Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2010., 14:39   #1
Lucas97
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Slatina
Postovi: 11
(riješeno) Gasi se komp pri igranju igrica

U zadnje vrijeme mi se komp počeo gasiti pri igricam..npr. CoD4,CoD2,CoD5,PES 10..i sl.sve su to igre koje sam prije igro bez problema, a sada se komp jednostavno ugasi..hvala na pomoći!
Lucas97 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 14:44   #2
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
hm, lijepo nabrojis igre u kojima se komp gasi (sto je apsolutno nevazno, dovoljno samo reci da se gasi u igrama), ali ako zelim/o znati koje su komponente u kucistu, nedobog da li je sta OC-ano, kakve su temperature procesora/graficke, kakvo je stanje sistema i koji je uopce sistem..........

uglavnom, nadopuni svasta sto nedostaje, pa ti mozda i netko konkretno pomogne. ovako jedino sto ti osobno mogu pomoci je - kupi novo racunalo, ono nece zajebavat' .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2010., 15:02   #3
Lucas97
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Slatina
Postovi: 11
Gle..sve mi je radilo dok nisam instaliro Windows 7, od onda sam samo neke igre mogao igrati..Evo ti komponente

Procesor: DualCore AMD Athlon 64 x2, 2600MHz (13 x 200) 5000+
Matična:Gigabyte GA-M56S-S3
Grafička:Nvidia GEForce 8500 GT (512MB)
2GB RAM
Chipset:Nvidia nForce 560, AMD Hammer
Lucas97 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 15:23   #4
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,234
i sad još napajanje....
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 15:49   #5
Lucas97
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Slatina
Postovi: 11
MS 450w
Lucas97 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 15:54   #6
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Lucas97 Pregled postova
MS 450w
I eto nam prvog sumnjivca!
Promijeni napajanje, bar posudi od nekog pa vidi da li će se i onda gasiti pod opterećenjem
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 15:58   #7
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
makni stranicu i pogledaj koliko je prasnjav, pogotovo hladnjak graficke i procesora. resetiraj bios, namjesti postavke ispocetka i sejvaj. ispusi ako imas kompresor ili nesto slicno komponente, ali svaki ventilator obavezno zaustavi prije puhanja u njega. nakon toga provjeri temperature, mozes u everestu procesora i ploce, u vindovsima preko programa tipa everest.

a ako i dalje komp zajebava, onda prvo posudi neko kvalitetno napajanje, a ne ovo govno od MSa. inace imao sam slucaj da je upravo na tom sranju od napajanja pao +5V sto drzi komp upaljenim, uglavnom komp se gasio random. kod tebe bi moglo biti ili pregrijavanje, ili nedovoljno struje.

uglavnom, imas sta raditi za vikend.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 16:05   #8
Lucas97
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Slatina
Postovi: 11
Svakako ću imati raditi šta preko vikenda..sasd ću se sa susjedom dogovorit koji radi s tim stvarima da on vidi..i za to jace napajanje, i sve što bi trebalo..Burko ja sam tražio taj bios i naso sam nešto koje se ne moze skinuti..ako možeš aj molim te stavi link na forum

Također sam sad osjetio da mi ispod napajanjevog ventilatora ide topliji zrak

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 12.11.2010. u 18:59. Razlog: spajanje postova
Lucas97 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 16:15   #9
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Lucas97 Pregled postova
Također sam sad osjetio da mi ispod napajanjevog ventilatora ide topliji zrak
To je normalno pošto ventilator izbacuje topli zrak iz napajanja koje se, gle čuda - grije
Što se tiče napajanja ne mora ono biti jače po deklariranoj snazi, samo neka bude kvalitetniji brand.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 16:19   #10
Lucas97
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Slatina
Postovi: 11
Znači nipošto MS? ms sucks?
Lucas97 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2010., 16:25   #11
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Lucas97 Pregled postova
Znači nipošto MS? ms sucks?
MS, Codegen i Raptoxx izbjegavaj.
Najbolje neki Fortron, Chieftec, LC Power ako možeš negdje posuditi pa da isprobaš. Možeš si malo i Everest instalirati pa pogledaj kako ti se kreće temperatura procesora kako je Burko sugerirao.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 17:23   #12
Lucas97
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Slatina
Postovi: 11
Everest već imam instaliran i još jedan program za praćenje temperature hvala na savjetu !
Lucas97 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 17:34   #13
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,450
Napajanje možda i nije krivac ako je prije radilo bez greške.. Moguče da se nešto pregrijava..Trebalo bi sve ootvorit i propuhat od prašine pogotovo napajanje, no nebi bilo ni loše kupit drugo kvalitetnije napajanje i stavit recimo jaču grafu
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 20:10   #14
Lucas97
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Slatina
Postovi: 11
a s cim bi to mog sve ispuhat od prašine?
Lucas97 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 20:56   #15
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
a la, pa procitaj moj odgovor, sve sam ti napisao (hint - kompresor ili nesto slicno). isto @Bravo, vec sam napisao za prasinu, prakticki manje-vise sam sve napisao sto za napraviti/probati............
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 21:01   #16
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
najbolji i najvalitetniji nacin bez kompresora je da rastavis fino komp, povadis sve komponente van i jednu po jednu jednostavno ispušeš i malo pocistis sa nekim finijim kisticem npr... i fino sastavis sve nazad, na cpu stavis frisku pastu i ako su sve komponente ispravne, nece se vise gasiti...

napajanje je losija tocka kolko vidim, no ako je radilo prije, trebalo bi i sada... mada, gledaj da to promjenis...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 21:06   #17
Lucas97
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Slatina
Postovi: 11
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
najbolji i najvalitetniji nacin bez kompresora je da rastavis fino komp, povadis sve komponente van i jednu po jednu jednostavno ispušeš i malo pocistis sa nekim finijim kisticem npr... i fino sastavis sve nazad, na cpu stavis frisku pastu i ako su sve komponente ispravne, nece se vise gasiti...

napajanje je losija tocka kolko vidim, no ako je radilo prije, trebalo bi i sada... mada, gledaj da to promjenis...
Jedno mi je napajanje pregorilo..ovo je novo.
Lucas97 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 21:20   #18
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
MS napajanja su srot, nema veze bilo novo ili izvadeno iz cetvrtog kucista u kojem je radilo. ne znam sto tocno ne razumijes, moze otici preko noci, a da je prije toga radilo 5 godina ko' bebica.

preporuka - riskiraj 100-150 kuna i kupi minimalno LCpower ili Xilence (novo je ispod/oko 150 kuna), ili "jaci" brand tipa fortron/chieftec/gigabyte/itd. ja sam si recimo zganjao AOpen od 300 i 350W za jako ok paru, jer sam znao da su FSP group, no necu ti dalje pricati jer nemas pojma o cemu pricam (bez uvrede), samo kazem - da se naci posteno napajanje.

inace kod ovih srot napajanja nije problem sto ona rade/ne rade, nego je najveci upitnik sto ce se dogoditi kada krepaju. hoce se zapusit, samo prestat radit ikako, hoce pustiti koju iskru, hoce bacit koji previsok napon pa spaliti maticnu/graficku/hard.......... ili opcenito srati sa naponima, pa lagano klat najcesce kondenzatore koji ce s vremenom biti za zamjenu.


btw da, i ja sam prije nabavke kompresora jednostavno sve raskopao u dijelove (komponente), fino onaj uski kist za farbanje (koji nikad nije koristen za bojanje ), i fino svu prasinu s njim skidao, ispuhivao cisto snagom pluca itd....... ali nije to to, ne mozes ti napraviti posao toliko dobro kao sa kompresorom nikako, preporodio sam se s njim. u najmanju ruku mozes otici sa kucistem do prve benzinske, i tamo di se provjeravaju gume pistolj u ruke u opleti. jest da je malo neugodno i dosta smijesno, ali ti ces posao obaviti .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 21:29   #19
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,758
Codegen je naj, za vatromet iz kucista naravno
na napajanju ti mogu reci iz prve ruke da nije dobro stedjeti

i pazi sta radis na benziskoj, ima pacijenata koji su razvalili komponente jer su preblizu stavljai pistolj
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 21:58   #20
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 557
LC - super napajanje za cijenu koju ima. Btw links ima akciju ovu subotu za čifteka400W. isto dobra preporuka.
chare je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 18:28   #21
Lucas97
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Slatina
Postovi: 11
ekipo.. je li bolje imati otvoreno ili zatvoreno kučište ?
Lucas97 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 18:56   #22
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,431
Ovisi kako je riješeno hlađenje u kućištu. Ako se dobro postave ventilatori, puno je bolje zatvoriti ga.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 19:24   #23
Lucas97
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Slatina
Postovi: 11
a jel bi mi mogo rec..odprilike kako da ih postavim..mislim..neznam ja o tim stvarima nesto puno..mlad sam jos
Lucas97 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 19:30   #24
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,431
Za to postoje prikladniji podforumi od ovog. Pretraži malo, pogledaj kako su drugi napravili itd.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 19:38   #25
Lucas97
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Slatina
Postovi: 11
bi li trebao staviti ventilator za grafičku..jer mi se onda dosta grije?
Lucas97 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 20:36   #26
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Pa popuni opciju "Moj komp", a ne da se scroola stalno da se vide komponente gore..
Ovisno kakav cooler ima kartica, uvijek se nesto moze sredit za bolje hladenje!
PS. I kako je domy naveo povise, pogledaj malo po forumu i po netu kako (opcenito) sredit hladenje u kucistu.
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2010., 21:55   #27
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
ako nemas kompersor a ne daa ti se rastavljat dio po dio, uzmi usisavac i usisaj POLAKO sve!! Pazi da nesto ne usisas!! Usisavac ce ti i pokupit tu prljavstinu a ne rasprsit samo!!
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 16:04   #28
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 923
Vec ima bezbroj ovakvih tema pa da ne otvaram novu napisati cu ovdje...
Znaci nakon 20 minuta igranja Smitea komp mi se zamrze i ne cuju se vise nikakvi zvukovi i moram restartati komp.
Prvo sta sam pomislio su temperature, ali su one solidne...U igri grafa mi je 45-50, cpu 40-45, mbo 50-53 (mozda je mbo prevelika?)
Nista nije overclockano. Hard provjeren od bad sectoria.
Sta vi mislite sto bi sljedeci mogao napraviti, i sta stvara problem?
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 17:53   #29
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Kakva ti je situacija sa hladnjakom na matičnoj? Zvuči trivijalno, ali sličan problem sam imao prije mjesec dana i nakon mijenjanja paste se prestao gasit
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 18:33   #30
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 923
Citiraj:
Autor RascaL Pregled postova
Kakva ti je situacija sa hladnjakom na matičnoj? Zvuči trivijalno, ali sličan problem sam imao prije mjesec dana i nakon mijenjanja paste se prestao gasit
Hladnjakom na maticnoj?
Mislis na onaj Northbridge pasivni hladnjak?
dinos3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na