Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2015., 09:36   #1
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Pipo X7 Windows Intel TV Box - recenzija


Nakon dugog iščekivanja napokon je pred moj TV sletio Pipo X7 htpc-windows-intel-tv-box. Od ovog niza odaberite si naziv koji Vam paše jer riječ je o predstavniku nove vrste uređaja iz kategorije tv boxeva. Suverenoj vladavini android tv boxeva pridružila se jedna cijela nova gama uređaja zasnovanih na Intel Atom BayTrail procesru sa cijenom od oko 100 USD što ih čini itekako privlačnim širokim masama korisnika (Meegopad T01, Pipo X7, Mele PCG03, Minix Neo Z64, Guleek i8). Odluka Microsofta da drastično pojeftini cijene licenci za Windows 8.1. OS za tablete te ostale jeftine laptopte samo je ubrzala razvoj ovih novih uređaja. Sa sigurnošću mogu tvrditi da će Windows bazirani TV boxevi i HDMI stickovi obilježiti ovu godinu što se kućnih gadgeta tiče.
Prije nego krenem dalje, moram se zahvaliti www.geekbuying.com supportu što su mi omogućili i poslali uređaj iz prve tranše, jer se kasnije ispostavilo da je došlo do malog zastoja prouzrokovanog velikom potražnjom i nemogućnošću proizvođača da namiri sve zainteresirane trgovine. U trenutku dok ovo pišem situacija se polako stabilizirala i uređaji su se polako počeli slati sa kineskih destinacija prema ostatku svijeta.
O proizvođaču ovog uređaja, Pipo, neću previše govoriti. Pipo je već više godina prisutan na našem tržištu kroz prodaju android (a sve više i windows) tableta. Kroz ruke mi je prošlo nekoliko njihovih tableta i mogu reći da se radi o kvalitetnim i pouzdanim uređajima. Još uvijek za potrebe igranja i raznih ekperimentiranja služi me 3 godine stari Pipo S2 tablet. Svoj posao radi još uvijek jako dobro, osim što je baterija, naravno, blizu "gecrkt" statusa.
OK, idemo na Pipo X7!
Kutiju na stol i unboxing uzbuđenje:
http://www.youtube.com/watch?v=Jn3Gk0eA1eE

1. Paket
Paket ko paket, kutija malo veća od očekivanog. Paket je očito prošao sito i rešeto jer je došao malo zgužvani ali unutrašnjost je ostala netaknuta. U kutiji, osim veličanstvenog TV boxa imamo još samo adapter za napajanje i garancijsku karticu. Nikakvih uobičajenih điđa-miđa na koje smo navikli od kineskih proizvođača. Čak ni bar 20-ak cm HDMI kabla. Početno razočarenje brzo nestane kad se sjetim da sam ovo malo osobno računalo platio ni manje ni više 95 USD. Očito se proizvođač trudio zadržati cijenu ispod 100 USD pa je izbacio sve nepotrebne dodatke, koje ruku na srce, niti ne koristimo tako često. Sve potrebno za instant pokretanje je tu, osim HDMI kabla. Dakle, ako već naručujete imajte na umu da naručite i standardni HDMI kabel. Naravno, za normalan rad sa ovim uređajem trebat će vam bežična tipkovnica i miš. Ili, kao u mojem slučaju, Logitech K400 wifi tipkovnica sa touchpadom, što je malo skuplje rješenje ali i najelegantnije.
Adapter za napajanje je 12V 2.4A i malo mi previše debeljuškasto izgleda. Možda bi bilo bolje da su adapter stavili u samo kućište boxa, ali vjerojatno je stavljen van zato da se smanji zagrijavanje samog uređaja koji nema aktivni ventilator već samo proreze na aluminijskom kućištu. Ne sviđa mi se što je punjač došao kao US plug sa EU adapterom. Malo mi to nezgrapno izgleda i bojim se ako slučajno taknem punjač da će ispasti iz EU pluga. Loše riješeno, ali može se ispraviti sa malo brikanja i cvikanja.
Aluminijsko kućište djeluje vrlo kvalitetno napravljeno, a materijal izrade kućišta garantira nam da će se toplina vrlo lako prenositi iz unutrašnjosti prema van pa ne bi trebalo biti problema sa zagrijavanjem.


2. Pipo X7 specifikacije
Chipset: Intel Baytrail quad core processor with Intel HD graphics (Z3736F). Sličan procesor koristim već godinu dana na Asus T100A Transformeru (hybrid tablet/lapotop) i tu nemam nikakvih zamjerki na brzinu ili stabilnost.
RAM: 2 GB DDR3. Kao i pod prvom stavkom, Windowsi 8.1 sa 2GB RAMa rade bez problema i kod paralelnog rada. Npr, Ms Word, Chrome, Total Commander i sl. rade bez trzanja ili usporenja. Naravno, AutoCad ili slične teške aplikacije nisam pokretao, ali tome ovaj box nije ni namijenjen. Kasnije ću napraviti test sa nekoliko Facebook i normalnih 3D igrica, pa ćemo vidjeti kako će to izgledati.
Pohrana: 32 GB eMMC + micro SD proširiva do 32GB (premda ima svjedočenja da podržava i 64GB). Nakon instalacije Win 8.1 i svih naknadnih updateova ostane slobodno kojih 16GB što će biti dovoljno za svakodnevni rad, a tu si možemo pomoći i sa microsd karticom. Nisam imao kod sebe 64GB već samo 32GB pa ne mogu potvrditi da li 64GB radi OK kako se tvrdi u nekim recenzijama. Jesam li spomenuo da se windowsi dižu za kojih 10 sekundi?
Video & Audio Output: HDMI 1.4, 3.5mm Audio. Ovdje imamo klasičan HDMI output što će olakšati nabavku HDMI kabela. O audio outputu ne mogu previše govoriti jer nemam prilike niti uređaja za provjeriti kvalitetu zvuka osim samo na TV uređaju. A nemam ni uho za zvučne nijanse.
Povezivost: 802.11 b/g/n Wi-Fi (Realtek RTL8723BS), Bluetooth 4.0, 10/100 Ethernet. Box sam spojio sa ethernet kabelom i tu nije bilo problema isto kao i kod wifi povezivanja. Jedino možda da spomenem da ethernet port podržava samo 10/100 dok gigabitni ethernet nije podržan.
USB: 4x USB 2.0 port. Ovdje bi dobro došlo da imamo i USB 3.0 port. Ali sada i inače kad nađem neki nedostatak ovom uređaju sjetim se mantre s početka ovog texta: "Ovo čudo košta samo 100 USD". Uštede su se negdje morale napraviti.
Ostalo: Power tipka, 1 godina Office 365 pretplata.
OS: Windows 8.1 with Bing (32-bit). Aktivirani! Naime, bilo je priča o tome da s uređajem ne dolaze aktivirani windowsi ali provjerom sam utvrdio da su OS aktiviran. Naknadno je cijena s inicijalnih 90 USD porasla za 20-ak dolara, a tome je navodno razlog zahtjev Microsofta da mu se plati neka naknada za aktivaciju. Kao, ovaj uređaj ne spada u skupinu uređaja za koje je Micorsoft uveo free aktivaciju Windowsa.


3. Pipo X7 rad, aplikacije, interface
Najljepša stvar kod pokretanja Pipo X7 je upravo brzina dizanja operativnog sustava. Radi se o kojih 10-ak sekundi od pritiska na tipku Power do Windows 8.1 desktop sučelja. Svi vi koji imate normalna Windows računala ili laptope sa klasičnim diskovima primjetit ćete veliko ubrzanje. Zahvalnost za ubrzanje dugujemo eMMC memoriji na kojoj se nalazi instalacija operativnog sustava. eMMC memorija je nekakav malo sporiji ekvivalent sve više raširenim SSD diskovima, a zajedničko im je da se radi o memoriji koja se ne nalazi na rotirajućem disku već u memorijskim chipovima. To bi bilo neko laičko objašnjenje.
Brzini bootanja se ja još uvijek veselim i uživam i nakon godine dana rada sa Asus T100A. Jednostavno, pravi je užitak imati računalo spremno za rad nakon 10-ak i sitno sekundi. Tu se čak niti Android boxevi ne mogu natjecati.
O bloatwareu koji bi trebao doći s ovakvom vrstom uređaja (kao npr. u Android svijetu) neću pisati, jer nemam o čemu. Naime, ovdje se radi o čistom Windows 8.1 OSu sa Bing tražilicom. I naravno, MS Office 365 sa trialom od godinu dana.
Prvo što sam nakon svih updateova instalirao bili su Kodi 14.1, VLC player, Total Commander i Chrome. Moj borbeni komplet za svaku novu instalaciju Windowsa. Sve to prošlo je bez ikakvih problema.
Kodi radi fluidno, bez zastajkivanja ili rušenja. Više o njemu, nadam se u nadolazećim video testovima koje planiram učiniti za koji dan.
O Metro sučelju neću previše, nekome se dopada nekome ne. Do sad nisam vidio previše smisla Metro sučelja na klasičnim desktop ili notebook računalima. Na tabletima i smartponeovima je to bez pogovora savršeni dizajn, a toj skupini priključuju se sada i tv box uređaji. Pločice Metro sučelja savršeno pašu uz velike dijagonale LCD/LED televizora, a windowse je puno lakše koristiti na taj način. Naravno, instalirao sam i Classic shell kako bih mogao koristiti i klasični desktop, koji više dolazi do izražaja kod nekih specifičnih potreba, podešavanja sustava, instaliranja i sl. Za svakodnevno korištenje Pipo X7 uređaja kao multimedijalnog centra, Metro sučelje je jednostavno savršeno!


5. Performanse
Kao što sam već napisao, sve aplikacije se izvršavaju fluidno bez trzanja. Naravno, bitno je da se u svakom trenutku zna o kakvom se uređaju radi. Pipo X7 je Wintel TV Box namijenjen prvenstveno kućnoj zabavi u vidu gledanja videa, slušanja muzike, streamanja sadržaja sa neta, surfanja, ali i igranja manje zahtjevnih igrica.
O zagrijavanju uređaja više ću moći reći nakon testa sa igrama. U dosadašnjem radu uređaj je na dodir lagano topli, nema riječi o nekom jakom pregrijavanju. U performansne testove ne vjerujem previše, meni je bitnije kako se uređaj ponaša u svakodnevnom radu.
Prilikom pokretanja Kodija čini mi se da je windows+kodi kombinacija malo brža, ali i stabilnija od android+kodi kombinacije.
U video testu reproducirat ću i par videa 720p i 1080p. H265 dekodiranje za sada u ovom uređaju još ne radi, ali tu je izgleda problem u driverima. Kad nabavim primjerak videa napravit ću i taj test.

Screenshoot iz taskmanagera je napravljen tijekom instalacije bezbroj updateova.

6. Zaključak
Nakon ove kratke recenzije utisci su i više nego izvanredni! Jednostavnost, fleksibilnost i proširivost Windows 8.1 OSa jednostavno nema premca ni konkurencije među trenutno vodećim operativnim sustavima u kućnim gadgetima (android, ubuntu, openelec). Ne tvrdim pri tom da su jeftini android stickovi i tv boxevi loši ili neupotrebljivi. Jednostavno, ovdje vrijedi stara narodna "koliko para toliko muzike".
Kako svakodnevno, na poslu i doma, koristim windowse tako su mi oni ušli pod kožu i "u ruku" pa se u tom okruženju najlakše snalazim. Metro sučelje koje dolazi sa Windowsima 8.1 je dodatan plus za ovaj uređaj je uvelike olakšava upravljanje aplikacijama iz naslonjača.
Pipo X7 i njemu slični windows+intel uređaji biti će hit ove godine u području kućne zabave. Odnosno, sudeći po navali na kineske web shopove koji jedva zadovoljavaju veliku potražnju, wintel uređaj već jesu hit. Odluka Microsofta da pojeftini cijene licenci te Intelov jeftini ali brzi procesor učinili su ovu kombinaciju vrlo povoljnom, primamljivom i interesantnom. Tome svjedoči i sve veći broj tableta koji se pojavljuju sa Windows 8.1 kao samostalnim OSom ili u doal boot kombinaciji. Zanima me samo, kako će Android odgovoriti na ovaj izazov.



Uređaj sam kupio na www.geekbuying.com te im se ovim putem zahvaljujem na brzoj dostavi!
Zamolio sam ih za neki kupon sa popustom ali kako se sad kod njih slavi Nova godina odgovora još nisam dobio.
Video testovi i gaming mogućnosti slijede u narednim danima.
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 10:04   #2
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Dobar review. Budem ja testirao audio output i hdmi passthrough.
Jedva cekam da zagrlim svoj primjerak
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2015., 10:31   #3
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 884
Sve pohvale na trudu vezano za test
Ako nesko slucajno izbaci nesto slicno sa mogucnoscu ugradnje hdd-a, sve si mislim da skoro vise nitko nece slagati klasicni pc
Da, postoji Intel NUC no ide se u jos jeftinijem i manjem smjeru...mislim za 100-injak $ dobiti mali pc sa win 8.1 ..bilo je i vrijeme da se netko u Microsoftu malo trgne...dajte ljudima win po smijesnoj cijeni (citaj 20-ak $) i masovna prodaja vam je zagarantirana (ako moze Apple sa svojim appstoreom i prodajom po 0.99$, zasto nebi mogli i drugi...).
Mene ipak malo vise vuce Minix Z64 posto ima daljinac a i power on/off preko njega posto je prvenstvena namjena media play...
robee je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 11:01   #4
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Mene ova stvarčica isto zanima, no kako bih ja to uglavnom koristio kao audio-player, pretpostavljam da nije problem iskonfigurirati Foobar da se podiže automatski? Pa da ga preuzmem nakon toga Foobar controlerom na tabletiću....

Sry znam da je totalno noob pitanje

No, ako bi to radilo, čini mi se kao idealan audio player - bez ventilatora, jel tak? Za 100 ojrića....

Mrak, sve u svemu......
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 11:22   #5
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor robee Pregled postova
Ako nesko slucajno izbaci nesto slicno sa mogucnoscu ugradnje hdd-a, sve si mislim da skoro vise nitko nece slagati klasicni pc
Da, postoji Intel NUC no ide se u jos jeftinijem i manjem smjeru...
Nazalost ovi Bay Trail-T Atomi ne podrzavaju SATA, samo eMMC... tako da bi ugradjeni disk iso preko USB-a... sto je isko kao da ustekas eksterni HDD na jedan od USB-a
Alternativa bi bili Bay Trail Celeroni i Pentiumi (koji se ugradjuju u jeftine laptope), al vjerovatno digli cijenu samog uredjaja (kako si i naveo, najjeftiniji, Intel NUC je duplo skuplji).

Kao i myroman, posjedujem Asus T100TA, baziran na takom Atomu (Z3740) i performanse su sasvim adekvatne za nekakav uredski radi, surfanje, gledanje filmova...
Najzahtjevnije sto sam radio je CorelDRAW X7 na eksternom FHD monitoru... malo mu duze treba da ucita, al jednom kad ucita OK radi

Bio sam zagrijan za kupnju Intel Compute Stick-a (tj. njegovog klona - MeeGoPad T01), cijena je isto oko $100, ali ovaj PIPO X7 mi se cini bolje rijesenje.
Malo je veci (kolko vidim velicine routera, sto je OK), ali je puno fleksibilniji (4xUSB, LAN)... ostatak isti CPU, 2GB RAM-a, 32 eMMC.

P.S. Ovaj Z3736F (sBGA592) ne podrzava USB 3.0, za USB 3.0 treba imat Atom Z3735D (sBGA1380) ili jaci

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 19.02.2015. u 11:50.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 12:53   #6
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 884
Evo jos malo o Pipo
robee je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 13:05   #7
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
ček malo, za nekoga tko ne vjeruje android/win napravama u smisu reprodukcije slike/zvuka, nije mi jasno kak se rukuje jer se nigdje ne spominje daljinac....
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 13:29   #8
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
ček malo, za nekoga tko ne vjeruje android/win napravama u smisu reprodukcije slike/zvuka, nije mi jasno kak se rukuje jer se nigdje ne spominje daljinac....
To je HTPC, upravljas ko i sa svakim HTPC-om: tip+miš, MCE remote, nesto 3.

myroman je napiso da je spojio Logitech K400 (tip+touchpad)
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 13:30   #9
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 884
Kak se snadjes
Stvarno steta sto daljinac nisu dali u pakiranju....
Kupis si daljinac posebno, tipkovnica, mis...generalno nije bas najsretnije rijeseno da se izvalis i sve odradis na gumb..
robee je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 13:35   #10
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
hmmm...ajd dobro. čekam daljnu recenziju u smislu fluidnog plejanja filma cca 10GB sa DTS zvukom sa titlovima bez zastajkivanja ili nedajbože smrzavanja i raznolikost podržanih formata...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2015., 14:15   #11
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Dobar review. Jedino ne kuzim di su isli stavit 10/100 umjesto Gigabittnog LANa, zar bi toliko bio skuplji Relatekov 1Gbit da to nisu mogli ugurat
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 14:24   #12
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Inace, tu se radi o usb lan adapteru koji je zalemljen direktno na maticnu, a ne o pravoj mreznoj kartici. A meni je dosta i 10/100.
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 14:28   #13
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor myroman Pregled postova
Inace, tu se radi o usb lan adapteru koji je zalemljen direktno na maticnu, a ne o pravoj mreznoj kartici. A meni je dosta i 10/100.
Da, dosta je za vecinu stvari ali hoce li biti dosta za neki BluRay FullHD sa vecim bitrateom preko Mreze/NASa?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 14:35   #14
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Citiraj:
Autor robee Pregled postova
Kak se snadjes
Stvarno steta sto daljinac nisu dali u pakiranju....
Kupis si daljinac posebno, tipkovnica, mis...generalno nije bas najsretnije rijeseno da se izvalis i sve odradis na gumb..
Ili nabaviš nešto tipa Measy AirMouse RC11/12/13/16. Meni je RC12 (cca. 25$ na baji) radio sasvim uredno na kompu sa W7. Čak ni drivere nije trebao. Jedino što BT dongle zauzme jedan usb, ali obzirom da su ostala još 3 to i nije neki veliki problem.
Drugo, malo skuplje rješenje, je Minix Neo A2.

Oni jesu namijenjeni Android uređajima (koristio oba na Minix Neo X7), ali vjerujem da bi bez problema radili i na windozama.

EDIT: netko je spomenuo Minix Z64. Cijena mu je majko mila.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 19.02.2015. u 14:47.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 15:05   #15
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor myroman Pregled postova
Inace, tu se radi o usb lan adapteru koji je zalemljen direktno na maticnu, a ne o pravoj mreznoj kartici. A meni je dosta i 10/100.
Upravo tako, da su stavili Gigabit ethernet, USB 2.0 bi bio bottleneck.

Ovakav uredjaj ce vecina ionak spajat preko WLAN-a.

Mislim da za $100 ne treba sitnicarit, to sto uopce ima ethernet je plus

Jedina "mana" ovom Pipu X7 je sto nema VESA mount, da ga mos zakacit na TV/Monitor.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
EDIT: netko je spomenuo Minix Z64. Cijena mu je majko mila.
Jos jedan konkurent, identicne konfiguracije je ZOTAC ZBOX PI320, cijena isto sitnica :/

Tako da je ovaj Pipo X7 za $100 definitivno best buy

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 19.02.2015. u 15:16.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 19:58   #16
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
100usd ili 100 usd + pdv
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 20:10   #17
grabber
Banned
Moj komp
 
grabber's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 245
+carina+šta više nije 100 usd nego 100 eura http://www.geekbuying.com/item/PIPO-...ck-340056.html
grabber je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 21:08   #18
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Ja sam ga pazario za 95 usd plus pdc. Carine nema. To je jos uvijek dosta povoljno za taj tip uredjaja. Cekam da mi geekbuying posalje neki kupon pa da ga podijelim s vama...
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 20:16   #19
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
onda, dojmovi nakon dan dva?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 21:21   #20
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Sto da kazem... ono sto sam ga koristio... radi savrseno! S kodijem cu se sutra poigrati. A kupit cu i Modern combat 5 na ms storeu za 6 kn. Da malo isprobam igranje.
Uglavnom, do sada nemam nikakvih zamjerki. Brzo, fluidno, stabilno. Digne se za 8 sekundi. Na Pipo mislim...
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2015., 13:05   #21
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Kratki prikaz gaming mogucnosti:
http://www.youtube.com/watch?v=VDwfUK7nB54
Bit ce toga jos, samo da uploadam. Far Cry 2, GTA Vice City...
Uglavnom, igre su "playable".
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2015., 19:31   #22
popo1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 216
[QUOTE=nathan.fake;2738532]Nazalost ovi Bay Trail-T Atomi ne podrzavaju SATA, samo eMMC... tako da bi ugradjeni disk iso preko USB-a... sto je isko kao da ustekas eksterni HDD na jedan od USB-a
Alternativa bi bili Bay Trail Celeroni i Pentiumi (koji se ugradjuju u jeftine laptope), al vjerovatno digli cijenu samog uredjaja (kako si i naveo, najjeftiniji, Intel NUC je duplo skuplji).

Jesi ti izračunao koliko je 120x6,8+25% ?
popo1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2015., 19:46   #23
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 884
Najjeftiniji Intel NUC 1200kn u oglasu, novi zapakirani sa jamstvom 2 god
robee je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2015., 20:25   #24
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Skupa, ali zanimljiva skupina: http://www.fit-pc.com/web/purchasing/order-fitlet/

Ovi s 4 ethernet porta su posebno privlačni. Cijenovno bliži NUC-evima.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 09:52   #25
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Šta će ti 4 LAN porta?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 10:23   #26
Domagoj X
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Jel ima Pipo neki recovery image ili neki drugi način za reinstalaciju i ponovnu aktivaciju ako zatreba?
Domagoj X je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 10:41   #27
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Šta će ti 4 LAN porta?
Za igranje
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 12:44   #28
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Ima Pipo recovery image ali nisam imao prilike to do sad isprobavati. Na freaktabu imas nekoliko topica o tome... Nadam se da mi recovery nece trebati.
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 13:03   #29
Domagoj X
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Nadam se i ja da mi neće trebati ali nikad se ne zna
Domagoj X je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 13:48   #30
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor myroman Pregled postova
Kratki prikaz gaming mogucnosti:
http://www.youtube.com/watch?v=VDwfUK7nB54
Bit ce toga jos, samo da uploadam. Far Cry 2, GTA Vice City...
Uglavnom, igre su "playable".
ma sipak palyable, vecinom je to slideshow. jbg, ipak hardware nije za igre. Kao media centar i pc za surf/text odlican, ali sve preko toga je ipak previse. Cijena ipak definira dosta toga. Definitivno se dobije puno za 110$, ali ne treba ocekivati cuda od toga.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na