Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.08.2016., 10:01   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,686
Philips Brilliance 241P 4K test

Isprobali smo Philips Brilliance 241P 4K monitor.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2016., 14:04   #2
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
zasto uvijek uz dobar panel mora ic uzasan dizajn iz kraja 90ih, tamna mat plastičetina sa 10 cm ruba oko panela

nije da philips ne moze, moze kad hoce...
https://www.amazon.com/Philips-BDM34...45d7a36193c3c0

sad ce kritičari reć, a profesionalcima nije bitan dizajn monitora, bitan je panel, nema goreg argumenta od tog...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.08.2016., 15:00   #3
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Izgleda kao odlican monitor, cijena je problem... skupo je to jos uvijek previse.
Dizajn, ha... pa 10cm ruba znaci samo da ce disipacija topline biti bolja i da unutra nije nista zgurano.
Mat znaci da nema prelamanja/odsjaja nikakve svjetlosti po/na rubovima monitora kao ni ruznih otisaka prstiju.

Test je malo siromasan, fali jos tu puno informacija ali po meni dizajn je odlican, monitor je masivan te iako sam veliki protivnik 16:9 monitora ovaj moze proci jer ima ~30cm u okomici kao primjerice neki 16:10 22 incha, tipke nisu touch sto je isto dobro.

Jedino sto bih volio znati koliko su recimo slova D,T,A itd... fizicki milimetara visoka na nativnoj mu rezoluciji u normalanom fontu od Mozille Firefoxa, ako su bar 3mm onda ce mi se jos vise svidjati

Sve u svemu cini se jako dobar monitor sa pregrst mogucnosti i funkcija, vrlo solidnim brojem prikljucaka pa i kamera mu je pun pogodak... da je bar 100€ jeftiniji vec bi isao lagano kibicirati po shopovima no ne prije info-a koliko su slova fizicki visoka...

Oce ovaj primjerak sa testiranja ici u prodaju testnog hardvera mozda ?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2016., 16:10   #4
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Izgleda kao odlican monitor, cijena je problem... skupo je to jos uvijek previse.
Dizajn, ha... pa 10cm ruba znaci samo da ce disipacija topline biti bolja i da unutra nije nista zgurano.
Mat znaci da nema prelamanja/odsjaja nikakve svjetlosti po/na rubovima monitora kao ni ruznih otisaka prstiju.

Test je malo siromasan, fali jos tu puno informacija ali po meni dizajn je odlican, monitor je masivan te iako sam veliki protivnik 16:9 monitora ovaj moze proci jer ima ~30cm u okomici kao primjerice neki 16:10 22 incha, tipke nisu touch sto je isto dobro.
+1

Cijena je previsoka definitivno , sve ostalo je zadovoljavajuće dobro .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2016., 22:31   #5
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Ah ta mladež, prije određenog broja godina ja platio polovni Belinea 19" CRT jedva malo manje kuna
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2016., 23:00   #6
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Neznam, po menei 4K rezolucija nema sta raditi na ispodo 30-32". A opet korisititi 4k sa 200% size na windowsima ce biti problem sa nekim programima a i problem generlano da onda opet imam desktop 1920*1080 .

Cijena cak i nije nesto prevelika ali ja tu defintivno nevidim "PRO" upotrebu na toj dijagonali i 4K rezi.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2016., 23:26   #7
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Neznam, po menei 4K rezolucija nema sta raditi na ispodo 30-32". A opet korisititi 4k sa 200% size na windowsima ce biti problem sa nekim programima a i problem generlano da onda opet imam desktop 1920*1080 .

Cijena cak i nije nesto prevelika ali ja tu defintivno nevidim "PRO" upotrebu na toj dijagonali i 4K rezi.
Točno, pogotovo sa omjerom 16:9, 16:10 bi bilo donekle podnošljivo...ja evo imam Philips Brilliance 24" i Dell 25" i ovaj Philips izgleda veći zbog tog omjera (po visini zapravo i jest veći)
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2016., 01:25   #8
subabuse
Premium
Moj komp
 
subabuse's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Iskreno, od kad znam za sebe, uvijek sam gundjao da kad ce vise PPI density dosec dijagonalu monitora. Najvise me zasmetalo ovo,kao "uniformiranje"naziva pr. 1080p umjesto pun naziv 1920x1080.
22" 1920x1080 ima ppi 100
Ne volim apple jer je to sad moderno, al njihova Retina certifikat(citaj=marketing) je u pravu.

Bar za monitore,tablete i mobitele koji se stvarno iz bliza gledaju PPI mora bit nekih 180-200.
Mobiteli imaju i po 500ppi, valjda VR Ready da budu?!
TVi mogu proc s 100-120.
8k na 85" je,vidi cuda, 100PPI, neko pametan je ipak to mjerio,al se valjda uvuko gornji menadjment i reko,ajd,rode,da rezemo panele iz teveja za monitore, stajge,kalkulatore,tamagocije,sta ce narod znat,a profit ce skocit ,ma za dvajest jagnjadi izjest pride nego prije.
Auomatski se nulira najgori/beskorisniji resource hogger\picture quality ratio,bar sta se GPUova tice ,MSAA/Supersampling i slicni.
Ne fxaa,to vise stete nego koristi napravi, nativna reza di je sve uskladjeno(svrha,daljina s koje se gleda,velicina itd, sto manje tandrkanja "profesionalaca" za lumensima itd) daju najljepsu sliku, a tak i tak si svak od nas doradi monitor kak mu pase jer to je stvarno subjektivno,ja npr. vise volim malo topliju ,"jesenskiju" sliku makar mi nudi hyperrealizam(mislim da je ILM koji mi pak ko Antartik djeluje, no o tom potom, prvi milestone je predjen za mog zivota. Da nemrem vidit pixel golim okom na monitoru kolko god se naprezao.
subabuse je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2016., 09:34   #9
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Veći PPI je dobra stvar, ali samo ako to OS kvalitetno podržava
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na