Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2012., 23:32   #1
mugdim
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Nigdje
Postovi: 2
Detaljno ciscenje laptop tipkovnice

U jedno mamurno nedeljno jutro prolio sam nekolko deci fino iscjedenog soka od narance po laptopu, brzom intervencijom laptop je spasen osim tipkovnice naravno ( riknili su i vindozi,dok linux normalno radi al to nije sada bitno ).

Izvadio sam tipkovnicu i skinio sve tipke i njih oprao u vodi i pustio neka se suše...

E sada , kako dubinski ocistiti tipkovnicu

slika1
slika2

kao sto vidite dosta dlaka pomjesanih sa sokom medu ovim sitnim plasticnim dijelovima. Jel pametno doslovno potopit ovu tipkovnicu u posudu s visokopostotnim alkoholom i lagano cistit ? I ostavit par dana da se osusi naravno - ovo sam citao da ljudi dosta cesto preporuce

Ako bi to radio onda me brine ovo sa straznje strane tipkovnice , ovi konektori, chip...

slika3
slika4

Trebalo bi valjda raditi tipkovnica nakon par dana dobrog susenja ?

Dajte jos kakvu ideju pametnu sigurno ce pomoci i drugima, nekako mi se cini da je ovo cest slucaj kod laptopa
mugdim je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2012., 01:52   #2
don_dugi
don
Moj komp
 
don_dugi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: gdje god stignem
Postovi: 18
hm...istu stvar sam i ja napravio, ali sa colom, ali tipkovnicu nisam uspio spasit...odma sam ju rastavio, prvo medicinskim alkoholom počistio, pa onda izapro u destiliranoj vodi (nisam se usudio običnom vodom zbog kamenca), sušio tjedan dana i vratio u laptop...par tipki je radilo, ali meni se pojavio problem i kad sam spojio USB tipkovnicu na laptop, istih tih par tipki što je radilo na tipkovnici laptopa, radilo je i na USB tipkovnici, a ponekad su znale radit i ostale, ali u funkciji kao da držim pritisnut CTRL cijelo vrijeme...laptop odnjeo na servis, stavili mi drugu tipkovnicu i sve proradilo kako treba, bilo da sam tipko na njegovoj tipkovnici ili na USB
don_dugi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2012., 06:46   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,573
Jednom je takav Acer One završio kod mene na popravku. Nikakvo pranje i 1h toćanje u med. alkoholu njoj nije pomoglo. Naručio sam novu tipkovnicu sa ebaya za 20$.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2012., 12:02   #4
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,516
Nema tu nikakvog čišćenja. Kad tekućina jednom uđe, više ne ide van. Ako ipak budeš htio čistiti, na sredstva za čišćenje ćeš potrošiti više love nego što dođe nova tipkovnica.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2012., 13:30   #5
V3rt!g(o)
Premium
Moj komp
 
V3rt!g(o)'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Marija Bistrica
Postovi: 70
Ak več nisi riješio problem i ak ju misliš otpisati, uvijek se isplati probati. Naravno, ak ti se da zezati s tim. Moraš poskidati sve ove gumene "ćunjeve". To je dosta delikatan posao jer možeš potrgati kopče koje ih drže. Ugl, ispod gumica se nalaze kontakti, to treba očistiti štapićem za uši (kontakt na tiskanoj pločici i vodljivi dio unutarnje strane gumice).
__________________
::Think for Yourself; Question Authority:: T. Leary
V3rt!g(o) je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na