Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.02.2011., 11:33   #1
Exe
Premium
Moj komp
 
Exe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Varaždin
Postovi: 348
Iritirajuči zvukovi

Kupio sam si novi kompjuter:
Corsair 750W HX (mislio sam da je tiho kao i 520HX ali nije, malo je glasnije)
580GTX se vrti na 1400okr i može se reći da je tiha, barem ju ja ne čujem
Na procu i7 860 je Hyper 212+ vrti se u idleu 740 okr, tih je
Disk je 500gb seagate

To sam sve stavio u Antec 900, koji ima 3x12cm koji se vrte na 1200ok i jedan od 20cm na vrhu koji sam stavio na srednju brzinu koja iznosi 700 okr.

Mogu reči da bi komp za mene bio tih, da nemam nekakvih turbulencija, odnosno nečuje se onako lijepo rad ventilatora nego imam nekakve zvukove iz komp.
Pogasio sam ventove na kučištu i onda lijepo radi,skoro nečujno ali čim uključim ove na kučištu onda se ne čuje lijep ravnomjeran zvuk, nego uvijek neki zvuk iskače koji je glasniji od ventilatora.
To sve mi se događa kad je komp radi u idleu, i smeta me kad gledam filmove, serije, kad sam na internetu.
Da li bi mi pomoglo da uzmem neko drugo kučište.
Exe je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 13:58   #2
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Radije zamijeni te Antecove stock ventove nekim kvalitetnijima, vjerojatno ti se čuju ležajevi na bar jednom od tih ventova. Nema potrebe da mijenjaš cijelo kućište.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2011., 15:59   #3
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Nema sumnje ti Antecovi ventovi su smetje samo takvo ... točno se čuje kad ih isključiš a drugi rade ... jednostavno su glasni, a ležajevi im se čuju kao mali traktorčići

Recimo kada se zamijene sa npr. Scythe Slipstream 12-icama čovjek se preporodi ... a oni stvarno nisu neka ekstra klasa, a samo ih je potrebno kvalitetno regulirati na nekakvih <800 RPM i milina.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 18:51   #4
Exe
Premium
Moj komp
 
Exe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Varaždin
Postovi: 348
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Nema sumnje ti Antecovi ventovi su smetje samo takvo ... točno se čuje kad ih isključiš a drugi rade ... jednostavno su glasni, a ležajevi im se čuju kao mali traktorčići

Recimo kada se zamijene sa npr. Scythe Slipstream 12-icama čovjek se preporodi ... a oni stvarno nisu neka ekstra klasa, a samo ih je potrebno kvalitetno regulirati na nekakvih <800 RPM i milina.
Čime da najjednostavnije reguliram ventilatore, šta trebam kupiti za regulaciju.
Da li bi bili dobri ovi SCYTHE GentleTyphoon, 120mm, 800 o/min ima i 1150 o/min iako jedan košta 105.00 kn

Zadnje izmijenjeno od: Exe. 25.02.2011. u 19:18.
Exe je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 19:48   #5
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Ovisno o tome koliko imaš love možeš birati ... iako se često mogu i podesiti preko SpeedFan-a (putem matične) ili čak i ovako.

Ugl. postoji velik izbor metoda, ovisno o tome da li želiš potenciometar, sklopku (0/5/12V) ili trajno spuštanje na npr. 5V ili čak i temperaturnu regulaciju (SpeedFan ili neki od Scythe potenciometara sa ugrađenom temperaturnom sondom).

Taj GentleTyphoon je odličan vent i možda je bolje uzeti bržu verziju, pa ju lakše spustiš na niže okretaje ukoliko bude potrebno ... link
dh41400 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na