauči razlikovati pravi od lažnog emaila.

Negdje sam pročitao da je i "hakiran" privani PC od zaposlenika Bithumb-a, pa su kao iscurili podaci o korisnicima. Imena, telefoni, email, šifre... Tko drži sve to na nekom PC-u doma? ili ima memoriranu šifru za VPN do posla bez 2FA?

To više govori o sigurnosnim propustima firme za koji ta ista firma treba odgovarati.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2017., 15:25   #12
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 949
Jel se samo meni čini ili je diff. za etherum pokazuje znakove smanjivanja u odnosu na isto razdoblje prošlog mjeseca ?

Diff je prošli mjesec rastao u prosjeku 13.7 THS dnevno, a ovaj mjesec u prosjeku 6 ?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2017., 20:49   #13
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Tko još prati diff?

Ali da, mislim da ne raste toliko, logično je, ne kupuje se kao što se kupovalo prošli mjesec. Ne zato jer nećemo kupovati, već zato što em su cijene bolesne em nemam šta kupiti...

Danas sam baš razmišljao složiti rig sa RX460/560 ili GTX1050Ti Ali i složiti ću jedan, kada se pojavi H110 Pro BTC+.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2017., 21:08   #14
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 949
Da, meni su tri faktora pala na pamet koji utječu na rast diff! Cijena, nedobavljivost i ljeto, tj problem sa hlađenjem. Neovisno o svemu, to je dobra vijest

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 02:13   #15
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Tko još prati diff?

Ali da, mislim da ne raste toliko, logično je, ne kupuje se kao što se kupovalo prošli mjesec. Ne zato jer nećemo kupovati, već zato što em su cijene bolesne em nemam šta kupiti...

Danas sam baš razmišljao složiti rig sa RX460/560 ili GTX1050Ti Ali i složiti ću jedan, kada se pojavi H110 Pro BTC+.
mislim da je već ima za naručit na casekingu.

Općenito mislim da se ekipa malo ohladila jer ROI nije više 3 dana...
Još bolje.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 10:13   #16
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Jel se samo ovdje nesmije raspravljati o cjenama, shopovima, ponudi i potraznji ili na cijelom forumu?

Ja bi rado postavljao pitanja o ulozeno, dobiveno, o cjenama vani, doma i tako. Jer netko je spominjao GTX 1070 i ima te graficke, ali joj cijena vararia ko blesava, krece se od nekog broja (ne pisem o cjeni) pa do duplo tog broja. Pa sad neznam dali je tolika razlika i u dobivenom?

Dali ova sto je duplo skuplja daje duplo vise MHS?(cisto sumnjam, zar se onda ne isplati?)

Eto nadam se da nisam prekrsio nijedno pravilo jer nisam pisao tocne brojke niti shopove niti pa ista drugo, te isto ako se negdje moze to u detalje razglabat molim topic.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 10:55   #17
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Ne, cijena grafičke kartice nema apsolutno nikakve veze sa brzinom (MH/s).

Cijena grafičke kartice ovisi o ponudi i potražnji tržišta za tim proizvodom a ne o brzini kopanja.

Pitaj konkretnija pitanja, nećeš dobiti ban ako kažeš da si na njuškalu vidio GTX 1070 za 2500 kn a na ebayu za 2400 ili u trgovini za 2600.
Napiši o kojim se modelima radi, koje modele uspoređuješ pa ćeš dobiti odgovor o brzini i sam ćeš izvući zaključak dal je nešto isplativo ili ne.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 11:06   #18
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Pa kazem da GTX 1070 ima vise modela. Neke su duplo skuplje pa nekako nevjerujem da ce dati duplo MHS?

Ocu rec, gdje mogu vidjeti ili gdje mozemo otvoreno razgovarati, jel ima topic? Ili na chatu mozda ako se na forumu nesmije?

Na https://whattomine.com/ kaze 28.5 MHS. E sad jel to vrijedi za sve modele? Jel i ovi jeftiniji rade taj MHS?

P.S. tskarda, pripazi malo, dobit ces ban, procitaj prvi post. Nesmijes linkati shopove i pricati o cjenama.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 11:36   #19
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Ma nećeš dobiti bananka ako si normalan.

Za farmanje ETH-a je bitna brzina i količina memorije na grafičkoj, tako da ako uspoređuješ samo GTX 1070 modele, nemože ti nitko reći koja je brža, jer nikad ne znaš koju memoriju ćeš dobiti na grafi (samsung, hynix, elpida...) a ona je jako bitna.
Neke grafe imaju veću količinu memorije i često i bržu, dok su druge overclockane tvornički i vrtimo se u krug.

Svaki komad hardvera koji se prodaje ima neku oznaku pa ukoliko se potrudiš i pitaš mišljenje o kupnji EVGA 08G-P4-5170-KR za 3000 ili MSI V330-011R za 3500 kn ćeš možda i dobiti konkretniji odgovor bez bananka.

u biti, generalno je zabranjeno gurati određenu trgovinu ili site jer bi se ekipa povamipirila i reklamirala u svakom postu nekoga. FRipper ispravi me ako griješim
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 12:46   #20
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,577
za ulozeno-dobiveno, odes u temu hashrate, vidis koliko koja grafa daje i koliko trosi (ukoliko nema grafe koja te zanima guglas jer da netko od forumasa ima vec bi bila u temi), ubacis u kalkulator i dobijes koja je zarada, onda pogledas koliko ce te ta grafa kostati i imas racunicu

moj RoI nije i ne moze biti isti kao tvoj jer kupujemo komponente u razlicitim okolnostima, ja sam kupio kad je grafa bila 1700kn, ti kupujes kada je 3000kn, ja sam uzeo plocu od 900kn, ti ces mozda uzeti od 600kn itd itd....prouci kroz teme, vec je 10ak puta odgovoreno na skoro sva pitanja, samo se u krug vrtimo..takoder moj pojam isplativnosti nije isti kao tudi, meni se isplati sve dok je zarada veca od racuna od struje dok drugi ovdje pisu kako je na rubu isplativosti a imaju preko 1000kn cistih mjesecno po rigu ko da je receno da je sve easy money i da cemo za mjesec dana svi biti milijunasi...dakle, milijun varijabli, poslozi si svoje pa vidi sto se tebi isplati
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 12:48   #21
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
A ostalih grafički nema više modela? Zašto bi gaming model imao već hs od običnog modela?

Razlika je u hladnjaku i izradi a ne čipu...

Smiješ pričati o cijenama, ali ne linkati. Jer ono, koga boli briga kaj u kini ima na stocku 700 grafi ili kaj se na amazonu može napraviti preorder za nešto što nećeš nikada dobiti? Ne zanima me to...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 14:07   #22
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ok.

Dosad sam susreo:
LP
OC
Gaming

LP bi bilo low powered? To bi bilo dobro za majnanje, pa jos kad overclockam...
OC bi znacilo da je overclocked i da se nemoze vise overclockati?
Gaming? Jel ima to kakvog utjecaja na mining, mislim na hashrate.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 14:24   #23
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Majke ti ko da smo na forumu za cvijeće A da ne pričam da nisi od jučer tu...

LP je low profile, znaći grafa manjih dimezija za itx itd kućišta

OC znaći da je tvornički malo ocana i da ima veće taktove nego obićna

Sve u svemu nema ništa to utjecaja na hash.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2017., 17:29   #24
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Frend mi je tija kupiti GPU od mene pošto ga ne koristim uopće, a sad vidim da su 1070ke otišle gore ohoho

Slabo pratim mining, pa me zanima ima li računice i isplati li se i koji sad majnati sa ovim mojim kompom (ethereum?) ako mi je struja ajmo reći besplatna Koliki bi bili prinosi dnevno/tjedno? Znam da varira zbog volatilne valute...
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2017., 18:27   #25
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Evo ti otprilike koliko udara jedna GTX1070 koja ide na zrak

https://www.cryptocompare.com/mining...0&CostPerkWh=0

I naravno +/- kapitalne promjene ETH-a koje su pod domenom Vidovitog Milana
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 11:22   #26
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Kupujem rig kao sto vec ste mozda vidjeli u oglasu na forumu. No, sad sam u totlnoj zabludi jer vidim da je pocela prodaja tih rigova, dobro cijene su im jos uvijek velike, no zanimaju me neke stvari:

1. dali da kupujem sad rig za etherium koji tone ko titanic ili mi je mozda bolje kupovat rig za majnanje neke druge jos ne tako popularne valute koja bi mogla skociti?
2. ako kupujem za druge valute jel vrijedi isto pravilo kao za Etherium? Da su RXisice najisplativije, ako ne, sto bi trebao gledati ili svaka valuta ima svoju GPU karticu koja se najbolje isplati?
3. sto preporucate da majnam, mene zanima majnanje da izmajnam valutu i onda je drzim i cekam da raste, ako, znaci majnao bi vise razlicitih valuta, jel se to moze? Mislim bolje se kockat s druim valutama nego majant ovaj Etherium koji tone ko titanic, em sam predvidio da ce ici na 180$ a onda dalje je problem dali ce ici gore ili dole, jer ako krene ispod 180 onda je to banana samo takva jer moze otici ispod 100$ po nekim mojim tehnickim analizama koristenja Fibonacci retrecment linija, support linija i trend linija.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 11:56   #27
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,237
1. mindf0ck: moš majnat teoretski sve, naravno izuzev coina koji imaju asic minere
2. što zbog potrošnje što zbog dostupnosti nvidia je trenutno bolji deal ATM. Najbolji je bio rx470 ali good luck getting that
3. mos koristit nicehash koji switcha algoritme al isplacuje SAMO u BTC, mos uzet neki algo switching miner, mos sam sloziti switchanje, mos dual mineati; for fun mos sa svakom karticom nest drugo majnat ak te to veseli
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 11:58   #28
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Kupujem rig kao sto vec ste mozda vidjeli u oglasu na forumu. No, sad sam u totlnoj zabludi jer vidim da je pocela prodaja tih rigova, dobro cijene su im jos uvijek velike, no zanimaju me neke stvari:

1. dali da kupujem sad rig za etherium koji tone ko titanic ili mi je mozda bolje kupovat rig za majnanje neke druge jos ne tako popularne valute koja bi mogla skociti?
2. ako kupujem za druge valute jel vrijedi isto pravilo kao za Etherium? Da su RXisice najisplativije, ako ne, sto bi trebao gledati ili svaka valuta ima svoju GPU karticu koja se najbolje isplati?
3. sto preporucate da majnam, mene zanima majnanje da izmajnam valutu i onda je drzim i cekam da raste, ako, znaci majnao bi vise razlicitih valuta, jel se to moze? Mislim bolje se kockat s druim valutama nego majant ovaj Etherium koji tone ko titanic, em sam predvidio da ce ici na 180$ a onda dalje je problem dali ce ici gore ili dole, jer ako krene ispod 180 onda je to banana samo takva jer moze otici ispod 100$ po nekim mojim tehnickim analizama koristenja Fibonacci retrecment linija, support linija i trend linija.
Na RXicama sad pada malo po malo hashrate za ETH, iako je manje više nebitno zbog POSa i diffikultyja, bit će i dalje dobre za druge valute i dual mining. Ne znam jel ti bitan ROI, tj hoćeš li uzet u obzir vrijednost kartica poslije za prodaju. RX sa 29MH/s je way to go ako ih nađeš jeftino u oglasu samo ih bude možda teže kasnije prodat. Nvidia također nije loša niti za ETH i njegov algoritam, a dobra je i za druge algoritme, ove 1060 6GB sa 23 MH/s dobiš skoro isto ako gledaš uloženo/dobiveno(novo), a po meni su bolje za prodaju igračima poslije ako ti nije problem laganje. Također tu su i 1070 sa 30+ MH/s. Samo je nešto sporiji ROI.
Nvidie su slabije za dual mining.

Imaš za kopat svašta,
gledaj ovdje šta ima
https://whattomine.com/
Ima također i dubaicoin koji je trenutno još isplativ ali dificult brzo raste, neki predviđaju skori rast.
A što se tiče dugoročnog rasta, to bi ti mogo znat jer kolko vidim analiziraš valute svako malo.

Možeš li baciti neki skrinšat na tom određenom dijlu grafa s linijiama kako si ti analizirao to? Mislim generalno otprilike kužim fibonaci i to ali me zanima kakoi po kojem principu odabereš "širinu spektra" na kojem gledaš
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 12:53   #29
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da znam za taj whattomine. Ja nebi prodavao rig, kupio bi i majnao bi sve i svasta.

Ev, predpostavljam da bi mozda najbolje bilo kupovat rig dok dodjemo na 180 Eura?

Kakvim pocetkom 8 mjeseca, pa malo pricekat jer ako krene ispod 180 onda bi mogli tonuti kao kljunasti kit, pa bi ti rigovi mogli biti jeftiniji?

EDIT:
Dva kupca mi salju poruke i jedan hvali Samsung memoriju na grafickama a drugi Hynix. Surfajuci nisam nasao tocan podatak, a ovdje sam vec citao da ljudi hvale Samnsung over Hynix, pa jel neki stari majner koji ima jedno i drugo moze nesto napisati na tu temu? Jel neke Graficke bolje rade s hynixom a neke sa samsungom ili kako?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Capture.PNG‎
Views:	663
Size:	210.3 kB
ID:	18311  
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 10.07.2017. u 13:52.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 14:35   #30
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
Nvidia također nije loša niti za ETH i njegov algoritam, a dobra je i za druge algoritme, ove 1060 6GB sa 23 MH/s dobiš skoro isto ako gledaš uloženo/dobiveno(novo), a po meni su bolje za prodaju igračima poslije ako ti nije problem laganje.
Probao sam ja igrat na nekim karticama koje su majnale, isti je lag kao i na svim ostalim


Da li je izračunao neko koliko dolje treba ići ETH da bi skroz prestao biti profitabilan?
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na