Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.10.2014., 13:07   #1
makromedia
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: trogir
Postovi: 137
Kako da izvučem driver iz compa ?

Trebao bi na dva compa reinstalirati windows 7, ali po običaju vlasnik nema nigdje pohranjene najvažnije drivere (zvučna, grafička, wirelles) i da izbjegnem mukotrpno traženje po internetu, nakon reinstalacije windowsa, htio bi da nekako izvučem te (več instalirane) drivere za kasniju instalaciju.
Čuo sam da je to moguče, posebnim programima te bi molio ako neko može da preporuči nekoga.
Znači da dobijem fajlove tipa setup.exe od tih drajvera.
makromedia je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2014., 13:18   #2
Talaba
Registered User
Moj komp
 
Talaba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Serbija
Postovi: 108
Da bi dobio setup.exe ideš na sajt proizvođača matične ploče i tamo imaš sve setup.exe drivere koji ti trebaju inače jok puno tražiš brale. To ti je očas posla.
Inače imaš DriverMax http://www.drivermax.com/ koji ti može barem je mogao da bekapuje sve drivere i onda ih restoruje ali nema setup.exe koji bi ti hteo.
Talaba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2014., 14:36   #3
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
čim upališ komp nudi ti da tražiš drajvere kojih nema.. jedino možda od mrežne kartice da skineš odma na neki stik ili nešt i onda njega samo ubaciš a sve ostale (zvučna, grafika..) ti nudi pri paljenju da skineš
sin93 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2014., 14:41   #4
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,177
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2014., 15:04   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,855
Za "kompleksne" drajvere kao audio i/ili graphic ti alati ne uspijevaju "pokupiti" sve šta treba,
jer osim golog drajvera imaju xy reg postavki i dodatnih fajlova,
treba imati iskustva i prepoznati jeli "pokupio" šta treba,

ovi "obični" kao network, wireless i sl. nisu problem i obično ih programi "pokupe" bez problema,

najbolja taktika je upotrebiti više različitih programa paralelno + po potrebi dl. sa supporta,

kandidati (ne tim redom):
DriverMax
DriverGenius
Driver Magician (Lite, Portable Lite)
Double Driver
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2014., 17:37   #6
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Pa dobro ne radiš install valjda na matsonik da ti je sva ta zajebancija potrebna?
Ak sam ja do nedavno uredno nalazio za abit koji ne postoji valjda zadnjih 6-7 godina, onda mislim da su ti svi driveri dostupni za minutu guglanja. I to vrlo vjerojatno friški za razliku od prethodnih.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2014., 21:10   #7
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,181
To se tako ne radi ni po zanatu ni u fušu. Za parsto mb praviti tolike ceremonije upitne efikasnosti? Ni mrtav...
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2014., 21:42   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,855
Lako je govoriti napamet
A šta ćeš napraviti ako se radi o nekom starom / rijetkom hw + recimo XP za kojeg je "moderno" sakrivati / micati sa supporta ?
Samo mi nemoj reći > instaliraj W7

Ovi programi (kako koji) znaju sasvim pristojno odraditi posao.

Drugi ili bolje da kažem treći pristup je Driver Pack Solution ...

Zgodno je imati više opcija za rješavanje nekog zadatka / problema pa biraj ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2014., 22:04   #9
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Identifiermah...... i osobno sam ko' zna koliko kompova i laptopa sredio. i nasao za doslovce sve drivere koje sam trebao, osim za neki IBM laptop koji je napravljen samo za WIN2000 . smijesna stvar, driver za zvuk radi i na XPu, ali zvuka - nema. inace znam da je isti kernel 2000ice i XP-a, ali zvuk regularno radi na 2000, na XP-u sve instalirano, ali nema zvuka.

dok s druge strane, osobno uvijek izbjegavam DRP. toliko BSODova mi je znao prouzrociti gdje onda jedino reinstalacija pomaze, jednostavno mi se ne isplati. ako ne ide preko device_id-ja, ide s nekim programcicem sto je nikky vec spomenuo, meni je odlican Driver Identifier. moram priznati da mi je stvarno puno puta pomogao, nalazi egzotiku i softver sljaka.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2014., 10:54   #10
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,529
Ja sam dosad isto bezbroj starih kanti preinstaliravao, i po HW ID iz device managera uvijek nadao sve u roku par min... Jrdino sam problema imao recimo s analognim modemima, al ne znam da se to vise i koristi...
perich je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na