Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.08.2015., 15:32   #1
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 324
Question upit wirless za znalce

dal zna netko sta je bolje uzet za prijma signala jagi antenu ili nanostation antenu stim da jagi radi na 2,4ghz a nano na 5 ghz, i stim da je nanostation skoro 5 put skuplji, zanimam me kakav bih imao signal i jačinu prijama za istu udaljenost recimo 50-100 m ?
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2015., 15:55   #2
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Prepreka izmedju te 2 lokacije ima ? Zidovi, drvece, cerade i sl... ?
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.08.2015., 22:44   #3
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 324
ima nekakvo drvo i vrata i cerada , kafić je uglavnom
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2015., 22:46   #4
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Onda idi na 2.4GHz, ako trebas probijat prepreke.

Sta uopce pokusavas napraviti, spojiti se na wifi od kafica od kuce/stana ?
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2015., 23:00   #5
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 324
da upravo to, trenuto sam spojen yagicom, al me zanima dal bi sa nanostation koja radi na 5 ghhz dobio bolji signal ??
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2015., 10:38   #6
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Radi se to tome da kafic vjerovatno ima mrezu na 2.4 GHz, te bi ti bolja opcija bila da yagicu zamjenis nekom grid antenom od 19dBi il 24 dBi ( gridica je "glomaznija" od te Yagice ).

Cisto iz razloga jer je wireless dvosmjerna komunikacija, a predpostavljam da u kaficu imaju default antenu ( mini rubber ducky ) na ruteru. Pa je iz tog razloga bolje stavit jacu antenu kod tebe, da pojacas primljeni signal, te da sibas jaci signal prema ruteru u kaficu.

Kak ti radi veza sad s tom yagicom ?
Kakav ti je ping na 192.168.1.1 ? ( pokreni cmd i upisi: "ping 192.168.1.1 -t" )
Takodjer ako mislis da ces dobiti vecu brzinu na net ako stavis jacu antenu, to ne mora bi pravilo, posto dijelis vezu sa gostima iz kafica, pa ovisis o popunjenosti kafica i broju ljudi koji se spajaju istovremeno. ( Bio sam 2 god spojen na internet tako, slicna situacija kao i tvoja, jedno drvo cerada i staklo su me djelili do rutera, nekih 250m zracne udaljenosti, najveci problem je bio kad bi se gosti nakupili u "spicama", veza je onda bila nikakva na mojem kraju. )
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2015., 17:36   #7
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 324
ping je odlican ! stim da je 192.168.5.1 konstantno radi, medjutim tu i tamo zna puknut veza al to je rijetko zato me zanima uzo nih jos jednu antenu , znaci li to da bi gridica bila dobar izbor ??
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2015., 18:56   #8
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Predpostavljam imaju Iskon ? ( Po IP-u routera )

Pa gridica je daleko bolji izbor od Yagi antene po pitanju pojacanja prijema i odasiljanja signala, takodjer snop koji pokriva je jako uzak, obicno to bude oko 8 stupnjeva H/V, tako da eliminiras smetnje i zagusenost etera koje proizvode okolni uredjaji u tom podrucju.

U mom slucaju je kvaliteta signala bila oko 80%, dok je kvaliteta linka bila oko 60tak% i to je radilo, doduse kad bi padala kisa vrijednosti su pale za nekih 10 - 15%, ali je radilo i dalje.
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2015., 10:45   #9
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 324
moze preporuka za grid antenu , i dal se spaja koaksijalnim kabelom ?
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2015., 11:00   #10
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Gledaj ovdje, do 300kn je cijena rabljenih. To je neka standardna cijena koju drze gridice, ako uspijes nac za manje od 300, super, imas ih i po 200 ali se tu i tamo nadje koja.

Vecina ih ima kabel koji izlazi iz njih, na cijem je kraju N zenski konektor. Preporuka je spajati ih 50ohm kabelom za wireless, posto 75ohm koaksijalac ne daje dobre rezultate.
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.08.2015., 12:24   #11
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 324
dal ovaj kabel koji dolazi uz njih pise kolko su ohma ?, ja na svojoj jagici nista ne vidim kako se moze odredit kolko kabel ima ohma ?
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2015., 16:09   #12
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Ovaj kabel koji izlazi iz njih je gotovo sigurno 50 ohm kabel.

Odredis tako da pogledas model kabela, i na potrazis datasheet na netu. Mada predpostavljam da imas yagicu koja je dosla iz kine, pa je pitanje kakav je kabel na njoj.

Na sta ( koji uredjaj? ) bi uopce spajao tu antenu ? I kakvu Yagicu imas ?
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2015., 18:34   #13
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,143
Da ne otvaram novu temu, nadam se da mogu tu pitati.
Prije pola godine kupio sam SignalKing 20dB antenu, ova: http://www.lelong.com.my/signalking-...-02-Sale-P.htm
i doma na stolnom PC-u (Windows 7) je radila normalno i bio sam zadovoljan, dok na novom laptopu sa Windows 8 radi nakratko ili uopće ne radi, da bi neki dan skroz krepala.
Najviše me zanima koju bi mogao kupiti (neku bolju) i jel mora biti USB povezivanje ili mogu npr. neku sa RJ45 LAN konektorom? To bi mi bilo nekak bolje...
Zbog čega se sve te antene povezuju preko USB sučelja?
Ova mi se sviđa npr.: http://www.ebay.com/itm/GENUINE-Alfa...item3f51d41545

-i još me zanima kako će to raditi na Windows 10 kad nema drivera za W10 ili se može koristit driver od W7 / W8.1 ?
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2015., 22:51   #14
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 324
Citiraj:
Autor Perestrojka Pregled postova
Ovaj kabel koji izlazi iz njih je gotovo sigurno 50 ohm kabel.

Odredis tako da pogledas model kabela, i na potrazis datasheet na netu. Mada predpostavljam da imas yagicu koja je dosla iz kine, pa je pitanje kakav je kabel na njoj.

Na sta ( koji uredjaj? ) bi uopce spajao tu antenu ? I kakvu Yagicu imas ?
da jagica je iz kine pise na njoj nesto na kineskom i ima pripadajuci kabel koji je zakaćen na njoj , spojena je na alficu koja ide na usb

http://img.diytrade.com/cdimg/122070...gi_antenna.jpg

http://www.dhresource.com/albu_62587...ss-network.jpg

Zadnje izmijenjeno od: svetac.svetac. 16.08.2015. u 23:01.
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2015., 09:33   #15
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Da ne otvaram novu temu, nadam se da mogu tu pitati.
Prije pola godine kupio sam SignalKing 20dB antenu, ova: http://www.lelong.com.my/signalking-...-02-Sale-P.htm
i doma na stolnom PC-u (Windows 7) je radila normalno i bio sam zadovoljan, dok na novom laptopu sa Windows 8 radi nakratko ili uopće ne radi, da bi neki dan skroz krepala.
Jbg, te kineske vole krepat, meni je slicna nakon godinu dana samo prekinula s radom u jednom trenutku, pa zavrsila u smecu u drugom

Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Najviše me zanima koju bi mogao kupiti (neku bolju) i jel mora biti USB povezivanje ili mogu npr. neku sa RJ45 LAN konektorom? To bi mi bilo nekak bolje...
Vecinom se radi o tome da su kartice koje se povezuju USB-om plug n play, znaci ustekas, ako radi out of the box - super, ako ne, instaliras drivere pa ce radit. Upravljas njom preko upravljackog programa ili windows network managera.

Dok su "kartice" koje se povezuju preko RJ45, odnosno mreznog kabela, uredjaji aka routeri ili ap-ovi, koji se ponasaju kao kartice te vrse konverziju mreze sa wirelessa na zicanu mrezu ( UTP kabel, RJ45 konektori ), te se preko njih moze spajati vise racunala odjednom na jednu mrezu. ( Najjednostavnije receno ).

Preporuka routera koji vrsi to sto trazis ( link ) No potrebno je imati antenu na koju ces ga montirati, kao i znati osnove RouterOS-a za konfiguraciju.

Sto se tice ove kartice Alfa U Tube, koju si linkao, ako ti treba USB nacin spajanja, mozes nju uzet, to je ok kartica.


Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Zbog čega se sve te antene povezuju preko USB sučelja?
Jer je to najjednostavniji nacin povezivanja sa racunalom, usb pruza dovoljno snage za rad kartice i nije bottleneck brzine kod transfera podataka. preko njih.

Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
-i još me zanima kako će to raditi na Windows 10 kad nema drivera za W10 ili se može koristit driver od W7 / W8.1 ?
Pronjuskaj malo po netu prije kupovine, da se ne zaletis. Ukoliko je USB kartica nema garancije da ce radit, moze radit, a i ne mora. No ako se radi o kartici / routeru koji se spaja preko RJ45, onda ce 100% radit, jer drugacije komunicira sa racunalom nego USB kartica.

--------------------------------------------------------------------------

Citiraj:
Autor svetac.svetac Pregled postova
da jagica je iz kine pise na njoj nesto na kineskom i ima pripadajuci kabel koji je zakaćen na njoj , spojena je na alficu koja ide na usb

http://img.diytrade.com/cdimg/122070...gi_antenna.jpg

http://www.dhresource.com/albu_62587...ss-network.jpg
OK, onda ce ti trebati i nekakav adapter sa Female N na RP-SMA da bi spojio tu gridicu na Alfa karticu.

Tipa ovo: ebay item , uzmi izvana, posto kod nas nabijaju cijene takvim stvarima ili ih nema uopce za nabavit.
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2015., 22:27   #16
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,143
Citiraj:
Autor Perestrojka Pregled postova
Jbg, te kineske vole krepat, meni je slicna nakon godinu dana samo prekinula s radom u jednom trenutku, pa zavrsila u smecu u drugom



Vecinom se radi o tome da su kartice koje se povezuju USB-om plug n play, znaci ustekas, ako radi out of the box - super, ako ne, instaliras drivere pa ce radit. Upravljas njom preko upravljackog programa ili windows network managera.

Dok su "kartice" koje se povezuju preko RJ45, odnosno mreznog kabela, uredjaji aka routeri ili ap-ovi, koji se ponasaju kao kartice te vrse konverziju mreze sa wirelessa na zicanu mrezu ( UTP kabel, RJ45 konektori ), te se preko njih moze spajati vise racunala odjednom na jednu mrezu. ( Najjednostavnije receno ).

Preporuka routera koji vrsi to sto trazis ( link ) No potrebno je imati antenu na koju ces ga montirati, kao i znati osnove RouterOS-a za konfiguraciju.

Sto se tice ove kartice Alfa U Tube, koju si linkao, ako ti treba USB nacin spajanja, mozes nju uzet, to je ok kartica.




Jer je to najjednostavniji nacin povezivanja sa racunalom, usb pruza dovoljno snage za rad kartice i nije bottleneck brzine kod transfera podataka. preko njih.



Pronjuskaj malo po netu prije kupovine, da se ne zaletis. Ukoliko je USB kartica nema garancije da ce radit, moze radit, a i ne mora. No ako se radi o kartici / routeru koji se spaja preko RJ45, onda ce 100% radit, jer drugacije komunicira sa racunalom nego USB kartica.
Puno ti hvala na opsežnom objašnjenju. Znači povezivanje takvih uređaja je bolje preko USB-a. Onda mi je bolje da ostanem na USB sučelju.

-zar nije sve ''made in kina'' hehe, baš bi volio vidjeti danas bilo koji uređaj da nije iz Kine/Malazije... stvarno bi dao više para samo da nije iz Kine!

Koja je onda kartica malo bolja od ''OK''? Mislim da ne bi dao više od 40€ za tak nešt' (ova bivša SignalKing bila je 20€ +10€ porez\carina) jer postoji mogućnost da mi i ta druga krepa u roku par mjeseci... a najviše mi sad treba kad nisam u HR.

EDIT: sad vidim ovaj link što si dao, jel se to stvarno baš proizvodi u HR? Izgledao predobro (svi proizvodi)!

P.S.: mislim da trebam nešto poput bivše SignalKing SK-12TN, samo kvalitetnije. Znači: antena, 5 ili 10m kabela i USB sučelje & viola
-pošto nisam u HR, mislim da sam ograničen na eBay.


Hvala.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif

Zadnje izmijenjeno od: Remixer. 17.08.2015. u 22:33.
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2015., 11:29   #17
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Puno ti hvala na opsežnom objašnjenju. Znači povezivanje takvih uređaja je bolje preko USB-a. Onda mi je bolje da ostanem na USB sučelju.
Zavisi kako tebi odgovara i koje je radno okruzenje za navedeni komad hardvera. Moras vidjet gdje ces ga sve koristiti, koji su ti prioriteti kod povezivosti, upravljanja sa uredjajem i sl...

Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
-zar nije sve ''made in kina'' hehe, baš bi volio vidjeti danas bilo koji uređaj da nije iz Kine/Malazije... stvarno bi dao više para samo da nije iz Kine!
Je, ali imas originale i kopije doticnih. Znas koliko je sati kad kinez iskopira kineza i prodaje kopiju to ne moze bit dobro nikak...

Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Koja je onda kartica malo bolja od ''OK''? Mislim da ne bi dao više od 40€ za tak nešt' (ova bivša SignalKing bila je 20€ +10€ porez\carina) jer postoji mogućnost da mi i ta druga krepa u roku par mjeseci... a najviše mi sad treba kad nisam u HR.
Mozes pogledat original Alfa kartice. => http://www.alfa.com.tw

Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
EDIT: sad vidim ovaj link što si dao, jel se to stvarno baš proizvodi u HR? Izgledao predobro (svi proizvodi)!
Mikrotik je tvrtka iz Latvije, a ovo je webshop zastupnika u RH. Preporucio sam njega posto je jeftin, a kvalitetan. Jednom ga nastelas i zaboravis da uopce postoji.

Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
P.S.: mislim da trebam nešto poput bivše SignalKing SK-12TN, samo kvalitetnije. Znači: antena, 5 ili 10m kabela i USB sučelje & viola
-pošto nisam u HR, mislim da sam ograničen na eBay.


Hvala.
Ako ces sa Ebay-a, pikni OVO Bas sam narucio pred 3 dana, posto me ova tema podsjetila da bi mi mogla dobro doc, a kod nas ovi "vrli preprodavaci" s extra znanjem trgovina prodaju takve po 150 - 300kn na Njuskalu.
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2015., 08:38   #18
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 324
nasao sam na njuskalu gridicu, medjutim kabel je prekratak se to moze nekako produzit ili kupovat novi kabel ?
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2015., 12:22   #19
Daj.Hard
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
NanoStation nije antena. To je AccessPoint uređaj s ugrađenom antenom. Zato je i skuplji.
Za 100 metara grid antena nema smisla, da je 10000 metara, imalo bi. U današnje vrijeme pitanje je koliko samostalna antena, pa kabel, pa konektori, itd. ima smisla. Ima lijepih all-in-one uređaja u ponudi, kao npr. NanoStation.
Bitno je što je s druge strane na što se spajaš, ovisno o tome kupuješ opremu.
NanoStation je vrlo kvalitetan i sposoban uređaj. Ugrađena antena je i više nego dovoljna za 100 metara. No, možda nećeš moći iskoristit sve njegove opcije, ovisi na što se spajaš. Možda ti neko drugo jeftinije rješenje bude bolji izbor.
Nisam detaljno čitao topic, al koliko sam primjetio, dosta lonaca je tu pomješano.
Daj.Hard je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2015., 12:26   #20
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor svetac.svetac Pregled postova
nasao sam na njuskalu gridicu, medjutim kabel je prekratak se to moze nekako produzit ili kupovat novi kabel ?
Mozes, nabavis kabel koji na jednom kraju ima N muski konektor a na drugom RP-SMA Zenski, pa ga direktno spajas u karticu bez potrebe za onim adapterom koji sam ti linkao prije.

Jbg smatrao sam da znas odokativno svoju situaciju, pa ces prema tome vidjet ako ti treba ili ne treba dulji kabel.
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 10:02   #21
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 324
Question

Citiraj:
Autor Daj.Hard Pregled postova
NanoStation nije antena. To je AccessPoint uređaj s ugrađenom antenom. Zato je i skuplji.
Za 100 metara grid antena nema smisla, da je 10000 metara, imalo bi. U današnje vrijeme pitanje je koliko samostalna antena, pa kabel, pa konektori, itd. ima smisla. Ima lijepih all-in-one uređaja u ponudi, kao npr. NanoStation.
Bitno je što je s druge strane na što se spajaš, ovisno o tome kupuješ opremu.
NanoStation je vrlo kvalitetan i sposoban uređaj. Ugrađena antena je i više nego dovoljna za 100 metara. No, možda nećeš moći iskoristit sve njegove opcije, ovisi na što se spajaš. Možda ti neko drugo jeftinije rješenje bude bolji izbor.
Nisam detaljno čitao topic, al koliko sam primjetio, dosta lonaca je tu pomješano.
pa kao sto sam napisao da ima yagi antenu,za bolji signal sta je bolje grid ili nanostation ? spajam se na birtiju vjerovatno je router unutra a imam i par routera okolo koji su probijeni , al bih htio lovit sto veci spektar routera tako da mogu bit malo na jednom malo na drugom da ne moram ručno stalno antenu usmjeravat
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 10:08   #22
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
E jbg, sad bi malo usmjereno, malo "neusmjereno".

Moras se prvo dogovorit sam sa sobom, pa vidjet sta ti odgovara.

U birtiji je gotovo sigurno, 99.9% router koji dolazi od ISP-a.

Sto znaci da ima ili integriranu antenu u sebi ili tzv. "rubber ducky" omnicu od ~2dBi.

U oba slucaja tebi treba jaca antena, da kompenziras slabiju antenu na strani birtije... Takodjer pogledaj da li ti se kartica grije, jer sad kad si napisao da imas "probijene" rutere, predpostavljam da imas neku sa 8187L cipsetom ili noviju generaciju cipseta, koji se griju ko stoka, pa nije ni cudo ak kartica radi non-stop da imas povremena pucanja veze.

NanoStation je jedno, a Grid antena drugo - to su potpuno 2 razlicite stvari.

NanoStation je AIO, antena + device ( router/ap ) u jednom kucistu, dok je Grid antena => antena, kak joj i samo ime govori. Prednost gridice je ta da ju mozes spajat na koji god hardware ( razne wifi kartice, routeri i sl. ) zelis, dok NanoStation vrti svoj OS u kojem sve konfiguriras ( webconfig, ssh, telnet... zavisi kako ti odgovara ).

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 31.08.2015. u 13:31.
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 10:54   #23
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 324
Question

da imam alfu 8187, mislio sam na ovo ?
http://www.nv-networks.com/en/ubiqui...-m5-16dbi.html

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 31.08.2015. u 13:30. Razlog: Pročitaj pravila, ne treba quote za post poviše.
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na