Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.03.2016., 16:47   #1
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Popravak YJSK uredskog stolca

Bok svima!

Popustio mi je pneumatski cilindar. Izašao zrak iz njega. Imao sam sreće i uspio nabaviti potpuno novi. Problem jest što ne mogu izbiti/izvaditi postojeći, neispravni cilindar kako iz postolja s kotačićima, tako niti gornji dio iz nosača samog stolca.

Probao sam na podu izbiti ga lupajući čekićem, potiskivati nogama i vući rukama - ništa. Ni milimetar.

Nemam ideju kome otići te kojom metodom i 'aparaturom' izvući stari cilindar. Kovinotokaru, možda?

Vjerujem kako kužite o čemu pričam. Je li netko imao sličan problem?
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2016., 17:33   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,857
Možda probati pažljivo zagrijati fenom u području gdje je "ugrizao" za donje postolje ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2016., 17:51   #3
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,993
Iz postolja se da izvadit. Okreni stolicu naopačke i imaš jedan limeni osigurač koji malim šrafcigerom iščupaj. To smo mi radili kad se sjebe onaj križ s kotačičima, pa samo nabavimo novi križ i prebacimo. No izvadit ga iz sjedalice je i meni nepoznanica. Mislim ono, nije problem u sjedalici, ona se odvoji, nego onaj lim ispod sjedalice.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2016., 17:56   #4
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ja sam za jedan plaćen stolac dobio još 2 naknadno na reklamaciji s tim da sam sa drugimi dobio još i pare na ruke jer je taj 3. bio skuplji od prvog (nekih 200kn i novi stolac me dočeko) + na tom trećem je otišla dolje plastična zvijezda (pukli kotači bikoz debelo krme) i još i to išao reklamirat i pošto su vidjeli da sam debelo prase dali mi ganc novu metalnu zvijezdu sa koje sad tipkam

znači za inicijalnih 700kn - 200kn imam stolaca već 6-7 godina
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2016., 17:58   #5
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Možda probati pažljivo zagrijati fenom u području gdje je "ugrizao" za donje postolje ?
Nije loša ideja. Budem probao. Edit: Zapravo, možda i je, jer od topline će se tek raširiti.

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Iz postolja se da izvadit. Okreni stolicu naopačke i imaš jedan limeni osigurač koji malim šrafcigerom iščupaj. To smo mi radili kad se sjebe onaj križ s kotačičima, pa samo nabavimo novi križ i prebacimo. No izvadit ga iz sjedalice je i meni nepoznanica.
Izvukao sam u međuvremenu taj osigurač i dobio cilindar u dva dijela. Klip je ostao u samom stolcu, a cilindar u "križu" s kotačima. Nula bodova.

Zakomplicirao se popravak, a bio sam sretan ko malo dijete što sam uopće uspio nabaviti poptuno novi pneumatik.

Vjerojatno bi sve glatko išlo sa stegom i velikim 'papagajkama' s polugom. Jedino je problem to nemam takav heavy duty alat doma.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ja sam za jedan plaćen stolac dobio još 2 naknadno na reklamaciji s tim da sam sa drugimi dobio još i pare na ruke jer je taj 3. bio skuplji od prvog (nekih 200kn i novi stolac me dočeko) + na tom trećem je otišla dolje plastična zvijezda (pukli kotači bikoz debelo krme) i još i to išao reklamirat i pošto su vidjeli da sam debelo prase dali mi ganc novu metalnu zvijezdu sa koje sad tipkam

znači za inicijalnih 700kn - 200kn imam stolaca već 6-7 godina
Na mojem je 'zvijezda' metalna. Metal u metal je zagrizao s daleko više njutna od onih koje iz ruku mogu isporučiti.

Možda na Maksimiru postoji neki mehaničar koji bi mi izašao u susret?

Zadnje izmijenjeno od: karabaja. 30.03.2016. u 18:13.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2016., 07:04   #6
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,993
Iz zvijezde bi se morao cilindar izvadit bez problema, isprobano ne jednom. A za klip i mene zanima procedura.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2016., 18:47   #7
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,498
ja sam svoj propadajuci mehabizam rjesio tako sto sam kupio pvc cijev 3 cm, odrezao je na potrebnu duljinu, prerezao paraleleno, stavio oko klipa, stegnuo sa one dvije metalne za gumene cijevi zab sam kako se zove, i radi ko sat , ne mogu spustit stolicu al ni nemam potrebu za tim, al se vrti, to mi je bitno

http://i.imgur.com/khE1iW0.jpg

evo tako ja to, Tim the tool man Taylor

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 31.03.2016. u 23:01.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2016., 19:26   #8
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,150
Radapciger i udri

Inače, ta govna od stolaca iz YISK-a ne vrijede ni 100 kn. Meni je na mome propao cilindar nakon tri mjeseca,a račun sam, naravno, negdje zagubio pa nisam imao s čim ići reklamirati
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 18:40   #9
celeron
Premium
Moj komp
 
celeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: KR-ZG
Postovi: 136
Ako neko od kolega ima SKODSBORG stolac iz jyska, a otišlo mu je sve na tom stolcu osim plastike za ljevi naslon za ruke i voljan je isti dio pokloniti nek se javi na PM.

Hvala
celeron je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2016., 17:18   #10
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Vidim da je stara tema ali da podijelim svoje iskustvo/bitku s identičnim problemom s mojom uredskom stolicom iz YJSKa.
Krepao mi je cilindar, neka plastika u njemu se potrgala i morao sam ga zamijeniti novim.
Prvo sam skinuo "sjedeći" dio stolca tako da su mi ostali u jednom komadu cilindar pričvršćen na kotačiće s donje strane te nosač "sjedećeg" postolja pričvršćen s gornje strane.
Cilindar i kotačiće odvojio sam silom čekić i udri s donje strane dok nije ispao.
Razdvajanje cilindra od nosača zadalo mi je više problema, cilindar sam morao jako stegnuti "šaraftukom/stegom" (neznam točan naziv) te sam onda ponovo izbijanjem/silom skinuo taj nosač sjedećeg dijela.

Nadam se da će ovo pomoći, LP
__________________
Uploading...
mitra je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.08.2016., 14:39   #11
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,498
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
ja sam svoj propadajuci mehabizam rjesio tako sto sam kupio pvc cijev 3 cm, odrezao je na potrebnu duljinu, prerezao paraleleno, stavio oko klipa, stegnuo sa one dvije metalne za gumene cijevi zab sam kako se zove, i radi ko sat , ne mogu spustit stolicu al ni nemam potrebu za tim, al se vrti, to mi je bitno

http://i.imgur.com/khE1iW0.jpg

evo tako ja to, Tim the tool man Taylor
negooo, posto je moj genijalni izum uspio polomit plastiku koja centrira cilindar, jel zna ko di ima kupit jedan ovakav standardni cilindar, pa da ja to sam zamjenim
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na