Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.06.2005., 16:16   #1
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Unhappy Nesreće u prometu

ponukan sinoćnim prisustovanjem jednom gadnom sudaru u Savskoj kod Auto Đačić, gdje je jedna osoba izgubila život, i kad sam vidio kako je novi Passat praktički raspolovljen od udarca, ponuka te na razmišljanje o životu i smrti...
jedan trenutak si živ, kršš, i nema te više...

i kad onda čujem bisere, kako "ja se brzo vozim po gradu i nikoga ne ugrožavam" glavu bi mu otkinuo!

ima li tko sličnih iskustava...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 16:22   #2
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,373
Općenito ne volim ljude koji se nateravaju po gradu.
Inače ono kaj mene isčuđava je da se baš na tom djelu Savske svako malo dešavaju saobračajke, u kojima ima ozljeđenih.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2005., 16:24   #3
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,868
Nemam iskustava u nesrecama bas,jedino me jedna zena puknula dok sam stajao na semaforu sa upaljenim svjetilima(bila je noc) i zutim skuterom i svjetlom jaknom od iza i kaze da me nije vidjela,ah...sto joj reci.Morat cu na leda staviti svjetlecu reklamu....
Ma treba u aute staviti blokade i bazdariti ih na 60km/h i kraj price.Ko skine blokadu spresa mu se auto(kao sto je u Italiji bilo sa skuterima) pa da vidis pametnjakovica...i jos on placa presanje!
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 16:35   #4
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ova ideja sa blokadom auta na 60km/h i nije tako loša, ali nikad provediva u stvarnost..
možda u nekoj dalekoj budućnosti, auto bude imao blokadu ovisno o tome koliko je ograničenje na cesti, da nekako komuniciraju sa znakovima na cesti, i ovisno o tome blokiraju brzinu..?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 16:54   #5
widowmaker
m e m b e r
Moj komp
 
widowmaker's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 446
radio sam tri godine kao profi vatrogasac u vatrogasnoj postrojbi grada Zagreba, i dosta vremena sam proveo na tehničkom vozilu koje izlazi na prometne nesreče. Znam da klincima divljaju hormoni i da im je teško objasniti posljedice brze vožnje, ali mislim da bi svako tko uživo vidi posljedice sudara to nosio u podsvijesti i bio oprezniji. Mislim, ja sam ušao u vatrogasce nakon dvije godine provedene na bojištu u I gardijskoj brigadi, i vidio sam veča sranja na sudarima nego na ratištu. Još je "dobro" kad dođeš na mjesto nesreče i izvlačiš iz auta mrtvace, ali kad iz gomile razbijenog krša moraš izvlačiti ljude ili nedaj bože djecu koji vrište i plaču , onda ti dođe kad čuješ nekog srolju koji se pred komadim hvali sa svojim divljanjem na cesti da mu polomiš obje noge pa nek se naganja u kolicima da vidi kako je to.
__________________
widowmaker je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 17:30   #6
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
ja isto ne kužim te idiote... Evo bio sam baš prolazio nedavno na ilici kod one benzinske di je onaj 18 godišnjak ubio sebe, mladu curu i oca 2 djece (ni krivog ni dužnog). Ajd nije bed ak on pogine, nego je bed kaj je uništio sa svojim hormonima jednu cijelu familiju. Ali opet je istina da i nisu svi mladi takvi. Vozim se sa jako puno ljudi. Evo npr. Sky. Ima pilu od auta (bez zejebancije) i nikad on taj auto ne stišče. Vozi uglađeno ko moj stari sa 45 godina, pa ko nebi takvom sinu kupil auto. Meni je stari reko ( i tak bi treablo svima) nakon vozačke 3 mjeseca učiš se samnom, e a onda moraš položit kod mene. A najbolji su mi ovi novokomponirani bogataši (ne da znam jednog takvog) odma nakon vozačke (još ak ima i nju je dobro) da mu M3 pa vozi mile. Yugo 45 mu je previše, a ne 350ks pod haubom. I trebalo bi uvesti psiho testove svake godine za vozače. I zato djeco zdrkajte se prije nego kaj sjedate u auto da vam hormoni manje rade
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 17:44   #7
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
mene fascinira kak ljudi razmišljaju o takvim stvarima tek kad vide saobraćajku ili nekoga mrtvog. ono...

život je vrijedan i to sve, ali ono... tisuće ljudi dnevno umire od gladi. tisuće djece od bolesti koje su lako izlječive. a mi se zgražamo kada vidimo saobraćajku u kojoj je poginula jedna osoba koja je ionako živjela u dobrim uvijetima i imala nešto od života...

sorry, ali to mi je totalno pathetic...
ja, netko meni blizak ili dijete usred afrike... svaki život je jednako vrijedan. besmisleno je očajavati. svi možemo umrijeti svakoga trenutka i ne možemo učiniti ništa da bi se to spriječilo. it's just the way it is.

a da debile koji se natjeravaju treba povješat i rezuckat komad po komad uopće nije upitno.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 19:19   #8
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Originally posted by Fleks
...Meni je stari reko ( i tak bi treablo svima) nakon vozačke 3 mjeseca učiš se samnom, e a onda moraš položit kod mene....
Evo upravo je tako i kod mene, polozio vozacki i sada vozim sa starim svako malo...i nije mi uopce bed, jos malo i sam cu na cestu. I mislim da je to OK!
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 19:47   #9
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Originally posted by Horza
mene fascinira kak ljudi razmišljaju o takvim stvarima tek kad vide saobraćajku ili nekoga mrtvog. ono...

život je vrijedan i to sve, ali ono... tisuće ljudi dnevno umire od gladi. tisuće djece od bolesti koje su lako izlječive. a mi se zgražamo kada vidimo saobraćajku u kojoj je poginula jedna osoba koja je ionako živjela u dobrim uvijetima i imala nešto od života...

sorry, ali to mi je totalno pathetic...
ja, netko meni blizak ili dijete usred afrike... svaki život je jednako vrijedan. besmisleno je očajavati. svi možemo umrijeti svakoga trenutka i ne možemo učiniti ništa da bi se to spriječilo. it's just the way it is.

a da debile koji se natjeravaju treba povješat i rezuckat komad po komad uopće nije upitno.
A jesi me nasmijao,brineš se za djecu iz Afrike: lol2 :
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 20:52   #10
manijak
Banned
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 93
komentar na ovo da se mi zgražamo nad saobraćajkom kada tisuće ljudi umire u africi

"jedan izgubljen život je tragedija, smrt tisuću ljudi je statistika" nisam siguran tko je to rekao
manijak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2005., 21:04   #11
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Originally posted by Horza
mene fascinira kak ljudi razmišljaju o takvim stvarima tek kad vide saobraćajku ili nekoga mrtvog. ono...

život je vrijedan i to sve, ali ono... tisuće ljudi dnevno umire od gladi. tisuće djece od bolesti koje su lako izlječive. a mi se zgražamo kada vidimo saobraćajku u kojoj je poginula jedna osoba koja je ionako živjela u dobrim uvijetima i imala nešto od života...

sorry, ali to mi je totalno pathetic...
ja, netko meni blizak ili dijete usred afrike... svaki život je jednako vrijedan. besmisleno je očajavati. svi možemo umrijeti svakoga trenutka i ne možemo učiniti ništa da bi se to spriječilo. it's just the way it is.

a da debile koji se natjeravaju treba povješat i rezuckat komad po komad uopće nije upitno.
čuj, ne slažem se uopće s tobom.

Svaki život je vrijedan, a to što je mene sinoćna saobraćajka ponukala da nešto napišem, nema veze sa Afrikom, a niti je patetično.
Svjestan sam i sam da je život sekunda, ali srećom ne živim u Africi, nego u jebenom Zagrebu, i neću umrijeti od gladi (iskreno se nadam), ali moram svaki dan paziti na budale oko sebe.
A ta osoba što je sinoć poginula je bila suvozač, u automobilu u koji je udareno. Ni kriv ni dužan. Iako mi okolnosti sudara nisu posve jasne.
Toga je mene strah.
Vozim i ja već podosta dugo, i ne smijem se hvaliti, ali nisam imao krševa sa autom, ali apsolutno nikakvih, niti sam auto ni ogrebao na parkingu.. pažljv sam sa volanom.
Sve do prije 2 tjedna, dok sam vozio 60kmh, pred auto istrčao lovni pas.
Rezultat: polomljeni žmigavci, polomljena pasja noga...

no nebitno, ovo je primjer da se sranje desi u sekundi, i GOTOVO...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 21:16   #12
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,551
Citiraj:
Originally posted by Horza
život je vrijedan i to sve, ali ono... tisuće ljudi dnevno umire od gladi. tisuće djece od bolesti koje su lako izlječive. a mi se zgražamo kada vidimo saobraćajku u kojoj je poginula jedna osoba koja je ionako živjela u dobrim uvijetima i imala nešto od života...
Umm, beep. Wrong. Obicno takvi i prezive. Danas je bilo u Dnevnihu, lik od 15 godina ostao tetraplegicar (paraliza od vrata nadolje bez mogucnosti upravljanja probavnim i urinarnim traktorm), kao suvozac; vozac prosao s par ogrebotina.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 21:24   #13
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by Fleks
j A najbolji su mi ovi novokomponirani bogataši (ne da znam jednog takvog) odma nakon vozačke (još ak ima i nju je dobro) da mu M3 pa vozi mile.
to me podsjetilo na onu situaciju iz makarske pred 2-3 godine, kad je klinac od 16ak godina zgazio 2 djevojke. A tek presuda suca je bila bajna...

kao sto je netko rekao, boli me ona stvar ako se takvi kreteni zabiju u zid i poginu, ali tragedija nastaje kad svojim divljanjem odnese i tudje zivote..

primjerice vozio sam se sa starim pred jedno 4god negdje prema rijeci, u gorskom kotaru, jos dok nisu bile u funkciji obje trake autoputa. Dakle dvosmjerna cesta, svatko vozi barem stotku u svom smjeru. I auto ispred starog, neka dva penzionera u cvjetu mladosti se lagano djiraju, a iz suprotnog smjera doletava kamion. Iza njega u nasu traku prelazi BMW serije 3, i zabije se frontalno sa ovim penzionerima ispred nas.
svi naravno mrtvi na mjestu
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 21:37   #14
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Ja divljem izvan grada i to je moj adrenalin...
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 21:50   #15
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Originally posted by LorD ClockaN
Ja divljem izvan grada i to je moj adrenalin...
Od divljaj u stijenu.

@Miato: da ono sjebe ti neka budala život i onda da je barem propisno kažnjena. Ma jok ni to.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 21:53   #16
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Originally posted by Bubba
Umm, beep. Wrong. Obicno takvi i prezive. Danas je bilo u Dnevnihu, lik od 15 godina ostao tetraplegicar (paraliza od vrata nadolje bez mogucnosti upravljanja probavnim i urinarnim traktorm), kao suvozac; vozac prosao s par ogrebotina.
evo se ovaj put slažem s Bubbom.

navjerovatno je ali istinito, da uglavnom krivci takvih nesreće prolaze neozlijeđeni, ili sa malim posljedicama..

također znam primjer iz rodnog kraja, gdje je sinček dobio od tatice Porschea za maturu, da bi se isti taj, kroz mjesec dana, sletio s ceste, zabio u neku štalu..
rezultat: poginula cura sa zadnjeg sjedala, dečko suvozač ostao mentalno poremećen, a njemu, sitne ozljede, nije ni zadržan u bolnici.
E sad, kad be se takvi barem kažnjavali.. ali ne. Njegova mama je sutkinja, tata birtijaš... nikakve kazne, možda je i dobio nešto, ali se ne zna.
e da, a znate koje je bilo njegovo objašnjenje zašto je sletio? Udario je mačku.... i odletio 150metara sa ceste, probio ogradu, završio u kući.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 22:34   #17
ZED
a.k.a. LOPOV
Moj komp
 
ZED's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,022
Blokada na 60? kaj ste vi pukli
I vi bi se tak vozili? Lako je vama sad filozofirat sta bi tebalo a sta ne.
Uostalom i sa 60 se auto da spickat tak da ga poslije ne prepoznat, a mozes ti nekog pobrat sa 30 pa poginut nije sve u brzini
__________________
Zabranjene reklama u sigu.
ZED je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 22:52   #18
J@nos_Herc
Premium
 
J@nos_Herc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 663
Citiraj:
Originally posted by ZED-M
Blokada na 60? kaj ste vi pukli
I vi bi se tak vozili? Lako je vama sad filozofirat sta bi tebalo a sta ne.
Uostalom i sa 60 se auto da spickat tak da ga poslije ne prepoznat, a mozes ti nekog pobrat sa 30 pa poginut nije sve u brzini
...istina

Nije sve u brzini.
Idu mi na zivce ova ogranicenja na nasim cestama.
Po nekom selu ogranicenje 60km/h. To je vozenje tačaka... Ak imas neki novi/dobar auto mozes se ti bez problema voziti i 80 i nije problem stati. A ima bisera koji imaju neku kantu koji se jedva kotura i dok ga stiste do 60 jedva moze stati. I normalno...ostali se moraju j...... zbog njih.
J@nos_Herc je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 22:57   #19
J@nos_Herc
Premium
 
J@nos_Herc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 663
Najbolja mi je ova danas...Rekord na nasim auto-cestama 223km/h. Sad su veseli jer imaju te dobre aute pa mogu hvatati. Bolje da su te novce potrosili na nesto drugo a ne na te aute.
Proslo ljeto sam se vozio s tetkom u novom BMW-u 250km/h (sva sreca da nisu onda imali te aute, a i da jesu mogli bi nas j.... a ne uhvatit).
Dobro, to je malo previse ali 180 da je ogranicenje na autocestama bilo bi ok!
J@nos_Herc je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 23:27   #20
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Originally posted by ZED-M
Blokada na 60? kaj ste vi pukli
I vi bi se tak vozili? Lako je vama sad filozofirat sta bi tebalo a sta ne.
Uostalom i sa 60 se auto da spickat tak da ga poslije ne prepoznat, a mozes ti nekog pobrat sa 30 pa poginut nije sve u brzini
Jest. U većini slučajeva.

Možeš ti imati Space shuttle sa padobranom za zaustavljanje, ali kad se u autu voziš 100km/h, nemožeš stati ispod 40metara udaljenosti, nikako, i to se računa samo put zaustavljanja, a gdje je put koji se pređe dok vozač reagira, stisne kočnicu, počne kočiti? još dodatnih 40m! i to tko ima novi auto sa odličnim kočnicama.
Vraćam se na psa sa početka. Lupio sam ga sa 60km/h. Nisam mogao ništa napraviti. Zašto? zato jer mi je skočio 10m ispred auta.
tako je moglo biti dijete, pijani bisiklist ili nešto treće..

A ti hercvu nisi baš puno vozio auto, jel da? priznaj. Jer da jesi, znao bi kolika je to brzina pri 180kmh, a da ne govorim 250.
Nema toga auta koji može bez problema stati pri toj brzini! može, samo mu treba 200-300metara...
pazi sad ovu računicu: auto kad ide 200kmh prelazi u sekundi 55m!

ili 60km/h, što po vašim teorijama nije uopće puno, prelazi 16m/s! 16m! 4 dužine malog auta!
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2005., 23:59   #21
ZED
a.k.a. LOPOV
Moj komp
 
ZED's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,022
l daj reci jel bi si ti ugradio blokadu na 60 i tak se vozio cijelo vrijeme?
Mislim da nebi
__________________
Zabranjene reklama u sigu.
ZED je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2005., 00:01   #22
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,458
Divljanje na cestama prakticiraju neodgovorni ljudi koji nerazumiju da sve sto radimo ima posljedice i da se svijet ne vrti samo oko njih...
@Gabre
U potpunosti se slazem stobom.

Svi koji zele divljat na cesti nek odu na Grobnik na stazu il nek igraju NFS,F1 i sl. ...
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2005., 00:18   #23
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Citiraj:
Originally posted by manijak
komentar na ovo da se mi zgražamo nad saobraćajkom kada tisuće ljudi umire u africi

"jedan izgubljen život je tragedija, smrt tisuću ljudi je statistika" nisam siguran tko je to rekao
staljin ako se dobro sjecam
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2005., 00:20   #24
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Originally posted by ZED-M
l daj reci jel bi si ti ugradio blokadu na 60 i tak se vozio cijelo vrijeme?
Mislim da nebi
ne bi, ali se nekako treba stati na kraj divljanju po cesti.
iako je to nemoguće, budala je bilo i bit će.

samo me mrzi kad ljudi nisu ni sami svjesni što znači brzina...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2005., 00:51   #25
ZED
a.k.a. LOPOV
Moj komp
 
ZED's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,022
Citiraj:
Originally posted by Gabre
ne bi, ali se nekako treba stati na kraj divljanju po cesti.
iako je to nemoguće, budala je bilo i bit će.

samo me mrzi kad ljudi nisu ni sami svjesni što znači brzina...
Nitko te ne mrzi al nemoj baljezgat o ugradivanju blokada
To sto ima divljaka ne znaci da ja i vecina ljudi moramo ispastat vozeci se sa blokadama
__________________
Zabranjene reklama u sigu.
ZED je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2005., 01:16   #26
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
to je bilo hipotetski, i ideja...

nisam rekao da treba ugraditi, malo sam razmišljao na glas kad sam pisao..
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2005., 01:19   #27
nodavilp
pUtNiK
 
nodavilp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: na forumu
Postovi: 342
Ja sam friški vozač,drajvam nekih 2-3mj. i mogu reći da me brzina privlači i da volim potegnut koji km/h brže, vjerujem da je to i kod drugih mladih vozača....Sad kak prestat nemamm pojma ali mislim da to dođe s goidnama i iskustvom. kao zreo mladić skužio sam da u gradu nema smisla vozit brzo,pretjecat i radit sranja, jer opet dodem na vrijeme uvijek ko onaj koje me pretekoa i uvjiek ga stignem na semaforu . Auto ni nemam neki opak a opet imam čak i probnu vozačku(na 2 godine ) tak da me malo trata pandura i da ne napravim neko sranje....Uglavnom kad potegnem to je na zaobilaznici il autocesti il magistrali,jebiga negdje se mora
Sankcije: ak zajebem bacite me u zatvor ili da budem društvu korisatan doživotna robija društevnom radu. Kak se kaže oko za oko zub za zub. auto je ko pištolj, snjim možeš nekog ubit i zat trebaš odgovarat za to isto ko za ubojstvo. Al hebiga naše pravosudje je i onako blago za sve pa tak i za ovo....
nodavilp je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2005., 01:31   #28
Flayer
Why So Serious?
 
Flayer's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
Slažem se sa ZEdom ,nema smisla ovo sa blokadama...zašto da većina ispašta zbog nekolicine budala...Ja,evo vozim već duže vrijeme i ponosno mogu reći da auto nisam još ni ogrebao...no u svojoj vozačkoj "karijeri" sam "sudjelovao" u jednoj teškoj prometnoj nesreći (tip s klinkom od kojih 15-16 godina preticao naš auto u "polu oštrom" desnom zavoju te zbog brzine od kojih 110 do 120 počeo kliziti s ceste,zakvačio travu,ulatio u kanal i završio u betonskom mostiću,onakvom kakvi na selima spajaju ulaz u dvorište...imao peh šta je to bio jedini betonski most u tom naselju...a da sad ne pričam kako je autu nakon toga izgledao...ukratko "harmonika"...a o prizoru s tijelima da ne govorim...to je nešto što neću zaboraviti te svaki puta kada mi dođe da "stisnem" auto,sjetim se toga...na sreću oboje su preživjeli),te jednom skorom sudaru koji sam izbjegao za dlaku (stojim na semaforu,cekam da mi se upali zeleno za lijevo...primjetim u suprotnom smjeru Audi kako "leti" prema meni...štos je bio u tome što se taj suprotni trak nakon semafora za tu drugu stranu prometnice blago zakreće u koso jer bi inaće završio u mojoj traci...e pa tip to očito nije znao...za nekoliko milimetara fulao je moj retrovizor...na jedvite jade je uspio nekako skrenuti u svoj trak...auto ispred njega zaobilazio autobus na stanici te tako ušao njemu u liniju...tip po kočnici...lagano puknuo taj auto...skrenuo na suprotni trak,2 čak...i produžio dalje...sva sreća po drugima da mu nitko nije naletio u suprotnom smjeru jer bi bilo svašta.Mislim...da nije uspio nekako skrenuti,jednostavno bi prošao kroz mene).Neznam...ja kad mi dođe navala andrenalina...upalim NFSU2 ili Tocu pa tamo ostavim dušu...ali to sam ja...
__________________

If you're in control, you aren't going fast enough.
Flayer je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2005., 01:57   #29
Roller
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,127
Vožnja kao sigurna vožnja uopće nije definirana. Par godina sam putovao svaki dan na relaciju sisak-zagreb, ujutro u zg, popodne/navečer ovisno o predavanjima nazad u sk. I bilo je svakako, od umora, pijanstva, rastresenosti itd....itd.... Kad sam umoran derem po gasu koliko ide, to me drži budnim jer sam jednom skoro pol kilometra spavao dok je auto vozio sam ravnom cestom koja ulazi u sk...brzina te koliko-toliko drži budnim, naravno....najvažnije je prilagodit vožnju uvjetima na cesti.


A dokazivanje...uglavnom ti frajeri sa gti jurilicama samo prestignu i stisnu na ravnici, dok 90% nema petlje za uletavanje. Automobil prije svega mora bit lošiji nego što je vozačko iskustvo vozača, a ne da neiskusan balonja vozi 200 konja pogonjenih zadnjim kotačima.
Roller je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2005., 02:21   #30
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,277
95 % ljudi se ne drzi ogranicenja brzine, i nije bed ako se malo prede preko ogranicenja. bed je ako netko ima potrebu vozit slalom ili slusat urlikanje motora na 7k rpm/min jer i govno od auta skupi 130 km/h u 3. brzini na toliko okretaja
BTW jos jedan bahati vozac skutera i montiram si komad tracnice na auto i krecem u lov, city expres i limacijada mi hebeno dizu zivce kad se voze po crti i jos se naganjaju pa ti biraj budes pogodio budalu ili rinzol
pogotovo kad limac od 50 kg vozi frenda od 75 kg i pokusava se provuc izmedu 2 auta..... dode mi da ga ubijem rukama jer bum ga tak i tak zgazio ako ne sad onda za mjesec dana, pa da si bar ustedim lakiranje auta
Chuby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na