Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.05.2010., 11:42   #1
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,114
DVD Player/Recorder/HDD

Pozdrav svima!
Crkava mi Video Recorder, znate to je onaj uređaj iz prošlog milenija u kojeg stavite nekakvu "kazetu" sa filmom i onda na nju snimate sadržaj sa TV-a i sličnih medija!
Evo i slika! POZORENJE, ne pokušavajte namjestiti svoje monitore da kompenziraju za sliku, to je takva fotka, tada nisu postojali bolji fotoaparati pa su sve fotke tako izgledale

Šalu na stranu, dakle, htio bih si kupiti i dakako time zamjeniti ovog fosila sa nekim DVD/HDD plejerom i recorderom!
Ali toliko ih ima da je praktično nemoguće za običnog laika poput mene odabrati nešto što će me služiti slijedećih barem 5g bez problema!

Zahtjevi ili želje su slijedeći:
Sadržaj za snimanje ide preko Bnet-a (dakle relativno dobra slika)
Gleda se preko Panasonic LCD 37" ovaj ovdje http://www.trustedreviews.com/tvs/re...37in-LCD-TV/p1
Snimanje sadržaja tipa serije i dokumentarci!
I da mogu pospremiti pokoji nezaboravni trenutak na DVD!

Mislim da prohtjevi nisu prezahtjevni!
I sukladno s time mislim da bi i cijena trebala biti sukladna, dakel ne pretjerana i bilo bi poželjno da ima to što predložite za kupiti na rate!

Hvala!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2010., 12:39   #2
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
cuj, ja sam ubo u lidlu njihov targa
mislim da je bas ovaj, nije mi pri ruci da provjerim model, s time da je moj crni :
http://www.targa.co.uk/index.jsp?SID...AREA=undefined

nasao sam info da je to klon od http://www.liteonit.com/global/index...tent&task=view

550 kn je kostao i imao sam 3 godine garancije...nisam se puno igrao snjim, ali svaki dan snima par sapunica ...
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.05.2010., 12:47   #3
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,114
Pa ako ih ima i ako što vrijedi onda je ovo definitivno best-buy!
Moram još malo pogledati, ali hvala u svakom slučaju!

Netko drugi ima li još kakvih mišljenja!?

Evo gledam po katalogu od Lidla i nemogu vidjeti da imaju ikakvu tehniku trenutno!
__________________


RedGreenBlue

Zadnje izmijenjeno od: 2 die 4. 01.05.2010. u 12:53.
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2010., 13:38   #4
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
ma, sumnjam da ce ga opet imat, jedino ako negdje ne iskrsne sa stare zalihe...gle, onda kad sam ga ja kupio, mislim da sad vec i ima 3 godine, nije bilo rekordera bez hdda jeftinijeg od 1500kn, ako da je onda bio ubod i po mozda se nadje kakav polovni... ili si slozis neki komp da ti to odradjuje, iako je rekorder elegantnije rjesenje ..
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2010., 16:50   #5
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,700
ne škrtari, nego uzmi naki brand, za caa 1900 - 2000kn imaš ih gro!! bar znaš da ima neku kontolu kvalitete.ja imam sony (160GB) već 5 (pet) godina i za čudo nije me još iznevjerio...sad moram gledati ponovo jer ovaj moj nema DVB)
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2010., 18:41   #6
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,114
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
ne škrtari, nego uzmi naki brand, za caa 1900 - 2000kn imaš ih gro!! bar znaš da ima neku kontolu kvalitete.ja imam sony (160GB) već 5 (pet) godina i za čudo nije me još iznevjerio...sad moram gledati ponovo jer ovaj moj nema DVB)
Pa nisam ni mislio škrtariti, ovo gore je bila iznimna stvar koje više nema!
Ali ja sam tražio konkretne komentare, jer i ja znam da ih ima gro kao što sam i naveo u prvom postu!
Samo je pitnaje kaj trebam gledati ili još bolje dajte mi iz vlastitog iskustva preporuke, a ovakve komentare da ne škrtarim netrebam jer nisu konstruktivni!
HVALA!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2010., 11:40   #7
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,114
Ajmo opet, samo sada imam malo viši standard(čitaj više love na raspolaganju)

Ajde predlažite sve i svašta u ovom cjenovnom rangu, ali preferirao bih iz osobnog iskustva ili neki link sa pouzdanim review-om.
Ja sam upikirao ovaj, ali on za razliku od mojeg VCR-a nemože snimati jedan program dok ja gledam nekaj drugo, akoliko sam shvatio nema takvih snimača previše ili ih uopće nema!

Dakle preferirao bih Panasonic, ali vidim da se ljudima dosta kvare nakon svega par mjeseci korištenja, pa sam spreman i na druge, samo ako su bolji a ne jednako dobri kao ovaj!
Ali to je krov neki kaj se love tiće!
Hvala unaprijed!

Upravo sam se sjetio, nemora se nužno raditi o DVD playeru, s obzirom na današnju tehnologiju i internet, većinu filmova ionako gledam preko kompa, pa bi možda nešto u tom smjeru bilo prikladnije, dakle neki uređaj da može snimati program na HDD i reproducirati ga na tv a da se ne radi o HTPC-u!
__________________


RedGreenBlue

Zadnje izmijenjeno od: 2 die 4. 15.08.2010. u 12:00.
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2010., 09:20   #8
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,823
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Ajde predlažite sve i svašta u ovom cjenovnom rangu, ali preferirao bih iz osobnog iskustva ili neki link sa pouzdanim review-om.
Ja sam upikirao ovaj, ali on za razliku od mojeg VCR-a nemože snimati jedan program dok ja gledam nekaj drugo, akoliko sam shvatio nema takvih snimača previše ili ih uopće nema!
snimati program na HDD i reproducirati ga na tv a da se ne radi o HTPC-u!

Cek, ovdje te bas i nisam razumio.

Ako mislis da li na TVu mozes gledati jedan program dok recorder snima neki potpuno drugi program, to moze bilo koji uredjaj koji postoji, od prvih video rekordera pa nadalje. Recorder koristi svoj tuner za snimanje a ti gledas drugu stvar preko tunera od TVa. Naravno, ako ti je antena prvo ustekana u recorder a odatle ide preko passthrough izlaza u TV.

Osobno imam Pionerr LX60 (analogna verzija) koji me vec godinama sluzi. Ima takodjer i digitalna verzija a ima i serije koje nisu LX te samim tim i nize cijene.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2010., 11:22   #9
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,700
ponavljam - uzmi neki DVD/HDD rekorder za oko 2000 - 3000kn (provjeri koji ima DVBT tuner) i bitćeš itekako zadovoljan! Ti uključiš snimanje na njemu, za to vrijeme moš gledat svoj TV (bilo koji program), neki film sa DVDa ili sa HDDa, ili čak isti taj program koji se još snima ti već moš počet gledat ispočetka.
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2010., 20:18   #10
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,114
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
ponavljam - uzmi neki DVD/HDD rekorder za oko 2000 - 3000kn (provjeri koji ima DVBT tuner) i bitćeš itekako zadovoljan! Ti uključiš snimanje na njemu, za to vrijeme moš gledat svoj TV (bilo koji program), neki film sa DVDa ili sa HDDa, ili čak isti taj program koji se još snima ti već moš počet gledat ispočetka.
Znači ovaj Panasonic kojeg sam naveo gore u linku je skroz dobra solucija za mene?
@Matta, dobro si me shvatio, a ja sam pitao zato jer sam pročitao ovo
But frustratingly none of this year's models feature twin Freeview tuners, which is the only thing preventing DVD/HDD combis from emulating the runaway success of PVRs like Sky+. It means that you can't watch one channel and record another, which for most people is pretty high on the list of things you'd want to do with a digital recorder. Sigh
to je napisano na review-u za ovog Panasonic-a!
Možda sam ja krivo shvatio ili je ovo kriva informacija!

Bilo kako bilo, ako mogu raditi ono što se može od pamtivjeka(čitaj VCR) dakle snimanje jednog a gledanje drugog onda uzimam, a malo sam se raspitao i taj model mogu dobiti za 2350kn!

Ako blagoslovite uzimam ga odmah sutra!
Hvala na sugestijama do sada!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.08.2010., 22:13   #11
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,114
A ima li tko šta za reć na ovaj uređaj, jer je to ustvari ono što ja želim jer kako sam naveo u prethodnom postu netreba mi DVD player ali mi treba TV tuner jer želim snimati TV sadržaj?

http://www.optimum-online.hr/detalji..._akcija_!.aspx
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na