Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.09.2011., 20:01   #1
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Question Da li ovo napajanje paše mom kompu?

Pozz..

imam stari P4 komp sa napajanjem MS KY-300 atx. Sve je dobro radilo dok danas nije doslovce eksplodirao. Naime, jako je brujao ventilator na tom napajanju prvih pola sata a kasnije kad bi se zagrijao onda bi se utišao. Kako je mene to iritiralo, ja bi svaki put prilikom paljenja kompa gurnuo šarafciger u ventilator kako bi ga skroz zaustavio (da ne bruji) i onda nakon pola sata bi maknuo šarafciger, pokrenuo bi se ponovno ventilator i sve bi radilo relativno tiho. Sve do danas, kad sam ponovno išao paliti komp, gurnem šarafciger a kad ono PAAAF, sve se zaiskri unutra, eksplodira i zasmrdi. Izvadim van šarafciger a kad on praktički se otopio (dio koji je bio gurnut unutra), nisam mogao vjerovat .. probam ponovno upalit komp, naravno sve krepalo..

I tako dva sata plačem nad kompom, odnosno mojim napajanjem di ću sad kupit novi.. i onda se sjetim da imam neki (još stariji) komp pa ajmo probat izvadit napajanje iz njega. Gurnem unura, pospajam što sam znao di ide (a nisam sve znao jer pola kablova nije pospajano, al valjda to tako mora biti), upalim komp - i raaaadi.. i eto me tu gdje jesam, pišem upravo sa tog kompa. Malo više bruji ovo napajanje ali bitno da radi

E sad.. moje pitanje jest.. da li je to "novo" napajanje dobro za ovaj moj komp ili ne. Fizički sve paše, fino je sjeo tamo gdje je stari bio i radi, no bojim se da opet nešto ne eksplodira ako slučajno je napon veći ili šta li već može biti nekompatibilno sa mojim kompom ..

Ne znam kako da pokažem o kojem je točno napajanju riječ pa sam poslikao naljepnice na starom i novom napajanju, pa vi recite jel to dobro ili nije

klikni na sliku za uvećavanje!

STARO NAPAJANJE (eksplodiralo)


NOVO NAPAJANJE (upravo u kompu)
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2011., 20:35   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,390
Ni jedno ni drugo nisu bog-zna-što. Za tvoj komp će biti dovoljno, ali je pitanje koliko dugo će izdržati. Svakako bi trebao nabaviti bolje. I nemoj to smatrati bačenim novcem jer bolje napajanje budeš mogao iskoristiti u nekoj svojoj budućoj konfi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.09.2011., 20:43   #3
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Radilo bu sve,al kolko
Inace to staro napajnje je sranje kakvog nema i imas srece da ti nije sprzilo plocu ili neku drugu komponentu. Isto tako ovo novo nije neko za veselje te mislim da bi ti i ono moglo prdnut kad tad pa bih na tvom mjestu kupio neko novo napajanje. Ako mozes mislim da bi ti ovo napajanje bilo idealno, ne bi bilo bucno zbog male zahtjevnosti komponenti,a radilo bi te prije svega za 130kn je jeftina investicija

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.740.019

Neznam jel ti stane u komp,vjerovatno da

EDIT: kokos bi brzi
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2011., 20:46   #4
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Nije mi bitna trenutno kvaliteta tog napajanja, to su ionako stare komponente. A i komp je star i koliko traje traje. Samo mi je važno da ovo novougrađeno napajanje paše mom kompjuteru, da nisam stavio neko sa prevelikom ili premalom snagom, ili po čemu se to već razlikuju ..

hvala coconut & draksa na odgovorima...
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2011., 21:59   #5
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,868
sine dobro da ti nisi oso u vjecna lovista pa kud ces sarafciger medju struju hahah
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2011., 22:07   #6
Trozic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Bosna
Postovi: 154
Jednostavnije bi ti bilo da si na vrijeme rastavio napojnu i zamjenio vent koji je brujio
meni stalno dolaze takve napojne,ljudi nemaju za bolje ubaci se novi vent i rješeno,
kod tih jeftinih napojni strada vent jer je loše kavlitete pa onda bruji .
Trozic je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2011., 23:11   #7
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
imam stari P4 komp sa napajanjem MS KY-300 atx. Sve je dobro radilo dok danas nije doslovce eksplodirao. Naime, jako je brujao ventilator na tom napajanju prvih pola sata a kasnije kad bi se zagrijao onda bi se utišao. Kako je mene to iritiralo, ja bi svaki put prilikom paljenja kompa gurnuo šarafciger u ventilator kako bi ga skroz zaustavio (da ne bruji) i onda nakon pola sata bi maknuo šarafciger, pokrenuo bi se ponovno ventilator i sve bi radilo relativno tiho.
Imaš vrlo zanimljive metode korištenja računala ...



Oprostite, ali morao sam ...

Citiraj:
Sve do danas, kad sam ponovno išao paliti komp, gurnem šarafciger a kad ono PAAAF, sve se zaiskri unutra, eksplodira i zasmrdi. Izvadim van šarafciger a kad on praktički se otopio (dio koji je bio gurnut unutra), nisam mogao vjerovat .. probam ponovno upalit komp, naravno sve krepalo..
Nije napajanje grunulo zato što si zaustavio vent, već zato što si napravio kratki spoj komponenti unutar napajanja (pomoću šarafcigera). Kao da gurneš komad drota u utičnicu ... i ne očekuješ strujni udar.

Citiraj:
E sad.. moje pitanje jest.. da li je to "novo" napajanje dobro za ovaj moj komp ili ne. Fizički sve paše, fino je sjeo tamo gdje je stari bio i radi, no bojim se da opet nešto ne eksplodira ako slučajno je napon veći ili šta li već može biti nekompatibilno sa mojim kompom ..
Ne bi se brinuo oko veličine napona ... samo ne guraj ništa u napajanje (bez obzira na slabu kvalitetu napajanja).
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2011., 00:22   #8
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
sine dobro da ti nisi oso u vjecna lovista pa kud ces sarafciger medju struju hahah
jbga, tek kad sam vidio napola otopljeni šarafciger u ruci sam skužio kakve sam sreće bio danas

nego hvala svima na odgovorima, znači može ovo napajanje što sam stavio, nek radi dok ne crkne.. pa onda bude sve otišlo na glomazni otpad.. i obećajem neću gurati ništa u ovoga
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2011., 16:16   #9
vm@
Premium
Moj komp
 
vm@'s Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: donji lapac
Postovi: 547
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
Radilo bu sve,al kolko
Inace to staro napajnje je sranje kakvog nema i imas srece da ti nije sprzilo plocu ili neku drugu komponentu. Isto tako ovo novo nije neko za veselje te mislim da bi ti i ono moglo prdnut kad tad pa bih na tvom mjestu kupio neko novo napajanje. Ako mozes mislim da bi ti ovo napajanje bilo idealno, ne bi bilo bucno zbog male zahtjevnosti komponenti,a radilo bi te prije svega za 130kn je jeftina investicija

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.740.019

Neznam jel ti stane u komp,vjerovatno da

EDIT: kokos bi brzi
mene to napajanje jako podsječa na ovo, je li to možda isto
vm@ je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2011., 16:44   #10
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,209
Ova tema mi je razvedrila dan.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.09.2011., 10:11   #11
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor vm@ Pregled postova
mene to napajanje jako podsječa na ovo, je li to možda isto
nije, ovo sto ti imas je smartbox s kojim imam cist ok iskustva (u par godina sto ih ima po kantama frendova niti jedno nije krepalo niti radi ikakve probleme), pogotovo sa jacim 500W-tnim.

a ovo LC je - LC . nisu ista, mozda zbog izgleda se i bi dalo naslutiti, ali ne.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2011., 16:00   #12
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,123
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Pozz..

imam stari P4 komp sa napajanjem MS KY-300 atx. Sve je dobro radilo dok danas nije doslovce eksplodirao. Naime, jako je brujao ventilator na tom napajanju prvih pola sata a kasnije kad bi se zagrijao onda bi se utišao. Kako je mene to iritiralo, ja bi svaki put prilikom paljenja kompa gurnuo šarafciger u ventilator kako bi ga skroz zaustavio (da ne bruji) i onda nakon pola sata bi maknuo šarafciger, pokrenuo bi se ponovno ventilator i sve bi radilo relativno tiho. Sve do danas, kad sam ponovno išao paliti komp, gurnem šarafciger a kad ono PAAAF, sve se zaiskri unutra, eksplodira i zasmrdi. Izvadim van šarafciger a kad on praktički se otopio (dio koji je bio gurnut unutra), nisam mogao vjerovat .. probam ponovno upalit komp, naravno sve krepalo..

I tako dva sata plačem nad kompom, odnosno mojim napajanjem di ću sad kupit novi.. i onda se sjetim da imam neki (još stariji) komp pa ajmo probat izvadit napajanje iz njega. Gurnem unura, pospajam što sam znao di ide (a nisam sve znao jer pola kablova nije pospajano, al valjda to tako mora biti), upalim komp - i raaaadi.. i eto me tu gdje jesam, pišem upravo sa tog kompa. Malo više bruji ovo napajanje ali bitno da radi

E sad.. moje pitanje jest.. da li je to "novo" napajanje dobro za ovaj moj komp ili ne. Fizički sve paše, fino je sjeo tamo gdje je stari bio i radi, no bojim se da opet nešto ne eksplodira ako slučajno je napon veći ili šta li već može biti nekompatibilno sa mojim kompom ..

Ne znam kako da pokažem o kojem je točno napajanju riječ pa sam poslikao naljepnice na starom i novom napajanju, pa vi recite jel to dobro ili nije

klikni na sliku za uvećavanje!

STARO NAPAJANJE (eksplodiralo)


NOVO NAPAJANJE (upravo u kompu)
Ovo "novo" napajanje je isto ATX koliko vidim..


Jao, dobro sam se nasmijao ovom postu... Napajanje bude radilo, makar procesor P4 nam ništa ne znači, ali čim je P4 u pitanju, i grafa je starija, i sve ostalo k tome.. Raditi će, možda 1 mjesec, možda 5 godina... ALI, ako imaš love kupi nešto bolje, da u budućnosti imaš za bolji komp, ako nemaš, tako dugo čekaj dok ne skupiš ili dok ne izgori...

NEMOJ gurati ništa u ventilator, nije on tamo da samo buku radi, već da puše po napajanju, možda je zato i izgorjelo

Nisu više napajanja nemoguća misija, kako su nekad bila... Danas za 250-300kn kupiš dobro polovno, ali za tvoje potrebe i novo napajanje...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na