Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.10.2014., 14:21   #1
satrap
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: split
Postovi: 4
Problem sa titranjem monitora

Pozdrav, dakle moj problem je titranje monitora kod skrolanja ne samo u browserima nego i u ostalim programima recimo tekst u pdf formatu je moguće čitati jedino kod najmanje brzine skrolanja sve brže skrolanje treperenje je gore. Kad smanjim prozor i vučem ga ekranom sve u prozoru titra.
Naravno ista stvar je u igrama recimo civ v kod pomicanja mape vidljivo je titranje imena gradova itd..

Moja konfiguracija:
matična asrock 770 extreme 3 beta bios
cpu fx 6300
grafička asus r9 270 2gb
napajanje sytche stronger 500w
2x seagate barracuda 320 gb sata 2
2x2 corsair XMS3 CMX4GX3M2A1600C9 DDR3 (9-9-9-24) 1600mhz
monitor philips 236v3l 23˝ 1920x1080 60hz spojen dvi-d kabelom

Sličan ili isti problem je i ovdje http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=62924 (zadnji post)
Gotovo da nema komada hardwera i kabela koji nisam pokušao promjeniti ali bez uspjeha.
Stavio sam vtx 4850 1gb grafu ista stvar, chiftec 450 w napajanje isto, lg flatron 20˝ lcd i neki mali sony lcd bez razlike i u dual monitor konfiguraciji, phenom x2 555 titranje je tu, čak sam nabavio matičnu gigabyte 970-ud3 (rev 3.0) sve montirao novi win7 x64 na drugi hard i naravno sve isto. Hard diskove još nisam mijenja. Mem test nakon 8 sati bez greške.

Sve me ovo navodi na zaključak da je ovo u biti posve normalno ponašanje računala, ali jednostavno mome sjećanju ovo titranje je nepoznato,
je li ovo titranje prisutno i kod vaših računala?

Eto pravo me nervira a možda je to sve u redu
satrap je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2014., 18:04   #2
satrap
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: split
Postovi: 4
evo san napravija mali video ovome šta mi se čini problem http://youtu.be/VpOoRlX8oJ4 je li ovo u redu?
satrap je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2014., 00:58   #3
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 662
Isto tako je kod mene i ne izgleda mi ništa "nenormalno". Bit će da si ti nešto zabrijao
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2014., 14:55   #4
satrap
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: split
Postovi: 4
A moguće je da jesan, stari se i zaboravlja , ali evo naša san stranicu http://testufo.com s kojom možeš provjerit neke stvari u vezi monitora, frame ratea itd.. meni redovito sa firefoxom javlja performance warning browser stutering, i ima test skrolanja i na 30 fps tekst vibrira kao i kod mene a na 60 fps brzo skrolanje je čitljivo.

Uglavnom provat ću još neke stvari dok ne prihvatin da je to sve ok. Izgleda da mi je dosadno
satrap je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2014., 23:10   #5
kerbi
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Petrinja
Postovi: 17
Da nemaš logitech miša? Znam da je se uz njihov wireles miš uz stepoint instalirao nekakav dodatak za firefox i crome baš radi nekog problema sa scrolanjem.
kerbi je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2014., 18:37   #6
satrap
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: split
Postovi: 4
Nemam taj miš, nedavno san nabavija novi miš i tipkovnicu, jeftino nešto čisto da vidin hoće li bit kakvih promjena. Nije bilo
satrap je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na