Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.10.2012., 11:44   #1
deluxhua
Registered User
 
deluxhua's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zadar
Postovi: 8
Programi za čišćenje

Pozdrav ekipa imao bih jedno pitanje,zanima me koje programe koristite za čišćenje,kompova i laptopa od virusa i sličnih nametnika,znam da ih ima dosta a koji je najbolji spyware i antivirusni za čišćenje
deluxhua je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2012., 13:23   #2
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
spybot s&d, malwarebytes, a nije ni onaj microsoftov besplatni antivirus los (za divno cudo )
ivo_k je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.10.2012., 13:37   #3
deluxhua
Registered User
 
deluxhua's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zadar
Postovi: 8
Znaci to je ajmo reć neka dobra kombinacija za čišćenje svih nametnika,ili samo da jedan od njih instaliram il sve?
deluxhua je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2012., 13:52   #4
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
nepostoji aplikacija koja cisti sve
neki nametnici ce ti se nasrat na system account i tu ti nist nece pomoc od tih
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2012., 14:25   #5
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 662
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
spybot s&d, malwarebytes,
Ovo pokrenut gore tu i tamo, a kad je neko sranje skini combofix i njime skeniraj.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2012., 14:46   #6
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor deluxhua Pregled postova
Znaci to je ajmo reć neka dobra kombinacija za čišćenje svih nametnika,ili samo da jedan od njih instaliram il sve?
instaliras sve i pokreces po potrebi.
naravno, antivirus neka radi stalno.
s tim si se dosta osigurao, a ne zdere resurse.
iako, najbolja zastita je prevencija.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2012., 17:38   #7
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
uz neki spyware prođi sa ccleanorom
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2012., 02:31   #8
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Za čišćenje inficiranih kompova - Comodo Cleaning Essentials, ako si to imao na umu.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2012., 13:54   #9
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
iskreno ne volim previše tih supermoćnih alata zbog loših iskustva u prošlosti, kada su znali napraviti više štete nego koristi.

Zdrav razum + MSE (redovito updatean i uz povremene skenove) + win firewall + s vremena na vrijeme antimalwarebytes.

Sasvim dovoljno.

Eventualno ako im ne vjeruješ i iko imaš neku aplikaciju ili sumnjivi softver pokrenes ga u sandboxie i problem rješen.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2012., 14:32   #10
bixsy the king
Premium
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 968
Ma zaboravi bilo kakav antivirusni za "čiščenje"...ako ti se nalegnu bilo kakva sranja onda to odradi s combofixom...zaista je moćan i ne napravi problema funkcionalnom radu OS-a. Problem je što se masa klinčadije i hrpa nesposobnjakovića ni ne zna služit računalom pa nije ni čudo što im sve vrvi virusima i ostalim pizdarijama. Baš ću dat jedan primjer profesionalnog novinara koji radi preko neta kod kuće. On mene zove da mu poskeniram računalo jer on to ne zna! Čovječe on ne zna na NOD32 stisnuti scan&clean, a tuče mjesečno preko 7kkn na plaći !
Mislim ono...katastrofa ! Jednom sam mu išao rješavat banalne situacije tipa instalacija miša i tipkovnice...da mi nije prijatelj od malena bi ga otpilio sam tak...jbt takvo piskaralo,a ne zna dalje od worda i adoba designa.
Osobno koristim NOD, adblock, tune up 1click maintenance...povremen win defender scan,disc clean up preko winsa i praznim prefetch datoteku...sve funkcionira savršeno bez ikakvih problema i pokazalo se sasvim dovoljno uz redovit update winsa.
__________________
HP OMEN G16

AMD Ryzen™ 7 7840HS | NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 8 GB GDDR6 | 16 GB DDR5-5600 MHz RAM | 1 TB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2012., 03:57   #11
mcpero
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Samobor
Postovi: 17
Ma Win Security essentials super služi ako baš nemaš tendenciju skitati se svuda i otvarati svašta. Redoviti update i sve 5
mcpero je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2012., 12:00   #12
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
jbt takvo piskaralo,a ne zna dalje od worda i adoba designa.
Osobno koristim NOD, adblock, tune up 1click maintenance...povremen win defender scan,disc clean up preko winsa i praznim prefetch datoteku
Zasto bi se i zamarao s ostalim glupostima ako je "piskaralo"?
Osobno sam imao novinara u kuci cca 8 godina (bivsa) i s obzirom koliko je radila nije ni imala vremena zamarat se jos i s programima vezanim uz malware, nekim cleanerim i sl. Jedina stvar koju je radila redovito je na kraju dana pokretanje desnim klikom CCleaner i stvar rijesena.


Sto se tice odrzavanja racunala, staviti neki free av tipa Avira, Avast ili mozda staviti neki komercijalni program tipa Kaspersky IS , Norton IS, Avira IS i mozda SAS/MBAM za povremeno provjeravanje (cca jednom do dva puta mjesecno je ok).
Ako hoces odlican free IS program, Comodo IS je bez konkurencije (pogotovo ako gledamo sve slojeve zastite koje ima i kako radi odlicno kao jedna cjelina).
Samo nemoj koristit neke piratske av programe, nema smisla to radit, pogotovo ne danas uz tolike odlicne alate.
Cak bi radije stavio MSE, a ne neki crackani av.

Sto se tice registry-a, brzinsko svakodnevno ciscenje desnim klikom misa uz CCleaner ce biti sasvim dovoljno i uz to COMODO System Utilities te imas sve pokriveno.

Bas danas sam nakon visegodisnjeg koristenja Tune Up-a napravio uninstall jer su pretjerali s brojem procesa i koliko se program poceo petljat u rad samog OS-a...jednostavno previse procesa u task manageru.
Tune Up sam zamjenio s COMODO System Utilities i prezadovoljan sam.

Nadopuna:

Nakon druzenja s Comodom ipak sam shvatio da nije to-to pa sam probao alternativu TuneUP-u tj Glary i nisam bas nesto zadovoljan.
Sada vise ni sam ne znam sta staviti od reg. cleanera, pogotovo posto mi je CCleaner za svakodnevnu upotrebu dok mi treba neki program kao TuneUP, ali sam TuneUP mi vise bas i ne odgovara jer stvarno previse stalno neki jarac radi po OS-u.
Ima netko jos kakav prijedlog? Najbolja bi bila neka free verzija alata posto ne volim bas crackove i sl. te ih izbjegavam sto je vise moguce.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...

Zadnje izmijenjeno od: win32. 17.11.2012. u 15:29.
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 02:59   #13
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor mcpero Pregled postova
Ma Win Security essentials super služi ako baš nemaš tendenciju skitati se svuda i otvarati svašta. Redoviti update i sve 5
istina, ali obično ekipa kad instalira programe ne čita kaj sve ide na njihov komp pa samo lupaju next i onda se instaliraju ona sranja poput babylona toobara i tih gluposti koje poslije teško iskorijenit!
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 03:13   #14
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
@win32: Šta ti tocno treba iz TuneUp Utilities? Ja sam taj overbloatani komad smeća prestao koristit sa verzijom 9. Jednostavno nema smisla, nista ne dobijas na performansama sa tim njegovim modulima, samo usporava.

Defrag mi se obavlja automatski, av update isto. Ccleaner jednom u mjesec dana pokrenem, MBAM isto, u msconfigu pogaseni servisi na startupu. I to je previse čišćenja, samo placebo efekt da nesto bolje radi...
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2012., 18:38   #15
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,786


I naravno Avast Free. S ovim skupom aplikacija održavam svoj komp čistim, pokrenem jednom mjesečno i obično mi treba 30-ak minuta.
CCleaner, System Ninja, Vit Registry Fix i Revo Uninstaller su mi must-have dok ostali služe za povremeno prčkanje i podešavanje samog OS-a.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na