Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2012., 02:58   #1
Grofaz
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 285
Chrome CPU usage 100% Firefox minimizira youtube kad otvorim novi prozor

Dva monitora spojena. Kada upalim youtube na fullscreen CPU usage je 100 posto i sve trokira. To je trokiralo i inače, dok nisu dva monitora. Onda sam probao s firefoxom. Sve super što se cpu usage tiče u normalnim je vrijednostima ali kad postavim prozor sa firefoxom na jedan monitor i tu maksimiziram youtube video, i onda želim otvorit drugi prozor na drugom monitoru firefox minimizira youtube na svom. Koji mu je.

Kak napravit da na jednom monitoru imam fullscreen youtube a da na drugom radim kaj hoću, bez da je cpu usage u nebesima.
Grofaz je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2012., 03:41   #2
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Mislim da je problem u tvom kompu. Malo ti je to slabo za goniti 2 monitora, vrtiti jubito u jakoj rezi i još nešto raditi na drugom desktopu.

2 GB RAM, shared video memory, AMD sa 1 MB cachea... Nategnuto.

Vidi u Task Manageru da li ti nešto još gazi po procu, ali sumnjam da će pomoći.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.09.2012., 03:56   #3
Grofaz
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 285
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Mislim da je problem u tvom kompu. Malo ti je to slabo za goniti 2 monitora, vrtiti jubito u jakoj rezi i još nešto raditi na drugom desktopu.

2 GB RAM, shared video memory, AMD sa 1 MB cachea... Nategnuto.

Vidi u Task Manageru da li ti nešto još gazi po procu, ali sumnjam da će pomoći.
Ne, s tim se ne slažem.

Mislim, stvarno ljudi olako bacaju takve ocjene, 1.75 GB nije premalo ni za kakav youtube, niti dvojezgreni procesor isto. To je najprimitivniji office work što može goniti i deset godina star komp na deset monitora. Da treba ne znam kakva mašina za to.. To je zabrijavanje stvarno. Za puštat video sa jubitoa? To je smiješno.

Ali ok, čisti razlozi zašto nije tako.

1. Kad je jedan monitor CPU usage je također 100% na chromu ako je fullscreen i da se ništa drugo ne radi.

2. To je slučaj sa bilo kakvim videom, ne HD, običan video spot na 240p.

3. Bilo jedan ili dva monitora kada je na firefoxu online video na fullscreen CPU je 10% bilo kakva rezolucija bila.

Sumarum:
Chrome je retardiran jer guta CPU usage ko manijak, Firefox jer ima taj neki imbecilni feature da automatski minimizira fulscreen kad se otvori drugi prozor.

P.S.
Chrome to sve guta, vidi se u task manageru.
Grofaz je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2012., 04:03   #4
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
I dalje je cache usko grlo, može on biti i 200-jezgreni. No, pošto tako grčevito braniš tu sirotinju, probat ćemo drugim pristupom.

Da li si probao reinstalirati problematičnu aplikaciju, bilo koju od te dvije?

Imaš li brdo foldera, filmova, bilo čega po desktopu što bi kočilo komp?

Da li si u skorije vrijeme čistio history u Chrome-u?
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2012., 04:47   #5
Grofaz
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 285
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
I dalje je cache usko grlo, može on biti i 200-jezgreni. No, pošto tako grčevito braniš tu sirotinju, probat ćemo drugim pristupom.


Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Da li si probao reinstalirati problematičnu aplikaciju, bilo koju od te dvije?

Imaš li brdo foldera, filmova, bilo čega po desktopu što bi kočilo komp?

Da li si u skorije vrijeme čistio history u Chrome-u?
Da, mea culpa. Hvala.

Restartao sam komp i updejtao mi se adobe flash, i nanovo sam instalirao chrome i firefox i sad radi. Iako u chromu je sad na 80% cpu usage. Prije tri tjedna sam imao isti problem pa sam obrisao histori od početka vremena pa je bilo bolje al se brzo to nakupi opet izgleda.

Ali svejedno stojim kod tvrdnje, komp nemre u ovom svemiru bit preslab za takve banalne zadatke.

Dokaz:
http://i47.tinypic.com/156uw5d.jpg
Firefox ko normalan ljudski browzer koristi svega 17% te sirotinje i još rama za prodat ima, ali Chrome je imbecilan, ko zna što on to radi da tolko guta.
http://i49.tinypic.com/2niwbgz.jpg

Di je svijet došo ak moraš osmojezgreni komp imat za surfanje.
Grofaz je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2012., 07:34   #6
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
nije problem u hardveru, bar ne sam po sebi. Problem je u prokletom flashu koji je tak dobro optimiziran i bez bugova da je to jednostavno divota I onda on jednostavno prikolje proc, grafu i sve ostalo - ne zbog opterećenja jer mu stvarno treba takav hardver, već je jednostavno smetje od programa
tor je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2012., 12:50   #7
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Vidiš, ja sam to povezao s cacheom iz drugog razloga. U mjesec dana mi relativno puno laptopa prođe kroz ruke, a svi budu očišćeni, znači računat ćemo da su svi i ispravni i hladni, a događa se sljedeće:

Imamo na stolu Thinkpad T61 sa Intelom C2D 1.80 GHz/2MB i 1 GB DDR2 i HP 6735b sa pitaj boga kojim AMD, znam da je oko 2.2 GHz/1MB i 3 GB DDR2. Na HP već instaliram W7, pustim ga da se updatea, a na IBM krenem s instalacijom W7. Situacija završi ovako: T61 je instaliran i updatean, već se ohladio koliko je dugo ugašen, a HP još razvlači update.

Znam da nije precizno mjerilo jer HP povlači nešto više updatea od IBM-a, ali ispada da je kilav, a to se još negdje mora osjetiti, barem se meni tako čini.

U ovom slučaju sam malo podbacio jer nisam pročitao da dečko vrti XP, nekako mi se W7 vuče kao asocijacija uz 2012. godinu, ali bit će mi dobra škola, pa ću drugi put bolje čitati.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na