Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.06.2012., 01:13   #1
mariobane
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Tuzla
Postovi: 9
Asus p4b-m,1gsdram,celeron 2,6ghz

Pozdrav svima evo jedno pitanje ako bi neko znao pomoci i odgovoriti. Imam jedan stari komp sa asus p4b-m plocom 1gb sd rama tj dvije plocice od 256mb i jedna od 512. procesor je intel celeron 2,6ghz koji radi na 400mhz. Na novo instaliran xp,,ali komp skroz sporo radi pogotovo kada listam stranice na internetu a za video i da ne pricam jako sporo pa cak i prekida zvuk i slika trza na videu tj youtube. Do interneta nije jer ga koristim normalno na ostalim racunarima. Da li je ova konfiguracija slaba za obavljanje samo ovih radnji ili je ipak problem u necem drugom. Temperatura procesora je oko 40 stepeni, znaci ne pregrijava se. Da li bi neko znao u cemu bi mogao biti problem? Unaprije hvala.Pozdrav
mariobane je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2012., 07:19   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
Za danasnji net, ipak ti je potreban jaci procesor.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.06.2012., 10:16   #3
mariobane
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Tuzla
Postovi: 9
ako je potreban jaci procesor ne razumjem zasto mi kod drugih kolega na jacinama 2,6 2,8, 3,0 sasvim solidno rade i ne prave probleme oko sporog otvaranja i gledanja videa na youtube
ja sam imao celeron 1.7ghz na njemu i sada sam stavio 2,6ghz ali kao da je ostao taj stari brzina racunara je potpuno ista kao i sa 1,7ghz. pozdrav
mariobane je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2012., 10:25   #4
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Istina, na tom procesoru i s tom količinom rama surfanje ne bi smjelo toliko štekati. jest da su današnje stranice prilično teške i zahtjevaju dosta resursa radi sadržaja ali za mnoge stranice bi moralo biti dovoljno. ne kužim točno koliko ti memorijskih keksića imaš jer kako si napisao ispada da ih ima 5. ako ti komp sporo radi možda mu nešto ždere resurse. pogasi sve efekte u windowsima i programe koji ti ne trebaju. AV programi također uzimaju dosta resursa ali su nužni. s kojim programom surfaš? Google Chrome bi trebao biti kao najmanje gladan procesora i memorije.

na takvu konfiguraciju, ako će služiti za internet i torrente, linux Lubuntu 12.04 će ti letiti na tome, ili bilo koja starija distribucija sa XFCE sučeljem. predlažem ti da pogledaš Linux Mint 9 XFCE, Lubuntu 12.04, ili neku starijih distri Ubunutua ili Xubuntu. Neka te ne brine ako nisu više podržane, to ti ionako ništa ne znači.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2012., 10:31   #5
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Kažeš reinstalirani Windowsi i trza dok izlistava stranice - jesi li instalirao drivere za grafičku (BTW nisi rekao koja je uopće)? Znači isto trza dok scrollaš po PC Ekspertu?
Minimalni zahtjevi Flash playera 11 su:
  • 2,33 GHz P4
  • 128 MB sistemskog RAM-a i 128 MB video RAM-a
Malo jesi na knap s procesorskom snagom, jer je taj Celeron dosta sporiji od Pentiuma istog takta.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2012., 10:36   #6
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
sad sam skužio shemu sa memorijom grafička je i meni pala na pamet, ali koliko vidim nema integruše na ploči što znači da vjerojatno koristi neku AGP karticu. mislim da bi i neka MX-400 savršeno dobro radila za surfanje. jedino je pitanje je li instalirao sve drivere.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2012., 11:12   #7
mariobane
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Tuzla
Postovi: 9
ljudi hvala vam na odgovorima i prijedlozima,, instalirani su svi driveri graficka je ati radeon 9600 series 128mb. 3 slota su rama znaci 2 slota su mi popunjena sa 256mb a 1 sa 512 mb. Neznam zasto bi ova konf bila slaba za surfanje internetom,,koristim google chrome kao pretrazivac.
mariobane je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2012., 11:16   #8
mariobane
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Tuzla
Postovi: 9
e da jos sam zaboravio reci kada izlistavam stranice i video na youtube u task manageru procesor ide na 100% a rama koristi nekih 400mb. To mi se desavalo i sa procesorom od 1,7 a sada i sa 2.6ghz. kada ugasim internet pretrazivac onda se procesor vrati u normalu znaci kada je surfanje internetom ne skida ga sa 100%
mariobane je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2012., 12:28   #9
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
dakle samo stranice sa video sadržajem ti štekaju? to je onda "normalno" jer nije ni flash ono što je nekad bio. traži dosta resursa a tvoj procesor i starija memorija nisu dorasli zadatku. kao primjer imam jedan Celeron na 1.3GHz i staru FX-5200 grafičku, 768 MB RAM-a. surfanje običnim stranicama, forumima i portalima ide super, čak i sa Firefoxom. ali čim je puno video materijala, ili nekih flash reklama, sve se uspori. instaliraj si Ad-block i Flashblock, ako Chrome podržava slične pluginove, barem da ti ne učitava ono što ne želiš.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2012., 12:53   #10
mariobane
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Tuzla
Postovi: 9
Hvala na zalaganju i trudu Ranma 1/2, na internetu mi sve stranice stekaju kada listam ni jedne ne rade normalno npr kada listam prema dole skroz usporeno lista. neznam do cega bi to moglo biti.
mariobane je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.06.2012., 12:56   #11
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Šteka li i u Wordu npr.? Ako da, reinstaliraj drivere za grafičku.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2012., 15:35   #12
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Kod xp mi se desavalo da steka u dva slucaja lsass.exe ako je otvoren kao od strane korisnika ugasi ga. I kada sam imao mwb instaliran, samo mi je tad stekao stari celeron.
seno je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2012., 21:19   #13
tutanjkamen
Registered User
Moj komp
 
tutanjkamen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: VG
Postovi: 23
E ovako.
Ta ploca se ugradjivala i u HP Vectru 420 koju sam ja imao. Ako je u pitanju celeron 2.6 sa 128kb cacha onda je problem u tom procesoru. Svojevremeno sam umjesto svog P4 1.6 Willamette htio staviti taj celer i gledajuci komentare na netu ispada da je taj celeron tu negdje po brzini sa P4 1.6, znaci nije ti neko ubrzanje. ako mozes nabaviti P4 2.4 FSB 400 onda bi osjetio ubrzanje ali youtube ce ti dalje stekati jer je ukupno gledajuci ta konfiguracija preslaba za to. Moja grafa je bila ATI 9000Pro tako da nije dolazilo do trzanja zbog nje. Procesor je isto bio na zauzecu 100%. Dakle, ne preostaje ti ili potraziti punokrvni P4 (mada vjerujem da ce i on biti preslab) ili nazalost potpuno obnoviti komp
tutanjkamen je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2012., 13:28   #14
gt4freak
Registered User
Moj komp
 
gt4freak's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Novska
Postovi: 33
Po meni se ovo ne bi smjelo događat, sve kako je taj procesor star ne bi smio biti toliko spor. Osobno sam do prije godinu dana koristio kao primarni komp P4/3.2GHz (prescott), Asus P4P800 Deluxe i 2x1GB DDR memorije. Ne samo da sam mogao bez problema surfati internetom, nego sam i igrao igre na tome (TDU na medium postavkama 1280x1024).
I sada imam jedan stari komp sa Pentiumom 3 1GHz i 512MB memorije i kada odem na youtube bez problema radi sve, čak i skrolanje.
Ja bih predložio nekoliko stvari:
1. ako imaš, ugasi AV, on usporava sve živo
2. pogledaj da li ti je ploča u redu, možda nešto ne radi na samoj ploči kako treba pa ti se to događa
3. možda ti je iz nekog neobjašnjivog razloga ugašena hardverska akceleracija (što ne bi smjelo biti) - probaj desni klik na desktop, pa properties -> settings -> gumb advanced -> troubleshoot (tu bi hardware acceleration trebao biti pomaknut skroz udesno)

Nadam se da sam pomogao. Baš zbog toga što sam donedavno koristio P4 znam da surfanje ne bi smjelo biti toliko sporo.

Pozz
gt4freak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na