Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2016., 17:14   #1
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kineski mobiteli - 3. dio (pročitati 1. post)

Dobrodošli u podforum Kineski mobiteli - 3. dio.

Budući se tema o Kineskim mobitelima otvorila u ljeto 2013. i postala je najbrže rastuća tema ikada na ovom forumu, to je rezultiralo da su 2 teme u 2 i pol godine poprimila cca 20k postova i tako postale nepregledne za mnogo starih i novih korisnika koji pristižu na naš forum.

Ostali razlozi su to što ima puno modela koji su "zastarjeli" te ih se više ne može ni nabaviti, kao i to što je tema dosta izmješana sa problemima sa carinjenjem, povratom na RMA i slično, što ćemo u novoj temi probati odvojiti od ove teme.


Nekoliko savjeta glede nove teme:

1. Molimo da se ovdje pišu iskustva o mobitelima isključivo kineskih brandova. Usporedbe tipa "bolje je onda kupiti XY mob" ili slične usporedbe sa ostalim poznatijim proizvođačima mobitela svesti na minimum zbog nepotrebnog flejma, svađa ili slično.

2. Molimo pisati isključivo dojmove, recenzije, preporuke za mobilne uređaje. Naravno, možete pisati gdje je mobitel kupljen i za koliko novaca.
Probajte NE pisati iskustva sa dućanima, povratima na RMA, garancijama, eskapade sa carinarnicom/poštarom. Za to imate temu: Kupovina mobitela preko interneta, poštarina, carina, RMA, problemi...

3. I dalje vrijede pravila o "privatnom biznisu" u kojem se prodazumijeva da se sve recenzije mobilnih uređaja od strane članova PCE foruma pišu u ovoj temi, te da se NE linkaju "vanjske" subjektivne recenzije sa privatnih blogova ili internet stranica radi vlastite promidžbe, materijalne koristi i reklamiranja pojedinog prozivođača ili prodavača.

Želimo vam ugodno diskutiranje.

P.S. Ukoliko ste nešto zaboravili u staroj temi o Kineskim mobitelima, a treba vam neki info, možete je pronaći OVDJE (1. dio) i OVDJE (2. dio).
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 17:56   #2
ironhide
Registered User
 
ironhide's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Galaxy selo
Postovi: 25
@ papčić i Wuchko

Hvala dečki, mislio sam da je nešto razbijeno jer nikad to nisam čuo na nekom drugom smartu. Znači to je normalno, super. Thanks još jednom.
ironhide je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2016., 23:35   #3
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Pozdrav svima. Da li LETv 1s ima notification light i da li ima neki sličan uređaj do 200€ koji bi mi radije preporučili. Gledam njega na Gearbestu na EU skladištu ili da ipak naručim iz Kine pa pokušam još izbjeći carinu. Hvala.
__________________
x230
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 00:32   #4
picajzlaaa
Premium
Moj komp
 
picajzlaaa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: eu
Postovi: 740
Citiraj:
Autor asibulj Pregled postova
Pozdrav svima. Da li LETv 1s ima notification light i da li ima neki sličan uređaj do 200€ koji bi mi radije preporučili. Gledam njega na Gearbestu na EU skladištu ili da ipak naručim iz Kine pa pokušam još izbjeći carinu. Hvala.
Ima, možeš birati izmedju 7-8 boja čini mi se. Ja sam ga uzeo preko giztopa, došao je točno za dva tjedna (uključujući Božić). Ne znam da li je nešto drugo za 200e bolje, možda redmi note 3, meni je kod njega plus da ima žiroskop.

Btw, ne radi mi remote control aplikacija, zna li netko di bi mogao biti problem?
picajzlaaa je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 10:02   #5
florjan
Registered User
 
florjan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 75
Pozdrav ekipo

Na svoj Xiaomi RN2 sam uspješno digao MIUI Weekly rom 5.12.24 i root-ao mob i mob radi ok, mene zanima par sitnica vi ste svi ipak iskusniji od mene kod ovakvih stvari.
1. Napravio sam u TWRP-u back up moba i vidim da ga je spremio u internu memoriju moba u dir od TWRP-a, da li kod dizanja novog roma mob pregazi svu memoriju (osim externe sd kartice) ili samo sistemske fileove (recimo kod OTA updatea na 5.12.31)
2. kako prebaciti app instalirane sa Playa na externu sd karticu
3. i kako naći dir na mobu gdje je instalirana app. npr. instaliaro sam Navigon 5.6.0 i stavio bih off-line zadnje karte ali ne mogu naći dir gdje je Navigon instaliran da mu podvalim nove karte

Hvala na bilo kakvoj pomoći

Lp
florjan je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 11:23   #6
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Citiraj:
Autor picajzlaaa Pregled postova
Btw, ne radi mi remote control aplikacija, zna li netko di bi mogao biti problem?
evo ti rješenja ..
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću
darmarH je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 13:44   #7
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Citiraj:
Autor florjan Pregled postova
Pozdrav ekipo

Na svoj Xiaomi RN2 sam uspješno digao MIUI Weekly rom 5.12.24 i root-ao mob i mob radi ok, mene zanima par sitnica vi ste svi ipak iskusniji od mene kod ovakvih stvari.
1. Napravio sam u TWRP-u back up moba i vidim da ga je spremio u internu memoriju moba u dir od TWRP-a, da li kod dizanja novog roma mob pregazi svu memoriju (osim externe sd kartice) ili samo sistemske fileove (recimo kod OTA updatea na 5.12.31)
2. kako prebaciti app instalirane sa Playa na externu sd karticu
3. i kako naći dir na mobu gdje je instalirana app. npr. instaliaro sam Navigon 5.6.0 i stavio bih off-line zadnje karte ali ne mogu naći dir gdje je Navigon instaliran da mu podvalim nove karte

Hvala na bilo kakvoj pomoći

Lp
1. Kod backupa podesi da ti baca isti na sd karticu- factory reset bi ti vjerovatno obrisao taj backup.
2. čemu to - ali želiš usporavati mob, koliko ja znam imaš 10-12gb slobodno?
za navigon možeš odabrati putanju di ti sprema karte - ja sam stavio na sd karticu.

Bdw evo jedan sot - nije loše za RN2 koji je slovio da ima lošu bateriju

http://i.imgur.com/nfL2X4C.png
http://i.imgur.com/y4IUi8M.png
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 14:09   #8
picajzlaaa
Premium
Moj komp
 
picajzlaaa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: eu
Postovi: 740
Muchas gracias, chekiram!
picajzlaaa je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 14:13   #9
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
http://www.pandawill.com/ulefone-pow...n-p113813.html

Kaj velite na ovu makinu? Nikad cuo za taj ulefone, cijena se cini dosta solidna.. jel imao tko kakvih iskustava s tim brandom?
ToroRosso je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 14:59   #10
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Ima li netko Xiaomi Redmi Note 3, kakva je baterija?

Sa svojim FOG N4 sam zadovoljan u svakom pogledu osim baterije, pošto sve više koristim Google+ i općenito net
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2016., 17:28   #11
Hawk-55555
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Metković
Postovi: 145
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ima li netko Xiaomi Redmi Note 3, kakva je baterija?

Sa svojim FOG N4 sam zadovoljan u svakom pogledu osim baterije, pošto sve više koristim Google+ i općenito net

imam ga oko 5-6 dana,.. baterija traje preko 40 sati (od punjenja do punjenja), 4-5 sati SOT-a bez problema. Imam dvije kartice unutra

kupio sam ga na giztop.com. Stigao je za 2 tjedna. Ima googleplay instaliran. Odlican mob za 1300 kn

Ako koga sta zanima nek pita
Hawk-55555 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 00:27   #12
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Ja imam 4H SOT bez problema sa FHD 5" 3g ili wifi i 2000MAh na starom MTK6589T, browsing/fejs/chatovanje/yt, sa malo brige 5H SOTa hitam (kad idem u grad i znam da ga necu punit). 5H za napredniji mobitel (jest da je 0.5" veci) i DUPLO vecu bateriju...hm..
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 02:32   #13
Omar_Tokic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 149
Xiaomi Mi4c - optimizacija moba

Pretražio sam cijeli forum i čini se da ovaj mob nema svoju temu, pa ću ja otvorit.

Uglavnom, naručio sam si Xiaomi Mi4c s Honorbuya, trebao bi stići kroz dan-dva. Doći će s kineskim Rom-om. Ono što bi ja vas zamolio, ako bi netko bio tako ljubazan, da mi kao malom djetete objasnite što bi sve trebao napraviti da mob optimalno radi.

Npr. ne znam baš šta točno znači flešanje, a šta rootanje, te šta se time dobiva Na temelju pročitanoga po netu, kontam da je flešanje stavljanje drugog ROM-a na mob, a rootanje je proces kojim si dajemo sve ovlasti? Vidio sam još da se spominje CyanogenMod i Gapps, Libra ROM, Flashify, šta je to i da li mi to treba?

Dosta sam proučavao ovaj i neke druge forume zadnjih tjedana, neke stvari sam polovio, znam da bi trebao staviti EU rom i TWRP, ali generalno se ne kuzim baš, a koliko sam skužio, nužno je obaviti te stvari kako bi mob dobro šljakao, a i volio bi to naučiti za ubuduće.

Ja ću u nastavku "pobacat" ono što sam ja polovio, a zamolio bi nekog tko ima volje da mi objasni šta napravit, ili linka ako negdje postoji korak po korak.

Našao sam ovaj video: https://www.youtube.com/watch?v=hjbWUTqqWb8
Da li je dovoljno samo korak po korak pratit upute iz videa i samo to napravit? Otkud mogu skinut taj najnoviji EU ROM, otkud mogu skinut TWRP i još neki software, ako mi je potreban?

Ovdje sam naletio ne neke druge upute: http://forum.xda-developers.com/mi-4...4#post63226794

Naletio sam i na ove postove koji nešto objašnjavaju:

Citiraj:
Tocan je : 7.5.10.8... Nasao sam video tutorial na youtubeu.

1. Instalirao xiaomi MI4c USB driver
2. Stavio twrp, rom, i libra rom, te flashify na u folder download na mobitelu
3. Instalirao rom pomocu "update" aplikacije u toolsima
4. Instalirao flashify
5. od tamo podigao twrp
6.iz twrp-a istalirao libra rom
To je to. Radi superbrzo i imam sve od googlea a kine nema, kako sam rekao.
Ovdje je tutorial za flashanje eu roma za Xiaomi note 2, da li se to može primijeniti i na Mi4c?

Ovdje je objašnjen postupak instalacije Libra ROM-a.

Kao što vidite dosta sam istraživao, ali zbrka mi je totalna u glavi i sad bi nekog zamolio da mi pomogne to sve posložit u jednu smislenu cjelinu
Omar_Tokic je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 02:53   #14
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Koji mob izvlači 5h SOT sa 2000mah i Full HD ekranom? Da kupim odmah 2.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 10:58   #15
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor Hawk-55555 Pregled postova
imam ga oko 5-6 dana,.. baterija traje preko 40 sati (od punjenja do punjenja), 4-5 sati SOT-a bez problema. Imam dvije kartice unutra

kupio sam ga na giztop.com. Stigao je za 2 tjedna. Ima googleplay instaliran. Odlican mob za 1300 kn

Ako koga sta zanima nek pita
Xiaomi note 3 je dosta kvalitetno napravljen, kamera nije loša ali miui7 os je poprilično loš i nepregledan kada ga se usporedi sa npr flayme OS od meizu a baterija od 4000 mah na xiaomi traje isto kao 3100 mah na meizu m1 note uz sličan sot. Najgora stvar je što se telefon ponekad sam ugasi kad se koristi facebook, tako da.... ja sam pomalo razočaran sa xiaomi i jedva čekam priliku staviti drugu verziju OS-a u kojem se po mome mišljenju i krije razlog nekih loših stvari ovog telefona. evo i par slika :



__________________
de.fang je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 13:46   #16
Hawk-55555
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Metković
Postovi: 145
Citiraj:
Autor de.fang Pregled postova
Xiaomi note 3 je dosta kvalitetno napravljen, kamera nije loša ali miui7 os je poprilično loš i nepregledan kada ga se usporedi sa npr flayme OS od meizu a baterija od 4000 mah na xiaomi traje isto kao 3100 mah na meizu m1 note uz sličan sot. Najgora stvar je što se telefon ponekad sam ugasi kad se koristi facebook, tako da.... ja sam pomalo razočaran sa xiaomi i jedva čekam priliku staviti drugu verziju OS-a u kojem se po mome mišljenju i krije razlog nekih loših stvari ovog telefona. evo i par slika :



meni se do sada nijednom nije ugasio (imam MIUI 7.00.11.00(LHNCNCJ) verziju, ali me zivciraju ove kineske aplikacije koje se vrte u pozadini i nesto skidaju s neta

Zauzece radne oko 1gb i vise tako da ostane slobodno najčešće oko 800mb

al mislim da je ovo jako dobar mob za ovaj novac
Hawk-55555 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 13:47   #17
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Jos uvijek nije otkljucan bootloader na Note 3?
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 14:16   #18
Hawk-55555
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Metković
Postovi: 145
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Jos uvijek nije otkljucan bootloader na Note 3?
ima jedino ovo:
http://xiaomi.eu/community/threads/u...-note-3.29213/

Ali ja se ne usudim probat
Hawk-55555 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 16:58   #19
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Wuchko Pregled postova
Koji mob izvlači 5h SOT sa 2000mah i Full HD ekranom? Da kupim odmah 2.
slikam kad napravim jedan full cycle. Napomena: punim mob svaku vecer, nema puno stand by timea
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 17:58   #20
NeooS
Premium
Moj komp
 
NeooS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: na Zemlji
Postovi: 522
@papčić i mene zanima koji je to mob?
NeooS je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 18:06   #21
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Iocean x7 plus...ima vanilla ruski kitkat na sebi, neznam dali ja toliko light stres radim na mob ili on tak malo trosi
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 00:45   #22
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
@Omar_Tokic

Dobro si skužio, ja sam napravio sve korak po korak iz linka od tog španjolca, sve napravi točno kako i on, i bit će ok. Sve potrebno nađeš u linkovima u opisu videa, a najnoviji libra rom nađeš na xiaomi.eu. Ili jednostavno instaliraš sve to njegovo a mob će ti se updateati sam od sebe na najnoviji rom.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 14:07   #23
capone5
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Matulji
Postovi: 23
može preporuka za kineza koji bi služio za drugi mob, važno je FHD i 5,5", baterija, do 200 dolara jer više se ne snalazim u silnim "brendovima",naravno i preporuka za webshop.
zahvaljujem
capone5 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 15:26   #24
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor capone5 Pregled postova
može preporuka za kineza koji bi služio za drugi mob, važno je FHD i 5,5", baterija, do 200 dolara jer više se ne snalazim u silnim "brendovima",naravno i preporuka za webshop.
zahvaljujem
http://www.giztop.com/xiaomi/xiaomi-redmi-note3.html
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 16:03   #25
capone5
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Matulji
Postovi: 23
da li se plaća carina, pdv? mislim moglo bi se napraviti da na prvoj strani bude popis webshopova gdje se isto ne plaća.
capone5 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 16:17   #26
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Kod vecine tih shopova imas dostavu iz EU. Od honorbuya, giztopa pa na dalje. Samo provjeri prije shopinga da izaberes EU i onda nema naknadnih troskova.
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 16:39   #27
capone5
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Matulji
Postovi: 23
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Kod vecine tih shopova imas dostavu iz EU. Od honorbuya, giztopa pa na dalje. Samo provjeri prije shopinga da izaberes EU i onda nema naknadnih troskova.
hvala, ako ima jos koji za usporedit bilo bi super.
capone5 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 18:54   #28
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
@ neo i vucko
Ovo je par lekcija na Duolingu, nesto whatsappa, nesto youtubea dok sam jeo, nesto chromea...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	batt.jpg‎
Views:	822
Size:	92.2 kB
ID:	15828  
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 21:36   #29
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor capone5 Pregled postova
hvala, ako ima jos koji za usporedit bilo bi super.
http://www.everbuying.net/product112...FYMewwod2CYCdA
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 10:01   #30
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,140
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na