Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2015., 22:59   #1
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
THOMSON TWG850-4 PORT FORWARD

Imam navedeni ruter već skoro 3 godine (od bneta). Međutim zadnjih par mjeseci port forward mi ne funkcionira (ili malo radi, pa malo ne). Složene statičke IP adrese u mreži, probao i sa isključenim firewallom u ruteru (i windowsima) i ništa (probao i preko DHCP i port trigger). Bilo koji port forward test, port nije otvoren. Čak napravio i hardverski reset rutera i ponovo instalirao Windowse. Da li je možda bnet počeo blokirati "svojevoljno" otvaranje portova od strane korisnika?

Doduše u postvakama rutera mi je uključeno "Port scan detection"? Trebam li to isključiti iako je do sada sve radilo ok?

Gledao i windows services ako nešto slučajno nisam isključio. Također preko DHCP probao i sa UPNP. Jedinom me kod windows services muči sljedeće - deaktivirani Net.Tcp listener adapter i Net.Tcp Port Sharing Sevice. Trebam li iste uključiti da bi port forward funkcionirao? Do sada nisam obraćao pažnju na navedeno jer mi je port forward radio bez problema.
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2015., 23:09   #2
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,116
Port forward je funkcija routera, pa ne vidim zasto vjerujes da windowsi imaju utjecaja na ponasanje routera. Na kompu samo trebas imat, kao kaj si i stavio, staticke IP adrese koje ces u routeru ubiljezit, a dalje je stvar routera/provajdera...

Jel provjeravas otvorenost pojedinih portova sa WAN strane routera, ili iz svoje LAN mreze?
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2015., 23:20   #3
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Port forward je funkcija routera, pa ne vidim zasto vjerujes da windowsi imaju utjecaja na ponasanje routera. Na kompu samo trebas imat, kao kaj si i stavio, staticke IP adrese koje ces u routeru ubiljezit, a dalje je stvar routera/provajdera...

Jel provjeravas otvorenost pojedinih portova sa WAN strane routera, ili iz svoje LAN mreze?
Preko WAN strane routera
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2015., 23:42   #4
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Citiraj:
Autor mskvorc1 Pregled postova
Preko WAN strane routera
Doduše WAN adressa koju ruter prijavljuje je drugačija ako gledam preko stranica koje ti jave tvoju IP adresu. Moguće da je to problem?
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2015., 12:11   #5
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,116
Da ne dobijas i ti "Private" IP adresu, jer onda se mozes pozdravit sa port forward-om...
O kojim se adresama radi? Provjeri jel ta koju router prijavljuje u private opsegu.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2015., 17:40   #6
mahoona
Premium
Moj komp
 
mahoona's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 284
Da li si na racunalu sve dobro podesio testiraj tako da se pokusas spojiti na racunalo sa nekog drugog racunala iz lokalne mreze. Ako to radi onda se okreni routeru i tamo trazi. Koju tocno uslugu imas, klasicni bnet ili x-carnet?
mahoona je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2015., 11:20   #7
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Citiraj:
Autor mahoona Pregled postova
Da li si na racunalu sve dobro podesio testiraj tako da se pokusas spojiti na racunalo sa nekog drugog racunala iz lokalne mreze. Ako to radi onda se okreni routeru i tamo trazi. Koju tocno uslugu imas, klasicni bnet ili x-carnet?
Imam bnet (telefon + internet + tv). Konkretno mi je na ruteru WAN IP adresa 100.xxx.xx.xxx dok mi je IP adresa 213.xxx.x.x (kada provjeravam online). I mogu se spojiti na računalo sa nekog drugog računala iz lokalne mreže.

Zadnje izmijenjeno od: mskvorc1. 10.12.2015. u 11:39.
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2015., 13:49   #8
mahoona
Premium
Moj komp
 
mahoona's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 284
Citiraj:
Autor mskvorc1 Pregled postova
Imam bnet (telefon + internet + tv). Konkretno mi je na ruteru WAN IP adresa 100.xxx.xx.xxx dok mi je IP adresa 213.xxx.x.x (kada provjeravam online). I mogu se spojiti na računalo sa nekog drugog računala iz lokalne mreže.
Znaci da ti je Bnet napravio translaciju adrese. Trazi od njih da ti dodjele uredjaj koji dobija pravu vanjsku adresu ili da rekonfiguriraju ovaj postojeci.
mahoona je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2015., 15:49   #9
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Citiraj:
Autor mahoona Pregled postova
Znaci da ti je Bnet napravio translaciju adrese. Trazi od njih da ti dodjele uredjaj koji dobija pravu vanjsku adresu ili da rekonfiguriraju ovaj postojeci.
Isključili tu opciju. Trenutno privremeno. Kažu da će kroz dan-dva biti trajno riješeno jer to druga služba radi. Uglavnom sada mi WAN adresa odgovora sa IP adresom.
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2015., 14:58   #10
smashs
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 48
Bok svima zasto se na bnet ruterima neda promijeniti dns server!?
smashs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na