Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.10.2010., 16:59   #1
svakak
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 32
Koliko stane u IBM 8138 kućište/napajanje?

Služio sam mali kući file/web server od IBM-ovog Thinkcetre M50 low profile računala. Originalno je u njemu bio P4 2.8 GHz, no u svrhu smanjenja potrošnje stavio sam Celeron 2.0 GHz. Tako da je sadašnja konfiguracija
Proc: Celeron 2.0
RAM: 256 MB
HDD1: WDC WD1600JB-00REA0
HDD2: MAXTOR STM3250310AS
HDD3: STM3500418AS

CDROM i floppy sam izbacio.

No, trebao bih još diskova, pa se pitam može li napajanje (API2PC23 200W, 5V -> 11A, 12V -> 10A) izdržati još 2 dodatna diska od 500GB, ili da idem na izbacivanje postojećih i ubacivanje 2x2TB WDC Green?

Mislio sam ubaciti procesor koji manje troši, ali nažalost Intel u to vrijeme nije razmišljao o potrošnji struje, pa im procesori troše kao sumanuti.
svakak je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2010., 17:04   #2
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
mislim da nemas brige, ja sam na 125W ibm napajanje stavio 2x 15k ultra320 i 4x 10k u320 diskovlja i radilo bez problema, tako da mislim da ove sata igracke na 7200 ne bi smele bit problem...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2010., 20:56   #3
svakak
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 32
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
mislim da nemas brige, ja sam na 125W ibm napajanje stavio 2x 15k ultra320 i 4x 10k u320 diskovlja i radilo bez problema, tako da mislim da ove sata igracke na 7200 ne bi smele bit problem...
Koliko dugo ti funkcionira taj sistem?

Malo sam sad pogledao i vidim da WDC Green 1.5TB troši simboličnih ~5W, to stvarno nije puno.
svakak je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2010., 22:17   #4
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor svakak Pregled postova
Koliko dugo ti funkcionira taj sistem?

Malo sam sad pogledao i vidim da WDC Green 1.5TB troši simboličnih ~5W, to stvarno nije puno.
radilo je mislim 2 godine 0/24....
jedini problem je prvo spinanje diskova, a sad ovisi o kontroleru, na boljim kontrolerima mozes stelat koliko sekundi da ceka prije nego pali pojedini disk...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 08:51   #5
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,107
Citiraj:
Autor svakak Pregled postova
Služio sam mali kući file/web server od IBM-ovog Thinkcetre M50 low profile računala.
Ma sve ti je u redu, posebno krasna Pizza M50-ica. Jedino ti je RAM na granici mazohizma i to je glavna stvar koju trebas podebljati! Ako ce na tome biti danasnjih MM080p tekovina, onda ce pristupna masina imati trajni explorer.exe "refresh odusevljanja" kad god budes probijao se tim folderima

Ne "daj boze" da posluzi tu i tamo i za neku P2P okrepu sa strane... ima da ti prisjedne taj mazohizam. U svakom slucaju, podebljaj memoriju, jer slutim da su Windowsi u pitanju.

Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
jedini problem je prvo spinanje diskova, a sad ovisi o kontroleru, na boljim kontrolerima mozes stelat koliko sekundi da ceka prije nego pali pojedini disk...
Kad se sjetim te m(b)uke, onda me sjeti da sam tebi umjesto JP-kapuljache, trajno lemio JP4 apartman na Spin-off i to uz trajnu zabranu start komande

Jer punica ti nije mogla spavati od tisine
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 09:53   #6
svakak
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 32
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ma sve ti je u redu, posebno krasna Pizza M50-ica. Jedino ti je RAM na granici mazohizma i to je glavna stvar koju trebas podebljati! Ako ce na tome biti danasnjih MM080p tekovina, onda ce pristupna masina imati trajni explorer.exe "refresh odusevljanja" kad god budes probijao se tim folderima

Ne "daj boze" da posluzi tu i tamo i za neku P2P okrepu sa strane... ima da ti prisjedne taj mazohizam. U svakom slucaju, podebljaj memoriju, jer slutim da su Windowsi u pitanju.
Trenutno zauzeće je 67MB RAM-a, tako da to neće biti problem (Ubuntu Server bez GUI-a je gore).
A pokrenut je Transmission deamon, LAMP, netatalk (afpd) i sva sila nepotrebnih servisa
Iako, imam DDR-a na lageru, ali u duhu smanjenja potrošnje sam stavio samo i modul od 256 RAM-a.
svakak je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 10:01   #7
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,107
Citiraj:
Autor svakak Pregled postova
(Ubuntu Server bez GUI-a je gore).
A pokrenut je Transmission deamon, LAMP, netatalk (afpd) i sva sila nepotrebnih servisa
Ah, to je onda mirnija plovidba. Nisi spomenuo sto vozis, pa rekoh ako su Winsi...

Citiraj:
Iako, imam DDR-a na lageru, ali u duhu smanjenja potrošnje sam stavio samo i modul od 256 RAM-a.
Seveda. To je dobro razmisljanje kojim se i sam vodim izvan Win-ko prozora

Jedino baci neku sliku kako si obavio hladjenje diskova u IBM-u. Ne bih mogao mirno gledati da mi nesto konstantno ne puse po diskovima. Ma kako da kontroliram temperaturu u sobi ili imam hladne diskove. A nazalost nemas bas manevra za ubaciti jedan 3x 5.25 kavez uz jednu tihu 120-icu. Pa se onda lezecki bacaju ventovi i svatko radi drugacije.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 19:08   #8
svakak
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 32
Trenutno imam jedan disk u klasičnom mjestu za diskove, a 2 komada su smještena jedan na drugi na mjestu DVD-a. No, sad gledam dimenzioje WDC Green diskova i vidim da su oni visoki 26mm, znači nema šanse da stanu jedan na drugi u 42mm koliko je visok utor za DVD.
Sad su unutra Seagate/Maxtor diskovi koji su visoki samo 20mm, pa stanu bez pol frke. Postoje li neki diskovi koji su visoki 20mm, da su jeftini, kapacitetni, da malo troše i da se malo griju?
svakak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na