Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2010., 01:19   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,005
firefox odjednom usporio - zastane na bilo koji klik

Od jučer sam primjetio da mi je firefox odjednom usporio, odnosno zastane na sekundu-dvije kada kliknem na bilo koji link ili bookmark (isto kao i kada kliknem back ili forward, uglavnom svaki put kada treba učitati neku stranicu). U tu sekundu-dvije totalno bloka i ne može se ništa s njim dok ne "proradi", a to je vrlo iritantno, pogotovo ako otvaram više tabova odjednom, pa to liči kao da ih pokušavam otvoriti u najmanju ruku s Pentiumom 133
Ovo je već 2. put da se to dešava.
1. put (također nedavno) sam ga izbrisao kompletno i ponovo instalirao, i to je radilo neko vrijeme do jučer kada je opet usporio.
Ne znam u čemu je problem? Od addona imam Adblock, videodownloadhelper, flashgot i personas...
Inače računalo održavam redovito, čistim softverske otpatke sa 1-click cleanerom koji čisti registry, mrtve fajlove, itd.
Internet Explorer je također spor, ali mislim da je to za njega normalno, a i ne koristim ga osim kada firefox nešto ne može prikazati...
Da li problem može biti u antivirusu? Koristim bitdefender internet security 2010, kupio sam ga prije par mjeseci i od njegove instalacije sam primjetio da je komp ipak malo usporio, ali ne sjećam se da li bi mogao biti povezan s ovim problemom...
Sorry ako tema već postoji, ali ja je u searchu nisam našao.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 13:49   #2
celeron
Premium
Moj komp
 
celeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: KR-ZG
Postovi: 136
također imam sličan problem....imam najnoviji firefox 3.6...moj problem nije ta usporenost nego se meni firefox sruši svako malo....večinom se sruši dok sam na facebooku,youtubu,dok imam otvorena 2 ili više taba...sruši se i dok otvaram ovaj meni najdraži forum .....od antivirusa ima mcafee 2010..također mi se rušila i inačica prije 3.6...help
celeron je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2010., 14:01   #3
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
šta reć.. firefox.. meni je to pod normalno već... prije mi se proc zakucavo na 100% radi onog bannera, sad mi se to događa na drugome forumu.. onda, kad otvorim više tabova, zašteka, i ko da se firefox restarta nabrzinu, u taskbaru se ugasi pa upali.. sve čisto kod mene isto..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 14:18   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,699
Ajde pogodite zašto vozim staru dobru 2.0.0.20 verziju sa isključenim update provjerom ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 14:25   #5
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,005
jer si nostalgičar?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 14:46   #6
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Jel čistiš history , cookies i sve što ti nudi Ccleaner za Firefox ?
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 14:57   #7
weaponx
Premium
Moj komp
 
weaponx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Skyrim
Postovi: 329
Imas besplatan program koji služi za optimizaciju i ubrzanje Firefoxa. Probaj sa tim. Naziv programa je SpeedyFox.
__________________
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.
weaponx je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 15:00   #8
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,005
Pa većina cookiesa, passworda i historyja mi treba za FF, pa to baš i ne čistim, a i teško da se toliko togla moglo nakupiti u tjedan dana koliko dugo imam svježe instaliranu verziju 3.6.
Probat ću s ovim programima svejedno...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 17:32   #9
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Mislim da je to do flasha na nekim stranicama, nisam jos sa sigurnoscu utvrdio, i meni se to dogadja ali samo na odredjenim sajtovima...
Recimo index.hr mi je uvijek tako stekao, sad je on ok ali sad je poceo net.hr da radi probleme.
To vise nije normalno na sta lice ti sajtovi, reklame iskacu iz svih smjerova i u svim oblicima tako da se ni ne cudim sto se browseri smrzavaju
khm je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 17:37   #10
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,005
meni šteka na bilo kojoj stranici, na bilo koji link...čak npr. kada u pcekspert forumu upišem nešto u tražilicu, onda prvo zašteka kada stisnem enter (da počme tražiti), onda dok traži, i kada treba izbaciti rezultate. Ako u tom periodu pokušam otvoriti novi tab, ne dogodi se ništa, pa tek nakon sekunde-dvije otvori novi tab (dok ne odbloka)...

EDIT:
Speedyfox - no effect
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2010., 18:10   #11
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9,067
Nikad ni slicnih problema, koristim 3.6, updatea, imam add-onove, redovito update flash playera, jave i eto - sve radi za deset.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 19:28   #12
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,114
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Od jučer sam primjetio da mi je firefox odjednom usporio, odnosno zastane na sekundu-
dvije
U slucaju Seamonkey-a to je recimo skoro pa trajni feature iz verzije u verziju. Kad fizicki otvoris novi prozor ili malkice vise prckas po bookmarcima... kao da se refresha baza podataka nekog manjeg ogranka multinacionalke

Vec sam puno puta u sali rekao da je FF postao omanji OS a ne browser. Tko god ne drzi po barem 50-tak tabova otvorenih taj nema pojma sto sve FF moze biti u stanju priustiti vlasniku. Jos kad je u kombinaciji videa i kojekavkih ucitanih nemilih mu ekstenzija... veselju nema kraja. Citava masina pocne blesaviti a krivac chami u FF-u! Puno puta hocu postati na Mozzilu i pitati koliko bi suludo bilo kad bi FF recimo imao neki vlastiti Taskbar? Jer na 50 ili vise tabova kad se pocne izivljavati treba biti pravi Tapper dok pokoljes nesretnika bez restarta FF-a = ne priznajem poraz


Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Internet Explorer je također spor, ali mislim da je to za njega normalno, a i ne koristim ga osim kada firefox nešto ne može
Stoje mi i dan danas svi browseri ukljucujuci i Netscapere. IE jedino palim kad hocu posteno neki zakukuljeni dokument snimiti ili kad me vodi na Win update. Znam da je zadnja prica miljenika sigurnosti, ali bogme po brzini je skoro kao Opera. Ako pricas o zadnjem IE-u sa svim zadnjim zakrpama, onda zbilja trebas traziti uzroke problema dalje od FF-a. Jer zadnji IE sigurno nije spor.

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Internet Explorer je također spor, ali mislim da je to za njega normalno, a i ne koristim ga osim kada firefox nešto ne može prikazati...
Sto tocno dodje iza tri tocke?

Ekstenzije su gotovo tradicionalni uzrocnik FF havarija i prvi kandidat za provjeru. Provjeri koje su zadnje verzije? Ako ne mislis gubiti dane naganjajuci stavku po stavku error konzole... prije ili kasnije se desi da moras napraviti rez i slozis cistu instalaciju.

Meni se to prvi put desilo prosle godine i preporodio sam se nakon toga. Sve zadnje specifikacije ali radi bez greske, jasno uz sve znane belaje FF-a od kojih je primadona uzasavajuce nejasno ponasanje sa cache-om. No i tome ce valjda konacno doskociti. Backupiraj razborito profil; napravi sve uobicajene predradnje prije preseljenja i dignu ganz cisti FF. Nakon toga jednu po jednu, poslazi svoje uobicajene dodatke i prati kako se ponasa. 99% ces nakon toga imati normalno ponasanje FF-a.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 10.02.2010. u 20:02. Razlog: ... pospana glava na link zaboravila...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 19:56   #13
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,114
---

dupli post

molim brisanje ---
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 10.02.2010. u 19:58. Razlog: ... pospana glava na link zaboravio
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 20:08   #14
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,005
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
U slucaju Seamonkey-a to je recimo skoro pa trajni feature iz verzije u verziju. Kad fizicki otvoris novi prozor ili malkice vise prckas po bookmarcima... kao da se refresha baza podataka nekog manjeg ogranka multinacionalke

Vec sam puno puta u sali rekao da je FF postao omanji OS a ne browser. Tko god ne drzi po barem 50-tak tabova otvorenih taj nema pojma sve FF moze biti u stanju priustiti vlasniku. Jos kad je u kombinaciji videa i kojekavkih ucitanih nemilih mu ekstenzija... veselju nema kraja. Citava masina pocne blesaviti a krivac chami u FF-u! Puno puta hocu postati na Mozzilu i pitati koliko bi suludo bilo kad bi FF recimo imao neki vlastiti Taskbar? Jer na 50 ili vise tabova kad se pocne izivljavati treba biti pravi Tapper dok pokoljes nesretnika bez restarta FF-a = ne priznajem poraz
Sorry ali nemam pojma o čemu pričaš... Seamonkey?
Ovo za bazu shvaćam, ali ja imam 12 bookmarka, od toga aktivno koristim 5-6, a trzanje nastaje i bez otvaranja dodatnih tabova...

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Stoje mi i dan danas svi browseri ukljucujuci i Netscapere. IE jedino palim kad hocu posteno neki zakukuljeni dokument snimiti ili kad me vodi na Win update. Znam da je zadnja prica miljenika sigurnosti, ali bogme po brzinu je skoro kao Opera. Ako pricas o zadnjem IE-u sa svim zadnjim zakrpama, onda trebas traziti uzroke problema dalje od FF-a. Jer zadnji IE sigurno nije spor.

Sto tocno dodje iza tri tocke?
Da, zadnji je IE, i svejedno je spor, a njega rijetko koristim, nemam niti bookmarke. Iza tri točke dođu slučajevi s kojima FF ima problema, npr. kao što si i sam rekao "zakukuljeni" dokumenti, FF na facebooku radi probleme kada se koristi chat, trza svaki put kada dođe poruka i traži Quicktimeov plugin, iako ništa od toga nije potrebno i sve savršeno funkcionira u IE-u, bilo je još slučajeva raznih ali se trenutno ne mogu konkretno sjetit svega. E da, i FF ima problem sa downloadiranjem fileova, neke će downloadat normalno, a neke neće, skine fajl do kraja i izbaci neku poruku da ga ne može snimit (ne sjećam se točno šta piše u poruci, ali nije ugodno, pogotovo kada skidaš veći fajl sa opterećenog servera i treba mu dugo, pa te dočeka ta poruka).

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ekstenzije su gotovo tradicionalni uzrocnik FF havarija i prvi kandidat. Provjeri koje su zadnje verzije? Ako ne mislis gubiti dane naganjajuci stavku po stvatku error konzole... prije ili kasnije se desi da moras napraviti rez i slozis cistu instalaciju.

Meni se to prvi put desilo prosle godine i preporodio sam se nakon toga. Sve zadnje specifikacije ali radi bez greske, jasno uz sve znane belaje FF-a od kojih je primadona uzasavajuce nejasno ponasanje sa cache-om. No i tome ce valjda konacno doskociti. Backupiraj razborito profil; napravi sve uobicajene preradnje prije preseljenja i dignu ganz cisti FF. Nakon toga jednu po jednu, poslazi svoje uobicajene dodatke i prati kako se ponasa. 99% ces nakon toga imati normalno ponasanje FF-a.
Već sam gore napisao pa ću ponovo: prije me FF zezao, onda sam ga deinstalirao sa programom koji potpuno deinstalira, znači makne zaostale settingse u registryju, foldere, itd.
Nakon toga sam instalirao novi FF 3.6 prije tjedan dana, znači clean install sa Adblockom, Flashgetom i Videodownloadhelperom. Čak sam i "jačinu" antivirusa smanjio na najmanju (tada navodno troši manje resursa - mislio sam da je povezano) i unatoč svemu opet isto - trza pri svakom otvaranju bilo koje stranice, bookmarka, čak i kada otvorim prazni tab i brzo kliknem na neki bookmark treba mu sekunda (kao da i prazni tab napravi taj trzaj), pa onda tokom otvaranja složenijih stranica trza u više segmenata dok potpuno ne otvori stranicu. Svaki taj trzaj je jedna sekunda (ili dvije max) i ne znam do čega bi moglo biti. Niti je cache velik, niti history, pa browser je instaliran tek tjedan dana... doduše, par dana je bio savršeno brz, svaki tab bi se otvarao bez čekanja, i tokom loadanja ostalih tabova također, no sada opet ima taj "feature" trzanja
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 20:17   #15
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,005
NAŠAO SAM PROBLEM...
!"#!$"#$ Bitdefenderov Antiphishing toolbar...
Valjda to sranje stalno checkira svaku stranicu i to je bio problem, evo sad sam ga disableao i sve leti...
Tako da je to riješeno, samo mi još ostaje problem sa downloadsima, zašto neke hoće snimiti, a neke neće ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 21:25   #16
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Ja sam nedavno imao slicno iskustvo, vec sam razmisljao o prelasku na Operu. Uglavnom stvar je popravio registry mechanic, ali FF-ovo zauzece memorije je poprilicno frustrirajuce (a nakon duzeg rada ima tendenciju preci gigabajt) kao i poprilicno dugo vrijeme potrebno da se pokrene.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 21:59   #17
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,114
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Sorry ali nemam pojma o čemu pričaš... Seamonkey?
Komentirao sam kako je to pocesto normalno ponasanje za rodjaku mu seamajmuna


Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
NAŠAO SAM PROBLEM...
!"#!$"#$ Bitdefenderov Antiphishing toolbar...
Valjda to sranje stalno checkira svaku stranicu i to je bio problem, evo sad sam ga disableao i sve leti...
Tako da je to riješeno, samo mi još ostaje problem sa downloadsima, zašto neke hoće snimiti, a neke neće ?
Odlicno, skratio si posao. Kod NOD-a recimo kad se postavi najmilitantnija efikasnost browsera, onda NOD uredno malim ali nenametljivim "pop-upom" daje potvrdu aktivnosti provjere. Nisam upoznat sa Bitdefenderom pa ne mogu pricati imali on mogucnost predocavanja takve aktivnosti?


Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
ostaje problem sa downloadsima, zašto neke hoće snimiti, a neke neće ?
Pitanje je radi li se o jako "zakasnjelim" snimanjima ili nikad zavrsenim? Jer ako BitDef. i dalje preko neko postavke aktivno prati, onda moguce da nisi kompletno sanirao problem. Nazalost nije prvi put da se i nakon -chekiranja neke opcije, ona i dalje biva aktivna. Reset ili u tvrdoglavijem slucaju reinstalacija istog.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 22:12   #18
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,005
Za seamonkey nisam ni znao...
Što se tiče Bitdefendera, on nema tu notifikaciju.
Radi se o nikada završenim snimanjima. Gledam kako download progress ide, i dođe do kraja i onda kaže da ne može snimiti, što znači da uredno snima u temp, ali kada završi i treba ga prebaciti na desktop (recimo da je to bila lokacija snimanja) onda izbaci to...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 22:41   #19
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,114
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
da uredno snima u temp, ali kada završi i treba ga prebaciti na desktop (recimo da je to bila lokacija snimanja) onda izbaci to...
Prije radikalnijeg zahvata probaj privremeno kompletno ugasiti Defender i provjeri dal FF i dalje ima takvo ponasanje?
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 23:47   #20
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,005
Evo probao sam skinuti neke programe preko download.com.
Ovo je prije gašenja Bitdefendera:


Onda nakon gašenja Bitdefendera uspio sam skinuti par programa preko download.com, i taman pomislih kako sam našao uzrok, no onda je izbacilo istu grešku kada sam išao skinuti zadnji program (avira ili tako nešto, nebitno)...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 00:19   #21
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,699
Eh šta volim kad vidim da se sve dl. direkt na Desktop > Kreiraj poseban Download folder i tamo bacaj stvari šta guliš.
Ovo može ali i nemora rješit tvoj blem ali izbjegava moguće probleme vezane uz status Desktop foldera koji nije isti kao neki drugi non-os created.
Jel to Vista ili W7 ? Ako je prvo, baci tu škovacu i stavi neš normalnije.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 00:40   #22
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,005
a zašto IE bez problema skida na desktop, a FF zeza, tj. katkad hoće, katkad neće ?
W7 je...
Svejedno, probat ću kreirat neki folder pa sve downloadove tamo.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 11:55   #23
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,005
Nikky je bio u pravu, FF ima problema sa snimanjem direktno na desktop (barem je meni tako na Win7). Kreirao sam folder na desktopu i tamo skida, i sve je u redu.
Riješeno
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 12:57   #24
breka
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: široki
Postovi: 1
želio bih se zahvaliti kolegi koji je to otkrio u bitdefendera.... i meni je upravo tako bilo i sada leti... non-stop otvaram nove tabove xD hvala... p.s. jel mozda znas zasto ne mogu ukljuciti firewall u bitdefendera ? :S
breka je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 13:14   #25
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,736
i meni se isto dogodi da ne mogu ništa upisat u adress bar ni u google,nego mora proć minuta i onda proradi govorim za 3.6 verziju.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 15:52   #26
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,005
@breka
kako misliš ne možeš uključiti fw? On bi po defaultu trebao stalno biti uključen, ako nije možda imaš problem sa samim bitdefenderom...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 16:13   #27
weaponx
Premium
Moj komp
 
weaponx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Skyrim
Postovi: 329
BitDefender zna imat konflikte s nekim programima, meni npr. sa Windows live mail
__________________
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.
weaponx je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 16:18   #28
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,005
Meni nema nikakvih konflikata ni sa Win mailom, ni sa Thunderbirdom, ni sa firewallom...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 16:59   #29
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,114
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Nikky je bio u pravu, FF ima problema sa snimanjem direktno na desktop (barem je meni tako na Win7). Kreirao sam folder na desktopu i tamo skida, i sve je u redu.
ccc

Da sam prije vidio da imas Sedmicu, manio bi se zelje za pomoci

Jedna od najmilijih vrlina FF-a je kad se koji tjedan uptimiše ka prase i dok upisujes neki tekst, pocne "emulirati" brzinom puža. Kao da sam instalirao neki MS Works 3.11 pa ga hocu forsirati na XP-u

Sve se to sredi ali nema bjezanja da je kronicna pretilost FF-a postala vise pravilo nego slucaj.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 17:18   #30
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 681
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
ccc

Da sam prije vidio da imas Sedmicu, manio bi se zelje za pomoci

Jedna od najmilijih vrlina FF-a je kad se koji tjedan uptimiše ka prase i dok upisujes neki tekst, pocne "emulirati" brzinom puža. Kao da sam instalirao neki MS Works 3.11 pa ga hocu forsirati na XP-u

Sve se to sredi ali nema bjezanja da je kronicna pretilost FF-a postala vise pravilo nego slucaj.
Stoji sve to, al' kako preći na bolje rješenje, a usput ne odreći se funkcija koje nude FF dodaci - uspio u prošlosti djelomično, u potpunosti nikako. Dosta ih dolaze u nekim drugim rješenjima out-of-box, ali kako na kraj sa reklamama, Flash-om, kolačićima i ostalim nepoželjnim gostima.



Neprikosnovni minimalizam obavezan za napredne korisnike XGA rezolucije u kojem prednjači Firefox



Opera čeka bolje dane tj. starije godine kada neću biti osjetljiv na sitnice, dok Chrome trenutno kao browser za predškolsku dob barem po konfigurabilnosti ne dolazi u obzir.

Zadnje izmijenjeno od: tOta. 17.02.2010. u 17:30.
tOta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na