Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.08.2010., 12:29   #1
jure999
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Kuća
Postovi: 28
(riješeno) Računalo se samo pali i gasi i ne podiže

Dobar dan, imam sljedeći problem sa računalom:

Prijateljev kompjutor nije podizao sustav jer mu je crkla matična. Izvadio sam njegov procesor 3.20 Celeron i stavio u svoje računalo da ga probam. Međutim, moje računalo je upalilo i samo prikazalo marku matične ploče "Gigabyte" ono što uvijek prikaže i tu je zamrznulo. Nisam mogao ni u bios ući. Kad sam ponovno vratio svoj procesor Core 2 Duo E6550 i uključio računalo ono se upalilo i radilo par sekundi i samo od sebe se izgasilo,nakon par sekundi se ponovno samo od sebe upalilo i za par sekundi ugasilo i tako se taj postupak paljenja i gašenja ponavlja neprekidno i nema nikakve slike na ekranu. Vadio sam bateriju i radio "clear_cmos" ali nema nikakvih rezultata,postupak se i dalje ponavlja.


Kad mi je došla nova ploča za prijatelja probao sam i svoj C2D i njegov Celeron na toj novoj ploči i oba rade bez problema,pa ako bi netko mogao pomoći da osposobim kompjutor,hvala Vam
jure999 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 12:47   #2
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Može malo detaljniji opis jednog i drugog kompa..?
Ono, marka, tip, model komponenti?
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2010., 19:46   #3
jure999
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Kuća
Postovi: 28
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Može malo detaljniji opis jednog i drugog kompa..?
Ono, marka, tip, model komponenti?
Prijateljev komp koji je crkao bio je:

Intel Celeron 3.20 Ghz 775 socket
MB Intel 945 chipset 775 socket(neznam koji model tocno)
512 MB DDR2 667 Mhz patriot
HDD Segate 160 GB SATA
Geforce 7300 GT

Moj komp koji trenutno ne podize je:

Gigabyte GA-P35-DS3L(trenutno ne radi)
Intel C2D E6550 2.33 Ghz
1 GB DDR2 Buffalo
Geforce 9400 GT 512 MB
HDD Hitachi 320 GB S-ATA
jure999 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 23:00   #4
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Odspoji sve driveove, te probaj još i memoriju zamijeniti na svojoj P35-DS3L, probaj i grafičku drugu. Također ako si mijenjao procesore, možda si zaboravio priključiti natrag 4-pin ATX 12V power konektor.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 00:11   #5
jure999
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Kuća
Postovi: 28
Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Odspoji sve driveove, te probaj još i memoriju zamijeniti na svojoj P35-DS3L, probaj i grafičku drugu. Također ako si mijenjao procesore, možda si zaboravio priključiti natrag 4-pin ATX 12V power konektor.
4-pin power konektor spojen uredno,mjenjao memoriju i graficku i opet sve po starom.na drugom racunalu probao svoje napajanje,procesor,memoriju i graficku i sve uredno radi
jure999 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 01:52   #6
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Dobro ti "lezi" cooler na procesoru?
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 07:24   #7
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Prvo izvadi svoju ploču van kućišta, ako već nisi, i provjeri da ej nisi možda fizički oštetio prilikom prve zamjene procesora ili da nije upalo nešto negdje. Sad je bila tema o mrtvom kompu nakon čišćenja radeonke koji je na kraju proradio sam od sebe. Tako da je i to vrlo moguće da je nešto napravilo kratki spoj, ili izbija negdje.
Ne isplati ti se uopće gnjavit dok je ploča u kućištu, jer je moguće da ti je nešto i bilo u kućištu, ali nije stvaralo probleme (miš, štakor, šala-mala) i baš si pomaknio sve kad si prebacivao i sad neće palit.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 00:32   #8
jure999
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Kuća
Postovi: 28
Cooler "lezi" na procesoru dobro. Izvadio maticnu vanka i pregledao je ali nema rezultata.nevjerujem da sam ista ostetio jer znam kako se to radi i nije mi prvi put da to radim,stalo je samo od sebe.odmah sam izvadio maticnu i pregledao je da na njoj nema nema nekog ostecenja ili da nije nesto upalo pa pravi kratki spoj. Kad ponovno vratim procesor od prijatelja ovaj 3.20 celeron komp upali svaki put i samo prikaze onu prvu sliku "gigabyte" i nista vise,dalje ne ide a neda mi ni uci u bios jer je tipkovnica takodjer blokirana i ne regaira na tipku DEL
jure999 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 01:59   #9
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Jesi probao i preko jumpera ccmos?
Kada izvadis van kucista plocu + procesor i upalis ista stvar se desava, ploca ne beepa?
Ovo za BIOS i tipkovnicu, (koristi PS2 tipkovnicu).
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 12:26   #10
jure999
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Kuća
Postovi: 28
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
Jesi probao i preko jumpera ccmos?
Kada izvadis van kucista plocu + procesor i upalis ista stvar se desava, ploca ne beepa?
Ovo za BIOS i tipkovnicu, (koristi PS2 tipkovnicu).
Probao sam preko jumpera cmosa i odmah isti dan i to vise puta ali nema nista. Ploca ne daje nikakve zvukove niti kad joj maknem ram i graficku.koristim PS2 tipkovnicu
jure999 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.08.2010., 12:28   #11
jure999
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Kuća
Postovi: 28
Kad vratim frendov procesor onda mi beepa kad nema graficke ili rama a na mome procesoru nece.djeluje mi kao da se bios poremetio
jure999 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2010., 09:21   #12
rplohl
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Pokusaj zaista izvuci maticnu plocu van kucista kako bi bio siguran da nije negdje u kratkom spoju. Pa onda pokusaj sa razlicitim ramovima, grafikama i procesorima.
Nadam se da ces imati srece...
rplohl je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2010., 23:35   #13
jure999
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Kuća
Postovi: 28
Citiraj:
Autor rplohl Pregled postova
Pokusaj zaista izvuci maticnu plocu van kucista kako bi bio siguran da nije negdje u kratkom spoju. Pa onda pokusaj sa razlicitim ramovima, grafikama i procesorima.
Nadam se da ces imati srece...
Ploca je van kucista od prvog dana
jure999 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 06:19   #14
RobCo PIP-Boy
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Poluotok
Postovi: 42
Uvjeren sam da nisi spojio dodatno napajanje svojoj ploči, tj. 4 pinski konektor. Ploča se ponaša upravo onako kako se ploče ponašaju kad to nije spojeno. Ne znam koliko se kužiš, ali ne mislim na 20+4 pinsko napajanje od matične, već baš na ono dodatno, utor je bijele boje iznad proca.

Edit: još možeš pokušati staviti samo jedan stick rama. Stavi ga u drugi utor po redu od proca.

Zadnje izmijenjeno od: RobCo PIP-Boy. 18.08.2010. u 06:32.
RobCo PIP-Boy je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 16:27   #15
jure999
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Kuća
Postovi: 28
Citiraj:
Autor RobCo PIP-Boy Pregled postova
Uvjeren sam da nisi spojio dodatno napajanje svojoj ploči, tj. 4 pinski konektor. Ploča se ponaša upravo onako kako se ploče ponašaju kad to nije spojeno. Ne znam koliko se kužiš, ali ne mislim na 20+4 pinsko napajanje od matične, već baš na ono dodatno, utor je bijele boje iznad proca.

Edit: još možeš pokušati staviti samo jedan stick rama. Stavi ga u drugi utor po redu od proca.
Ma znam na što misliš i spojeno je,znam šta je to,radio sam 3 godine u informatičkoj firmi. Jedino ako 4 pinski konektor ištekam skroz onda se ne pali i gasi svako par sekundi nego radi non stop ali ne podiže sustav
jure999 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2010., 14:03   #16
jure999
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Kuća
Postovi: 28
Jučer sve sastavio i računalo je upalilo i radilo bez greške nekih sat vremena,nakon toga se zamrznulo i nakon što sam ga resetirao opet se pojavio stari problem...poludit cu s njim
jure999 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2010., 01:02   #17
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Sto kaze event viewer -> (system)?
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2010., 16:51   #18
jure999
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Kuća
Postovi: 28
RIJESEN PROBLEM!!! EVO MOZDA NEKOME POMOGNE...

Frendov procesor koji je bar s vremena na vrijeme znao podignuti sustav sam uspio natjerati da ga podigne i onda sam isflesirao bios na prvu verziju (F1) a prije mi je bila F9 verzija biosa koju sam stavio ima vise od pola godine i radila je bez problema. Nakon toga komp je sasvim normalno upalio sa mojim procesorom kao da nista nije bilo. I prije sam pokusavao flesati bios ali sam ga pokusavao preflesavati sa F9 zadnjom verizijom koja i jest u mene ali nije bilo pomoci

Ali sada imam sljedeci problem:
Posto mi je racunalo trebalo a ploca nije podizala izvadio sam svoj HDD i stavio ga u frendovo racunalo i napravio repair windowsa(XP) i sve je radilo,ali kad sam vratio disk ponovno u svoje kuciste nije htjelo raditi niti mi prolazi repair, samo se resetira prilikom podizanja sustava,radio sam "chkdsk" ali nema pomoci, zna li ko kaka alat s cime bi to mogao osposobiti jer mi je velika procedura formatirati disk i ponovno sve instalirati i vracati podatke,hvala vam svima na savjetima
jure999 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na