Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.04.2012., 00:47   #1
Herr Flick
Premium
Moj komp
 
Herr Flick's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: ČK
Postovi: 133
(riješeno) HP LP2065 DVI not active

Pozdrav.

Imam problem sa monitorom HP LP2065.
Kupio sam ga na polovnog njuškalu, prije kupnje sam otišao kod čovjeka koji ga prodavao i tamo je radio.
Dođem doma spojim ga preko DVI na Moj komp i ne daje sliku, samo piše na monitoru DVI is not active. Spojim ga preko DVI na drugi komp koji ima windows XP sa grafičkom X1650, tamo daje sliku do učitavanja windowsa, kad se učitaju windowsi monitor ode u sleep i piše dvi is not active.

Primijetio sam da je kod čovjeka bio spojeni sa VGA na DVI, a ja sam pokušao samo sa DVI jer monitor ima samo 2 DVI ulaza.

Zvao sam ja čovjeka i otišao s monitorem do njega, on ga je spojio na neki stari drugi komp preko DVI i tamo je dao sliku u Windowsima XP, samo mislim da je slao analogni signal.

I sada sam pokušao sljedeće:
1. spojio sam 2 monitora na moj komp, taj HP preko DVI, a moj preko HDMI. Pod device manager i u Catalyst control centru računalo vidi monitor al nema slike.

2. Izbrisao sam na Moj komp stare drivere 12.1 i stavio 12.3. Nije bilo promijene.

3. Spojio sam ga preko 2 DVI<->VGA adaptera i VGA kabla i tada ima slike jer šalje samo analogni signal, ali je slika loša.

4. Spojio sam ga sa DVI kablom na laptop sa grafičkom ATI x2300 i tamo daje sliku samo do učitavanja windowsa i poslije nestaje. Također slike ima u Safe modu.

5. Probao sam promijeniti više DVI kablova i sa svima je isto.

Tražio sam na internetu i uspio sam pronaći OVO. Tu piše da je možda EDID na monitoru korumpiran pa zato nema slike preko DVI. Probao sam preko programa PowerStrip popraviti EDID ali piše da nije uspijelo.

Molim Vas da mi pomognete jer stvarno neznam šta da radim, slika preko VGA je dosta loša.

Ima li tko kakvu ideju šta bi moglo biti? Jeli moguće da je stvarno taj EDID korumpiran?
Ako jest ima li tko na forumu taj isti monitor pa da mi preko programa Phoenix EDID Designer napravi kopiju EDID-a od svog monitora pa da ja pokušam napraviti Update EDID preko powerstripa.

HVALA
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Herr Flick. 17.04.2012. u 21:21.
Herr Flick je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2012., 11:56   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,656
Probaj iskopat opciju u ATI drajveru da ne koristi / "sluša" EDID sa monitora.
Svakako pazi da šalješ refresh 60 Hz, mnogi zaborave taj detalj u prelasku sa crt monitora na lcd. Ista je stvar sa rezolucijom, po spesc trebao bi podržavati do 1600 x 1200.
Spoji stari crt, namjesti 1024x768 @60 Hz pa na isti izlaz potom spoji lcd.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.04.2012., 21:00   #3
Herr Flick
Premium
Moj komp
 
Herr Flick's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: ČK
Postovi: 133
Nisam uspio naći ovu opciju na laptopu. Na mojem kompu sam je našao ali na mojem kompu opće nema slike niti kod startanja kompjutera niti u safe modu.
Probao sam i smanjiti na najmanju rezoluciju i refresh rate i neće.
Nemam stari crt, ali najmjestio sam sve na najmanje i neće.

Nekako mi se čini da je taj EDID sje**n.

Ima li tko kakvu drugu ideju?
__________________

Herr Flick je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2012., 10:21   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,656
Po info sa neta vidim da su neke serije tog monitora imale S-IPS pa onda A-MVA da bi se kasnije opet vratili na S-IPS panel. Info: http://forums.dpreview.com/forums/re...ssage=27239092

Tu je navedeno kako se ulazi u service menu (advanced menu):
"The way to get to the service menu is to turn the monitor off, then press the menu button and while keeping it pressed(!) turn the monitor on. Otherwise the menu will not have the "advanced" menu item. The S-IPS panel part number is LPL LM201U05-SLA1."

Sve ovo navodim da nađeš kako nanovo upucat firmware sa čime bi se trebao "popravit" EDID info. Problem je gdje naći fw, koja je procedura ubacivanja i koji su ispravni parametri ovisno o panelu koji je u monitoru.
Ako se ne varam monitor ima usb hub, onda se vjerojatno fw ubacuje preko sticka.
Ja nisam uspio naći u nekom razumnom vremenu.
Možda ti pomogne u potrazi info da su modeli HP LP1965, HP LP2065 i HP LP2465 iz iste serije, vjerojatno sa istom elektronikom samo su različite dijagonale panela.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2012., 14:58   #5
Herr Flick
Premium
Moj komp
 
Herr Flick's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: ČK
Postovi: 133
Hvala na odgovoru.
Ja sam to sve već pronašao na netu, osim ovoga za panel. Moj ima S-IPS.

Koliko sam ja pronašao EDID se upisuje preko DVI porta sa programom PowerStrip.
Pronašao sam da kolega Antrax tu sa foruma ima isti monitor pa sam ga kontaktirao. On će mi poslati kopiju svojeg EDID-a, al za par dana jer trenutno nije u mogućnosti.

Tako da budem s tim pokušao pa ću javiti rezultate.
__________________

Herr Flick je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2012., 19:21   #6
tutanjkamen
Registered User
Moj komp
 
tutanjkamen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: VG
Postovi: 23
Ovo mi je sve cudno. Imam isti monitor, spojen preko DVI-a ali sa original kablovima koji su dosli uz monitor. Jesi li dobio original kablove sa monitorom?

Da jos dopunim. Slican problem sam imao kod instalacije nekih ATI grafickih. Slike ima dok se ne udje u windowse a onda nestane. Stvar sam popravio tako sto sam spojio 2 monitora i na onom na kojem je bila slika u windowsima, znaci taj je dodjeljen kao primarni, napravio u driverima zamjenu, odnosno taj primarni je postao sekundarni a sekundarni primarni. nakon toga se pojavila slika i to je bilo zato sto se ukljucio DVI port koji se inace zbog drivera gasio prilikom ulaska u windowse

Zadnje izmijenjeno od: nino. 20.04.2012. u 19:32.
tutanjkamen je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2012., 19:47   #7
Herr Flick
Premium
Moj komp
 
Herr Flick's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: ČK
Postovi: 133
Evo problem riješen .
Kolega antrax mi je poslao EDID od monitora, te sam preko PowerStrip-a napravio update i proradilo je .
Sada mi daje sliku u windowsima i kompjuter odma prepoznaje koji je model monitora.
Naravno slika preko DVI je dosta bolja(oštrija) u odnosu na VGA.

Puno hvala kolegi Antrax bez kojega to nebi uspio popraviti .
__________________

Herr Flick je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2012., 22:45   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,656
Bravo, evo još jedne pohvale kolegi Antrax
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na