Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.04.2005., 11:10   #1
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Laptop centrino?

Kupujem laptop - centrino bi uzeo jer sam cuo da su u mobilnom svijetu najbolji al ne kuzim njihove oznake takta pa ako moze netko napisati koji centrino takt odgovara kojem P4C taktu i sto je jos tu bitno?

Takodjer preporuke za proizvodjaca laptopa u smislu omjera cijene/kvalitete?

Sto jos paziti? Kakav ekran (format, velicina)?

Laptop ce biti za rad (win, office), net, multimediju, ali i da moze neku pristojnu 3d grafiku a ne one integrirane gluposti (neka ATI/NVIDIA slabija al da je novije generacije)...

Gdje kupiti (osim HGspota - tamo ne kupujem!) ?
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2005., 13:32   #2
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,626
IBM je malo skrt na vga karticama
tj samo najskuplji modeli imaju kakvu-takvu grafiku

dok recimo jedan Asus uredno gura 9700 u dosta modela (sto je super za 3d)

bitno da je Centrino i da ima 512mb rama ili vise (inace ti od rondanja diska po swapu baterija ode za cas)

i ekran vidi da li hoces 17" dekstop replacement ili neki 15"
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.04.2005., 15:30   #3
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
hav mač imaš para?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2005., 09:09   #4
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Ne preko 11k kuna!
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2005., 09:23   #5
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Misljenje:

GERICOM
Ego 15,1" TFT/Intel Centrino 1.7/512 MB/80 GB/DVD+/-RW
Display 15'' TFT SXGA+ 1400x1050, Smart Li-Ion Battery, DDRAM 512 MB, DVD RW (DVD+/-RW / CDRW /CD), HDD 80 GB, CPU INTEL CENTRINO 1.7 GHz, VGA ATI RADEON MOBILITY M11 9700 128 MB DDRAM , SOUND CARD, ETHERNET 10/100, FireWire, 3xUSB 2.0, VGA OUT, LINE-OUT, MIC-IN, TV-OUT, PCMCIA TYP II, XD CARD READER, INTEL PRO WIRELESS 2100 NETWORK CONNECTION, TORBICA, WINDOWS XP HOME EDITION+POWER DVD+PINNACLE STUDIO, PUNJAČ 220V, INTERNET KABEL

Raj Servis, 10380 Kn
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2005., 10:58   #6
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ja za to ne bi dao 10.5k kn ziher. općenito sam se naslušao loših stvari o gerikomu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2005., 11:30   #7
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
A to su ?!

U medjuvremenu sam nasao jos bolju ponudu u M-computers:

Gericom Blockbuster Excellent - Display 15,4“ TFT WXGA WIDESCREEN 1280x800, Smart LI-ION Battery, DDRAM 512 MB, DVD RW (DVD+/-RW DUAL LAYER / CDRW / CD), HDD 80 GB, CPU INTEL CENTRINO 1.7 GHz, VGA ATI RADEON MOBILITY M11 9700 256 MB DDRAM, SOUND CARD, FAX MODEM 56k v.90/v92, ETHERNET 10/100, 3xUSB 2.0, FireWire, VGA-OUT, TV-OUT, PCMCIA TYP II, MIC, PHONES, SPDIF, INTEL PRO WIRELESS NETWORK CONNECTION 2200 b/g, TORBICA, WINDOWS XP HOME EDITION+POWER DVD+NERO, PUNJAČ 220V, INTERNET KABEL, Težina: 2,9 kg

Ovaj ima uz sve od proslog jos i: widescreen + dual layer przu + 256 video rama (nije da mi treba na laptopu ali zasto ne).

Cijena: 10.781,63 kn

Pa jamstvo je 2 godine, mislim sta tu moze biti lose?
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2005., 21:59   #8
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pa recimo što od serije do serije ne znaju šta će dobit u lapu... od hardvera, ekrana nadalje... pogledaj malo gerikom na netu... brijem da ga samo u hrvatskoj ima

gle ja samo kažem, na to ne bi dao 11k pa da ima sav svemir hardvera... tastature su koma, brijem da ni ekrani nisu raj, supportom si osuđen na raj computers.

gle neću ja sad kenjat previše jer vrlo vjerovatno da će te lap oke služit, samo kažem da nakon ibm/toshiba/bolji hp-i ne bi išao na nikaj drugo (sony možda).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2005., 00:48   #9
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,313
jednom kupio gericom, nikad vise! to je jedno divno iskustvo koje nemozes pojimit dok ne probas, ak hoces u kratko, netrebas radiiator zimi, posebno je topla tastatura da je lakše pisat, moras brzo pisat da ti se prsti ne zapale onda je posebno dobro rijesno sve ne pokušavaj ga slucajno otvorit nema nista do ceg mozes, naravno da ni disk nemozes sam izvadit, ah baterije koje nakon 1g mozes bacit, opce komatozni bios koj se svodi na namjestanje sata, drivere kojih nema, a o kvaliteti izrade nebi htio previse me boli, radio sam na svemu, toshiba, ibm, sony, hp/compaq, lg, msi, moram rec jedno IBM, Toshiba, Hp/compaq, sony je ok al isto je malo tupast i jos im nevjerujem, ako trazis ultra performanse kupit normalni stroj, jer za iste pare dobis bolje, a na laptopu ces naucit cijenit speedsteep i dobru tastaturu, jer objektivno nema tog rada koj laptop sa puno snage moze dobro radit a da ne stoji na stolu sa strujom i da nema bar 3 kg...
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na