Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.06.2010., 23:06   #1
Matko_STR
Premium
 
Matko_STR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 86
Satelitska kartica za HD kanale

SP u nogometu nam se opasno približava, a budući da HRT neće prenositi utakmice u HD rezoluciji, preostaje jedino satelit...

Znam da postoji SkyStar HD 2 kartica, ali trenutno se nigdje ne može pronaći, totalna nestašica...

Koja mi je alterativa, da SP ipak ugledam u HD rezoluciji? Da li znate neke druge slične kartice ili neki shop gdje bi još moga ubosti SS HD 2?

Budžet mi je oko 700 kn...
Matko_STR je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 00:08   #2
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
Mozda i nadjes neku HD karticu ali imas li od nekud HD prijenos? Znas da ce svi biti kodirani,jedino ako imas nekakavu drukciju soluciju....
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2010., 18:29   #3
Gam3r
Premium
Moj komp
 
Gam3r's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Krapina
Postovi: 30
Da, najveci je problem gdje ces naci free prijenos utakmica u HD-u.

Ne treba ti HD satelitska kartica za gledanje HD programa, mozes gledat bilo kakvom digitalnom satelitkom karticom i koristiti softverski dekoder, jedino ti treba jaci CPU, tj. kupljen u zadnje 3 godine, nekakav dulacore ili C2D.

DVB-T HRT HD promo isto mozes gledat sa starim mpeg2 digitalnim tunerom, jedino moras koristit mpeg4 softverski dekoder.
Gam3r je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 19:34   #4
Matko_STR
Premium
 
Matko_STR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 86
Mislim da sam neki dan pročitao da će ZDF prenositi u HD i da će biti FTA...

Ima netko SkyStar HD2 viška?
Matko_STR je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 19:41   #5
DocZg
Premium
Moj komp
 
DocZg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 170
Citiraj:
Autor Gam3r Pregled postova
...Ne treba ti HD satelitska kartica za gledanje HD programa, mozes gledat bilo kakvom digitalnom satelitkom karticom i koristiti softverski dekoder...
to je nekada vrijedilo..tj kada su hd kanali bili emitirani u dvb-s broadcast standardu, danas kada su više manje svi hd kanali u dvb-s2 standardu ( govorimo o sat.tv) treba imati "HD" satelitsku karticu..


Zadnje izmijenjeno od: DocZg. 08.06.2010. u 19:59.
DocZg je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 00:01   #6
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,556
Mora li to biti za računalo kartica? Neki prijamnik za TV ti ne bi odgovarao?

Pretpostavljam da si u Svijetu medija pitao i da nemaju?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 17:12   #7
Matko_STR
Premium
 
Matko_STR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 86
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Mora li to biti za računalo kartica? Neki prijamnik za TV ti ne bi odgovarao?

Pretpostavljam da si u Svijetu medija pitao i da nemaju?
Ma nema gdje nisam zvao... nigdje je nema i nitko ne zna kada dolazi...

Uzeo bi ja i receiver, ali problem je što su HD receiveri dosta skuplji i ne uklapaju se u moj budžet od 700 kn...
Matko_STR je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 20:25   #8
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,556
Evo imaš ovaj:
http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=457

Ne vjerujem da ima neke mogućnosti za otključavanje svega i svačega, nema LAN priključak i tako. Ja kupio nedavno istog za roditelje koji gledaju samo njemačke FTA programe i za što mi nije važna mogućnost otključavanja. Spojen je HDMI-jem na 37" LCD i programi su stvarno OK. Ima oko 5 HD programa na Astri koji su FTA.

PS. A u svijetu medija, vidim da ima dosta sat. kartica, ni jedna druga nema DVB-S2 ili? Vidim da oni za svašta pišu da je HD, a opet po spec. zapravo nije.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 21:50   #9
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
nevjerovatno da su ti HD programi tolko nedustupni , za svako prvenstvo nogometno se prica kak bi mogli ga gledat u HDu i nikad nis.
morat cemo gledati ono zrnato sra'je omjera 4/3 na lcdovima i plazmama namjenjenim za bar 720p.

jel zna netko za sigurno da ce neki satelitski programi prenosit telku , FTA programi?imam yumatua negdje u prasini , stavio bih njega u pogon mozda ako ce bar u 16/9 formatu prenosit njemci il ko vec.

ps
za one koji imaju iskon : ako aktivirate iskon.snimalicu , to "snima" odnosno dopusta do 48 sati reprodukciju svih emisija sa nasa 4 programa...sto znaci ak propustis neku tekmu kao sto cu ja propustiti zbog posla birtije itd , dodjes doma i iz naslonjaca si pustis koda nista nije bilo.vrijedi 20kn deff

Zadnje izmijenjeno od: Hrvoje xyz. 09.06.2010. u 22:15.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 22:29   #10
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,556
Trebali bi prenositi ARD (Das Erste), ZDF i arte sve utakmice, FTA (i u HD), ali pouzdano mogu reći tek u petak/subotu.

Utakmice idu u 16/9, ali što se tiče same kvalitete slike, do sada mi je uvijek bilo da je ova "naša" SD slika puno bolje nego SD preko satelita.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2010., 12:01   #11
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Zna li netko koja kartica osim Skystar HD podržava gledanje zabranjenog voća(CS)?
Može i odgovor na pp, ukoliko se kosi sa pravilima...
tech je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2010., 12:53   #12
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Trebali bi prenositi ARD (Das Erste), ZDF i arte sve utakmice, FTA (i u HD), ali pouzdano mogu reći tek u petak/subotu.
Evo, tu ima raspored. Das Erste i ZDF kombinirano. Neće prenosit baš sve utakmice, fali 6 iz dijela po grupama, al eto, bar je u HD-u :

http://www.sportschau.de/sp/fifawm2010/wm_live/

@Matko_STR
Ak nađeš negdje na lageru više od jedne kartice, viči.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2010., 13:41   #13
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
za gledati hd kanale najbolje uzeti neki hd linux risiver,pomogučnosti dreambox,
al nije jeftino ko sky hd kartica ali jednom kad to uzmete, nabavite si card shering,najbolje platiti npr mjesečno oko 100 kuna i gledaš sve živo. osobno lovim 300 hd kanala,i sve najbolje evropske pakete od 30w-42 e.

tim načinom isplatiti čete svoje hd prijemnike a ne ova sramota od hrt-a već godinama nas davi istim sadržajem na promo hd kanalu,i da bar onda nisu u stanju pratiti velika događanja u hd tehnici ko drugi normalan svijet.
žalosno
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2010., 14:26   #14
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 228
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Zna li netko koja kartica osim Skystar HD podržava gledanje zabranjenog voća(CS)?
Može i odgovor na pp, ukoliko se kosi sa pravilima...
To nije stvar hardwera vec samo software-a tj. postoje CS emulatori za win/linux za sve CS protokole(gbox, mbox, ccam).Kartica je samo prijemnik/tuner.
Ovo je cisto informativno, da se ne krse pravila foruma.

A gdje kupiti, probajte ovdje provjerit:

http://www.3mzb.hr/joomla/component/...art/Itemid,26/

http://www.3mzb.hr/joomla/component/...art/Itemid,26/

http://ing-servis.com/onama.html zastupnik

Zadnje izmijenjeno od: NTN. 10.06.2010. u 14:59.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2010., 16:17   #15
tomekk82
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZG+20
Postovi: 40
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Trebali bi prenositi ARD (Das Erste), ZDF i arte sve utakmice, FTA (i u HD), ali pouzdano mogu reći tek u petak/subotu.

Utakmice idu u 16/9, ali što se tiče same kvalitete slike, do sada mi je uvijek bilo da je ova "naša" SD slika puno bolje nego SD preko satelita.
Meni je pak obrnuto, satelitska SD slika mi je puno bolja od nase. Ali npr. nase tekme lige prvaka (one kaj su bile 16:9, od hrt-a ak se ne varam) su ok izgledale. A jel se zna kak ce prenosit hrt? 4:3 ili 16:9?

I pitanje za nekog ko je gledo hd tekme (nogomet npr) kak to izgleda? Imam half-HD LCD pa me zanima... Cisto sumnjam da cu kupit HD prijamnik al svejedno me zanima...
tomekk82 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2010., 18:49   #16
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
ja sam jeli hm bio na stadionu jedne tekmu zavrsnice ove CL , i snimio istu u HDu... tj 720p . Sta rec , BRUTALNO . nema osobe koja nebi vidla razliku izmedu nase slike i ovoga. bru-tal-no.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2010., 20:00   #17
DocZg
Premium
Moj komp
 
DocZg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 170
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Zna li netko koja kartica osim Skystar HD podržava gledanje zabranjenog voća(CS)?
Može i odgovor na pp, ukoliko se kosi sa pravilima...
bitno ti je da program kojim ćeš gledati podržava tvoj hardver, recimo jedan od popularnijih programa ti je dvbviewer ( koji inače košta samo 100kn, a nonstop izlaze update-i, tako da se po meni isplati u to investirati), a na ovom linku ti je popis podržanih kartica http://www.dvbviewer.com/en/index.ph...evices#devices
DocZg je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2010., 01:09   #18
Ciclajbek
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 321
Ima u linksu techni sat cable star hd2, to je u biti skystar hd 2 al sa dodatnim slotom za CI modul...

trk po nju
Ciclajbek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na