Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.03.2011., 16:56   #1
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Veličina kućišta i nove konfiguracije

Lijep pozdrav svima.

Trebao bih savjet oko jedne nedoumice koju imam. Trenutno imam konfiguraciju koja je pod "moj komp", složenu u Antecovo "Sonata II" kućište. Kroz neko vrijeme namjeravam složiti novu konfiguraciju baziranu ili na nekom AMD bulldozer (vidjeti ćemo što bude) ili Intel Sandy bridge (vjerojatno nešto poput i5 2500k) procesoru.

Na trenutnoj konfiguraciji imam Scythe ninja hladnjak na procu i accelero twin turbo na 8800GT, te PCI tv karticu. Ovim komponentama je u Sonati II dosta tijesno. Imam OK složene ventove pa su sve komponente dobrih temperatura, ali većinom je teško na ikoje mjesto doprijeti rukom....matična je dolje do dna kućišta, gore možda 1 ili 2 cm od napajanja, naprijed opet mali razmak do krajeva optičkih driveova. 8800GT zajedno sa 6pin PCI-E konektorom na svojem kraju zauzima cijelu dužinu kućišta.

Moje pitanje: savjetujete li da novu konfiguraciju trpam u isto kućište ili da kupim veće? Temeljni razlog za kupnju novog bila bi mi veličina i dostupnost komponenata. U kakva kućišta uopće ekipa sada dominantno slaže novije konfiguracije?
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2011., 11:37   #2
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Pametnije bi bilo uzeti neko novije kućište, koje ima više mjesta i bolje hlađenje. Sve ovisi do koje cifre misliš ići.
Kućište se ne mjenja tako često pa je dobro uložiti malo više love za sljedećih 3-5 godina. (pa i više)

Sad je in Coolermaster 690 II Advanced kućište. Imaš niz recenzija po netu, pa pogledaj. Jednina mana je što mu je cijena kod nas trenutačno prenapuhana pa bi bilo dobro uloviti neku akciju u Linksu ako bude.

Prema kraju godine ću najvjerojatnije isto ići na novu platformu sa i5 2500k procem pa ću uzeti CM 690 II Advanced.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2011., 14:56   #3
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Već sam malo njuškao oko tog kućišta i čini mi se skroz OK. Jedino mi je cijena od 800kn za takvo kućište jednostavno prenabrijana. Uz to me u dvojbe oko njega tjera i činjenica da u njega ne stane po dužini HD5870 grafička (barem prema jednom od reviewa koje sam pročitao). To kao da sugerira da kućište kao takvo nije dovoljno duboko. Vjerojatno je nerealno očekivati da će nadolazeće kartice biti kraće od 5870.

Što se tiče cifre do koje bih išao - može to biti i 800kn, ali pri toj cijeni očekujem nešto što doista opravdava taj novac. Vrlo bih rado da to ipak bude prije oko 600kn. Ali opet, naravno, ne bih kupovao nešto što je smeće, radije ću onda dati više.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2011., 15:39   #4
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Valjda mislis na Ati 5970, to je jedina grafička koja ne stane...ona je dulja od 30cm pa ne stane...jedino ako se makne donji kavez s diskovima, onda stane. Makar sumnjam da ćeš uzimati tu grafičku zbog cijene.

Uglavnom svaka grafička iz srednjeg razreda će stati bez problema, odnosno svaka grafička koja je do 30cm. Čak i jedna high-end nvidia gtx580 stane bez problema.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2011., 15:45   #5
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Imaš pravo, moja greška. Radi se o 5970. Ne bih uzimao X2 grafičku, ali budući da ako kupujem kućište, onda to radim za dulje vrijeme. U tom vremenu će se promijeniti dosta grafičkih. Bilo bi mi glupo uzeti nešto što neće biti kompatibilno sa veličinom grafičkih za godinu dana. Ali vjerujem da je 5970 ipak izuzetak...
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2011., 15:55   #6
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor piydek Pregled postova
Imaš pravo, moja greška. Radi se o 5970. Ne bih uzimao X2 grafičku, ali budući da ako kupujem kućište, onda to radim za dulje vrijeme. U tom vremenu će se promijeniti dosta grafičkih. Bilo bi mi glupo uzeti nešto što neće biti kompatibilno sa veličinom grafičkih za godinu dana. Ali vjerujem da je 5970 ipak izuzetak...
Izuzetak je, Ati je ionak uvijek radio puno duže grafičke. Sve ovisi što planiraš kasnije, ali iskreno sumnjam da će raditi dulje high-end grafičke od 5970.
Ako misliš uzimati grafičke tipa gtx460, 560 ili neke nove koje će biti iz toga srednjeg razreda (višeg ili nižeg) nemaš brige.
690 II je jedno od većih MIDI kućišta...tak da si odredi što zapravo tražiš.
BIG tower kućišta su veća, ali i uglavnom 1000kn+
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2011., 19:42   #7
maxyjazz77
addicted to speed
Moj komp
 
maxyjazz77's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: the cockpit
Postovi: 14
Razmisli si ovom http://www.frontier.com.tw/index.asp?page=products&ID=case&It=23a&Type=INNOVATOR kućištu.
Tu http://www.gor-info.com/shop/kompone...product_id=875 ti je nekih 600- tinjak kuna.
Iz prve ruke mogu reć da je kejs relativno robusne konstrukcije i nema govora o piganju bočnih stranica ili čem' sličnom.
Jedino su ventovi koji dolaze s njim očajni po pitanju noise/perfomance ratio.
Ali kejs tih dimenzija i kvalitete izrade za tu lovu teško buš našel
__________________
Willst du bis der Tod euch scheidet
treu ihr sein für alle Tage.
Nein!
maxyjazz77 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2011., 20:44   #8
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Hvala vam lijepo na savjetima dečki. Uzeo sam na kraju s/h Coolermaster cosmos od kolege ovdje na forumu za vrlo normalnu cijenu. Mjesta ko' u priči, s time više neću imati problema .
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2011., 09:10   #9
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,314
Ako želiš relativno lijepo, a opet komotno kućište bez tih režećih izgleda i imena - Antec NSK4400 je super izbor. Strpao sam u njega HD3870X2 i mjesta oko kartice je bilo još kao u priči.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na