Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.10.2012., 21:32   #1
blozer
Doktor znanosti!
Moj komp
 
blozer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg,Peščenica/borongaj
Postovi: 1,311
(riješeno) Štekanje HD 720p videa

Moja konfa: sempron a754 3000+
agp ati hd 2600xt
1,5 gb ddri
40 gb hdd

Prilikom gledanja videa u hd na recimo jutubu šteka video.
Mislio sam da je do windowsa pošto ih dugo nisam snimio pa sam stavio sada friške xp sp3 ali i dalje isti problem. Snimio sam najnovije ati catalyst frivere sa agp hotfixom. Da gledam u bilo kojem pregledniku šteka tako da nije do njega. Pretpostavljam da negdje treba biti enable gpu hd video procesing ili tako nešto :S pošto ima grafa hd podržan. A možda baljezgam hvala unaprjed na pomoči
blozer je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2012., 21:39   #2
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Slab proc
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.11.2012., 15:25   #3
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 662
Jesi probao isključiti hardware acceleration? Na video, desni klik - settings, makni kvačicu.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2012., 16:22   #4
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Slab proc
Definitivno slab procesor za HD video .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2012., 16:53   #5
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Slab je procesor za flash HD. Probaj neki 720p mkv na kompu sa Media Player Classic Home Cinema da vidis dal ce ici.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2012., 20:41   #6
blozer
Doktor znanosti!
Moj komp
 
blozer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg,Peščenica/borongaj
Postovi: 1,311
Ne pomaže isključivanje hardver acc. Oće šta pomoć Athlon63 3000+ :/ Kada gledam preko bs playera neki 720p ne šteka mi.
blozer je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2012., 21:00   #7
Nina Dobrev
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Mystic Falls
Postovi: 21
Jednojezgreni procesor i HD materijal ne idu skupa. Korištenje BSPlayera u 2012. je tragikomično (ali očito da ljudi vole probleme i komplikacije), a razlog zbog kojeg ti 720p ne šteka, je taj da si vrlo vjerojatno (ako ne i 100% sigurno) nakrcal komp codec-packovima, pa se jednom od njih posrećilo omogućiti softversku ili hardversku akceleraciju HD materijala. Za fluidnu reprodukciju HD sadržaja u web preglednicima, trebaš u samom pregledniku uključiti hardversku akceleraciju, a i onda je poželjno imati (bar) dvojezgreni procesor.
Nina Dobrev je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2012., 21:05   #8
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,450
Krenio sam pisat bas ovo sto je Nina napisao za proc i codec packove, pa obrisao.

Bez dvojezgrenog proca nista.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2012., 00:00   #9
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
tja. po toj logici bi 720p trebao i meni stekati na laptopu, pentium M na 1.73GHz (naravno single core) i intelova integrirka sa cak 8MB sheranog rama. no, sve sljaka 5/5. mislim, ja govorim o materijalu kojeg vrtim sa hard diska, i kojeg vrti KMplayer . i samo on, nema nista uz njega instalirano.......

no, za flash iole jaci materijal je sve ispod (jaceg single core, recimo 3GHz P4 ) ili dualca, ili HD graficke - smrt. to mi je skroz nejasno inace koji si vrag toliko zahjevan flash napravili, bas sam nedavno citao negdje na stranom forumu (lurkao i naletio) kako zena prakticki pljuje po flashu. razlog je taj sto je ~2004-e gledala neki video na jubitu sa P3 konfom bez problema, dok danas isti istijani video ne moze pogledati bez zakucavanja procesora na 100%, a rijec je o definitivno novijem, ali se ne mogu sjetiti tocno koji CPU.

i ja ne mogu objasniti ljudima da je athlon 1.86GHz sa 1GB ddr1 rama, sa nekom 9600/9800GT jednostavno slab za slusat mjuzu preko jutuba i jos nesto sa strane surfat. "steka, i steka Burko, sta da radim?". nista, zali se adobu koliko su napravili zahjevan flash, ili kupi novi komp...........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2012., 01:32   #10
Nina Dobrev
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Mystic Falls
Postovi: 21
Nije rečeno da je s jednojezgrenim procesorom nemoguće reproducirati HD materijal. I sam sam koristil Opteron 146 za HD, ali nije to-to, posebice radi zauzeća procesora. Osim toga, ti koristiš KMPlayer koji fala Bogu ima mali milijun mogućnosti za što bolju reprodukciju HD sadržaja. Njemu isto tak radi 720p s diska i još pored toga ima HD 2600XT, ali YouTube HD je već druga priča. S tim da on koristi 11 godina stari Windows XP i bog-te-pitaj koji web preglednik i da li uopće ima mogućnost hardverske akceleracije unutar tog preglednika. Ne bi bilo loše da za YouTube uključi HTML5 i da se prebaci na neki od modernijih preglednika, čisto radi podrške koju nude.
Nina Dobrev je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.11.2012., 17:46   #11
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Baš sam testirao, meni u Operi HTML5 jede u prosjeku 80-85% procesora (prema task manageru) na s939 konfi iz moj komp, dok flash 40-45%... Neovisno dali uključim hardware acceleration u opera:config (0 ili 1, nisam probao sa 2)... Ako stavim affinity opere na samo 1 jezgru, pod HTML5 počne trzat video a jezgra je lockana na 100%. Za testiranje sam gledao Gotye - Somebody That I Used To Know (feat. Kimbra) - official video u 720p.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2012., 11:57   #12
blozer
Doktor znanosti!
Moj komp
 
blozer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg,Peščenica/borongaj
Postovi: 1,311
[QUOTE] S tim da on koristi 11 godina stari Windows XP i bog-te-pitaj koji web preglednik i da li uopće ima mogućnost hardverske akceleracije unutar tog preglednika./[QUOTE]
Koristim last xp i chrome.


Evo da javim zamijenio sam navedeni sempron sa athlonom64 3000+ ocan na 2,2 i sad mi jutub 720p ne šteka, 1080p šteka taman tolko da ne gledam tako. Al bitno da mi je 720p uredu.
blozer je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2012., 12:07   #13
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,791
Chrome 23 uveo je GPU akceleraciju videa tako da još eventualno probaj s njim.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
Fujitsu U7311

Intel i5 1135G7

16GB DDR4 3200MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

13.3" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na