Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2010., 11:27   #1
neno20st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Višnjevac
Postovi: 202
(riješeno) Neispravno napajanje?

postovani

Prijatelj mi je donio svoj komp za kojeg kaze nece da se upali prilikom pritiskanja tipke za paljenje. Kaze da mu se to vec događalo i da onda on makne crni kabel sta vodi do napajanja te da proradi(uspostava kontakata). Nakon nekog vremena mu ni taj "princip" nije pomagao te je pokusao zamjeniti naponski kabel ali komp nece da se upali. Ja sam ga kod sebe spojio sa svojim kabelom i u struju, međutim prilikom davanja kontakta na kučištu, zaiskrilo je i puknuo osigurač. Prilikom rastavljanja napajanja osigurač je crn a i čini mi se da ima i na ostataku unutrašnjosti napajanja crnih elemenata. E sad dali je napajanje otišlo odnosno je ali dali je osigurač uspio svojom smrti sačuvati ostatak. Nisam u mogućnosti provjeriti sa drugim napajanjem. čovjeku sam javio da mu je napajanje otišlo i da ga mora zamjeniti. sto vi mislite? Da nebi čovika bacio u neophodan trošak.

hvala
neno20st je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 11:43   #2
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,224
Jedna slika bi bila sasvim u redu, ako nije problem.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2010., 12:17   #3
neno20st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Višnjevac
Postovi: 202
evo slikica
Click image for larger version

Name:	Picture 2.jpg
Views:	185
Size:	180.9 kB
ID:	11280
neno20st je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 12:26   #4
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor neno20st Pregled postova
postovani

Prijatelj mi je donio svoj komp za kojeg kaze nece da se upali prilikom pritiskanja tipke za paljenje. Kaze da mu se to vec događalo i da onda on makne crni kabel sta vodi do napajanja te da proradi(uspostava kontakata). Nakon nekog vremena mu ni taj "princip" nije pomagao te je pokusao zamjeniti naponski kabel ali komp nece da se upali. Ja sam ga kod sebe spojio sa svojim kabelom i u struju, međutim prilikom davanja kontakta na kučištu, zaiskrilo je i puknuo osigurač. Prilikom rastavljanja napajanja osigurač je crn a i čini mi se da ima i na ostataku unutrašnjosti napajanja crnih elemenata. E sad dali je napajanje otišlo odnosno je ali dali je osigurač uspio svojom smrti sačuvati ostatak. Nisam u mogućnosti provjeriti sa drugim napajanjem. čovjeku sam javio da mu je napajanje otišlo i da ga mora zamjeniti. sto vi mislite? Da nebi čovika bacio u neophodan trošak.

hvala
A šta fali tvome Chief-u za probati..? Ovome iz Moj komp, mislim.

"Čovik" će najvjerojatnije morati kupiti drugo napajanje, ako na ovome rikava osigurač, tako da tu nisi fulao. Pitanje je da li je nešto drugo otišlo, npr. matična, pa je to izazvalo kvar napajanja, ili je jednostavno odlučilo crknuti. Zato probaj prije nego nekoga baciš u trošak.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 12:33   #5
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
A da napises o kojoj se konfiguraciji i napajanju radi?

Kako mi se cini, izgleda da je rijec o Codegen napajanju.
Ne isplati se popravljati kad se na trznici takva napajanja nadu vec za 30ak KN.
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 12:55   #6
neno20st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Višnjevac
Postovi: 202
ovako hvala svima na pomoci,
sorry [GOW]Nec nisam moj komp azurirao, edit; update

Computer_Modder; da codegen od 300w je napajanje a unutra neznam sta ima jer nisam komp upalio, a po oku mislim da je neki stari athlon kao i graficka tako da sto se tice komponenata nisu veliki potrošac da ovaj codegen to nije moga napojit.

Zadnje izmijenjeno od: neno20st. 06.12.2010. u 13:10.
neno20st je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 13:28   #7
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
U svakom slučaju probaj nabaviti neko napajanje makar za probati, ne treba ti ništa skupo ni jako. Ovako ne znaš na čemu si.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 14:08   #8
-Ivan-
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Tu
Postovi: 27
Bilo je i meni tak s starim napajanjem, komp radio normalno i drugi dan samo nece upalit,malo sam drbal po napojnom kablu pa malo "popravljal" šakom po kucistu i proradilo je i radilo tako par dana medutim onda opet dodem jedno jutro i ne trza,lampica na matičnoj svjetli ali se nista ne događa(kasnije ustanovljeno da je iscuril jedan od ona 2 velika kondenzatora). To tvoje napajanje je isto tak vjerojatno otišlo ali s tim brojnim pokušajima da se uspostavi kontakt negdje je doslo do proboja i ode sve kvragu, sad je samo pitanje ak nije još nešto povuklo za sobom jer se to zna dost često dogodit s jeftinijm napajanjima. Dobro je neko rekel imaju takva napajanja za 30ak kuna,a i netreba mu ništa bolje i jače ako je to već stariji komp, pogledaj malo po njuškalu da se naći, ja sam prek njuškala kupil reparirano za 30kn i radi bez greške.
-Ivan- je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 15:46   #9
neno20st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Višnjevac
Postovi: 202
evo testirano sa mojim napajanjem i sve radi kako treba, znaci napajanje jedino otišlo. hvala svima
neno20st je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na