Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2005., 18:00   #1
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,292
Koji BIOS za Epox 8RDA3i

Nabavio navedenu ploču i mobilca...

problem leži u tome što mi bios ne da da stavim manje od 1.4 volta za proc, a ja baš hoću.

ima li koji bios gdje je omogućena voltaža cca 1.0v pa na više za proc ???

Ako nema biosa za tu ploču onda zna li itko koja ploča to može ??

thx
vex je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2005., 18:19   #2
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Ako ti sta znaci Abit AN7 1.375 min

Zadnje izmijenjeno od: tskarda. 29.05.2005. u 18:35.
tskarda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2005., 00:09   #3
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Soltek SL75FRN2 daje od 1,1v pa do 1,85v u koracima od 0,025v
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2005., 09:32   #4
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,292
jel ima ko da prodaje/mijenja ??
vex je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2005., 09:57   #5
tema
Premium
Moj komp
 
tema's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zadar
Postovi: 169
Re: Koji BIOS za Epox 8RDA3i

Citiraj:
Originally posted by vex
Nabavio navedenu ploču i mobilca...

problem leži u tome što mi bios ne da da stavim manje od 1.4 volta za proc, a ja baš hoću.

ima li koji bios gdje je omogućena voltaža cca 1.0v pa na više za proc ???

Ako nema biosa za tu ploču onda zna li itko koja ploča to može ??

thx
čemu takava voltaža?:confused:
__________________
PC E4400@3GHZ,ASUS|P5K-E(WiFi),Gainward 9800GT,2gb|800MHz,3x320GB,250GB,160GB,1TB,Samsung|DVD-rw,ChieftecBIG|Sharkoon(450W)

HTPC A64X2|BE-2300+,AsusM2A-VM(HDMI),1gb|800MHz,2x500GB,1x640GB,Asus|DVD-RW,Frontier Prime 15M
tema je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2005., 10:02   #6
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,292
sad radi normalno na 1.4v

temp je prevelika, u idleu dođe do 47 celzija, pa hoću smanjit takt tako da mogu vent na zalmanu ugasit

Ovi iz FKT-a su mi digli tlak, rekli su da mi je komp glasan pa sad pravim kantu bez ijednog ventilatora. bit će za gledanje filmova i muzike, pa ne mora biti neki super stroj
vex je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2005., 11:08   #7
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Dečki, lakše malo, nemojte odmah čovjeka flejmati, ne treba nam još jedan zalockani thread.
Ja osobno mislim da je vexova inicijativa/ideja hvalevrijedna i da ju treba podržati. Pomozimo im da (ne) čuju!
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2005., 11:11   #8
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,313
gle ja nemam nis protiv njega dok god se ne bahati... ja rado pomazem ljudima koji pristojno pitaju... hint: Ovi iz FKT-a su mi digli tlak, rekli su da mi je komp glasan pa sad pravim kantu bez ijednog ventilatora. bit će za gledanje filmova i muzike, pa ne mora biti neki super stroj

nije ljep nacin za pitat... a sto se tice brisanje mojeg komentara nedira me puno. ja nemam jos 16 a vex 27, ko je tu zreliji nebi htio...


edit: da ne ispadne offtopic, 8rda3+ ti nece bit dobra za utisavanje jer epoxice zuje, ja sam svoju sredio, fleks je bio kod mene kad sam mu pokazo razliku u zujanju koja je nadglasala sve ostalo
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2005., 13:24   #9
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,292
A čime sam se to bahatio ??

ovo za fkt je zajebancija očigledno...a zreliji ?? pa ja u životu imam neke bitnije stvari pa namogu sve znat, jel..pa onda pitam a neko me jebe kako sam noob ovo-ono..nije ni to lijepo.

Pa nabavit ću drugu ploču...nekako ova blac-mackova je najbliža, samo gdje to nabavit :confused:

iako možda bi novi bios pomogao, ako postoji takav. Ipak će baracuda vjerovatno biti glasnija od ploče...

AL fakat nakraju krajeva kužim te buke itd. Ovaj sad radi i JEBENO je tih, čujem samo vent od napajanja, ali i to je u fazi rješavanja. Moram bacit izračun koliko napajanje trebam, mislim da je 300w dosta pa onda ako ništa ne smislim uzimam origigi fanless napajanje. prilično je skupo, 900kn
vex je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2005., 14:07   #10
bude
Warcraft III TFT
 
bude's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 862
Ne treba ti fanless napajanje jer ce ti se vise cuti baracuda od recimo tagana 380. Imam u kompu tagana, baricu, hitachija. I barica i hitachi su glasniji od tagana iako su na silencerima..
Moja preporuka za tih 900 kn radje kupi nekakvu zvucnu izolaciju za kuciste, kvalitetno kuciste i tagana. Najdi negdje dobru bazu za kuler za proc i stavi nekog tihog papsta na 700-800 rpm da puse po tom. Evo kod mene je tr sp97 s Enermax 92 mm ventom koji se vrti na 1000 rpm-a, proc je na 2.3 GHz, temp ne prelazi 50 °C, a u stanu je pakleno vruce.. Nemam zvucnu izolaciju, a komp se cuje ako naslonis uho na lim... I to se cuju diskovi jer antec prenosi vibracije s hdd-a na kuciste iako ima nekve kvazi silencere preko kojih se ucvrscuju diskovi..

Uf malo se raspisao ja..
__________________
A64 Venice
Epox 9npa+ Ultra
Super Talent 2x512 MB
Saphire x700 pro
2x80 GB @ RAID0

bude je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2005., 14:17   #11
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Vex, ajde mi molim te objasni kako to jedan opaki OCer koji cijedi svaku kap performansi i kojem su samo Raptori dovoljno dobri (ne daj bože neki jeftiniji disk jer ti ne želiš skoro najbolje nego najbolje performanse) ne zna što znači 1T/2T timing kod A64 (ništa, samo otprilike jedina memorijska postavka koja zbilja ima utjecaja na toj platformi)? I kako mu je teško upisati u google "paging file size" nego dođe na forum i pita (pri čemu već ima gigu super brze i super skupe memorije) da li da doda još (super brze, super skupe) memorije jer mu ova, eto, nije dovoljno?
Meni to smrdi na bahaćenje i kurčenje nekoga tko želi pokazati da ima para...kupovina fanless napajanja od 900 kuna da bi napravio bešumni komp i dokazao što? Da je to moguće? Da bi FKTovcima pokazao da imaš tiši komp? Da imaš više para od nas svih skupa?

Ponavljam, vrlo rado pomognem ako netko ima pitanja i znam odgovor, ali kad se taj netko prezentira kao OCer/modder koji ima najtiši high-end, koji je ulupao para u mašinu, ali ne zna osnove...hmmm, kao da gledam 18-godišnjaka koji je jučer dobio vozačku, danas Porchea i sad je odjednom kralj ceste...

edit : poslušaj budu, napisao ti je isto što i ja u pobrisanom postu (istina, kod mene je bio Zalman 7000, Fortron 350W i Barracuda IV/V). Nečujno, a ne košta kao jedno fanless napajanje (koja, usput, nisu toliko luda kao što se očekuje. Nekima zuji trafo, neka su izgarala iz čista mira, a cijeli koncept fanless napajanja je po meni bedast)
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2005., 20:10   #12
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,313
danas postoji dobro fanless napjanje! antec phantom 350! jedino koje ja cijenim, stvarno je svijetski odrađen poso oko tog napajanj, iskoristovost mu za non pfc model ide do 88%!
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2005., 21:15   #13
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
@Trek

Kupljivo u Lab2000!
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2005., 21:38   #14
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,313
Citiraj:
Originally posted by CatKiller
@Trek

Kupljivo u Lab2000!
znam al kosta previse, al razmisljo sam, u novom stroju cu imat 2 fana, ako ubijem jedan to znaci samo jedan na 500 rpm sto je ko ugasen :P
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2005., 22:37   #15
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Originally posted by Trek
znam al kosta previse, al razmisljo sam, u novom stroju cu imat 2 fana, ako ubijem jedan to znaci samo jedan na 500 rpm sto je ko ugasen :P
NEMOJ. Vex će onda morat kupit dva

BTW guba sig
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2005., 22:43   #16
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,313
novi projekt,

jeftino, jako, TIHO, HLADNO

neka nf4 ploca, nb pasivno hladjen
neka pasivna grafulja,
hitachi disk na AAM setingu za min noise
jako puno zvucne izolacije, 1x ispuh 120 mm na 6V, fortron 350 probrani model iz ponude sa najtisim fanom, na procesoru ugaseni AC Frrezzer 64 pali se kad cpu dosegne 45, sto je samo kod max loada,
zasto ovaj komp radim? ne zato da vexa nerviram nego zato sto prodajem laptop i trebam drugi stroj jer brat hoce da mu prepustim ovaj. Cijena stroja ce izac oko 5000-5500 kn, al tu ide i 1 GB nekog LL rama i sl. jedino grafulja ce bit neko tesko sporo smetche sa pasivnim hladnjem, stroj ce u prosjeku trosit u normalnom radu ispod 90W. kad skupim pare idem na antec phantoma 350W ako bog da...
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2005., 12:27   #17
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,292
jebote svaki put na parama završite... bedasto

Pa za čega služi forum nego da pitam nešto što me zanima, jer , ponavljam, nemam vremena za guglanje, i uostalom, netko ne zna sve...

-nigdje nisam rekao ništa o opakom oC-keru i kako ja imam para a vi ne, ili me treba ubit zato što imam i nije mi žao dat za nešto što valja.
zašto bih uzeo recimo brzu baracudu ako za malo više love dobijem još bržeg raptora ??
zašto bih dao 700kn za tiho napajanje kad za 900 mogu dobit bez venta napajanje ??
to su sve male razlike i sad vi mene jebete kako se ja bahatim sa parama. totalno bezveze.
hoću sastavit bešuman komp zašto ? pa zato da vidim kako je to, možda mi se svidi, šta znaš?

kućište imam staro..to je casetek, ima rewiev tu na pce. ima dobar protok naprijed, iza i gore tako da ne treba ni 1 vent. to je rješeno.
kuler na procu je zalman alcu bakreni, tako da je i to rješeno

baricu ću u deku zamotat hehe
vex je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2005., 12:54   #18
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,313
@vex

bravo stvarno bravo... prvo sky ti je reko, večina napjanja bez fana ZUJE! imaju grozne napone i jako su losa! jedino koje valjda je Antec Phantom 350, kosta oko 1000 kn ja ga kanim kupit ubrzo al za njega moras osigurat dobar protok, a za druga PUNO bolji, znaci pasivno napjanje zahjtjeva jaču ventilaciju ostalih uređaja! Kuzis? Eliminiro si fan u napjanju da bi ga moro ventilitrat sa 2 druga (upuh ispuh) Ovo ti je prijateljski savijet, kupi posteno fanom hladjeno ili anteca phantoma ne neki jesico ili sl. pice of shit koj ce ti A. Grijat kantu B. Zujat C. Davat smjesne napne...
Ko sto sam ti prije reko napjanja imaju iskoristivost, znaci kolko AC Watta pretvore u kolko DC watta, sto je taj odnos veci to je kvalitetnije i manje se grije, vecina napjanja su namjestena da imaju najbolju iskoristivost pri 150-250 W, ako gradis tihi stroj sa malom potrosnjom od recimo 90W gdje ti je iskoistivost oko 60%, znaci da ce ti oko 60W bit pretvoreno u toplinu to je koda imas jos jedan procesor koj grije cijelo kučište. Antec Phantom ima 350 W i prosječnu iskoristivost 80% do 88% sto je jako puno i daje oko 35W topline sto je u odnosu na druge puno manje i hladnije. Al svejedeno ako imas pasivno napjanje moras imat bar 2 fana, upuh i ispuh. A sto se para tice nije opce stvar dal neko ima il nema, ja bi isto mogo doc i grcit se al to je glupo, ja sebi sad idem slozit jos jedan stroj i slazem ga onak kak meni treba a ne kak bi ispo pametan. To kaj nemas vremena ne znaci da moras bit bahat i sloit nekom pamet...
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2005., 13:31   #19
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,292
lolčina :clap:

pa ja sam samo došo pitat, a vi solite hehe

EDIT : tx za savjete , to tvoje napajanje ima samo u diskontu i košta 1200kn
vex je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2005., 13:36   #20
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,313
imas i u labu 2000, da kosta al zato vrjedi, ak si ga mozes kupit i osigurat mu dobro hladjenje kupi ga... ja ak cu ga stavljat to ce bit tak da cu mu napravit posebnu komoru u kučištu samo za njega di ce on bit odvojen od ostatka stroja sa perforacijama odkud ce se hladit... al to je prevelika muka, biram izmeđžu pasivnog procesora i pasivnog napjanja, prvo cu procseor pasivizirat...
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2005., 13:48   #21
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Solimo, solimo, možda nešto i naučiš. Javi kako ti je ispao komp.
Inače, Trek, Phantom u Labu2000 košta 1299 kuna i po meni je neisplativ. A i bila je nekakva serija koja je crkavala ko luda.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2005., 13:51   #22
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,313
Citiraj:
Originally posted by Sky
Solimo, solimo, možda nešto i naučiš. Javi kako ti je ispao komp.
Inače, Trek, Phantom u Labu2000 košta 1299 kuna i po meni je neisplativ. A i bila je nekakva serija koja je crkavala ko luda.
znam previse para, al vani u civiliziranm svijetu se da nabavit za 130$, 750 kn je to... Kod nas je uvijek puno skuplje za 750 kn se isplati mozda... Al opet imas problem grijanja, bolje jedan fan u napjanju nego 2 da hlade "pasivno" napjanje nazlost je jos uvijek istina...
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2005., 14:00   #23
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Yap, istinu zboriš...
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2005., 14:05   #24
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,313
a znam moram sig editirat i stavit Disclaimer o tome da sve sta kazem ja smatram tocnim a da se ljudi oko mene ne uvrijede jer sam tak pametan
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2005., 22:05   #25
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,292
lol za sig

Ali, zašto bi reklamirali fanless napajanje ako trebam 2 venta da ga prozračuju ??
bezveze.
vex je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2005., 22:44   #26
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Originally posted by vex
lol za sig

Ali, zašto bi reklamirali fanless napajanje ako trebam 2 venta da ga prozračuju ??
bezveze.
isto zašto piše u saphirevoj reklami za x300 -> niska cijena bez gubitka performansi. LOL.

Gle trgovcima i proizvođačima je cilj nasanjkat što više ljudi... A na budalama je da puše fore...

@Trek, sky: Prozujala mi ploča pod loadom
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2005., 23:29   #27
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,313
Citiraj:
Originally posted by vex
lol za sig

Ali, zašto bi reklamirali fanless napajanje ako trebam 2 venta da ga prozračuju ??
bezveze.

sta mislis zasto su ta napjanja rijetka i dosta losa
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na