Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.09.2005., 21:50   #1
nodavilp
pUtNiK
 
nodavilp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: na forumu
Postovi: 342
Unhappy Veliki problem

Komjuter je normalno radio već duže vremena te nisam imao nikakvih problema,no to vrijeme je prošlo. Danas sam nabavio gta SA i upalio komp naravno da instaliram i zaigram sve je krenulo nizbrdo komp se normalno bootao i dosao do windowsa, ja ubacio dvd i on ga neće očitat i tako ja pokušavam i pokušavam i ništa. Promjenim dvd player umjesto Sonya stavim dvd pržilicu pioner 107D no ni on ga neće očitat, nakon svakakvih pokušaja sve ostade samo na pokušaju! Točnije Sony mi očita dvd i napiše GTA SA ali kad pokušam instalirat javlja mi nekakve errore!? No ovo je manji problem....
Nakon tog mjenjanja dvd playera uključim ja komp opet i na prvi pogled sve normalno(ušo u windowse...)a kad matična krene PIŠTAT!,ja se usro koji je sad kurac kad ono temperatura 65!!! blok i cijev potpuno vrući!!! Zaključak PUMPA NE RADI i stvarno je stala,Rastavim ja vodeno i stavim zračni cooler sam da pokrenem gta a ovo cu poslje vidjet sta je desi se neš još gore! Prvo spojim sam pumpu na komp normalno(da se uvjerim da je stvarno crkla),(prije mi se dešavalo da prestane odjednom radit al onda sama od sebe proradi!?), i tak spojena pumpa proradi zajedno s kompom(ja lud sta sam rastavio vodeno kad radi ). Isključim komp da odspojim pumpu,ponovo ga uključim kad ono NIŠTA,(mislim koji je sad kurac?! ),kliknem opet zavrte se ventilatori i NIŠTA,to je to uopće ne reagira!? :confused:

I eto to je to komp sad uopće nemrem pokrenut iz neznam kojeg razloga, zato vas molim za razumjevanje i pomoć! hvala

Konfa: Mystiev komplet za CPU,athlonxpm2500+ 2,5ghz,utt 2x512mb,9800pro,epox 8rda3+,antec 430W,...

BTW Ovo da mi se sam ventilatori zavrte i sve stane dešavalo mi se pred par mjesci s starim kompom al on je sam od sebe proradio, tranutno sam na njemu(celeron 1ghz,256mb,riva tnt2)?


fakat neznam koji se K dogadja!?


please help
nodavilp je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2005., 14:24   #2
dspin
Premium
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 163
Da ti nije skurio proc.Morat ćeš metodom eliminacije najprije kreneš od najlakših i najjeftinijih varijanti.probaj samo sa jednom pločicom rama pa onda sa drugom.Ako imaš kakvog frenda sa sličnom konfom probaj njegovo napajanje i na kraju probaj drugi proc.Ako nije ništa od toga j. ga onda je ploča.Otkopčaj sa kompa sve što ti nije neophodno (modem,CD...).Meni se jednom komp restartao za svaki k. probao sam sve živo na kraju ispalo preslabo napajanje.
dspin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2005., 14:59   #3
MRKONJA
M.U.P.
 
MRKONJA's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,277
Ono sa dv je vjerojatno loše spržen disk pa ne radi.
Napajanje nebi smjelo biti problem jer nije šrot. Iskopčaj sve pa probaj samo sa grafom i hardom upalit komp
MRKONJA je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2005., 19:55   #4
nodavilp
pUtNiK
 
nodavilp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: na forumu
Postovi: 342
eto danas riješen problem (valjda )
išo sam metodom eliminacije(trajala par sekundi) isključio sam sve usb uređaje i komp se bez beda upalio, sad sve normalno radi osim što i dalje ne mogu igrat GTA SA

Dakle osatje problem s dvd playerom!

Prvo sam imo pionner 107D i on mi nakon nekog vremena prestao čitat SVE ali baš sve, bug dvdi uopće ne želi, općenito dvde odbija a cde nekako i pročita. Nakon toga odlučio sam od frenda posudit njegov Sony dvd player(star par godina al nj dobro služi) i gle čuda on sve uredno čita( od bug dvda do sveg ostalog).
Evo danas je Sony odbio očitat GTA dvd!
Što se točno desi? On ga učita i u win.exploreru se vidi sadržaj dvda al kad kliknem na setup,install il neki redme.txt file on izbaci neki error. Dok god je dvd unutra on ga pokušava očitati a cijeli komp se uspori(zaledi i na mahove odledi),tak kad pokrenem neku aplikaciju prođu sati.

Problem je u tome što kod frenda taj dvd radi i on igra gta, tak da neznam dal je disk loše spržen:confused:

BTW Od frenda sam prije par mjeseci posudio simse(koji kod njega rade) al naravno meni nisu radili,isto sam vidio sadržaj dvd-a al je baco neki error?!

Ovo mi izbaci:
Install.exe-application error
the aplication failed toinitialize properly(0x000006). click ok to terminate aplication
nodavilp je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2005., 20:25   #5
Komek
Premium
Moj komp
 
Komek's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 505
Jel si pokušao očistit laser?
Komek je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2005., 20:26   #6
nodavilp
pUtNiK
 
nodavilp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: na forumu
Postovi: 342
nisam al sam mislio, ajd preporučite neš za to....
nodavilp je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2005., 21:07   #7
Komek
Premium
Moj komp
 
Komek's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 505
Imaš za kupit cd za čišcenje cca 20-30kn. Ili sa štapicima za uši i alkoholom.
Komek je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2005., 23:28   #8
nodavilp
pUtNiK
 
nodavilp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: na forumu
Postovi: 342
ma vjerovatno ću ga otvorit pa to sredit štapićima, alkohol nebih nekak mi to nije za nanošenje na leću?!
nodavilp je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2005., 00:13   #9
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Originally posted by nodavilp
ma vjerovatno ću ga otvorit pa to sredit štapićima, alkohol nebih nekak mi to nije za nanošenje na leću?!
kaj ne.. ja sam svojeg starog LG CD-ROM 24X (fakat stari) ozivljavo jedno tri puta tako. rastavis cijeli uredjaj. stavis sredisnji dio nad tanjur i polijes alkoholom. na kraju copis fen da to sve osusis i cita ko veliki..

alkohol nije vodic, a bome nije ni voda za istosmjernu struju tako da se nemoras bojat da ces nesto spalit.

ovo sto sam ja radio je ipak malo extreman primjer i nisam odgovoran ako ne radi nis nakon toga

ak te ipak strah, stampic za uho i malo alkohola i to je to. samo pazi da ti ne ostaju dlakice od vate sa stapica.
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2005., 01:22   #10
Komek
Premium
Moj komp
 
Komek's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 505
Moj dvd je isto nekaj zezao pa sam ga cjelog rastavio i prvo ispuhao sa kompresorom a onda ocistio laser i sad radi ko beba.

Mislim da je moj isto bio ko tvoj ništa nije htio citat ful se komp uspori i sl.
Komek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.09.2005., 03:03   #11
Crais
Guest
 
Crais's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zgb - shpaolin
Postovi: 641
Citiraj:
Originally posted by doublev
ovo sto sam ja radio je ipak malo extreman primjer i nisam odgovoran ako ne radi nis nakon toga
: lol2 : Mogu si zamisliti kako polijevaš cd rom s litrom alkohola...LOOOOL :P
Mislim da će ipak biti dovoljno da namočiš štapić u alkohol i s tim očistiš laser
Crais je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2005., 09:37   #12
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Originally posted by Crais
Mogu si zamisliti kako polijevaš cd rom s litrom alkohola...LOOOOL :P
i ja sam se smijao.. cd-rom mi je bio alkoholicar.. al gle, vise je kostao novi cd-rom neg litra etanola.

sa tom metodom se ocisti i leca i zrcala ako ih ima i prasina iznutra i sve.. samo moras biti brz sa fenom da ne ostanu fleke. i alkohol mora biti 100%

nakon nekog vremena prestane skroz radit. imam ih u ormaru ako nekome trebaju servo motorici ili laseri...

ma bio sam mlad i lood
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2005., 13:00   #13
Crais
Guest
 
Crais's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zgb - shpaolin
Postovi: 641
Citiraj:
Originally posted by doublev
i alkohol mora biti 100%
Damn, a ja već mislio jegermeisterom...
Crais je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2005., 14:43   #14
nodavilp
pUtNiK
 
nodavilp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: na forumu
Postovi: 342
eto danas ga otvorih i mal očistih, spojim ga i on on očita dvd! (ja sav sretan),sve normalno ide čak pokrenem i instalaciju i onda problemi, nije proso ni jedan posto on ga opet nije mogao očitat a baš sam se ponadao...pionner107D

Sony i dalje zastajkuje i sl....


Ima netko još koji prijedlog osim jegerom zaljevat leću
nodavilp je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2005., 16:23   #15
burke
Premium
 
burke's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 351
uankrsno ispitivanje ko i sa svim ostalim .....sistem eliminacije

odeš kod frenda uzmeš DVD/ uvjeriš se 100% da njgov DVD ROM čita taj DVD/ posudiš i jedno i drugo/ spojiš taj DVD ROM i ubaciš taj DVD - ako čita =ispravan IDE kabel/ onda ubaciš taj DVD u jedan svoj ROM pa vidiš......

BTW ja sam na svom TEAC-u malo šarafo (nije čito ništ).....čisti ga....opet nula.....onda sam malo šarafo po onim šarafčićima koji (ak se sad dobro sjećam određuju odstojanje leće od medija nisam 100% za ovo) otada je prošlo godinu dana i jo sve radi 10/10
burke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na