Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.06.2005., 23:06   #1
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 781
Upit nešto za upis na fakultet

Molio bih vas da mi objasnite što ovo točno znači? Pošto sam dijete poginulog branitelja, koje to točno pravo pri upisu na fakultet imam? Šta znači ovo s razredbenim pragom? Stvarno mi ništa nije jasno.
Hvala svima na odgovorima!

za PRISTUPNIKE KOJI SE UPISUJU S RAZREDBENIM PRAGOM, a to su u pravilu:

- Djeca poginulih i umrlih hrvatskih branitelja, zatočenih ili nestalih branitelja te djeca invalida Domovinskog rata prve skupine, djeca poginulih civilnih žrtava Domovinskog rata i djeca civilni invalidi Domovinskog rata prema posebnim odlukama nadležnih ministarstava.


Redoslijed upisa: Najprije se upisuju redoviti studenti koji studiraju na teret Ministarstva, zatim studenti koji imaju pravo upisa s pragom, a nakon toga studenti koji sami plaćaju troškove studija i to do kvote koja je određena za upis na redoviti studij.
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2005., 23:47   #2
daddo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 162
ovako... postoje izvanredni studenti (tzv. studij za osobne potrebe) i redovni studenti...

izvanredni studenti imaju svoju upisnu kvotu koja nema veze sa redovnom...
i nemaju sva studentska prava (X-ica i to)...

redovni studenti se dijele u dvije skupine: -oni koji studiraju na teret MZT
-oni koji studiraju na teret MZT ali sami placaju troskove studija (MZT im daje pravo na prehranu u menzama)

tvoja kategorija spada u redovne studente na teret MZT ali imas prednost nad ovima za osobne potrebe...

u praksi: na fakultet se upisuje 600 ljudi, od toga 300 na teret MZT, 200 s razredbenim pragom, 50 sami financiraju i 50 ih je izvanrednih...

Razredbeni prag (bodovi sa prijemnog) je recimo 250 bodova...

ides na prijemni, napises za tih 250 bodova i presao si prag... nakon sto se upisu svih 300 na teret MZT formira se lista onih koji imaju pravo upisa s razredbenim pragom... i ako si medju tih 200 upadas bez obzira na sve... Jedino sto se moze desiti da je lista duza od tih 200 pa da ne upadnes...

Zapravo... ti imas prednost u tom sto ti prelazak praga gotovo garantira upis...

iako, ako broj kandidata koji studiraju na teret ministarstva bude veci od broja onih koji se primaju (sto nije bas cest slucaj) onda neces upasti...

znaci... prima ih se npr. 300 na teret MZT, ukupno ih se prijavi 450 i ti si medju njima... imas isti broj bodova kao i 300ti na listi ali on nema pravo upisa samo s pragom i ti upadas na njegovo mjesto...

zakomplicirah ga znam... ali bolje ne moze...
__________________
I've gone to find myself... if I should happen to return before I get back tell myself to wait.
daddo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na