Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.09.2011., 11:16   #1
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 323
(riješeno) Problem kod gledanja MKV filmova

Imam problem oko gledanja filmova, i neznam sto bi tocno bio problem..hehe
Kada otvorim neki blu ray rip preko kmplayera, desi mi se to da mi slika ide ok, ali se zna javljati nekakav efekt češlja, tj kockasta slika, ali prestane....a zna se desit da mi zvuk lagano prekida, jer mi je komp spojen na pojacalo preko optickog kabla.. isto mi se zna pojavljivati taj efekt sa kockicama u VLC playeru, pa sad neznam koji je tocno problem
komp mi nije slab..imam 8 gb rama, graficka je 4890, ssd i ostala 4 obicna harda..i tak to da ne nabrajam.
Molim pomoc ako je netko vec imao slicnih problema
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 11:20   #2
dhalos
Premium
Moj komp
 
dhalos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Štefanje 153
Postovi: 69
Probaj druge kodeke ili gomplayer, splayer
dhalos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2011., 11:29   #3
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
skini sve kodeke i packove i playere, restart i instaliraj kmplayer ponovo.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 11:30   #4
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 323
spplayer? imam instalirane klite codec pack, ali me zanima dal mogu nekako nastimat codece u kmplayeru, jer mi je on nekako najbolji za mkv, ili mozda postoji jos bolji?
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 11:38   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,381
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 11:41   #6
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
vjeruj mi, napravi ovo gore ukoliko već nije nepovratno sve shebano.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 11:48   #7
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,759
Citiraj:
Autor HD3850 Pregled postova
Imam problem oko gledanja filmova, i neznam sto bi tocno bio problem..hehe
Kada otvorim neki blu ray rip preko kmplayera, desi mi se to da mi slika ide ok, ali se zna javljati nekakav efekt češlja, tj kockasta slika, ali prestane....a zna se desit da mi zvuk lagano prekida, jer mi je komp spojen na pojacalo preko optickog kabla.. isto mi se zna pojavljivati taj efekt sa kockicama u VLC playeru, pa sad neznam koji je tocno problem
komp mi nije slab..imam 8 gb rama, graficka je 4890, ssd i ostala 4 obicna harda..i tak to da ne nabrajam.
Molim pomoc ako je netko vec imao slicnih problema
Ja sam znao naići na nešto slično, odnosno kako ti kažeš "efekt češlja" koji bi mi se znao pojaviti 2-3 puta u toku filma.
Koliko sam ja uspio saznati, kod mene je bio slučaj sa smrdanim ripovima, tj. greškama kod ripanja.
Moguće da je i kod tebe to slučaj.
Da li ti se isto događa u svim filmovima ili samo kod nekih?
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 11:49   #8
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 323
Hmm citao sam ovo gore u vezi playera i codec packova..znaci netrebaju mi k lite codec packovi.. Sada cu probat sve to izbrisati, i staviti kmplayer pa da vidim kako sljaka.. Imao sam i prije problema ali sam nekako uspio rijesiti, nadam se da cu uspjeti sada

Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
Ja sam znao naići na nešto slično, odnosno kako ti kažeš "efekt češlja" koji bi mi se znao pojaviti 2-3 puta u toku filma.
Koliko sam ja uspio saznati, kod mene je bio slučaj sa smrdanim ripovima, tj. greškama kod ripanja.
Moguće da je i kod tebe to slučaj.
Da li ti se isto događa u svim filmovima ili samo kod nekih?
Meni se prije nikada nije to desavalo..i sada sve filmove koje skinem, imaju taj nekakav efekt..pa mislimd a je to do codeca, ali i u kmplayer mi zvuk prekida, pa mi malo to nije jasno

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 10.09.2011. u 01:29. Razlog: spajanje postova
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 12:13   #9
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Ne treba apsolutno nikakve codec packove instalirati, jer isti imaju tendenciju sj*bati stvari nakon odredjenog vremena - pogotovo ako se koristi vise playera za istu stvar (gledanje filmova ofc). Gom je solidan player koji sam zatrazi codece koji mu fale za reprodukciju slike/zvuka "nestandardnog" formata.. Ali, imho nije za mkv i high quality divx/xvid (citaj bray 720p/1080p) filmove.. Tu je Splayer bog, pogotovo sto se tice kvalitete slike/zvuka, jer koristi hardware za reprodukciju a ne software. Osobno koristim gom ili km player samo za klipove i sl., za sve ostalo Splayer. Caka je u tome da ga triba dobro konfigurirati (pogotovo filtere za sliku) i ne koristiti zadnju verziju. Meni se v3.5 (nisam siguran 100% ali mislim da je 3.5) pokazala najbolja i najbogatija opcijama.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 12:30   #10
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 323
skinuo sam si splayer, i jako dobro reproducira zvuk, sliku i titlove..ali kao sto kazes, volio bi si nekako podesiti sliku sto bolje, jer mi je komp spojen preko HDMIa na tv, i zvuk preko optickog na pojacalo..
HD3850 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2011., 12:32   #11
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Ne znam sad napamet postavke i upaljene filtere jer sam na poslu, mogu ti javiti kad dodjem doma...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 12:36   #12
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 323
Moze, ajde molim te ako nije bed.. ali skinuo sam si neki i splash player pro..to mi frend rekao da skinem..Jel netko probao taj player? Isprobao sam ga sada i izgleda ok.. splayer je isto ok, ali sad neznam sto izabrati??

kako podesiti čćžđš, titlove u splayeru? ima tamo neka opcija, ali mi opet budu nekako kineski i bez naših titlova?? to je verzija splayer 3.7, nemogu naci 3.5

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 10.09.2011. u 01:29. Razlog: spajanje postova
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 15:08   #13
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Kao sto rekoh, moras skinuti v3.5 (Link). Ovo je 3.5.1 portable ali mislim da je isti ku*ac . Uglavnom kad to skines deinstaliraj bilo koju verziju koju trenutno imas i pokreni ovu 3.5.1.
Zatim pokreni player i klikni slovo "O", to ce pokrenuti Options. Zatim iskljuci Auto Upgrade.. opciju, skrolaj desno u opcijama pa na iducem tabu odaberi Quality mode i upali Hardware (GPU) acceleration. Zatim skrolaj 2 taba desno i doci ces na opcije za titlove. Odaberi bijelu boju slova (ako hoces) tako da kliknes na prvi kvadratic pod "Colors:" koji je vjerovatno zute boje po defaultu. To napravi i za 1st i za 2nd Subtitle. Zatim ukljuci opciju "Override sub/idx..." takodjer za oba subtitla. Horizontal: 50%, Vertical: 99%. Opciju "Eng. fontsize ratio" postavi na: 1.000. Ako zelis mozes i upaliti zadnju opciju za automatski download titlova (na engleskom) i odabrati "Video file directory" kao destinaciju za sejvanje. Zna posluziti kad nema HR titlova za novije filmove, a svejedno to mozes ugasiti u bilo koje vrijeme iz padajuceg izbornika direktno u playeru...
Druge opcije su manje-vise nebitne no svakako istrazi - mozda nadjes nesto sto ti pase.. Sto se tice filtera, ja upalim Image Smoothing (PS 3.0) i HD Color Correction, ali samo kod b-ray filmova jer na "obicnom" dvd-ripu to ne izgleda dobro, tj. tada samo ugasis Image smoothing...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 08.09.2011. u 15:16.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 15:45   #14
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 323
zelim skinuti tu verziju..ali neki problem javlja..nemogu otvoritit link, sry
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 16:17   #15
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
i kod mene..se nakon 2 i pol godine istih windowsa .. to se počelo javljat..al sam gore pucao sve i svašta ..codece svih vrsta..na kraju sad riješio..skinuo splayer koji je kolega Sn4k3 prepručio ..hvala Sn4k3!!
  Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 19:50   #16
kukuriku
Registered User
 
kukuriku's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
Osobno kombiniram 2 playera, Media player clasic i VLC (portable verziju). VLC mi je osobno draži jer mi je praktičniji, ali kod većih rezolucija (1080p) zna raditi takve probleme (kockasta slika), u tom slučaju Media player clasic stupa na scenu.
kukuriku je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 20:39   #17
Pecarosh
Premium
Moj komp
 
Pecarosh's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 148
Imao sam isti problem. Bez obzira koji player i codece instalirao, pojavljivao mi se taj efekt češlja. Problem je bio do latencija tj. koliko dobro comp hendla striminge videa i audia. Pogledaj ovaj link, skini DPC latency checker pa s njime provjeri kakve su ti latencije na kompu:

http://www.thesycon.de/deu/latency_check.shtml



Ja sam pomoću toga riješio problem.
pozz
Pecarosh je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2012., 01:06   #18
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,492
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Kao sto rekoh, moras skinuti v3.5 (Link). Ovo je 3.5.1 portable ali mislim da je isti ku*ac . Uglavnom kad to skines deinstaliraj bilo koju verziju koju trenutno imas i pokreni ovu 3.5.1.
Zatim pokreni player i klikni slovo "O", to ce pokrenuti Options. Zatim iskljuci Auto Upgrade.. opciju, skrolaj desno u opcijama pa na iducem tabu odaberi Quality mode i upali Hardware (GPU) acceleration. Zatim skrolaj 2 taba desno i doci ces na opcije za titlove. Odaberi bijelu boju slova (ako hoces) tako da kliknes na prvi kvadratic pod "Colors:" koji je vjerovatno zute boje po defaultu. To napravi i za 1st i za 2nd Subtitle. Zatim ukljuci opciju "Override sub/idx..." takodjer za oba subtitla. Horizontal: 50%, Vertical: 99%. Opciju "Eng. fontsize ratio" postavi na: 1.000. Ako zelis mozes i upaliti zadnju opciju za automatski download titlova (na engleskom) i odabrati "Video file directory" kao destinaciju za sejvanje. Zna posluziti kad nema HR titlova za novije filmove, a svejedno to mozes ugasiti u bilo koje vrijeme iz padajuceg izbornika direktno u playeru...
Druge opcije su manje-vise nebitne no svakako istrazi - mozda nadjes nesto sto ti pase.. Sto se tice filtera, ja upalim Image Smoothing (PS 3.0) i HD Color Correction, ali samo kod b-ray filmova jer na "obicnom" dvd-ripu to ne izgleda dobro, tj. tada samo ugasis Image smoothing...
Gdje pališ te filtere?!
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na