Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.08.2011., 10:37   #1
turkidc
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 21
LG OPTIMUS 2x problemi (p990)

Pozdrav svima...

Kupio sam u TELE2 LG OPTIMUS 2x prije 2-3 tjedna i nisam odmah vidio kad sam kupio jer sam isao na more odmah nakon potpisa ugovora.
E sad problemi mobitel ima jedan mrtvi piksel na sredini ekrana (znam da mi to neće pokrit garancija...) zatim kasnije nakon tjedan dana skužio sam screen bleeding na gornjoj strani kad sam slučajno postavio crnu pozadinu na mobitelu... Baterija se pregrijava ko luda nakon 10 minuta razgovora ili prčkanja po mobitelu, ako upalim gps temperatura ide do 48 stupnjeva, ima random gašenje itd...
Što da radim kad dođem u poslovnicu?? znam da će reći da mora ići na popravak, ali ja to neću želim ili novi uređaj ili neki u vrijednosti tog istog.
Cimer mi je rekao skuri ga jer će ti uvjek vračati loš mobitel, a ja rekao da nije normalan.... uglavnom ljut sam molim pomoć....
turkidc je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2011., 10:42   #2
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,476
Pa ako ima toliko kvarova koliko si nabrojao to bi ti trebali dati novi uredaj. Svejedno ga moras dat njima da ga testiraju jer ti nitko nece vjerovat "na lijepe oci".
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.08.2011., 12:03   #3
turkidc
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 21
I ja to mislim ali nikad neznaš šta će izmisliti...
Neznam točno zakon o zaštiti potrošaća na koji da se pozovem....
Problem je to što mi se u mob ugasi svakih dva dana, ali nekada zna radit po tri četiri dana bez iznenadnih gašenja ... dok se dignu procesi preko 30% događaju se čuda....
turkidc je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2011., 12:17   #4
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
nosi natrag, i MORAJU ti dati novi uređaj. Ako ne, javi se HAKOM-u i Državnom inspektoratu.
Uređaj je očito DOA.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2011., 12:36   #5
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Zašto ti garancija neće pokrit mrtve pixele?? Odakle ti to? Naravno da hoće, jedino ako ima vidljivih oštećenja na ekranu..
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2011., 12:51   #6
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,181
ti moraš dobiti novi mob i točka.. drugi par rukava je kakav je servis ...
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2011., 13:46   #7
turkidc
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 21
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Zašto ti garancija neće pokrit mrtve pixele?? Odakle ti to? Naravno da hoće, jedino ako ima vidljivih oštećenja na ekranu..

Zato što navodno garancija na mrtve piksele vrijedi ako ima više od 3 komada....
inaće da sam bio u gradu i da nisam išao na put navodno LG ima policu da mjenja uređaj za bilo koji mrtvi piksel unutar 72h....

na ekranu je još folija, a folija je i na pozadini nisam ništa skidao tako da je besprijekoran (misli se na vanjski izgled) mobitel

Zadnje izmijenjeno od: turkidc. 26.08.2011. u 13:56.
turkidc je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2011., 15:35   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,386
Nosi u Tele2. Uzmi kopiju računa, kopiju garantnog lista i papir na kojem ćeš napisati sve greške. Bilo bi dobro da si zapišeš IMEI moba da znaš jesu ti dali novi ili 'popravili' stari. Ne trebaš nositi ništa osim moba (ne treba kutija, punjač, mem. kartica, kablovinje,...). I traži zamjenski mob dok ovaj ne dođe sa servisa.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2011., 10:05   #9
turkidc
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 21
Hvala na savjetima danas ćemo vidjet što će biti....
turkidc je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2011., 13:55   #10
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor turkidc Pregled postova
Hvala na savjetima danas ćemo vidjet što će biti....
I kako je na kraju prošlo ?
Ja sam čuo da nisu baš susretljivi.
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.08.2011., 14:55   #11
marko222
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 1
meni nekako sporije radi. u čemu bi mogao biti problem?
marko222 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2011., 14:15   #12
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,511
Tek sad vidim ovu temu....

Nakon pocetnog odusevljenja, kako sam se vise druzio sa mobitelom, shvatio sam da je mobitel jedno veliko sranje.
Stock ROM ima neke bugove, zna se nekad usporiti, bateriju cucla ko lud, a sluzbeni Gingerbread nikako da izadje.
Stavis modani ROM ali jbg. ni tu nema srece. Evo meni sa nekim verzijama ne radi 3G, a kad karticu stavim u Nokiu 5800 vidi cuda, IMA 3G.
Bateriju napunis, maknes punjac, a ono 80% baterije. Napunis opet, maknes punjac, a onda dobijes 92% baterije. Iako za ovo nnije kriv LG, s obzirom da je sve modano.
Iako, tu i tamo zna biti istih bugova i sa stock ROM-om.
Takodjer se grije za popizditi, koji god ROM gore stavio.

Preporuka za kupnju: Zaobilaziti u sirokom luku!
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 13:30   #13
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Vidiš ja sam imao srece, radi mi besprijekorno. Custom romove ne stavljam jer mi onda ne radim HDMI, a koji vrag sam onda i uzimao mob ako ne radi sve. jos odkad je dosao v20e software update, prebrzo radi, puno vise radne memorije je slobodno tokom rada..uglavnom,sto ga duze koristim, to mi je vise nezamjenjiv..
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 17:55   #14
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
Vidiš ja sam imao srece, radi mi besprijekorno. Custom romove ne stavljam jer mi onda ne radim HDMI, a koji vrag sam onda i uzimao mob ako ne radi sve. jos odkad je dosao v20e software update, prebrzo radi, puno vise radne memorije je slobodno tokom rada..uglavnom,sto ga duze koristim, to mi je vise nezamjenjiv..
Evo ja ga imam par dana i odlican je. Stavio custom v20c (neki flare gb ili sl) i telefon je stvarno brz. Baterija traje od jutra do kasno navecer sto je meni dosta. Stock mi nije bio dobar toliko zbog lagg-a lg launchera,ali ovaj mi je super. IPS ekran je jako dobar,vidljivost na suncu je odlicna. Zvuk je nesto izmedju HTC-a i Sonyericssona. Ocjena 3.5/5 za zvuk.
Nisam iskusio problem s grijanjem,3g-om ili necim drugim,sve mi radi odlicno. Ali stock rom je bio u njemu oko 15 minuta,pa ne znam ima li problema dok je stock rom u njemu.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 13:23   #15
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
sada sa stock romom v20e, lg launcher leti..nema laga nista.
da te pitam za taj stock rom, da li ima punu funkcionalnost? bluetooth, hdmi...itd?
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 14:49   #16
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
sada sa stock romom v20e, lg launcher leti..nema laga nista.
da te pitam za taj stock rom, da li ima punu funkcionalnost? bluetooth, hdmi...itd?
Bluetooth radi na 20c bez problema a hdmi nisam probao. Za 20e ne znam
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 10:18   #17
synapse
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zg
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
jos odkad je dosao v20e software update, prebrzo radi, puno vise radne memorije je slobodno tokom rada..uglavnom,sto ga duze koristim, to mi je vise nezamjenjiv..
Pozdrav svima... novi sam ovdje...
imam pitanje vezano uz Optimus 2x, pošto ga gledam i namjeravam kupiti

Zanima me, da li je taj novi soft kojeg spominjete (v20e) moguće nadograditi direktno putem mobitela ?
da li je taj v20e još uvijek na android 2.2 ili se vrti na android 2.3??

Koliko ima interne memorije (za aplikacije) taj uređaj?

druga stvar koja me zanima, je baterija. koliko vam ona traje? jel imate kakvih problema sa njom?
da li postoji u postavkama opcija "power saving" (da se može namjestiti da se kod određenog postotka baterije gasi w-lan, bt i slično) ??

i zadnje pitanje: kvaliteta izrade? da li se uređaj, tj plastika lako grebe, kakva je izrada samog uređaja?

Hvala na odgovorima...
synapse je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 10:56   #18
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Pa misljenja su podjeljena jer ljudi imaju razlicita iskustva, ja ti mogu reci samo za moj uređaj. Ja imam stock rom(ajmo laicki reci, sve origigi samo sto LG da na update) i radi mi super mobitel. Interne memorije ima 5GB s tim da ti je dostupno na koristenje negdje 2-3GB,(zaboravio sam jer sam ga nakrcao malo) s tim da imas mogucnost ugradnje dodatne sd kartice.
Sluzbeno jos nije izasao 2.3 za o2x, tako da se vrti na 2.2.2 softwareu.
Baterija mi traje po dan-dva, ovisno da li igram igre ili ga normalno koristim(internet, zvanje, mail, poruke). Ako igram igre, a znam se stvarno zaigrati jer mobitel je predobar za takav nacin koristenja, jako brzo se trosi baterija. evo sad sam instalirao pes 2011 za android i smjesno je koliko je igrivo i kakva je grafika. prebolesno nesto.

kvaliteta izrade je na zadovoljavajucoj razini, ali zadnji poklopac je potrebno necim zastititi jer se sredisnji "aluminijski" dio poklopca ful lako zagrebe.

dok ga drzis u ruci nemas filing jeftinoce, a meni je to dovoljno.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 11:32   #19
synapse
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zg
Postovi: 3
hvala na odgovoru...
Što nije 8GB interne memorije?
negdje sam pročitao da je od toga 1,5GB za aplikacije

Ja sam mislio da je taj novi soft već na android 2.3
Jesi root-ao mobitel? (tj da li postoji kakav postupak koji je siguran i provjeren)

Znači kvaliteta izrade je zadovoljavajuća? ne škripi nigdje ništa i nema lufta?

Je li tko probao ovaj ROM
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1254359

jer je taj rom na android 2.3 s originalnim launcherom
synapse je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 16:39   #20
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
Citiraj:
Autor synapse Pregled postova
hvala na odgovoru...
Što nije 8GB interne memorije?
negdje sam pročitao da je od toga 1,5GB za aplikacije

Ja sam mislio da je taj novi soft već na android 2.3
Jesi root-ao mobitel? (tj da li postoji kakav postupak koji je siguran i provjeren)

Znači kvaliteta izrade je zadovoljavajuća? ne škripi nigdje ništa i nema lufta?

Je li tko probao ovaj ROM
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1254359

jer je taj rom na android 2.3 s originalnim launcherom
Imao sam ga do jucer (prodao ga,mobove mijenjam 3 puta mjesecno ) i dojmovi su mi odlicni.
Aluminijski okvir,cvrsta izrada,zadnju foliju nisam ni skidao osim s gornjeg dijela sredine koja je bila visak. ,tako da ne mogu reci koliko je zadnja plastika "anti scratch" .Baterija mi je trala od jutra do mraka uz intenzivno koristenje svega osim igrica. Znaci snyc,3g,pozivi mailovi,sms-ovi po cijele dane do navecer.
Mana je zvuk zvona koji je malo piskutav,ali ipak dosta manje od HTC-a. Zvuk razgovora je odlican na v20c custom rom-u O2X FLAIR GB v3 i v20c baseband. Brzina rada je odlicna i kad se napuni svim i svacim,verzija Androida je 2.3.4. Jedan od najkompletnijih telefona osim tog piskutavog zvuka zvona. Sve ostalo mi je radilo odlicno.
Interna memorija ja 8gb ,od kojih 1.5 otpada na inetrnu memoriju za aplikacije a ostatak je za pohranu.

P.S. iako je defaultni launcher radio ok,ipak je bilo malo lagg-a. Stavio sam GO launcher EX i od onda nista vise nisam mijenjao. Oko 15 dana dok ga nisam prodao.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 10:28   #21
synapse
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zg
Postovi: 3
@Bruno_Rv: pošto često mijenjaš mobitele, daj mi reci da li bi preporučio Optimus 2x?
ili je bolje kupiti nešto drugo (Nexus S ili možda SE Xperia Arc/Neo)
Do sad sam koristio HTC i zvuk mi je čis OK
synapse je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 18:46   #22
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
Citiraj:
Autor synapse Pregled postova
@Bruno_Rv: pošto često mijenjaš mobitele, daj mi reci da li bi preporučio Optimus 2x?
ili je bolje kupiti nešto drugo (Nexus S ili možda SE Xperia Arc/Neo)
Do sad sam koristio HTC i zvuk mi je čis OK
Ovisi sto te zanima. Nexus s ne bih uzeo, izgled mi je odlican ali stalno neka frka,ili slaba baterija,ili rom ne valja pocne stekati iako je AOSP (goli android) itd.
Sony ericsson je po meni bolji u slikama i zvuku i izgledu. Sve ostalo je na strani LG-a. Naravno,obavezno staviti android 2.3.4 jer LG nema sluzbeni update ,nego je ostalo na 2.2.2 Froyo.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2011., 08:33   #23
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,386
Jedna loša vijest za vlasnike - zaboravite na ICS
http://pocketnow.com/android/lg-not-...-to-optimus-2x
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2011., 16:20   #24
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Jedna loša vijest za vlasnike - zaboravite na ICS
http://pocketnow.com/android/lg-not-...-to-optimus-2x
Jos jedna velika glupost u LG-u nakon nepostojeceg update-a na GB. I onda se cude zasto se ne prodaju previse. Steta. Jako dobar hardware bez support-a.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2011., 17:56   #25
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,386
Kako nepostojeći update na GB? Evo stiže
https://www.facebook.com/notes/lg-mo...01421733202487
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2011., 16:18   #26
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,386
K'o tu koga? Počinje ličiti na sagu Desire - GB. Izgleda da će ipak biti ICS-a.
https://www.facebook.com/LGMobile/posts/302292243115436
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2011., 17:52   #27
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
Haha precudno. Najprije nisu htjeli ni GB izbacit a sada ce i ICS. AKo je stvarno tako, o2x je po meni best buy telefon s obzirom na to da je dobra konstrukcija,hardware odlican (dualcore,fullhd snimanje,8mpx,HDMI,IPS ekran itd.),,samo da naprave software kako treba.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 09:23   #28
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
meni je čak na 2.2.2 i sa v10f softwareom(origigi LG rom, ne neki custom) predobar mob, što ga više koristim to mi je bolji. JEDINO, snimanje koncerata je zakurac. svjetlosna osjetljivost kamere je preloša, a zvuk koji snima je loš jer je mikrofon preosjetljiv u tim situacijama. nokia n95 ga sisa u tome, ali budimo iskreni n95 sisa mnoge mobitele u tim situacijama

u zadnje vrijeme pes2011 mi je redovna igra u čekaonicama, a android sam po sebi je prejak OS. najradije bi da mi je i home PC na androidu
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2011., 21:57   #29
Zmytrik
Registered User
 
Zmytrik's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Sa mobitelom sam vrlo zadovoljan.Sve radi kak treba,baterija, ha bože moj,sve je rečeno.Vjerujem da kada stigne konačno upgrade,duže će trajati.
Problem koji ja imam je vjerojatno vrlo jednostavno riješiti,samo ne znam kako.
Molim ako netko zna kako promijeniti boju ili kontrast za "kvačice" i "kružiće" kojima se označava što će se koristiti ili se neće koristiti neka radnja na uređaju da mi otkrije tajnu.Ja nisam uspio pronaći nigdje mogućnost za to a boja je toliko blijeda da jedva razaznajem za što sam dao dozvolu,a za što ne.
Imam i sitan problem,nikako ne uspijevam glazbu pohranjenu na sd kartici postaviti za zvuk budilice,kontakta i sl. Ak ima tko kakvu ideju,puno hv

Zadnje izmijenjeno od: Zmytrik. 13.11.2011. u 22:14.
Zmytrik je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2011., 14:23   #30
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
odes preko nekog file managera na eksternu sd karticu, otvoris pjesmu sa playerom. Properties, Više(More) i stavi kao melodiju zvona(ili engl. verziju toga).
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na