Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2011., 21:54   #1
Tean
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
flash actionscript i posao

Zadnjih 3/4 godina proveo sam učeći actionscript (između ostalog) s naglaskom na actionscript :P

Kako trenutno stvari stoje, ne izgleda dobro za flash, barem ne za web development, nešto bolje stoji u game developmentu.

Nevjerojatno kako se stvari promjene u par godina.

Naravno, već duže vrijeme učim i html/css/javascript, jedino mi je žao što nisam tome posvetio cijelo vrijeme...

Pretpostavljam da je trenutačno skoro pa nemoguće pronaći zaposljenje u actionscriptu.

Jel ima netko da je uspješno zaposlen s flashom? :P
Tean je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2011., 01:15   #2
ankis
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 3
Mene zanima kakvu plaću očekuje netko na početku zaposlenja. Ja se nadam u nekoj budućnosti nekoga zaposliti, samo što mi treba netko tko zna i njemački.
Tek poslujem 3 godine i ide uzlaznom putanjom, samo bih se htjela probiti malo na njemačko govorno područje. Za sada radim samo sa hrvatima u inozemstvu ili onima koji znaju hrvatski, kao što su slovenci. Kad bih imala nekoga tko zna njemački vjerujem da bi i ja i ta osoba u roku od dvije godine debelo podebljali plaće.

Koliku bi ti plaću tražio nameless2 ako smijem pitati? Da li znaš i actionscript 2 i 3 i da li znaš php, odnosno da li si voljan naučiti ako ne znaš?
ankis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2011., 10:06   #3
Tean
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Ja ne poznajem actionscript 2, samo 3.
Počeo sam učiti actionscript taman kada je izašao actionscript 3.

Nema smisla više išta razvijati u 2-ojci, jedino zašto ljudi još danas rade s time je zbog kompatibilnosti.

Hvala na ponudi, ali ja ne poznajem njemački jezik.
Tean je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2011., 14:18   #4
ankis
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 3
Uzela bih ja i nekoga tko zna samo AS3 samo da onda zna i PHP ili bar AS3 + XML. Ma naučila bih ja tu osobu sve što treba, samo eto trebam nekoga tko zna njemački. Odgovor na tvoje pitanje je da, ima dosta posla za actionscript.

Prvi put sam na ovom forumu, privukao me tvoj post jer mi je stigao preko google alertsa, pa mi se činilo ok ovdje postaviti pitanje kolike plaće očekuju početnici u ovom poslu, čisto da znam početi skupljati pare kako bih osigurala maksimum 6 mjeseci plaćenog probnog roka. Pa zahvaljujem ako mi bilo tko može odgovoriti.
ankis je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2011., 18:43   #5
kyz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Niti html5, niti css3, niti javascript neće izbaciti flash, samim time i potrebu za actionscriptom.

Neke stvari će se raditi lakše, to jest brže uz pomoć novih html i css standarda, ali ništa više od toga.

Ja u firmi gdje radim, uz dosta drugih stvari, programiram i u flashu, uglavnom samo actionscript 3, no po potrebi (neki stari klijent kojem treba nekakva izmjena) i actionscript 2.

Uglavnom, ankis, nekoga tko nije završio visoke škole, ima bazu ali još treba učiti, no ipak je programer, teško možeš platiti ispod minimuma od kakvih 4500 kuna. Danas ćeš možda zaposliti nekoga i za manje, ali čim se (ako se) stanje u državi popravi, taj će otići na realniju plaću u neku drugu firmu, ili van gdje su programeri višestruko više plaćeni.
kyz0 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2011., 03:16   #6
ankis
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 3
Znači moram skupiti nekih 37000kn.
Ja sam mali obrnik, a država mi godišnje uzme puuunooo više od toga. Samo pdv što mi uzmu mogla bih financirati nekoga puna 4 mjeseca. Baš me to ljuti. Ali još ću pogledati, valjda imaju kakvi poticaji za zapošljavanje. Možda mi to pomogne.
ankis je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2011., 09:27   #7
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
Bez viskoke skole i ako ima bazu i zna nest programirati.. ocito samo jednu stvar i 4500kn? a gdje je to itak? ZG?
U VZ, fakultet(magistar informatike).. odlicno poznavanje:
-JAVA,
-SQL,
-PHP,
-JavaScript
je pocetna placa 4500.. s 0 radnog iskustva.. s vremeno dakako raste.. S tim da je naci posao jako teskoo..

Necu sabotirati nekoga, 4500 tu nikako nebi moglo proci za to sto se nudi..
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2011., 09:39   #8
Arsenal-fan
Mallosi
Moj komp
 
Arsenal-fan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 338
Citiraj:
Autor zmotani10 Pregled postova
Bez viskoke skole i ako ima bazu i zna nest programirati.. ocito samo jednu stvar i 4500kn? a gdje je to itak? ZG?
U VZ, fakultet(magistar informatike).. odlicno poznavanje:
-JAVA,
-SQL,
-PHP,
-JavaScript
je pocetna placa 4500.. s 0 radnog iskustva.. s vremeno dakako raste.. S tim da je naci posao jako teskoo..

Necu sabotirati nekoga, 4500 tu nikako nebi moglo proci za to sto se nudi..
-slažem se s ovim , nažalost ali takva je realnost kod nas!
Arsenal-fan je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2011., 09:46   #9
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,225
Završen FER, poznavanje AS3, XML-a, HTML5, C#, Java, JavaScript, PHP i sve tipove baza.
Pocetna plaća u web dizajnu mi je bila 6700 kuna. Posla ima, ali se ne žalim.

Uglavnom, neće flash nestati, jer koliko znam, adobe sa verzijom 11 stvara parser koji će pretvarati AS3 u HTML5, tako da se ne morate briniti.

Posla uvik ima i lako se može naći.

Iskreno, nije mi jasno kako netko može potrošiti 3-4 godine učeći ActionScript, većina ljudi koje poznajem su ga "doktorirali" u 4 mjeseca, ali opet, kad se sitim na koje sve probleme čovik naiđe programirajući, mogu te i svatiti.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"

Zadnje izmijenjeno od: Ivo_Strojnica. 09.03.2011. u 09:51.
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 09.03.2011., 11:26   #10
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
cool.. traze nove ljude? sad vec imam godinu dana iskustva
JAVA - JPA, Hibernate, Spring, SQL, XHTML, JSP, XML, JavaScript u malom prstu

Zadnje izmijenjeno od: zmotani10. 09.03.2011. u 11:34.
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2011., 07:38   #11
kyz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Citiraj:
Autor zmotani10 Pregled postova
Bez viskoke skole i ako ima bazu i zna nest programirati.. ocito samo jednu stvar i 4500kn? a gdje je to itak? ZG?
U VZ, fakultet(magistar informatike).. odlicno poznavanje:
-JAVA,
-SQL,
-PHP,
-JavaScript
je pocetna placa 4500.. s 0 radnog iskustva.. s vremeno dakako raste.. S tim da je naci posao jako teskoo..

Necu sabotirati nekoga, 4500 tu nikako nebi moglo proci za to sto se nudi..
Gledaj danas je lako potplatiti radnika jer ih na tržištu rada ima previše, a premalo posla.

Kako sam i napisao, možeš ti radniku ponuditi i 3500 kuna, na koje će dobar dio vjerojatno i pristati, no prvom prilikom će takav otići.
kyz0 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2011., 08:56   #12
Tean
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Iskreno, nije mi jasno kako netko može potrošiti 3-4 godine učeći ActionScript, većina ljudi koje poznajem su ga "doktorirali" u 4 mjeseca, ali opet, kad se sitim na koje sve probleme čovik naiđe programirajući, mogu te i svatiti.
Ako ti u 4 mjeseca možes naučiti programirati dovoljno dobro da napraviš kompletan web site u oop-u i xml driven, naravno pričam o nekom kvalitetnijem web site-u (mogu stavit linkove ako zatreba), zajedno sa deteljnim swfaddress-om koji vodi do svakog sadržaja (slike/video...) unutar web, svaka čast
Tean je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 01:47   #13
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Citiraj:
Autor nameless2 Pregled postova
Ako ti u 4 mjeseca možes naučiti programirati dovoljno dobro da napraviš kompletan web site u oop-u i xml driven, naravno pričam o nekom kvalitetnijem web site-u (mogu stavit linkove ako zatreba), zajedno sa deteljnim swfaddress-om koji vodi do svakog sadržaja (slike/video...) unutar web, svaka čast
ovisi od cega pocnes... da li prvi dan gledas di se pali racunalo, ili npr odlicno poznajes "XML, HTML5, C#, Java, JavaScript, PHP i sve tipove baza"....
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 10:27   #14
Tean
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
ovisi od cega pocnes... da li prvi dan gledas di se pali racunalo, ili npr odlicno poznajes "XML, HTML5, C#, Java, JavaScript, PHP i sve tipove baza"....
Naravno da je lakše naučiti jedan programski jezik ako vec znaš neki programski jezik od prije, pogotovo ako je sličan.
Tean je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na