Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2010., 21:21   #1
Narajcani
Registered User
Moj komp
 
Narajcani's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
T-com wireless router i USB wireless stick

...eto kao što u naslovu piše, radi se o tome da trebam dotične dvije stvari. Imam trenutno "običan" router D-link DSL584T i nazvao sam 0800 9000 da pitam na koji način mogu besplatno dobiti wireless router budući da više nisam ugovorom vezan. Radi se o tome da bi se susjed i ja spojili zajedno preko mog routera na internet jer njemu nisu stavili paricu i ne može nikako dobiti ADSL. Uzeli bi flat i to bi nas ispalo jeftinije nego da svatko od nas ima 1GB paket.

I sad jedan apsurd : Čovjek u službi za korisnike mi kaže da ne mogu dobiti wireless router makar i obnovio pretplatu (btw. kod nas je T-com jedini operater pa smo osuđeni na monopol) i jedina opcija bi mi bila kupiti router. ALI! Da ako želim mogu raskinuti ugovor i nakon toga ga ponovno potpisati i dobijem besplatno wireless router uz ugovornu obvezu na neko vrijeme (neznam točno dal je 12 ili 18 mjeseci) i da... to mi nije smio reći, kaže

E sad, to znači da bih bio cca 14 dana bez interneta (što mi i nije problem) i rješio sam problem interneta.

Moje pitanje glasi:
Koji je best buy USB wireless stick i gdje ga kupiti. Susjedova i moja kuća je odmaknuta svega metar i pol jedna od druge i djeli nas 3 zida (cca 10 metara udaljenost sve zajedno). Dal će takav stick bez problema u bilo kojim uvjetima imati dobar signal i dal se po vašem mišljenju ovo sve skupa isplati raditi?


Tnx unaprijed
Narajcani je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 22:42   #2
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Pogledaš po oglasnicima i kupiš polovni ruter, cijene su ti cca 250 kuna.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2010., 23:16   #3
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Ako ti je ugovor istekao (a je), traži samo da ti ga produže na dvije godine i zamoli ih da ti daju novi ADSL router za 50 lp. Koliko vidim na stranicama za postojeće korisnike ne nude novi router ali im objasni je apsurdno da moraš prekidati pretplatnički odnos i ponovno ga sklopiti da bi ti dali uređaj.

Što se tiče ideje, dobra je ako se možeš dogovoriti sa susjedom. On u tom slučaju neka si pikne ovo. Trebalo bi biti dovoljno.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2010., 05:45   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,376
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2010., 07:54   #5
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,064
Ako ti susjed ima laptop, ne treba mu stick, a ako ima desktop, neka uzme wlan karticu. Ja imam siemens gigashit router i njihov stick (od t-coma dobio).
Problem prvi: Stick uopće ne hvata signal na katu (router u podrumu) dok laptop ima excellent signal i leti sve,
problem drugi: 2 komp koji je s druge strane zida od rutera ima signal oko 50 posto
i problem treći: između rutera i sticka (treći komp) pola metra zraka, samo što nisu jedan na drugom, signal opet loš, oko 70 posto.
Na kraju sam uzeo bušilicu i kanalice i sve pospajao utp kablom. E sad, jel problem u siemensu ili u tim stickovima ne znam, uglavnom nemoj uzet siemens stick.

Možda sam ja baš naletio na neki defektni stick, al eto, čisto da podijelim moje iskustvo, možda ti pomogne. Ja bi na tvom mjestu provukao kabel, veza je puno brža, a glavna stvar je da ne moraš produžavat ugovor. Tko zna šta će bit za godinu dana, možda metronet proširi mrežu po cijeloj Hrvatskoj i da besplatnu simetralku 10/10
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2010., 18:51   #6
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 757
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Ako ti susjed ima laptop, ne treba mu stick, a ako ima desktop, neka uzme wlan karticu. Ja imam siemens gigashit router i njihov stick (od t-coma dobio).
Problem prvi: Stick uopće ne hvata signal na katu (router u podrumu) dok laptop ima excellent signal i leti sve,
problem drugi: 2 komp koji je s druge strane zida od rutera ima signal oko 50 posto
i problem treći: između rutera i sticka (treći komp) pola metra zraka, samo što nisu jedan na drugom, signal opet loš, oko 70 posto.
Na kraju sam uzeo bušilicu i kanalice i sve pospajao utp kablom. E sad, jel problem u siemensu ili u tim stickovima ne znam, uglavnom nemoj uzet siemens stick.

Možda sam ja baš naletio na neki defektni stick, al eto, čisto da podijelim moje iskustvo, možda ti pomogne. Ja bi na tvom mjestu provukao kabel, veza je puno brža, a glavna stvar je da ne moraš produžavat ugovor. Tko zna šta će bit za godinu dana, možda metronet proširi mrežu po cijeloj Hrvatskoj i da besplatnu simetralku 10/10
Potpis na sve što je rekao D1viry. Ako ti je susjed tako blizu provuci kabel preko krova. Po mom je to najsigurnije i najkvalitetnije rješenje. Ja sam do jučer imao wLAN razmak 10ak m router-wlan USB (između jedan zid (betonska deka), danas ipak provukao kabel, malo je bilo muke ali se itekako isplatilo. Kažem ili preko krova ili kroz podrum ako imaš ili ili... Tako ne samo da ćeš dobit višestruko bržu i čvršću vezu, nego te susjed neće zvat svaki dan 2 put da pita šta je s internetom.

EDIT: i što je najbolje, nisi pod ugovornom obavezom.

Zadnje izmijenjeno od: Tomtam. 28.08.2010. u 19:12.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2010., 17:55   #7
Narajcani
Registered User
Moj komp
 
Narajcani's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Tnx na savjetima!

Reći ću mu, ako već nije kupio, da uzme karticu umjesto sticka

BTW. snašao sam se na jedan malo "ilegalniji" način. Spržio sam ruter pomoću visokog napona na jednom uređaju i zvao službu za korisnike da mi ne radi router. Čovjek došao, dao mi SpeedTouch sa wireless-om i potpisali smo ugovor za 18 mjeseci. Navodno budem u skorom vremenu dobio novi Siemensov Wireless router, ovaj je samo za probu





EDIT:
Kupljena PCI wireless kartica neka TP-link, ima antenu, signal je solidan, zaštita uključena, radi ko beba

Zadnje izmijenjeno od: Narajcani. 05.09.2010. u 10:31.
Narajcani je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na