Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.06.2014., 14:18   #1
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Veci domet wifi-ja

Vec sam ranije na ovom forumu otvorio temu koju sad ne mogu pronaci a situacija je dosla do stupnja HITNO

Trebam wifi signal iz jedne kuce omoguciti u drugoj. kuce su udaljene nekih 15m i postoji opticka vidljivost. Signal iz kuce A je dosta slab ispred kuce B a cim se udje u kucu signal se gubi. Ujak je juce bio kod T-coma i oni su mu ponudili 2 opcije, jedna je uvodjenje zasebnog ADSL-a u kucu B a druga instaliranje novog routera u kucu A i acces pointa u kucu B sto bi kostalo 1600kn.
To mi je (tj. ujaku) neprihvatljivo skupo i ja sam mu rekao da se to sigurno moze rijesiti jeftinije. Router koji on ima je bijeli T-com Thompson pa mislim da bi se kupovinom routera sa jacim signalom mogao postici signal u kuci B, a ako ne onda bi kupio i AP i opet bi to sve skupa izaslo dosta jeftinije.

Molim iskusne da mi preporuce router sa dobrim wifi signalom i AP (ako ne bude islo samo s routerom) koji pase uz router.
Gosti su vec u kuci i za sad sam zamolio susjedu da se spoje na njen wifi dok se to rijesi.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2014., 15:09   #2
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,112
Probaj prvo, ako je moguce, smjestit T-Com router (TG782 pretpostavljam) sto blize prozoru koji gleda na susjednu kucu, pa provjeri jacinu signala. Probaj mijenjat wifi kanale na Thomsonu da vidis jel ima na kojem kanalu jaci signal u susjednoj kuci.
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.06.2014., 16:33   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,632
Kupi 2 AP - a, primjer > http://www.nabava.net/access-point__...0mbps__4813001
primjer 2 (nebitno šta je router) > http://www.nabava.net/routeri__750/t...4x-9x__3824811
jednog stavi u kuću A na prozor, eventualno mu nasadi "windsurfera" na antenu, a drugog u kući B ...

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 30.06.2014. u 16:41.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2014., 19:43   #4
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
WiFi je nužno zlo, radi mobitela, tableta jer bi bilo nespretno za LAN kablom spajati.
Tih 15m možeš provući kablom kojem na kraju priključiš što želiš PC,laptop pa i WiFi AP za ukućane...
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2014., 21:49   #5
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,330
Nije mi jasno zašto baš tvom ujaku što ne vidi tvoj ruter? 15m kao da je nemoguća misija.

Za početak probaj promjeniti kanale na ruteru i provjeri na ujakovom wifi kartici/usb. Radije istestiraj prije nego što iskeširaš nepotrebno. To uzmi zasad u rezervi.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2014., 22:38   #6
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
ovo sto nikky kaze plus airlive WL-1700USB, mora funkcionirati bezprijekorno na debelo preko 15 metara......... a opet, nije 1600 kuna niti izdaleka.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 11:23   #7
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Kabel nije opcija, izmedju kuca je prometna ulica.
U kuci B treba postojati wireless da bi se turisti mogli spojiti svojim tabletima i smartphoneima.

Problem je sto su turisti vec u kuci A i B pa nema prostora za neko eksperimentiranje.
Router u kuci A sam premjestio blize prozoru i sad je ispred kuce B nijansu bolji signal no jos uvijek preslab i prekida.
Sve treba pripremiti za brzu akciju kad bude smjena gostiju i apartmani se budu cistili. Znaci imam nekih 2-3 sata u subotu kad ce kuca biti prazna.

Ako narucim ova 2 AP-a, zanima me kako se konfiguriraju. Nekom logikom, mogao bi ih konfigurirati prije postavljanja tako da ih u datom momentu samo trebam ukljuciti u struju tamo gdje ce biti postavljeni.
Stvar se dodatno zakomplicirala tako da je i u potkrovlju kuce A slab signal.
Prosle godine router je bio na 1. katu kuce A i signal je bio dobar u prizemlju, 1. katu i potkrovlju, u kuci B (preko puta) je bio los no bolji nego sad. Zbog preuredjenja tj. premjestanja ujakovog racunala u prizemlje premjesten je i router koji je na racunalo spojen LAN-om. Pada mi na pamet i vracanje routera na 1.kat a spajanje ujakovog racunala wifi karticom no to opet rjesava samo problem slabog signala u potkrovlju kuce a i eventualno malo popravlja signal prema kuci B.

Od ovih predlozenih AP-ova, u cemu je razlika tj. isplati li se dati vise novca za ovaj skuplji (koji je ujedno i samo AP dok je jeftiniji i router pa moze posluziti za vise svrha)?

windsurfer?
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 12:54   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,375
Konfiguriranje takvih stvari se u praksi svodi na to da uđeš u postavke uređaja, odrediš kakavu će namjenu imati (npr. repeater u tvom slučaju) i naći mrežu koju će pojačavati. Sve skupa 15 min posla (još sam puno i rekao).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 13:20   #9
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Za ovaj TP-Link pise da su modovi:

Wireless Modes: Client Router / Router / Repeater / Bridge with AP / Client

koji mod trebam? Bridge ili repeater?
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 13:46   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,632
Normalna stvar da možeš unapred podesiti uređaje ako znaš parametre / podatke glavnog routera i koji je isp.

windsurfer? > ubaciš u Google koji svašta zna i dobit ćeš objašnjenje, u principu reflektor kojim usmjeriš signal u željenom pravcu.

Za koju funkciju / pozicija A ili B ?
Uzmi full manual pa pročitaj a vjerujatno imaš na netu i emulator pa vidiš kako izgleda te šta ti nudi u web konfigu,
za poziciju A ti treba AP vulgaris a za B može Universal Repeter.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2014., 14:08   #11
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
pokusao traziti windsurfera po nabavi i ducanima

kojeg bi sebi uzeo od ona 2 koja si naveo za namjenu koju trebam (danas narucujem)?

Sto se tice parametara routera, znam ime mreze, password i kanal. Treba jos nesto znati?

Vidim da ovaj Edimax ima (mozda i ovaj drugi) odvojivu 3dB antenu. Da odmah kupim neku jacu (koju?)?
Cijena je, naravno, uvijek problem ali ova dva uredjaja zajedno kostaju oko 350-360kn a ako se za 500-600 moze dobiti nesto konkretno bolje onda bi isao do tog iznosa.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 14:27   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,632
Manje / više nude isto, možda TL-WR743ND,
neka bude baš .ND model jer je tome antena skidljiva (detachable) pa je po potrebi možeš zamijeniti sa "većom" > http://www.nabava.net/antene__820/tp...24ghz__3847621
ili > http://www.nabava.net/antene__820/tp...24ghz__3847571
ili > http://www.nabava.net/antene__820/ai...-24ghz__662931

Gore sam napisao, koji je isp, koja je ip adresa gl. routera.

Nemoj škrtariti nego kupi 2 kom, prvog stavi u kuću A i žično ga spoji na gl. router a za drugog već znaš.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 01.07.2014. u 14:33.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 14:30   #13
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
A kakav je ovo uredjaj?

http://www.instar-informatika.hr/tp-...TPL-TL-WA850RE

Necu skrtariti sigurno. Nisam tip koji skrtari ako je nesto skuplje zaista bolje a i ne radi se o mom novcu. Ako ujaku rijesim problem za 500-600kn ustedjet ce 1000kn u odnosu na ono sto mu je t-com ponudio.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 14:43   #14
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,375
Nedostupan je.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 14:43   #15
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Da li je ovo dobar izbor:

2X

Router / AP - TP-Link TL-WR843ND

i da li mi onda 4x antena koju si linkao nesto znaci?

@coconut

link iz krivog ducana, Extreme digital ga ima na zalihi.
Ovdje je bolje objasnjeno o cemu se radi

ajmo ljudi, prst je na okidacu, da li da kupim TP-Link TL-WR843ND"]2x TP-Link WR843ND

Zadnje izmijenjeno od: skitnica. 01.07.2014. u 15:28.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 15:28   #16
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,632
Pitaš za TL-WA850RE ?
Dobro ti kokos govori, igračka za po doma bez prave (vanjske) antene ... puno lošije rješenje u odnosu na mogućnosti sugeriranih.

Antene ti mogu pomoći da signal / link bude bolji, ova sa kabelom ti omogućuje da uređaj nebude "baš" na prozoru ali pri tom imaš i gubitke u tom istom kabelu,
ostale dvije su kao i ona šta dođe sa uređajem samo sa većim dobitkom.

Općenito je nezahvalno sugerirati oko wirelessa a da se nezna "situacija na terenu",
isto tako bi trebalo provjeriti "na terenu" koji je kanal slobodan ili je signal susjeda minimalan te na osnovu toga postaviti radni kanal ove tvoje mreže.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 15:39   #17
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Ne, pitam za WR-843ND, ono je bilo usput jer nikad nisam imao dodira s takvim uredjajima.

Vidim da ima napajanje preko etherneta a to je bas ono sto trebam, ako zaista funkcionira i ima punu snagu s takvim napajanjem.


EDIT: Naruceno

Zadnje izmijenjeno od: skitnica. 01.07.2014. u 16:02.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 16:03   #18
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,632
TL-WR843ND ima Wireless N 300Mbps (nazivno tj. max, zato ima 2 antene) za razliku od TL-WR743ND koji ima Wireless N 150Mbps a ostalo isto,
poželjno da je TL-WR843ND v8 koji je baziran na Atheros chipsetu, vidi:
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr843nd
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr841nd
a za TL-WR743ND vidi:
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr743nd
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr741nd
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 17:29   #19
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Narucen TL-WR843ND. U ni jednom ducanu ne pise koja je verzija tako da ostaje nadati se.
Antene za sad nisam narucivao, vidit cu hoce li ovako raditi. Ako ne, eto ih na trznici u pola cijene.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 20:41   #20
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
...i ne budi ti teško isprobaj okrenuti antene horizontalno da bi signal bio bolji prema gore i dolje a da jedna i druga antena budu paralelne jedna nasuprot druge.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2014., 15:10   #21
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
stigli routeri, stigli problemi.

Izgleda da ovaj WR843ND ipak nije identican WR743ND (osim sto ima dvije antene i teoretsku brzinu do 300Mbps). Ovaj slabiji pod wireless modes ima: Client Router / Router / Repeater / Bridge with AP / Client, dok ovaj jaci ima samo: Client Router / Router
Sad mi nista nije jasno jer model se zove WR843ND 300Mbps Wireless AP/Client Router
Medjutim u specifikacijama pise i ovo: WDS wireless bridge provides seamless bridging to expand your wireless network

pojma nemam sto je WDS wireless bridge.

Da li netko zna moze li se i kako se konfigurira ovo cudo koje sam kupio kao AP?
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2014., 15:16   #22
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
probaj update službenog firmware-a, možda je zaglavil na starijoj verziji
domis je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2014., 15:40   #23
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Ma jos su u kutiji ali u user manualu ne navodi Repeater / Bridge with AP / Client nego samo taj WDS wireless bridge. Manual je aktualni sa stranice proizvodjaca.
Najgore je sto nemam puno vremena za eksperimentiranje jer je sutra smjena gostiju i ujutro bi to sve trebalo biti spremno za montazu.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2014., 16:12   #24
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
http://www.tp-link.com/resources/sim...43ND/index.htm

ako se ne varam, tebi treba ovaj WISP client mod
Citiraj:
WISP Client Router: In this mode, this device enables multiusers to share Internet from WISP. The LAN port devices share the same IP from WISP through Wireless port. While connecting to WISP, the Wireless port works as a WAN port at WISP Client Router mode. The ethernet port acts as a LAN port.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2014., 16:37   #25
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Mislim da je taj WISP Wireless Internet Service Provider
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2014., 18:15   #26
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,632
Ajmo polako, ovdje imaš i emulator web konfiga > http://www.tp-link.com/resources/sim...43ND/index.htm
Ako se ne varam kupio si 2 uređaja, jednog postavljaš kao AP u kući 1 a drugi je client u kući 2, jel tako ?

Prvo rješavaš ovaj u kući 1, po defaultu je na 192.168.0.1:
- Working mode > Standard Wireless Router > Save (neznam hoće li odraditi Reboot)
- Network > WAN > može Dynamic IP (ako si već spojio wan port sa glavnim routerom / TG782, pazi igra samo Lan1 ili Lan2) onda ti je vjerojatno već dodjelio ip na wan strani,
sa Renew možeš to inicirati, u poljima ćeš / trebaš dobiti IP=192.168.1.xx, Subnet=255.255.255.0, Gateway=192.168.1.1,
uključi Use These DNS Servers i upiši 192.168.1.1 i 195.29.150.3,
a ispod za Host Name stavi TL-WR843ND1 > Save
- Wireless > Wireless Settings > pod AP Settings Local SSID: ime te nove wireless mreže, ostalo ostavi po defaultu > Save
- Wireless > Wireless Security > odaberi WPA/WPA2, Version: WPA2-PSK, Encryption: TKIP, Wireless Password: postavi šifru,
ovdje možeš generirati pass > http://www.kurtm.net/wpa-pskgen/
na dnu opet Save,
- DHCP > DHCP Settings > DHCP Server = Enable (svi klijenti u "novoj" mreži ga trebaju i nalaze u 192.168.0.x segmentu),
ispod za DNS - ove ponovi 192.168.1.1 i 195.29.150.3,
slijedi opet Save,
- za ostale sitnice kao Time postavke i ostalo se malo snađi + Reboot (pazi ne Reset) i imaš riješen prvi uređaj kao AP

Za drugi trebaš:
- Working mode > WISP Client Router (mada ga nećeš spajati na WISP mrežu) > Save
- postavi mu IP=192.168.0.2, ugasi DHCP Server,
- kod wireless - a prvo riješi / postavi Client Setting na način da ga spojiš sa prvim uređajem (SSID i pass si definirao poviše),
sada pod AP Setting definiraš AP dio (na koji će se gosti spajati),
ostale napomene iste kao gore ...

Kada sve upogoniš i vidiš da radi, nebi bilo loše da na komp spremiš postavke od oba uređaja, to imaš pod Backup & Restore, znači ako iz nekog razloga resetiraš uređaj samo pozoveš njegov konfig + Reboot i opet si u pogonu.

Eto, čas posla
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2014., 19:20   #27
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Kod sebe doma testiram. Imam isti t-com router ko ujak i uspio sam konfigurirati novu wifi mrezu koja je spojena na postojecu. Sto se tehnicke strane tice mislim da cu uspjeti sve pospajati samo jos nisam taktiku odredio. Mislim se da li da postojeci router (1) ostavim kako je, na njegovu postojecu "wifi1" mrezu spojim router (2) sa mrezom "wifi2" koji cu staviti na 1.kat iste kuce a onda u kucu preko puta staviti router 3 koji cu spojiti na router(2) tj (wifi2). Znaci 3 routera, 3 wifi mreze a sve skupa da promet vuce sa postojece.

hvala svima koji pomazu!
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2014., 20:52   #28
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,632
Hm, možeš probati tako, ja bih pak rađe preskočio prvi wireless link između T-Koma routera i prvog uređaja makar to zahtjeva provlačenje lan kabela od prizemlja do 1. kata.
Računaj da na lokaciji trebaš konfigurirati prvi uređaj, zapravo samo link prema glavnom routeru (mada su isti ali je drugi ssid i mac adresa glavnog routera).

Možda nebi bilo loše, kad sve upogoniš, da napraviš speedtest na:
- pc spojen žicom na glavni router
- wifi klijent spojen na glavni router
- wifi klijent spojen na prvi uređaj
- wifi klijent spojen na drugi uređaj
Tako ćeš znati "na čemu si".
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2014., 21:12   #29
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Iskreno, osnovni cilj je omoguciti signal u svim apartmanima dvi kuce. Svi apartmani su oglaseni da imaju besplaten wifi a nakon premjestanja routera pola ih je izgubilo signal. Brzina je pozeljna ali ne toliko bitna.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2014., 21:41   #30
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,632
Ne toliko zbog brzine nego baš zbog pouzdanosti predlažem da izbjegneš wireless od TG782, znam da je tlaka razvlačiti lan kabel.
Uostalom, napravi kako želiš, a ako bude zezalo onda znaš šta i kako.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na