Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.03.2011., 15:55   #1
Wrbex
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: RH
Postovi: 58
Djeljenje wifi-a uz ogranicavanje brzine i resursa? (m0n0wall?)

Dakle situacija je sljedeca, imam t-com DSL osnovni paket + 2kom maxTV prijemnika. Na wlan se kaci trenutno 2 kompa. E sad moram serat net konekciju za jos 2 komp-a i pokoji mobitel preko wifi-a.
E sad samo na jednom kompu je bitna brzina i ping. Ostalima je bitno samo da net radi.
Pa kombiniram cime bi mogao osigurati urednu vezu i ping (za igranje) prema ovom jednom kompu, a da drugima radi tek toliko da radi uz ogranicenje brzine i da ne vide sherane folder i ostalo na mrezi...
Od opreme imam Tomson st780 i 2 komada zyxel-a 660HW, i jednu staru kantu celeron 1,5ghz tako nesto.
E sad gledam da na tu kantu instaliram m0n0wall pa da se s njime porikta ovo sto trazim. Dakle ovaj tomson da bude samo modem i za maxtv, a zyxele iskoristit kao wifi hotspotove za sheranje konekcije, a ovaj komp koji je bitan eventualno spojit kablom ili ostavit na wifi-u?
Jel bi to istlo tako? Ili sam malo iskomplicirao?! Ima neko jednostavnije rijesenje? Neki novi modem/router koji ima ugradjeno to u sebi?
Wrbex je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2011., 19:27   #2
Sniper
Community Manager
Moj komp
 
Sniper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 313
DSL Konekcija > Stara masina + Mikrotik > Switch > ostala racunala

GG
Sniper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2011., 13:02   #3
konac
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 34
Imaš routere u kojima možeš postaviti QoS, dakle za svako računalo odrediš max brzinu, max promet, jedino za ping nisam siguran da li možeš...
konac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na