Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.05.2014., 12:34   #1
.420
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Split
Postovi: 4
Kako spojiti dva routera

ovako stoje stvari
Kuca je na dva kata. Na drugom stoji Edimaxov wlan router i komp na tom katu je spojen na taj router preko LANa. Na prvon katu je drugi komp koji hvata Wi-Fi od edimaxa. Sad tu pocinje problem, komp na donjem katu ne moze dobro hvatat signal tj. jako slabo jer su zidovi debeli (stara kamena kuca) i sad bi ja htio spojiti drugi router na 1. kat da mi doli bude isto preko LAN kabela spojeno. Imam 3 routera jedan Samsung wlan, Thomson speedtouch i stari telsey CPVA 202. Sad ja sam na Optimi i nemogu mi ni thompson ni samsung jer rade na annexu b i nikako da ih preobratim pa mi ostaje ovaj telsey ali nije mi ni bitno samo da radi. I moje pitanje je kako da ih spojim. Ako mi moze neko pomoc tko zna bilo bi odlicno.

Unaprijed
.420 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2014., 12:45   #2
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 884
ako sam skužio tebi taj router zapravo treba raditi kao switch? Ako da, samo uštekaj u struju i ponašaj se prema njemu kao da je switch
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2014., 12:48   #3
.420
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Split
Postovi: 4
Ne kuzim, znaci samo da ustekam u struju, LAN kabel i kabel od telefona i to je to
.420 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2014., 17:25   #4
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,203
Kakav kabel od telefona? U router na 1. katu treba doci samo struja i LAN kabel sa routera na 2. katu. Telefon mora bit spojen na 2. katu, ili na router ili na spliter.
Inace, je li router na 1. katu anexA ili anexB ne igra nikakvu ulogu, jer anex se odnosi samo na modemski dio routera, a to odradjuje router na 2. katu i njegov modem. Modem na routeru na 1. katu ostaje u tvom slucaju neaktivan.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2014., 20:52   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,857
Odgovor si već mogao naći da si potražio po istim / sličnim temama,
prodaj koji od tih routera viška i nabavi EW-7228APn ili neki drugi ap sa Universal Repeter modom rada,
postavi ga na 1. kat "ispod" glavnog routera, antene im nagni na cca 45ş da dobiješ bolji signal / link.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 07.05.2014., 07:44   #6
.420
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Split
Postovi: 4
Hvala vam puno ali je li postoji nacin da spojim drugi router da radi bez da ga spajam sa prvim preko lana jer onda mogu jednostavno spojit i drugi komp preko lan kabela na prvi router
.420 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2014., 11:20   #7
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,203
Zica je (jos uvjek) zakon, pa nedostatak LAN portova rijesi s nekim jesftinim switch-em.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2014., 11:45   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,857
Ne čitaš pažljivo, u #5 postu je opisano bežično spajanje, dakle preko wireless - a, EW-7228APn kako mu i stoji u oznaci je ap.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na