Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2011., 16:01   #1
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
MSI P67A-GD80 B3

Citiraj:
World-renowned mainboard and graphics card manufacturer MSI has released the latest board to support Inte's Sandy Bridge processors and aimed towards enthusiasts: the P67A-GD80 (B3) mainboard. Utilizing MSI's various P67's exclusive specifications and technologies, such as the Military Class II Components standard which symbolizes high quality and stability, the comprehensive OC Genie II one-touch overclocking system, the uEFI-based ClickBIOS technology, and the SuperCharger function that provide mobile devices with the optimal charging. It also has a built in 12 phase DrMOS power supply and 3 sets of PCI-E x16 2.0 expansion slots, providing a more stable power supply for overclocking and for support up to a maximum of three-way multi-GPU computing.

12 DrMOS Power Phase -- a Higher Level of Overclocking Stability
Satisfying the extreme enthusiasts' power supply needs for over-clocking, the P67A-GD80 (B3) uses a specially designed 12 phase power design, combined with MSI's leading DrMOS advanced digital VRM, it allows outstanding performances on both power supply quality and efficiency, effectively increasing system stability when pushing for extreme overclocking.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 00:54   #2
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
MSI P67A-GD80/65/55/53/C43/C45 Info Thread

Moja preporuka buducim vlasnicima 1155 kompova je da se MSI zaobilazi u sirokom luku. Narocito ako imate u planu overclockirat procesore.
Naime, bilo kakva kriva postavka takta memorije, multija, bclk moze dovesti do "infinite loop" problema ili resetiranja ploce do beskonacnosti. Upale se lampice, zavrte se ventovi i nakon par sec. se opet resetira i tako u beskonacnost. Jedini nacin da se to prekine je iskljuciti komp iz struje jer tipke ne pomazu. Sve poznate clear cmos metode ne pomazu. Ne pomaze druga memorija, drugi cpu, iskopcavanje svega zivoga.....
Meni su vec dvije gd55 maticne napravile "samoubojstvo" na isti nacin i nisam jedini. Ima jos ekipa na MSI forumu sa istim problemom, najvise na gd55/65 plocama, bez obzira na reviziju (B2,B3).
MSI kaze da to nije njihov problem, vec da je problem u Intelovom chipsetu, neotkriven i da su maticne od svih proizvodaca podlozne. Ja sam do sad koristio dvije Asusove ploce i jednu Gigabyteovu i obje udu u "Infinite loop" ali je dovoljno iskljuciti komp iz struje na par sec. i ponovo upalit komp ili u najgorem sluceju stisnut clear cmos ili kod Asusa Mem OK tipku koja je jako zgodan feature za overclockere. Dakle, problem postoji i kod drugih proizvodaca ali nije razlog da ploca zbog toga napravi " samoubojstvo" kao sto to radi MSI. Ocito je da je problem u MSIju, pretpostavljam u njihovom biosu.
Msi p67 maticne nisu uopce lose. Dobar odnos ulozeno/dobiveno, performanse su u zlatnoj sredini ali dok se ovo ne sredi najozbijlnije vam preporucam da ih ne kupujete jer bi mogli cesto visit po trgovinama na reklamaciji,

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 17.03.2011. u 01:41.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 17.03.2011., 08:21   #3
lajchi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Čakovec
Postovi: 506
Imao sam isti problem na Asus p8p67 B2 ploči i tamo je samo trebalo u biosu staviti "boot from PCIe" i taj boot loop bi se izbjegao. Sada sa b3 revizijom na asusu nemam tih problema.
lajchi je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 15:19   #4
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Ja mislim da ima nešto u tome obrazloženju MSI-ja da je "greška" u Intelovom chipsetu, i to nije sigurno "od jučer", jer taj problem se meni javio na dvije Gigabyte-ice koje su na opisani način podivljale same od sebe na x38 i P35 chipsetu te na jednoj Asusici (P5Q Deluxe) koja je i prestala definitivno raditi nedugo potom...fora je da se taj problem nije očitovao odmah, već nakon izvjesnoga vremena (par mj. do god. dana), i uvijek na isti način uz sve učestaliju frekvenciju "pojavnosti simptoma" do konačne smrti
Čitajući ovo, ako ni noviji chipseti nisu pošteđeni toga "bug-a", sve se bojim da će slijedeća platforma biti ne-intelovska
  Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 19:55   #5
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
@windfucker

Mislim da ipak nije stvar do Intela, ja sam osobno imao u pogonu Asus P5B, P5K, P5Q, sve Deluxe verzije, i Maximus Formula, na svima overclockani Q6600 i nikad nikakvih problema. Sada imam P7H57D-V Evo sa i5 750 i isto nikakvih problema. Jedini problem koji sam imao sa ovom zadnjom pločom bio je kada su bila utaknuta 4 komada od 2 Gb RAM-a, pojavljivao se cold boot problem ali i to je riješeno zamjenom za 2 komada od 4 Gb RAM.
Sinac je online   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 21:41   #6
edoo
1337
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Slav. Brod
Postovi: 95
Ja koristim MSI , i sve super to mi se nije dogadalo , jer ne oc bas nest
A jedini problem je imam mis Steelseries Xai i tijekom bootanja mi s strane pise B4 i ak mi je ukljucen mis bootanje traje duze probao sam googlati i nisam pronosao rijesenje
Zato uvijek tijekom botanja iskljucim mis


Koristim je vec 1.5 mjesec i sve ostalo je super .
edoo je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 22:04   #7
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Te probleme sa misevima ispravljaju u zadnjim beta biosima:
http://forum-en.msi.com/index.php?to...998#msg1091998

Nadam se da ce biosom ispraviti i "infinite loop" problem jer sam upravo uzeo ovu plocu u US. Jedina B3 sta je prije par dana bila dostupna na Neweggu. U biti nadam se da uopce ni necu imat ovaj problem.
MiL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na