Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.12.2010., 15:41   #1
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,322
Xigmatek Pantheon

http://www.xigmatek.com/product.php?...110&type=photo

http://www.techpowerup.com/reviews/X...antheon/1.html

zasigurno jako zanimljivo,izgled vuče na CM 690 izvana,dok su ponešto pokupili od obsidiana koliko vidim,i ocjena 9.6/10

Zadnje izmijenjeno od: SetH. 28.12.2010. u 18:24.
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 15:45   #2
snob
Majo
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
Jako lijepo!
Samo cijena je pitanje.
snob je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2010., 15:48   #3
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,322
80 ojra je kao...znači nekih 800kn
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 17:47   #4
siloman
Premium
Moj komp
 
siloman's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Otok Krk
Postovi: 325
jako ljepo...ako bude kojih 700-800kn mislim da bi ga mogo uzet...trebam nesto vece al i treba utrzit moj m59 sto je gotovo nemoguce osim ako prodajem za 150kn :P
siloman je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 18:00   #5
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Uuuu..me like it?
Poprilično modularno-možeš do svih ventova bez da raskopaš cijelo kućište, ogroman otvor iz proca, hrpa otvora za kejbl...
Damn..odlično je!
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 18:27   #6
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Dosta featurea su pokupili od Corsaira i to je pohvalno, pogotovo s obzirom na preporučenu cijenu koja je dosta niža u odnosu an jedan 700D ili Graphite, e sad na koliko će ovi specijalci kod nas natjerati to ćemo vidjeti.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 18:54   #7
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Jedini je problem što ako će i doć kod nas biti jedino u Linksu (kak ja znam jedini pravi uvoznik Xigmateka) gdje će koštat ko svetog Petra kajgana za razliku od cijene u inozemstvu.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 18:57   #8
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,322
Citiraj:
Autor Anphonic Pregled postova
Jedini je problem što ako će i doć kod nas biti jedino u Linksu (kak ja znam jedini pravi uvoznik Xigmateka) gdje će koštat ko svetog Petra kajgana za razliku od cijene u inozemstvu.

upravo to
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 19:01   #9
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Anphonic Pregled postova
Jedini je problem što ako će i doć kod nas biti jedino u Linksu (kak ja znam jedini pravi uvoznik Xigmateka) gdje će koštat ko svetog Petra kajgana za razliku od cijene u inozemstvu.
Da, na njih sam i mislio kad sam napisao ''specijalci''
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 19:04   #10
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,322
jesmo mi sad specijalci nitko se nije sjetio pogledat jel ga imaju možda već

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.631.004
SetH je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2010., 19:07   #11
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor SetH Pregled postova
jesmo mi sad specijalci nitko se nije sjetio pogledat jel ga imaju možda već

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.631.004


Cijena je čak i OK samo da ne bi bilo skakanje u nebesa kao što je slučaj bio sa HAF-om 912 Plus
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 19:11   #12
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,322
zato odma 10 kom. i prodavat
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 19:11   #13
siloman
Premium
Moj komp
 
siloman's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Otok Krk
Postovi: 325
nevjerovatno...odlicno...haha...ovaj je mislim da cak i moj...jos kad bi doso sa plexijem model
siloman je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 23:38   #14
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
mislim da sam si nasao novi case, kad ga uzmem javim dojmove

mislim da moj p182 ide na bubanj, pa ako ima ko zainteresiran nekim slucajem

edit:
evo danas sastavija jednu konfu u gore navedeno kuciste pa da javim dojmove

dakle samo kuciste je poprilicno lagano, to prepisujem tome sta je prednja i gornja strana puna plastike, tako da je tu dobiveno na kilazi, al mogu rec da ne narusava izgled, meni izgleda dosta solidno sve to skupa
kuciste je prostrano i ima masu mista za slagat sve unutra, izmedu desne stranice i nosaca maticne ima dosta mista tako da se mogu kabeli bez problema posakrivat, ova rupa za kuler je ogromna te se takoder moze puno lakse provuc kabele ispod maticne (za front audio, on/off switch) kabeli su stvarno dugi i bez problema produ ispod maticne do donje strane, tako da se ne vide, sistemi uvaljivanja stvari u 5,25 bayeve je lagan i bezbolan
takoder mi se svidilo sta je sve crno, od unutrasnjosti, svih vida (sarafa) koje dolaze s kucistem, kao i thumb screwovi na pci slotovima, takodjer dolazi sa par cable tieova (onih obicnih vezica) i par onih boljih koji se zalipe za kuciste, pa se kabeli mogu fino fiksirat uz samo kuciste
one izbocine na drzacima za diskove koje se turaju u rupe na disku su gumirane, sta je pozitivno, takoder i mjesto predvideno za napajanje je gumirano
filteri za prasinu se bez problema vade, kao i sto se bez problema dolazi do gornjeg dijela kucista ili prostora za diskove

ono sta mi se nije svidilo su sami drzaci za diskove koji su napravljeni od plastike i vrlo lako se savijaju, nekako mi fali kvalitet na njima, izgledaju ko da bi se mogli relativno lako slomiti, fali mi rupa iznad maticne za cable management, da bi moga bez problema provuc 8 pinski kabel od napajanja, kabel od usb 3.0 s prednje strane je prepreprepredug, totalno bezpotrebno s obzirom da samo treba doci do zadnje strane i ustekat se u usb 3.0, ima ga otprilike pola metra (ako ne i vise) previse, takoder. nakon anteca p182. stranice mi se cine pretankima cini mi se da su na tome bespotrebno stediili

sve u svemu od mene pozitivna ocjena kucista, svakako nudi puno za relativno malo para, iako bi mi bilo draze da kosta jos 150-200kn vise, al da se pazilo i na ove negativne stvari i napravilo stvarno besprijekorno kuciste...

toliko od mene
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10

Zadnje izmijenjeno od: w0lfram_. 31.12.2010. u 21:40.
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2011., 15:01   #15
MarioEf
Premium
Moj komp
 
MarioEf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 54
Evo da podijelim i ja svoja iskustva nakon mjesec dana korištenja.

Samo po sebi, kućište izgleda dobro, kvalitetno, dobar protok zraka, cable management je isto lijepo riješen i sve je u all-black izvedbi tako da konačni rezultat vizualno izgleda jako dobro

Moja primjedba ide na nekoliko stvari:
- "krhki" držači za diskove: baš imam filing da bi moglo nešto puknit da pritisnem na krivo mjesto pri vraćanju u utor.
- nekvalitetni ventilatori: jedan je nakon dva dana počeo škljocati, drugi prednji fan je puno glasniji na maksimumu od drugoga.
- front panel: regulacija i spajanje ta tri ventilatora (2 front i 1 back) koja dolaze sa kućištem se pokazala nemogućim (opet, možda je samo moj primjerak). Pretpostavljam da je neka greška s njihove strane, jer nikako nisam uspio spojiti ventilatore tako da ih mogu regulirati putem front panela i buttona FAN1 i FAN2 koji se nalaze na njemu.
Konkretan primjer: bez obzira u kojoj kombinaciji spojili ventilatore, recimo prednje na FAN 1, a stražnji na FAN2 button - oba buttona reguliraju SVE ventilatore i brzinu okretaja.
- interesantno da se ta dva buttona iznimno zagrijavaju (plastika oko njih bude baš vruća), a a ventilatori su i jako bučni na maksimumu, više od očekivanog, odnosno, rijetko tko će ih se usuditi stavljati iznad minimuma, osim u nekim extremnim situacijama.

Nakon ovih problema, baš jučer je izgleda potpuno krepalo nešto kod FAN1 buttona, tako da ventilatori sad više uopće ne rade (pojedinačno sam ih isprobao i ispravni su).
Sve skupa idem reklamirati sutra/preksutra, pa ćemo vidjeti...sve u svemu, iako na prvi dojam dobro, ipak izaziva glavobolje. Nadam se da je takav slučaj samo kod mene.

Zadnje izmijenjeno od: MarioEf. 01.02.2011. u 15:14.
MarioEf je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 11:41   #16
Schtefek
Premium
Moj komp
 
Schtefek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Križevci
Postovi: 172
taman mislim pohvalit koncept i izgled ovog kučišta a ono čovjek ima opakih problema s njim. i onda neš pil
Schtefek je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 14:18   #17
MarioEf
Premium
Moj komp
 
MarioEf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 54
Ha gle, može bit da je samo mene zapao primjerak sa greškom, nisam vidio da se još netko buni.

Kućište bi bilo odlično da nisam naišao na te probleme, vidjet ćemo kako će se riješiti situacija...
MarioEf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na