Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.11.2010., 22:50   #1
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Otvaranje web stranice

Ovako, malo sam gledao na netu..al nigdje ne mogu nać šta mi sve konkretno treba za otvaranje web stranice..

Znači trebao bih otvorit web stranicu za firmu, za domenu .hr..e sad me zanima šta točno trebam sve napravit..tj kako rezervirat negdje tak domenu, znam da ima dosta ovih host firmi za takve stvari..i šta je potrebno nakon toga..šta napravim stranicu u nekom alatu i pošaljem njima ili?
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2010., 23:13   #2
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
Ja sam radila jednoj firmi stranicu i nije se meni dalo zezat sa nekim divljim serverima, nego sam uzela 99kn mj kod iskona linux server (to je za one jednostavnije stranice). Oni ti sve obave, od registracije domene do postavki, a ti njima samo mejlaš podatke koje trebaju od firme. Za sve imaju obrasce koje ti pošalju...

Od provajdera kasnije dobiješ podatke za upload stranice alatom koji god ti hoćeš, oni nemaju veze s tim...

Ja sam većinu riješila telefonom, najbrže i najjednostavnije
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.11.2010., 23:19   #3
hellbani
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 108
skupo mi to zvuci... 99kn/mj...


jednostavnije malo googlat., i pogledat za nekakvih 70-80kn dobijes domenu ****.com cijelu godinu..

tamo postavis glavnu stranicu,a ako ti treba jos prostora., lako postavljas po drugim besplatnim serverima podatke., pa sve povežeš u glavnu stranicu na zakupljenoj domeni..
hellbani je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2010., 23:27   #4
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
Ma ok slažem se oko cijene, ali ja sam igrala na sigurno, a ak nekaj ne štima-tipa pad servera, okriviš iskon i nemaš veze više s tim dijelom, a firma je firma i najčešće imaju love...

Imam ja stranicu na besplatnom serveru sa jako puno prostora i php-om i svim ostalim glupostima, samo kaj sam primijetila da je dosta spor što se tiče uploada...a i ne bi dala ruku u vatru da se jedan dan ne dogodi da ti stranica nestane i piši kući propalo...
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 01:00   #5
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,895
1. Google -> "carnet obrazac .hr domena", ispunis, posaljes, cekas 2-3 tjedna
2. zakupis hosting kod neke od domacih hosting firmi (croadria, netdomena, itd.) - cijene su oko 300-400 kn godisnje za osnovni paket koji ce ti biti vise nego dovoljan, 99kn/mj je pljacka, rekao bi i PNB. Jednako kvalitetnu, ako ne i bolju uslugu dobijes od firmi zaduzenih iskljucivo za hosting svih vrsta.
3. platis nekome ko zna radit web stranice da ti napravi to sto zelis, ili je napravis sam pa najcesce ispadne tragicno losa u najmanju ruku
4. uploadas na host koji si zakupio
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 10:51   #6
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Aha, pa 99 kn mjesečno i je malo skupo za hostanje..budući da je to stranica koja neće imat nikakvu interakciju s korisnikom..znači jedna strana s osnovnim podatcim o firmi i to je to..ništa mi više ne treba..i sam ću radit stranicu, to nije problem..samo me zanimalo kako šta s tim domenama
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 15:28   #7
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
ma odi do totohosta, imas pocetni linux server za 110 kn i jako su usluzni sta se tice informacija i ostalog.
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 22:17   #8
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Hvala svima na preporukama, malo ću okrenut koji broj i vidjet najbolje sam šta nude za moje potrebe..hehe
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 23:14   #9
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
A šta je s ovim netdomena..oni koliko vidim nude uslugu registracije i hostinga..tak da mogu praktički sve preko njih ili?
skyman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na