Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2011., 21:09   #1
krakovv
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Unhappy Računalo ne vidi hard disk

Počet ću ispočetka, upalim ja računalo u utorak, sve radi, zavrsim sto sam imao na njemu ugasim ga i dobro. Sljedeci dan ga pokusam upaliti kad ono nece, znaci na pocetku normalno pise ono intel preko cijelog ekrana i ono F2-za Bios i F10 za boot, to se makne kao i obično i pojavi se crni ekran i pise nesto na njemu(bijelim slovima..xD) v1.3.27 i ispod neki broj, ispod toga onda pisu neka slova i brojevi pa: GUID:87FD629E 9A2D 11DD 9ED8 0013D9C940 onda ispod toga RENAME RECIEVED, pa BOOT AGENT I ispod CONTINUE. Ako stisnem ENTER ili ESC opet se pojavi isto.Odem boot setup i vidim tamo pise HARD DISK DRIVE:NO HARD DISK DRIVE, a hard disk je u kompu. Resetiram par puta i nista iskopcam iz struje, iskopcam sve kablove iz kompa izvadim hard disk, vratim ga unutra i opet isto. Znaci ja kad upalim komp on pocne isto zujati tako da mi se cini da radi, ali nece nista.Mozda i nije problem u disku!?? Ima li tko kakve prijedloge biti cu mu veoma zahvalan, nadam se da sam dosta detaljno opisao problem! (imam intelovu matičnu DP43Tp Topsfield, hdd seagate barracuda 750Gb, windows xp service pack 2, 4Gb RAM-a, intelov quad core q9550 procesor, ATI-evu graficku HD4870 itd.) Hvala svima!

Zadnje izmijenjeno od: krakovv. 18.03.2011. u 21:26.
krakovv je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2011., 21:28   #2
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Reinstall windowsa
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2011., 21:46   #3
B@re
Premium
Moj komp
 
B@re's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split,Hrvatska(Croatia)
Postovi: 313
Da to nije ona verzija firmwarea(SD15 ?? ) sta umire kod tih diskova? ja imam isti takav disk samo san napravia flash na noviju verziju koja nema problema s tin...


OT P.S. Prodaj mi procesor ;D
B@re je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 12:36   #4
Ico
Premium
 
Ico's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Provjeri koji je model diska i koji je Firmware pa mi pošalji (piše ti na naljepnici FW:xxxx). Velike su šanse da je neispravan Firmware.
__________________
Data recovery expert
Ico je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na