Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.02.2010., 21:01   #1
PocoLoco
spor bez t
Moj komp
 
PocoLoco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Tu blizu mene
Postovi: 4
FullHD kamera do 6000 Kn

Bok
bash nemam iskustva sa kamerama pa me zanima tko od vas ima Full HD kameru i koje modele mi možete preporučiti u ovoj cijenovnoj klasi
nije bitan medij na koji snima samo kvaliteta slike
thx
PocoLoco je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 21:28   #2
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,124
Evo, našao si me!

Canon HF 200

Imam ju već par mjeseci, i ovo je ono što će ti ostvariti sve tvoje želje za kvalitetom!

Evo ti review sa Cneta http://reviews.cnet.com/best-camcorders/

Oni su ju svrstali u 5 najboljih trenutno na tržištu, a za tu cijenu i treba biti! Ali nije samo do cijene već je i kvaliteta na Canonovoj strani!
Uglavnom, ja sam ju detaljno pregledao na Netu prije kupnje i nisam ni trenutka požalio!
Pročitaj si sve review-ove i pogledaj vide-e na youtube, evo jedan: http://www.youtube.com/watch?v=SVVaEQa9hgs
Pa se odluči!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2010., 21:37   #3
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ovo se stvarno ne čini loše. Još dobiš sdhc od 32 gige uz nju? Ako da onda je stvarno oke kupnja!
  Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 21:50   #4
PocoLoco
spor bez t
Moj komp
 
PocoLoco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Tu blizu mene
Postovi: 4
Hvala na brzom odgovoru!
Da. već sam gledao taj model i sve je savršeno osim trzajučeg zuma
za tu lovu ipak bi trebala imati malo fluidniji zoom
PocoLoco je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 22:19   #5
PocoLoco
spor bez t
Moj komp
 
PocoLoco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Tu blizu mene
Postovi: 4
I ovi modeli su igri
JVC Everio GZ-X900 Black

Panasonic HDC-HS250

uf.........
PocoLoco je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 22:42   #6
PocoLoco
spor bez t
Moj komp
 
PocoLoco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Tu blizu mene
Postovi: 4
2 die 4
reci mi kako editiraš i u kojem formatu
jer vidim da je to vrlo problematično kod canona
PocoLoco je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 09:51   #7
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,124
Citiraj:
Autor PocoLoco Pregled postova
Hvala na brzom odgovoru!
Da. već sam gledao taj model i sve je savršeno osim trzajučeg zuma
za tu lovu ipak bi trebala imati malo fluidniji zoom
Neznam o čemu prićaš, jel to iz iskustva ili si negdje načuo, pročitao......?
Meni zoom radi kao bebica, fluidnije nemože, možeš zoomirati polako i brzo ili varijabilno, i u zvakom pogledu je zoomiranje fluidno!

Citiraj:
Autor PocoLoco Pregled postova
2 die 4
reci mi kako editiraš i u kojem formatu
jer vidim da je to vrlo problematično kod canona
Nemam problema, koristim Cyber link-ov POWER DIRECTOR V8 i editiraš u koji hoćeš format, ja sam za svoje potrebe do sada koristio H.264 AVC i on mi je do sada bio najbolji, odnosno najmanje sam gubio na kvaliteti s njim!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 11:47   #8
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,958
Ovaj Canon HF200 izgleda kao jako dobar camcorder, zanima me samo jos kakav je po pitanju bokeha i macroa? Ima li manualne postavke za focus ili sve mora radiit preko autofocusa ?

Hvala
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 13:25   #9
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,124
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ovaj Canon HF200 izgleda kao jako dobar camcorder, zanima me samo jos kakav je po pitanju bokeha i macroa? Ima li manualne postavke za focus ili sve mora radiit preko autofocusa ?

Hvala
Macro je nažalost do samo 1cm dakle doslovno staviš predmet do same leće i on fokusira!
Imaš full manual ako hoćeš, ali mislim FULL!
A ovo kaj se BOKEH-a tiće, tu se preveć nerazumijem, ali možeš manualno namjestiti od F1.8 - F8.0!

Eto nadam se da ti to znači nekaj!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 13:30   #10
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,958
Ok znaci imas prsten za fokusiranje kojeg mozes rucno vrtiti da zamutis/izostris ili ??
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2010., 13:37   #11
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,124
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ok znaci imas prsten za fokusiranje kojeg mozes rucno vrtiti da zamutis/izostris ili ??
nažalost ipak nema prsten ali se manualno fokusiranje radi pomoću josticka na ekranu, možda malo neprecizno ali ipak dovoljno da se dobije željeni rezultat, jedino malo dulje traje postupak u odnosu na prsten!

Imaš preko nekoliko filmića na youtub-u baš vezanih uz fokusiranje i zoom, a i ostatak kamere od nekih od usera, pa pogledaj!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 13:46   #12
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,958
Ahh, steta sto nema prstena, bas sam se ponadao da je moguce u toj nekoj consumer klasi ubost nesto malo bolje sto zalazi u polu profi vode a niej tekso nekoliko kg .

Hvala na infou. Sto se tice Focusa, mozes li tokom snimanja recimo MACROa prebaciti kadar na nesto drugo a da rucno fokusira spolako kako zelis' Recimo snimas mish na stolu ali pod kutem da se vidi pozadina koja je zamucena i onda predjes sa ostrinom na nesto udaljeno/iza misha sto je prethodno bilo mutno? Jel mozes tako nesto probati i uplaodati nam vidoe na youtube ?

Hvala

BTW ovaj vidoe izgleda odlicno, cudno mi je da to moze sa "samo" 15x zoom ?
http://www.youtube.com/watch?v=EBGy_ob_4Hs
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 20:26   #13
The Pill Man
Premium
 
The Pill Man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 325
Imam sony hdr-sr10e
i zadovoljan 99% (naravno da to nije profi oprema pa ne treba ni očekivati
Citiraj:
nesto malo bolje sto zalazi u polu profi vode
- za to ipak računaj sa 10k ili više kunića)

Sve u svemu, kamera ne voli brze pokrete (kao ni ostale u toj klasi), boje su sasvim OK, pa čak i kod lošeg svjetla. Probao uloviti vatromet, može, ali ipak se tu traži dosta vježbe i neke postavke na manual - ovisno o udaljenosti, pozadinskoj rasvjeti...).
Snima u AVCHD-u pa plačem oko obrade, ali sjest će novi PC kad tad (nađi po forumu imao sam neku temu o tome).
Snimio i munju by the night (lovio kadar 10 dana po kiši) na sve auto postavke i ispalo solidno (ipak je bilo puno bolje kad sam mu stavio fireworks scenu, dapače ostalo je za 5+).

Foto opcija je danju za ocjenu 3 (ipak nije u klasi SLR fotića) ali noću nije za 2 - jednostavno zato što blic ima "mali domet" pa fotke noću pod auto postavkama gube smisao ali pitanje je tražiš li fotić ili kameru?

Jedina prava mana je što nema priključak za vanjski mikrofon, ali ipak stereo zvuk zadovoljava (ne koristim 5.1 snimanje jer ne vjerujem u surround bez 5+1 usmjerenih mikrofona).

Dobra stvar je što sam uz kameru dobio i Sony-direct DVD burner (bila akcija u Vemulj-u prije godinu i nešto dana -- oko božića) pa sve arhiviranje radim s njim (ima usb, DVin, s-video in, AV in, čitače kartica..) jer može spremiti na DVD u AVCHD-u.

Platio 4800KN i mislim da je to bilo bestbuy. Za bilo što bitno bolje više smisla ima ići na cifre >10kKN jer si između 6 i 10k u sivoj zoni svrhe: profi ili amaterska namjena pa je teško naći dobar odabir - tj. ovisićeš najviše o dubini džepa.

Imaj u vidu i cijenu dodatnog pribora npr.: original baterija 4h je oko 1000KN zato hvala momcima iz "svebaterije.com" - zamjenska batt 4h je 170KN.

Zum 15x je u praksi upotrebljiv samo sa stativa i to kvalitetnog (ili ako imaš hebeno mirnu ruku) tako da se s tim nemoj previše opterećivati (10x je OK). Uzrečica važnije je da je "tehničar nego velik" - ovaj put vrijedi.

PS: probao i SDHC i na HDD, i mislim da je oko 4+1/2h na HDD-u (kod najveće postavke kvalitete) sasvim dovoljno za pristojan rad. Uostalom na samoj kameri možeš rezati neuspjele kadrove (dijeliti, brisati..) tako da uvijek možeš osloboditi nešto prostora.

Nadam se da sam pomogao.
__________________
Pill Man
The Pill Man je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 22:15   #14
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,124
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ahh, steta sto nema prstena, bas sam se ponadao da je moguce u toj nekoj consumer klasi ubost nesto malo bolje sto zalazi u polu profi vode a niej tekso nekoliko kg .

Hvala na infou. Sto se tice Focusa, mozes li tokom snimanja recimo MACROa prebaciti kadar na nesto drugo a da rucno fokusira spolako kako zelis' Recimo snimas mish na stolu ali pod kutem da se vidi pozadina koja je zamucena i onda predjes sa ostrinom na nesto udaljeno/iza misha sto je prethodno bilo mutno? Jel mozes tako nesto probati i uplaodati nam vidoe na youtube ?

Hvala

BTW ovaj vidoe izgleda odlicno, cudno mi je da to moze sa "samo" 15x zoom ?
http://www.youtube.com/watch?v=EBGy_ob_4Hs

Evo ti samo jedan od primjera toga što si me pitao, a ima ih još!

Edit: što se tiće 15x zoom-a, ono na videu ti je 300x digitalni zoom, možeš primjetiti kako dođe do stanke u zumiranju kda završi optički i prelazi na digitalni, recimo da zatrzne malo!

A da se nadovežem na njegov 15x zoom, Vrlo je uporabljiv pa čak i iz ruke ali samo uz korištenje IS-a, imaš i o tome nekoliko desetaka videa na youtube-u pa pogledaj!

A na onom review-u kojeg sam postavi par postova gore se to jako dobro vidi!

Uživajte!
http://www.youtube.com/watch?v=4Ali4diVQ-4

Ej i ajde plz. pogledaj si pokoji filmić na youtube, pa sada ih ima ono mali milion, a kada sam ja kupovao kameru bilo ih je 10ak, ali sam si dao truda i na temelju samo tih 10ak sam ju kupio, a sada ima toliko različitih da možeš provjeriti apsolutno sve o tom camcorderu što te zanima!

Evo nadam se da sam ti pomogao barem malo!

Kako god izabrao nećeš pogriješiti!

__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 22:35   #15
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,958
Je, pogledo sam hrpe filmica i kamera je stvaro odlicna , pogotovo za tu lovu. Jedino di nije dobro prosla je usporedba sa Panasonicom GD10 u snimci iz auta tj. Panasonic je imao puno bolu stabilizaciju slike ali i losiju kvalitetu slike/boja. Sve u svemu odlicna preporuka za amaterski HD video

BTW jel se dobije ikakava SM kartica s njom ili odmah moras kupit nesto da bi snimao (Canon je skrt i sa DSLRovima tj. ne daje nikakvu karticu sa aparatom u nekim slucajevima )?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 10:55   #16
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Hm, 4250 kn za HD kameru... Brijem da je to moja slijedeća kamera, panasonic miniDV mi je na izdisaju.
Ovo pretpostavljam da je zajeb, malo su zarez fulali.
Nego da pitam jel netko malo testirao one minijaturne i jeftine HD kamere? Ko što su toshiba camileo serija, a mislim i da su panasonic i sony imali nešto takvo.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 11:03   #17
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,958
Zanimljivo, ispada da je u protisu 1000kn jeftinija nego kod optimuma ?? . Jel ju "imaju" ili imaju samo cijenu ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 11:11   #18
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Ne znam, vidi ovo. Ispada da jedna te ista kamera u protisu košta 3 različite cijene.

Al da se može nabavit jeftinije nego u optimumu, može.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 15:52   #19
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,264
..zasto ne razmisliti o hibrid kameri tipa canon sx1 ili za mjesec dana fuji predstavlja finepix HS10 takodjer full hd video sa manualnim 30x opticim zumom,cijena je oko 500-600 dolara,dobijete odlican fotic i odlicnu full hd video kameru za manje novca od gore nabrojenih...znam da mozda kvaliteta nije ista ali po onom sto imam prilike vidjeti po youtube-u fotici tipa panasonic FZ38 ili canon SX1 kao i sony HX1 imaju stvarno predobar video,znam da je off topic ali eto cisto da napisem sto bi ja napravio
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 16:15   #20
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,958
Htio sam zamjeniti (tj kupiti drugi a ovaj prodati) moj Canon 400D sa Canon 5DMKII ali investicija je jednostanvo pre velika (oko 15k kn + onda jos neki bolji objektiv, filteri... ode preko 20kkn) da bi je opravdao samo za povremeno snimanje. Znaci za one koji mozda nemaju DSLR fotic njima bi bilo interesantno jer kupovina ove kamere i DSLR aprata sa nekom opremom bi presla 10kkn pa je vrijedno razmislit o hibridu ali meni koji nemogu dobit vise od 5000kn za moju DSLR opremu (400D+17-85EF IS, battery grip, rezervna baterija, UV pol-cir filter...) je to prevec love s obzirom koliko puta mi treba bas kamera .

E sad sto se tice tih hibrida koje nabrajas nisam gledao njihovu kvalitetu slike (znam da 5dMKII snima odlican video ) pa nemogu reci koliko bi to kostalo ali bilo je nekih limita tipa da se nemoze snimati vis eod 10ak minuta u komadu (jedan file) te zoomirat dok shvenkas pa se zoom koristio samo u staticnim kadrovima itd. itd ali neznam jel to rjeseno novim firmwareom ili je to ovisilo samo o proizvodjacu (u ovom slucaju Canon).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 17:11   #21
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,264
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
...ali bilo je nekih limita tipa da se nemoze snimati vis eod 10ak minuta u komadu (jedan file) te zoomirat dok shvenkas pa se zoom koristio samo u staticnim kadrovima itd. itd ali neznam jel to rjeseno novim firmwareom ili je to ovisilo samo o proizvodjacu (u ovom slucaju Canon).

ovo je vise manje proslost,auto fokus i zum tijekom snimanja su "normalna" stvar na danasnjim foticima koji snimaju u (full) HD-u,kad vec spominjes Canon 5D mark II imas novi model 7D koji nema full frame senzor kao i 5D ali ima auto fokus i nesto je jeftiniji (oko 18K) sa kit objektivom.
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 21:48   #22
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,124
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ne znam, vidi ovo. Ispada da jedna te ista kamera u protisu košta 3 različite cijene.

Al da se može nabavit jeftinije nego u optimumu, može.
Moja prva opcija bio je protis, isto zbog najniže cijene tada, ali kada sam nazvao, nisu je mogli ni dobaviti a kamoli da bi ju imali na stanju!
Tako, da bih ja na tvom mjestu provjerio telefonski, iako nisu baš nešto posebno ažurni, recimo ako nazoveš d opodne možda, ali samo možda dobiješ odgovor isti dan, i dakako morat ćeš ti njih opet zvati, da nebi oni slučajno potrošili koju lipu na poziv!

Zato sam ja svoju kupio u optimumu!

@Lewis ne, nedobije se nikakva kartica, moraš kupiti ipak je to CANON u pitanju, ali ja se ne žalim, barem kod njih znam kaj sam kupio!

Ja imam Canon 450D+Sigma 24-70 F2.8+Manfrotto 055XPROB+Macro Extension Tube+Double axis spirit level+LCD screen protector+IR remote+Handstrap+Tripod ballhead
i Canon Legria HF200+Joby gorillapod GP3+Battery-BP 827+Semi fisheye 0.38x
Znam da nije tema ali eto!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 15:53   #23
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,707
Trenutno imam SD HDD kameru, Panasonic SDR-H80 (red).
Čist solidna kamerica, za 2000kn koliko sam ju platio. 70X Optički zoom je više nego odličan za špijunažu Očekivao sam ipak malo više od nje, što se tiče kvalitete slike, al yebga...

Nego, brijem na razne sportove, Snowboarding najviše i želio bih ubosti neku FullHD kameru koja ima što veći zoom, a kvaliteta videa mi je na prvom mjestu. Nije mi bitan na koji način se radi zapis (HDD, SD, DVD, Type, whatever...). Nije mi bitan prostor (dali snima 1h videa ili 100h videa) i dali baterija traje 30min ili 5h...

Isto tako, želim da ista bude sposobna pucat slike (kao fotić), također dobre reze.

Ukratko, želim skoro savršenstvo
Iznos me ne zanima.

Gledao sam neke Panasonic FullHD kamere i neke Sony i sam nisam pametan koja od istih je najbolja.... vidim spominje se Canon....

Hvala
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 22:19   #24
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,124
A gle, ja bi ti mogao samo ponoviti svoje postove, ali znaš kako se kaže svatko hvali svog konja!

Mislim da ako želiš kvalitetan kamkorder i istovremeno kvalitetnu fotku, ništa od toga, bolje je imati i kamkorder i fotić odvojeno!

Ali ako baš žarko želiš i jedno i drugo u istom uređaju, jednostavno pogledaš ovdje
http://reviews.cnet.com/best-camcorders/

Naravno, poslije potražiš detaljnije review-ove, ali ovdje barem dobiješ neku ideju o tome gdje i šta gledati!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 22:56   #25
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,005
CMOSovi su malo bed kod HD kamera. CMOS chipovi imaju nezgodan "jello" efekt koji donekle ispeglaju softwareski, ali je svejedno prisutan. U par navrata sam radio editing HD materijala s dvije AVCHD kamere i baš se primjeti. Kod starih SD kamera sa CCD chipovima toga nije bilo. Osim toga, CCD puno vjernije i točnije prikazuje boje nego CMOS.

Da ne pričam da u uvjetima lošeg svjetla najbolje SD kamere (Sony HC96, Panasonic HS300 i slične) pojedu gotovo bilo koju FullHD kameru, pogotovo AVCHD na kojoj se strašno vide artefakti u mraku.

Canon kamere ne bi preporučio. Među TV ekipom i snimateljima su na glasu da rikavaju nakon isteka garancije i da im odlaze mehanizmi za kazete i mehanizam leća. Profi Canon je druga priča, ali ove potrošačke su navodno kao od putra.

Sony je navodno najpouzdaniji i najkvalitetniji, dok Panasonic HS250 i HS300 navodno imaju najbolju sliku.

U svakom slučaju, ne kupovati AVCHD kameru koja ima bitrate 16Mbps, već obavezno 24Mbps. I da je što veći senzor, te objektiv obavezno s blendom F/1.8
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 23:17   #26
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,707
E sad, pošto ja puno ne kužim o čemu pričate, palo mi je za oko sljedeće:
Pa Vas molim malo više strpljenja i smjernice...

1. Canon (e sad ne kužim razlike između ovih modela):
- HF S200
- HF S100 i HF S10

Osim u LCDu i par modova? Ili ima još nešto?

2. Panasonic HDC-TM700

Zatim:
3. Sony HDR-CX550VE (kog kojeg mi pak nije jasna reza 1920x1080i

Ono što bi preskočio:
Samsung HMX-S10


Hvala

edit: @Medo, znači mora imat: H.264? (Nisam sad gledao dali modeli koje sam naveo su H264 ili AVCHD)
- Ako sam dobro pohvatao konce, svi modeli koje sam naveo podržavaju taj H.264
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 23:43   #27
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,005
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
edit: @Medo, znači mora imat: H.264? (Nisam sad gledao dali modeli koje sam naveo su H264 ili AVCHD)
- Ako sam dobro pohvatao konce, svi modeli koje sam naveo podržavaju taj H.264
Mislim da HDV kamere (MPEG-2) nisu u stanju više od 9Mbps. Nisam u to siguran, pa neka me netko ispravi ako nije tako.

AVCHD sa 24Mbps bitrateom, po mogućnosti da snima na flash karticu. HDD se čuje u tišini kako krcka i kako se vrti, a i srče bateriju.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2010., 02:35   #28
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Nije čista kamera nego EVIL aparat, ali kvalitetom videa je vjerojatno bolji od velike većine skupljih kamera.

Panasonic GH1 se da za nabavit za oko 1100 dolara sa 14-140mm objektivom, a ima bolju sliku od tih kamera sa malim senzorima te plići DoF što omogućava selektivan fokus, a da ne govorim da dobijete odličan foto aparat
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2010., 10:05   #29
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,707
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Mislim da HDV kamere (MPEG-2) nisu u stanju više od 9Mbps. Nisam u to siguran, pa neka me netko ispravi ako nije tako.

AVCHD sa 24Mbps bitrateom, po mogućnosti da snima na flash karticu. HDD se čuje u tišini kako krcka i kako se vrti, a i srče bateriju.
Sve ove koja sam i naveo snimaju na flash karticu i nemaju HDD.
A po spec mogu snimati i AVCHD i ovaj H.264 ili kak se zove.

Sad me Mar pak buni s fotićima... Damn it!
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2010., 12:27   #30
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,005
Ne znam kakav je Panasonic, ali probao sam Canon 5D MKII u video modu koji je dvostruko skuplji od tog Panasonica i mogu reći da je nespretan kao kamera.

Kao prvo, držanje foticha dok nešto snimaš je u najmanju ruku čudno. Osim toga kamere bešumno zoomiraju. Fotići zuje ili šume kad vrte objektiv čak i sa najskupljim i najboljim objektivima. Također, kamere još uvijek dosta inteligentnije prepoznaju scenu i prilagođavaju se tome nego SLR fotichi. Pogotovo prepoznavanje lica i fokusiranje prema licima.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na