Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.03.2010., 01:53   #1
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Gašenje ili preoblikovanje Tržnice?

Neki od članova su se dotakli ove teme na podforumu Nepoštenih trgovaca.

Moj prijedlog moderatorima: uvesti sistem pozivnica kao torrent siteovi.
Npr, pošaljem frendu pozivnicu, frend zavalja nekoga, obojica dobijemo ban ili svi članovi kojima sam poslao invite.

Izbjeglo bi se masovno reganje i otvaranje više accounta, smanjio broj prevaranata, ojačalo povjerenje među preostalim prodavačima.

Ovdje sam jako kratko u odnosu na neke članove, a u ovih par mjeseci sam više-manje skužio kome vjerovati, a kome ne.

Vjerujem kako je ovo samo jedan u nizu mora prijedloga za Tržnicu, ali ne bih volio da se ugasi. Ima ovdje poštenih ljudi koji ne zarađuju preprodajom hardvera, već trguju jedni s drugima zbog trenutne financijske situacije, isprobavanja i clockanja komponenti, skupljanja rariteta i sl.

__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline  
Staro 12.03.2010., 02:05   #2
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Definitivno sam protiv gasenja trznice, jer iskreno svima nama ona dobro dodje, i kad se prodaje i kad s eensto kupuje. ALi da treba nesto poduzeti, treba. Razlog ovakvog stanja po meni se moze pronaci u cinjenici da ne postoje nikakve restrikcije, znači netko tko ima namjeru nekog a prevarit, dodje tu, rega se, i prevari.

Od mjera koje bi se mogle uvest, treba odabrat najbolju, ili vise njih, a tu smo svi da doprinesemo ovoj raspravi i konačno nekoj mjeri, jer do sad konkretna mjera nije uvedena da bi se spriječilo ovo sto se dogadja.

Moze se razgovarati o pozivnicama ili stazu na forumu ili nečem trećem, ali zato trebamo svi konstruktivnim prijedlozima pripomoć.
Jasno mi je da je ovima gore Trznice i problema s njom pun kurac, jer s njom ima najvise zajebancije i sranja, a koristi za njih gotovo nikakve.
__________________

srale7 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2010., 02:12   #3
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jasno mi je da je ovima gore Trznice i problema s njom pun kurac, jer s njom ima najvise zajebancije i sranja, a koristi za njih gotovo nikakve.
Palo mi nešto na pamet, da se neki minimalni postotak svake trgovine odvaja za PCE? Npr 2%... PCE teamu bi to bio dodatni izvor sredstava, a prodavačima, odnosno kupcima ne predstavlja velik problem (2kn na svakih 100kn).
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline  
Staro 12.03.2010., 02:15   #4
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ne, ovak masa ljudi misli da su moderatori i administratori plaćeni i da je ovaj forum neka vrsta firme, tak da bi to samo pogoršalo stvari.
Svaki put bi se pozivali na taj postotak i onda se moreš slikati. Samo svađe i sranja budu proizašla iz toga.
McG je offline  
Staro 12.03.2010., 02:22   #5
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Palo mi nešto na pamet, da se neki minimalni postotak svake trgovine odvaja za PCE? Npr 2%... PCE teamu bi to bio dodatni izvor sredstava, a prodavačima, odnosno kupcima ne predstavlja velik problem (2kn na svakih 100kn).
Kao sto je McG napisao, to automatski pada u vodu, jer bi onda oni iz nekog razloga nezadovoljni trgovinom, trazili pravdu od PcE, jer su oni kao tu posrednici koji uzimaju pinku za prodaju.

Svatko bolje upoznat sa stanjem na forumu/portalu zna, da admini/modovi nisu plaćeni, ali da je PcE ustroje tako kao je ustrojen

Ajmo dalje sa konstruktivnim prijedlozima kojima bi mogli poboljsat kvalitetu trgovine na nasoj Trznici
__________________

srale7 je offline  
Staro 12.03.2010., 02:27   #6
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
u profil umetnuti ime, adresu i broj kućnog telefona koji bi bili vidljivi samo onim članovima koji također to imaju i to da je osnovni uvjet korištenja tržnice, odnosno, bez tih detalja nemožeš sudjelovati na cijelom tom podforumu. nakon unosa podataka, mod/admin verificira putem telefonskog imenika i ciao đaci. (ako je opet verifikacija nemoguća, ko te šljivi )

@McG
molim te reci mi da si to izmislil, jednostavno nemogu vjerovati da ima takvih "genija"

OT:
nema boljeg od pljuge poslije sarme, odoh zapalit
domis je offline  
Staro 12.03.2010., 02:29   #7
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Evo vam samo mali primjer kak stvari brzo eskaliraju kad ljudi misle da je neko plaćen za moderiranje/administriranje, a nije ni svjestan da je prva stvar koju administrator veli moderatorima - da se sve ovo zasniva na dobroj volji i slobodnom vremenu pojedinca. Kamoli da se stvarno dobe neki novci. Ovom biseru je samo obrisan post u kojem nije rekel ništ pametno, već je vodil monolog na jednoj od tema na Konfiguracijama.
Rezultat obrisang posta vidite i sami, a sad zamislite kakva sranja bi bila da se dobiva određeni postotak od trgovine.
Citiraj:
Autor Ajgour
Toliko si glup i ograničen da ne možeš vidjeti kako se ja ne prijetim. Nemam se što tebi prijetiti. Samo iznosim činjenice.
Moj post je obrisan, ništa zato. Meni je samo bilo čudno zašto, jer čovjek je pitao kako uštedjeti, a ja sam to i napisao. I da, u ponovljenom postu sam napisao da je blesavo to brisanje. To nije osobna uvreda već komentar na radnju.
No, fala bogu da ovakvi balavci kao ti imaju jednu slabu točku. Ipak ti radiš za nekoga. A taj netko je firma. Očekuj dopis na tvoje ponašanje. Jer meni je svejedno jesam li na ovom forumu, a tebi nije. Već sam ti rekao, sretno.
Nije pristojno od mene da postam sadržaj svojeg PM-a i vrlo vjerojatno budem sanckioniran za to, ali na ovaj način budete bolje shvatili kakvih sve ima i kak gadna može postati situacija - čim su u pitanju novci.
Ja još uvijek čekam da ovaj pošalje dopis s kojim se prijetil, pa da dobim otkaz.

Citiraj:
Autor domis Pregled postova
molim te reci mi da si to izmislil, jednostavno nemogu vjerovati da ima takvih "genija"
Da sam bar. To je samo jedan od PM-ova koje sam taj dan dobil od izvjesnog, a takvih primjera imam u inboxu kolko vas volja.
McG je offline  
Staro 12.03.2010., 02:38   #8
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
u profil umetnuti ime, adresu i broj kućnog telefona koji bi bili vidljivi samo onim članovima koji također to imaju i to da je osnovni uvjet korištenja tržnice, odnosno, bez tih detalja nemožeš sudjelovati na cijelom tom podforumu.

nakon unosa podataka, mod/admin verificira putem telefonskog imenika i ciao đaci. (ako je opet verifikacija nemoguća, ko te šljivi )
Dobra fora, no može ići i broj moba koji je uveden. meni je npr. mob na pretplati i u imeniku sam, te se gotovo isključivo služim njime.

@McG: Polaziš od pretpostavke da su na Tržnici i dalje svakojaki prevaranti i dječurlija. Ako njih riješiš, tko ti ostaje? Pošteni trgovci kojima to ne bi bio problem, uvjeren sam u to. (mrzim svjetleći US ili UK layout na G15)
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline  
Staro 12.03.2010., 02:40   #9
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Meni je svejedno kaj bude s Tržnicom, ja samo velim da su se dosad isprobali svi mogući načini poboljšanja i da je po meni gašenje Tržnice jedini način da se kompletno riješe svi kreteni.
S vremenom se lako Tržnica vrati natrag, tak da normalni i pošteni ljudi mogu pri miru i bez straha od prijevare, trgovati do mile volje.
McG je offline  
Staro 12.03.2010., 02:42   #10
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
S vremenom se lako Tržnica vrati natrag, tak da normalni i pošteni ljudi mogu pri miru i bez straha od prijevare, trgovati do mile volje.
I ako se to sa gašenjem i vraćanjem dogodi, što će spriječiti prevarante da se vrate?
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2010., 02:43   #11
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ma bilo koja opcija da gdje se može povezati ime, adresa i kontakt broj je dobra, naravno, da je javno objavljeno na nekoj trećoj stranici
ipak se forum ne vodi po načelima demokracije i to je mislim da tor već par puta napomenuo
domis je offline  
Staro 12.03.2010., 02:44   #12
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
I ako se to sa gašenjem i vraćanjem dogodi, što će spriječiti prevarante da se vrate?
Tri osnovna podforuma, pravila od koji se budu usrali bez da i pomisle na registraciju, automatsko zaključavanje tema nakon prvog posta i masa drugih prijedloga koji se non-stop vrte, ali dosad nisu implementirani.
McG je offline  
Staro 12.03.2010., 02:44   #13
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
u profil umetnuti ime, adresu i broj kućnog telefona koji bi bili vidljivi samo onim članovima koji također to imaju i to da je osnovni uvjet korištenja tržnice, odnosno, bez tih detalja nemožeš sudjelovati na cijelom tom podforumu. nakon unosa podataka, mod/admin verificira putem telefonskog imenika i ciao đaci. (ako je opet verifikacija nemoguća, ko te šljivi )

@McG
molim te reci mi da si to izmislil, jednostavno nemogu vjerovati da ima takvih "genija"

OT:
nema boljeg od pljuge poslije sarme, odoh zapalit
Mislim da to tako nebi islo, ali mozda nekako da se daju osobni podaci, i da su oni kod admina i ako postoji opravdan razlog da se ti podaci daju određenom članu. Znači netko me je zajebao, ja to nekako dokazem i onda mi Jelc da podatek od Fleksa i ja ga nadjem i to rijesim s njim

Samo ne znam jel to u skladu sa zakonom
__________________

srale7 je offline  
Staro 12.03.2010., 02:48   #14
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
mislil sam ovako

ako želiš uopće sudjelovati na tržnici, dat ćeš svoje osobne podatke samostalno
te podatke bi mogli vidjeti samo članovi koji također imaju svoje podatke objavljene i verificirane (zato je tel imenik najjednostavnije)
ali prije toga prilikom registracije na forum napraviš stavku kojom se admini odriču odgovornosti za osobne podatke u profilu korisnika
domis je offline  
Staro 12.03.2010., 02:50   #15
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Tri osnovna podforuma, pravila od koji se budu usrali bez da i pomisle na registraciju, automatsko zaključavanje tema nakon prvog posta i masa drugih prijedloga koji se non-stop vrte, ali dosad nisu implementirani.
Pa zašto ne poduzeti te korake prije mogućeg gašenja onda?

@srale7: ne znam je li po zakonu, ali definitivno mjera koja bi odvratila određen postotak lovaca u mutnom.
@domis: još kad bi se koji mod ili admin priključio da to prokomentira... možda ujutro
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline  
Staro 12.03.2010., 02:52   #